Traian Basescu pe Facebook: Manastire de la B1 TV, tu in ce regim maninci...dupa model Antena 3?

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 10 februarie 2016, 13:12 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: AGERPRES
Fostul presedinte Traian Basescu l-a atacat, intr-o postare pe pagina sa de Facebook, pe realizatorul tv Silviu Manastire, Basescu scriind: "Manastire de la B1 TV, tu in ce regim maninci............. ? Cind il cauti are o treaba cu Regimul Basescu. Daca a fost acuzat primarul de la Braila, el a furat in regimul Basescu. Daca a fost acuzat Truica, el a furat in regimul Basescu. Daca a fost acuzata Crinuta, ea a furat in Regimul Basescu. Daca a fost acuzat Cocos, el a furat in regimul Basescu. Manastire, tu in ce regim mininci c......t dupa model Antena 3? Cumva dupa model Eduard Hellvig ?"

Fostul sef al statului mai scrie, la finalul postarii, ca "Pe facebook sunt un om liber. Acestui mesaj nu i se aplica noua lege a defaimarii."












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
17217 vizualizari
  • +16 (22 voturi)    
    Goana dupa senzational... (Miercuri, 10 februarie 2016, 13:26)

    Andradda [utilizator]

    .., dupa audienta, dupa functii, dupa beneficii de orice fel, ii transforma pe (unii) jurnalisti si moderatori in adevarate "catele latratoare". Dar asta este valabil si pt politicieni, actuali sau fosti....
  • -18 (38 voturi)    
    B1TV era/este Antena 3 ramura basista (Miercuri, 10 februarie 2016, 13:28)

    jackalphonse [utilizator]

    acum bese nu poate sa si creada urechilor ca ramane fara gornete.
  • +2 (20 voturi)    
    Precizarea finala (Miercuri, 10 februarie 2016, 13:48)

    Jordan [utilizator]

    Ultima propozitie imi place la culme:

    "Acestui mesaj nu i se aplica noua lege a defaimarii"

    Superb. Pai asa nici mie nu mi se aplica Codul Fiscal, ca m-am saturat sa platesc impozit :)
  • -1 (17 voturi)    
    chiar asa (Miercuri, 10 februarie 2016, 13:52)

    Nevermind [utilizator]

    Crinuta pedelista in ce regim a furat?
    • +8 (10 voturi)    
      ati putea (Miercuri, 10 februarie 2016, 14:29)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      totusi sa dati cezarului ce-a fost al lui base, nominalizand si din sleahta psd personalitati in ale furatului care au beneficiat de acelasi regim basescu.
      • 0 (6 voturi)    
        normal (Miercuri, 10 februarie 2016, 17:51)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Am ales doar ce duhneste a ipocrizie. Si psdistii transpartinici au cotizat si ciordit in acelasi regim "curat".
        • +4 (6 voturi)    
          sa incerc eu (Miercuri, 10 februarie 2016, 19:17)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          sa dau niste nume ?
          truica, mazare, vanghelie, sova, mitrea, ghita, ioan niculae,...
          • 0 (6 voturi)    
            merge (Miercuri, 10 februarie 2016, 20:21)

            Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            intrebarea e: cum au putut sa continue sa fure si sa se dezvolte cot la cot cu pdlistii (de ex microsoft)? Doar era cel mai curat regim, nu? Sau cum naiba de au ajuns sa fie anchetati, atat pdlisti cat si psdisti de frunte, numai dupa ce nu a mai fost la butoane cea mai informata persoana, dupa cum se lauda?
            Ghici cine face garagata acum si zice ca binomul sri-dna e de porc :D
            Ntz ntz ntz
  • +7 (21 voturi)    
    Manastire!! (Miercuri, 10 februarie 2016, 14:00)

    Stef_and [utilizator]

    Cand apare , parca apare o maimuta urlatoare !!
  • +2 (14 voturi)    
    Manastire & Patriarhia (Miercuri, 10 februarie 2016, 16:55)

    Irist [utilizator]

    Alte subiecte pt Manastire:

    * Patriarhia din regimul Basescu a inceput catedrala...
    *Madalin Voicu din regimul B a dirijat furaciunea din banii europeni a 6 milioane de euro si tot de atunci lustruieste scaunele A3...
    * Statul ISIS din regimul Basescu....
    * Filmele turcesti din regimul Basescu au cotropit toate televiziunile romanesti
    Etc