PNL Bucuresti l-a desemnat pe Cristian Busoi candidat pentru Primaria Capitalei / Candidatura trebuie validata de conducerea partidului

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 9 decembrie 2015, 19:43 Actualitate | Politic

Cristian Busoi
Foto: cristianbusoi.eu
Organizatia PNL Bucuresti l-a desemnat miercuri pe Cristian Busoi drept candidat la primaria Bucurestiului, la alegerile care vor avea loc anul viitor.
"A fost un vot unanim" si este "o propunere pe care organizatia Bucuresti si-o asuma", a anuntat Busoi intr-o interventie telefonica la B1 TV.

"Din zilele urmatoare venim in fata bucurestenilor cu solutii la problemele mari cu care se confrunta bucurestenii", precum incalzirea, traficul sau poluarea, a adaugat el.

Busoi a mentionat ca propunerile facute de organizatia Bucuresti trebuie validate de Biroul Politic National al liberalilor.

Cristian Busoi a sustinut ca analiza sociologica comandata la nivel de partid a aratat ca "dintre cei 4 candiati inscrisi in cursa interna candidatura mea are cel mai mare potential ca si favorabilitate in randul electoratului liberal si nu numai".


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4334 vizualizari
  • +21 (21 voturi)    
    Cristiaaaaaaaaaaaaaaan Busooooooi (Miercuri, 9 decembrie 2015, 19:49)

    Bazil [anonim]

    Singura sansa pentru pnl sa termine pe locul 6 din 5 candidati.
    • +6 (6 voturi)    
      daca te (Joi, 10 decembrie 2015, 7:58)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      uiti la mutra lui zici ca-i mielul dus la taiere.
      dar nici chiuariu nu era departe de buson, si uite ce de "trasnai" a facut.
      • +2 (2 voturi)    
        Wow (Joi, 10 decembrie 2015, 11:27)

        vladf [anonim] i-a raspuns lui nahir

        Cum sa pariezi pe un cal mort?

        Mai mult nu spun ca nu are rost ...
  • +19 (19 voturi)    
    garbage in, garbage out (Miercuri, 9 decembrie 2015, 19:52)

    mnicku [anonim]

    n-au inteles nimic sagetutele .

    pot considera ca au pierdut din start cu o astfel de mascota de ciocoi .
  • +11 (13 voturi)    
    Catastrofa intr-un singur tur (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:03)

    Carisma [anonim]

    Oamenii astia nu realizeaza ca Busoi, prietenul tovarasului in chiliti, nu-l va intrece nici macar pe Nicusor Dan?!? Multumin PNL ca lasi Capitala pe mana PSD! Ati gandit-o mult pe asta!
    • 0 (2 voturi)    
      complicat (Joi, 10 decembrie 2015, 10:53)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui Carisma

      de la psd e firea, cat de anti-pnl sunt eu nu o sa o votez pe firea :))
      • -1 (3 voturi)    
        Macovei sau Base ? (Joi, 10 decembrie 2015, 11:09)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

        acestea sunt Solutiile
        • -2 (2 voturi)    
          stimate domn (Joi, 10 decembrie 2015, 17:44)

          robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          il prefer pe busoi lui basescu
          prefer pe firea decat macovei
          chiar daca nu-i voi vota pe nici unul din cei doi
  • +10 (14 voturi)    
    vai mama lui (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:03)

    alin [anonim]

    pe langa eufeminatul asta nicusor dan pare macho men :)
    • -1 (1 vot)    
      asta e problema (Joi, 10 decembrie 2015, 17:45)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui alin

      ca ti se pare efeminat?
      mie mi se pare al doilea boc
      mai servil chiar decat boc ceea ce e destul de greu
  • +16 (16 voturi)    
    Niste mediocri (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:10)

    Probono [anonim]

    au desemnat alt mediocru sa ne adanceasca in mediocritate.

    Nivelul de astazi al candidabililor la primaria Bucuresti lasa impresia ca poate incerca oricine. Ca la manele, important e sa zbieri, nu conteaza ce.

