Liviu Dragnea urmeaza sa demisioneze luni din conducerea PSD: Pentru mine demnitatea e mai importanta decat orice functie

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 18 mai 2015, 10:11 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Guvernul Romaniei
Ministrul demisionar al Dezvoltarii, Liviu Dragnea, urmeaza sa demisioneze luni si din functia de presedinte executiv al PSD. Dragnea a declarat luni dimineata, la sosirea la sedinta conducerii PSD, ca "Pentru mine demnitatea e mai importanta decat orice functie. Poti si ca membru simplu sa ajuti partidul, daca ai oarecare experienta". Intrebat de jurnalisti daca a discutat cu premierul Victor Ponta despre numele inlocuitorului sau la Ministerul Dezvoltarii, Dragnea a raspuns "da", fara a da alte detalii.

Judecatorii Inaltei Curti de Casatie si Justitie l-au condamnat vineri pe ministrul Dezvoltarii, Liviu Dragnea, la un an de inchisoare cu suspendare in dosarul "Referendumul", cu un termen de incercare de trei ani.

Ceilalti 74 de inculpati din dosar au fost fie achitati, fie condamnati la inchisoare cu suspendare.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2830 vizualizari
  • +15 (19 voturi)    
    si Lord of Teleorman..se va ocupa (Luni, 18 mai 2015, 10:13)

    un domn [utilizator]

    de turism..primitoarea pensiune de 8 margarete din Alexandria va gazdui deopotriva..atat basishti cat si p$dishti...
    • +4 (8 voturi)    
      Ponta zice multumesc ca pleaca Dragnea! (Luni, 18 mai 2015, 11:15)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ponta demult dorea sa se scape de Liviu Dragnea din conducerea PSD-ului. A zis multumesc cind l-a vazut condamnat la un an de inchisoare cu suspendare.
      • +4 (6 voturi)    
        te cred daca ajunge la Brutarie (Luni, 18 mai 2015, 12:03)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        si Orishan...licheaua aceea de Vrancea e la felde toxica !
        • +4 (4 voturi)    
          am putea (Luni, 18 mai 2015, 12:47)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          trage concluzia ca tonta e cum e din cauza celor doi, dragnea si oprisan?
          nuuuuuuuuu
          el e naturel.
  • +23 (25 voturi)    
    ... (Luni, 18 mai 2015, 10:22)

    pathfinder [utilizator]

    Pai daca esti asa demn apai cerele alora sa-ti dea cu executare.
    Ca doar esti barbat, ce pana mea?!?
  • +12 (14 voturi)    
    Demnitate !!!??? (Luni, 18 mai 2015, 10:28)

    novator [utilizator]

    Daca avea demnitate, nu frauda alegerile !

    Oricum, un an cu suspendare pentru o fapta ce se inscrie in tradarea interesului national, mi se pare ridicola si chiar periculoasa, aproape un indemn la continuarea acestui tip de fapte.
    • +6 (8 voturi)    
      era vorba de "demnitatea hotului" (Luni, 18 mai 2015, 11:17)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui novator

      .
  • +13 (15 voturi)    
    asa zicea si hrebenciuc, (Luni, 18 mai 2015, 10:40)

    __alex__ [utilizator]

    ca el e om de onoare. Fiecare viseaza la ce-i lipseste.
  • +9 (11 voturi)    
    Sigur, demnitatea, dar mai intai prudenta (Luni, 18 mai 2015, 10:42)

    benicio [utilizator]

    Demnitatea e mai importanta decat functia, apreciabil. Mai ales cand functia a inceput sa fie periculoasa in zilele noastre :)
  • +14 (16 voturi)    
    circ ieftin pentru publicul uslamist. (Luni, 18 mai 2015, 10:46)

    bogdan1477 [utilizator]

    Etete dom'le ce mare curaj are acest mare fiu al poporului. Demisioneaza din functia de Vice PSD.

    To'ar'shu Dragnea, da' din functiile alea platite pe bani publici, de ministru, de parlamentar, din alea nu demisionati? Ca pe mine nu ma intereseaza absolut deloc de functii detii matale in organizatii private. Pe mine ma intereseaza functiile platite din fonduri publice.

    Tare va mai place voua astora de la PSD sa demisionati din toate functiile onorifice, neremunerate. Si tare greu va e sa renuntati la alea pe bani.
  • +10 (12 voturi)    
    Ei nu ZAU!!!!! (Luni, 18 mai 2015, 11:01)

    sipu [utilizator]

    Ia spune mataluta cum ai facut bani , demn si cu mana pe inima "jurate ca ai facut bani cinstit ........................................ Drac_neo inscriete la copii spun lucruri trasnite,s-ar putea pe acolo sa gasesti cativa copii care sa te creada .
    • +5 (7 voturi)    
      Sincer ... (Luni, 18 mai 2015, 11:57)

      Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui sipu

      Nu subestima resursa de prostie a poporului roman!
  • +4 (6 voturi)    
    Dragnea si demisia. (Luni, 18 mai 2015, 11:11)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Trebuie sa-si dea OK baranul cinstit si sarac!
  • +7 (9 voturi)    
    :)) (Luni, 18 mai 2015, 11:22)

    nano2k [utilizator]

    "Pentru mine demnitatea e mai importanta decat orice functie"

    LOOOL
    :)))))))))
    LOOOL
    :)))))))))
  • +8 (10 voturi)    
    mai lasa cartile de poker si citeste (Luni, 18 mai 2015, 11:46)

    mnicku [utilizator]

    un dictionar sa ve vezi ce inseamna demnitate .

    De la infractori nu primim lectii de morala.!!!!!!!!!
  • +6 (8 voturi)    
    Don Dragnea, nevinovat sarmanul! (Luni, 18 mai 2015, 12:03)

    neagoe [utilizator]

    Legea e proasta. Auzi sa nu ai voie sa stimulezi oamenii sa vina la vot. Pai cei din PSD au returnat la popor o parte din ce au furat. Nu ca altii! Sa fie inchisi aia!

    Doi borfasi: Ponta si Dragnea. Ba chiar trei, cu Antonescu... Abia astept recursul. Ca intotdeauna, ala va fi mai greu, cu incarcerare. :-))))

    Ponta, btw. Cea mai inversunata sustinatoare a ta pe care o cunosc, s-a lepadat de voi. E disperata ca nu mai are cu ce sa combata. Pana mai ieri zicea sa scapam de Basescu ca e scandalagiu, dar acum ... scandalul a reinceput, cu ... mincinosul la microfon.
    Ponta draga, te lasa fanii si se pare ca e fenomen de masa. In afara de mercenarii de pe net care adera de prin Bangladesh, nu stiu cine mai pune botul la ideile tale. Cica casele de sondare te-ar da in crestere, dar tot ele te dadeau castigator si la alegerile din noiembrie... Ponta, cea mai buna metoda e cea de la scoala Badea, Gadea si Varanul. E sigura! Tine-o tot asa!
  • +2 (4 voturi)    
    ce bine (Luni, 18 mai 2015, 12:28)

    bl [utilizator]

    Ce bine ca am mai scapat de un ecscroc!
  • 0 (0 voturi)    
    demnitate (Marţi, 19 mai 2015, 7:25)

    mititica [utilizator]

    demnitate...auzi frate ce cuvinte foloseste asta....e tare.....de ponta ce sa mai zic -e varza......de venituri nu zici nimic?