Gabriela Firea: Sub nicio forma Victor Ponta nu va demisiona din functia de premier

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 13 iulie 2015, 13:53 Actualitate | Politic

Gabriela Firea
Foto: Agerpres
Purtatorul de cuvant al PSD, Gabriela Firea, nu crede ca Victor Ponta va demisiona din functia de prim ministru.

Intrebata luni de ziaristi cum comenteaza informatiile potrivit carora premierul ar urma sa demisioneze si daca Ponta ar fi informat PSD despre o astfel de decizie, aceasta a raspuns: "Sub nicio forma nu va demisiona din functia de prim ministru prin urmare nu are de ce sa ne informeze".

Ea a reamintit ca motiunea recenta depusa de PNL a cazut iar majoritatea parlamentara "a dovedit inca o data ca sustine echipa guvernamentala in frunte cu Victor Ponta, si nu cu altcineva".










2999 vizualizari
  • +18 (18 voturi)    
    Pai.....nici nu o sa fie nevoie !!!! (Luni, 13 iulie 2015, 13:59)

    polonyca [utilizator]

    O sa fie in puscarie tot guvernul vostru de penali jegosi !!!! El acolo o sa "guverneze" incurand...:) How about ??:)))))
  • +14 (14 voturi)    
    Cum adica sub nicio forma? (Luni, 13 iulie 2015, 14:06)

    marcus61 [utilizator]

    Sa-i amintim doamnei Firea ca Stalin a murit demult si nu a apucat sa-l puna el pe Ponta prim-ministru.
    Gabriela, trateaza-te de bolsevism.
    • +7 (7 voturi)    
      Curca beata (Luni, 13 iulie 2015, 15:06)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui marcus61

      Telenovela Firea e ca o curca beata, doar ca latra ca o catea.
  • +10 (12 voturi)    
    Nu ramane santajista (Luni, 13 iulie 2015, 14:08)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    fara stapan. La cine s-ar mai inchina?
  • +12 (14 voturi)    
    asa e, o mana de vechi securisti si fripturisti (Luni, 13 iulie 2015, 14:09)

    rov [utilizator]

    l-ati tine in viata si pe "qreac-ul", doar sa nu iesiti voi de la borcanul cu miere.
    Nu conteaza nimic, Romania poate sa se scufunde, sa se degradeze, dar voi paduchi ordinari sa ramaneti conectati la trupul tarii.
  • +6 (6 voturi)    
    Tzoapa Firea (Luni, 13 iulie 2015, 15:05)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Politruca aceasta de doi lei si clantza cit Everestul e o NESIMTITA si o HAHALERA. VA avea de platit pentru procariile pe care le face ea, iar mafiotul sot va ajunge acolo unde ii este locul - la bulau ani multi si igrasiosi. O telemadam ajunsa politician - o rusine, cu asa nulitati vrea Romania sa fie in EUropa. Ptiu !
    • +5 (5 voturi)    
      O vuvuzeaua murdara e (Luni, 13 iulie 2015, 15:36)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu e de mirare ca un tractorist e tot ce-a putut lua de barbat.
  • +6 (6 voturi)    
    Firea si Ponta. (Luni, 13 iulie 2015, 15:16)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Sub nicio forma? Dar in forma de hot si mafiot ordinar?
  • +5 (5 voturi)    
    PLANTA VORBITOARE (Luni, 13 iulie 2015, 15:52)

    liviusmaximus [utilizator]

    PSD-ul a inventat Planta Vorbitoare !
  • +4 (4 voturi)    
    corect madam Firea, (Luni, 13 iulie 2015, 19:27)

    clint [utilizator]

    de ce sa demisioneze ? oricum vor ajunge toti la Rahova si acolo au nevoie de un sef, nu ?