    Candidati independenti de centru-dreapta exista ? Vreun antreprenor sau manager de companie cu performante se inscrie ?
  • +17 (17 voturi)    
    ATI PIERDUT! (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:11)

    schroedinger [utilizator]

    Ca intotdeauna, fraierilor!
    Cum credeti ca un papagal poate ajunge primar?
  • +15 (15 voturi)    
    ... (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:20)

    neo [anonim]

    Seamana cu Gadea ca doua picaturi de otet de mere.
    • +1 (1 vot)    
      daca ai stii (Joi, 10 decembrie 2015, 10:50)

      lalescu [anonim] i-a raspuns lui neo

      Pot sa te completez ca e chiar prieten bun cu Gadea. Ii face vizite pa acasa de ceva timp. Merg la acelesi Spa. E omul lor, pe care il balacaresc in emisiuni
  • +14 (14 voturi)    
    Aoeleu... (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:21)

    R.Stoian [utilizator]

    Si-au tras un glont in picior! Mai bine l-ar sustine pe Nicusor Dan.
  • +15 (15 voturi)    
    sigur ca da (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:23)

    Stefan-cel-Mare [utilizator]

    Ce performante il recomanda pe minunatul asta?
    • +3 (3 voturi)    
      stai ca ti le enumar eu pe toate (Joi, 10 decembrie 2015, 10:33)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui Stefan-cel-Mare

      .
      Gata am terminat de enummerat.
    • +2 (2 voturi)    
      , (Joi, 10 decembrie 2015, 11:49)

      nycman91 [utilizator] i-a raspuns lui Stefan-cel-Mare

      Servilismul si Prostia ! Sunt atuuri importante la PNL !
  • +1 (9 voturi)    
    eeei, (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:26)

    Gustav555 [utilizator]

    Pai nu degeaba il promoveaza in mod isteric Gadea pe A3 de vreo doua luni. Ultima fapta de arme infaptuita de nulitatea Busoi a fost bagarea pe gatul lui Ciolos a nevinovatului secundar pentru ocuparea functiei de ministru al sanatatii.
    PNL a luat-o razna, dar vazand si iesirea lui Iohannis cu Busoi de brat in oras si propaganda desantata probusoi de pe A3, incep sa banuiesc ca votul in unanimitate a fost determinat si de sustinerea de care are parte din partea ambasadei unui stat al carui nume incepe cu US...
    • +4 (4 voturi)    
      stiu eu, stiu eu (Joi, 10 decembrie 2015, 8:01)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

      e vorba de statul ala de la rasarit, USSR.
      • 0 (2 voturi)    
        ai zbarcit-o (Joi, 10 decembrie 2015, 14:48)

        Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        E vorba de statul ala care-si baga nasul pana si la numirea consilierilor comunali: US of A...
  • +11 (13 voturi)    
    si uite asa Bushon si Firea (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:40)

    un domn [utilizator]

    ma determina sa il aleg din nou pe Base...e clar
    • +3 (5 voturi)    
      eeeee (Joi, 10 decembrie 2015, 8:02)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      nici chiar asa.
      lasa-l frate pe bunicut sa-si plimbe nepotii prin cismigiu.
  • +13 (13 voturi)    
    Mama,ce pierdere (Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:56)

    ipolitic [utilizator]

    ce pierdere pentru stiinta!
    Ultimele zvonuri prevesteau plecarea lui Busoi intr-o expeditie stiintifica in Antarctica, avand ca tema studiul danturii ursilor polari. Dar iata, sacrificand faima mondiala, in interesul bucurestenilor...
    Multiplu "bravo" si PNL-ului, bravo baieti, ati reusit sa transformati imposibilul in posibil. Sper sa depasiti pragul de intrare in Parlament.
  • +9 (9 voturi)    
    Cata inconstienta ! (Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:11)

    gazania [utilizator]

    PNL se sinucide cu astfel de candidati . Astia sunt rupti de realitate . Sper sa faca si Psd ceva asemanator ca altfel e jale.
  • +15 (15 voturi)    
    Cu asemenea candidat chiar nu vor PMP ! (Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:29)

    Plagarus [utilizator]

    Busonul penelist era simultan europarlamentar, student la Drept, la Institutul Diplomatic, doctorand la Timisoara, notar la Drobeta si la Bucuresti...
    In 04.052005, Buson era un "parlit" de deputat, dar si medic stagiar, cu un apartament de 44,44mp, 10.000 USD si 5.000 Euro, ceva dividente la Bucuresti si drepturi de autor la Iasi.
    In 31.12.2007 aflam ca recentul europarlamentar si-a tras o casa de 171,85mp in Bucuresti, un Audi4 si niste zeci de hectare de teren prin Timis, in timp ce consoarta, proaspat notar, a incasat onorarii de aproape 200 mii lei.
    in 2010 si-a mai tras un apartament de 145.25mp in Bucuresti, unul de 90 mp in Bruxelles, bijuterii de inca 20.000 Euro si conturile s-au umflat cu alti vreo 200.000 Euro
    Băgător de seamă în Parlamentul European din 2007 !
    În primul mandat de eurodeputat (2007 - 2009) nu şi-a pus semnătura pe nici un raport, iar în legislatura 2009 - 2014 a avut doar două rapoarte semnate
    Busoi declara la venituri din alte surse suma de 120.000 lei din vanzarea de actiuni Fondul proprietatea, iar in plus declara ca mai detine drept de creanta asupra a 15.765.634 actiuni la Fondul Proprietatea.
    In 2011 familia Buson isi mai garniseste conturile cu peste 1.1 milioane lei, adica vreo 250.000 Euro, banii fiind probabil din cei 1,5 milioane lei pe care dottore si consoarta i-au produs din activitati notariale in Bucuresti. Curios este ca in aceeasi perioada el a fost si notar stagiar si europarlamentar, de unde a incasat vreo 300.000 Euro !(romani-in-lanturi.blogspot.com)
    Potrivit declaraţiei sale de avere actualizate, conturile şi depozitele bancare ale familiei adăpostesc aproape 1,2 milioane de euro, aproape 1,6 milioane de lei, dar şi carduri bancare în valoare de peste 96.000 de lei. Dacă mai adăugăm cei peste 1,2 milioane de lei împrumutaţi de Buşon în nume personal unei firme de consultanţă în afaceri şi management la care el deţine părţi sociale, SC C.S.B. European Business Target SRL, avem tabloul complet al averii Buson
  • +10 (10 voturi)    
    ACUM PUTEM SA NE VEDEM SI DE-ALE NOASTRE ! (Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:34)

    Susufler0 [utilizator]

    Deci s-a batut in cuie : incepand cu anul viitor Bucurestiul va avea un primar general al PSD. Cel putin ne-am linistit, ne-am luat de-o grija !
  • +14 (14 voturi)    
    tot oprescu va castiga (Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:39)

    Eu sunt Ghitza [utilizator]

    “Busoi este absolvent al Facultatii de Medicina (in 2003), iar doi ani mai tarziu al Colegiului Naţional de Apărare, Bucuresti. Busoi si-a continuat insa studiile, absolvind si Dreptul in 2007, apoi Institutului Diplomatic Roman (2008) si in 2013 Colegiul National de Informatii. In 2010, Busoi si-a luat doctoratul in sănătate publică şi management sanitar, Universitatea de Medicină şi Farmacie Timişoara si a fost autorizat ca notar public în Municipiul Bucuresti.” cat de inteligent este acest om. si mai este si doctor si medic si notar.

    Te bate, te vindeca si te despagubeste, se reprezinta pe el in insusi in proces.

    Intrebare de baraj: genialitatea isi face simtita prezenta doar dupa ce dai ochii cu un serviciu? Nu de alta dar pan’ la 30 de ani nu a avut nimic notabil, apoi, brusc, s-a inventat Cristian Busoi.
  • +6 (6 voturi)    
    Asta e! (Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:39)

    CristiC. [utilizator]

    Dreptate pana la capat!

    Sa vedeti ce-o sa se mai bata lumea sa-l voteze.
    • +4 (4 voturi)    
      pe cine (Joi, 10 decembrie 2015, 8:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui CristiC.

      sa voteze?
      ca nulitatea asta iese din discutie.
      daca citesti postarile lui @plagarus si @Zeus2015, te intrebi de ce inca nu e academician, la cat de pregatit si capabil este.
  • +13 (13 voturi)    
    clar, e blat...PNL+PSD=LOVE! (Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:57)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Altfel nu se explica.
    Si auzi, ca "DE ACUM" vin cu solutii- adica sa ne intelegem, le aveau, dar nu ni le dadeau, acum...o sa curga cu solutii la pb noastre...
    Si de ce nu au prezentat aceste "solutii" mai demult si de ce nu si-au asumat un Primar General dupa Oprescu cu care sa le si puna in practica oare?!
    Si de ce nu le transpun acum, ca doar noul primar e al....(google search,,....searching....aaahh.....da....voila!) al PNL!!!
    ?!?!?!?
  • +5 (5 voturi)    
    Mildly competent (Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:58)

    GorillaKilla [utilizator]

    Cine are coate ascutite, e mildly competent si asculta de superiori departe ajunge! Serios, astia de la PNL cred ca daca aduc un activist de asta de partid, sfertodoct si obedient, s-au reformat si s-au curatat de coruptie? Really?
  • +9 (9 voturi)    
    ? (Miercuri, 9 decembrie 2015, 22:00)

    Sorrows [utilizator]

    Cine este Cristian Busoi? si de ce vrea sa fie primar al Bucurestilor?
  • +8 (8 voturi)    
    .. (Miercuri, 9 decembrie 2015, 22:23)

    The Great Cornholio [utilizator]

    picaj placut.
    noi, strada votam cu Nicusor.
  • +11 (11 voturi)    
    Secretele lui Alinuta !!! (Miercuri, 9 decembrie 2015, 22:42)

    andreesanu [utilizator]

    L-a gasit !!!,marea scula care sa fie primar de Bucuresti
    PNL s-a scremut ca si gaina babii !!!,in final a ouat o margica !!!
  • +9 (9 voturi)    
    penibil (Miercuri, 9 decembrie 2015, 23:56)

    qwe [anonim]

    mi-e scarba.....
  • +3 (3 voturi)    
    intrebare (Joi, 10 decembrie 2015, 1:15)

    anonim3 [utilizator]

    Dl Predoiu a fost acolo? Sa stim daca s-a trezit cu problema pe agenda ca sa nu aiba timp sa se opuna, sau daca a fost de acord, caz in care merita si el o bila neagra.
  • +6 (6 voturi)    
    Mai ieri Johann il plimba prin targ, (Joi, 10 decembrie 2015, 7:06)

    xrogo [utilizator]

    azi este numit catindat,oare de ce-l plimba Johann?
    • +1 (1 vot)    
      degeaba (Joi, 10 decembrie 2015, 10:36)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      de asta era scos de manuta la plimbare
  • +1 (1 vot)    
    Marinelul norocos ! (Joi, 10 decembrie 2015, 11:46)

    nycman91 [utilizator]

    Si uite cum se batatoreste drumul marinelului spre primaria capitalei ! Cu asemenea nulitati contracandidati,basescu o sa castige inca o data ,detasat. Pai daca ai de ales intre Nimeni si Basescu,normal ca o sa-l alegi pe cel din urma.
  • +2 (2 voturi)    
    va dati seama ce nulitati colcaie in "noul" PNL!! (Joi, 10 decembrie 2015, 12:15)

    lili [anonim]

    Daca risca ei sa-l trimita in campania ptr Bucuretsi pe acest Busoi de numai 37 de ani, milionar in Euro dupa ce-a intrat in politica!
    Madam Gorghiu recunoaste franc in fata romanilor ca ea nu-i atat de competenta pentru Primaria Bucuretsiuului dar ca ar face orice pentru PNLul ei drag, adica sa dea din gura degeaba, ca altceva nu a facut!
    Iar Busoi e garantia esecului, un esec rasunatorr pentru "noul" PNL plin de penalii din fostul PDL si din fostul PNL, un esec rasunator vom vedea!
    Ce-o sa mai radem, de kko va veti face cu "candidantul" Busoi" milionar!
    Prima intrebare a bucurestenilor va fi: cum ai facut milionul de Euro la numai 37 de ani?!
    Intrand in politica, in politica romaneasca il faci repede, furand banii publici!
    Hai, "succesuri"Busoi !!
  • 0 (0 voturi)    
    Star Trek (Joi, 10 decembrie 2015, 19:39)

    miohaiham [utilizator]

    Star Trek