Elena Udrea: Constat ca cei care sunt prinsi ca au luat spaga sunt lasati liberi daca declara ca au dat-o mai departe

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 24 februarie 2015, 13:53 Actualitate | Politic

Elena Udrea a declarat, la iesirea de la DNA, ca a constatat ca cei care afirma ca au dat ¬mai departe¬ mita pe care sunt acuzati ca au luat-o au fost lasati in libertate.

"Eu constat urmatorul lucru: toti cei care sunt prinsi ca au luat spaga este suficient sa declare ca au dat-o mai departe cuiva si sunt lasati in pace. 'Am luat dar am dat nu-stiu-cui' ii face scapati, sunt liberi bine-mersi, singurul care mai este arestat este Rudel Obreja, care a refuzat sa declare ce i s-a cerut sa declare", a spus ea.

Aceasta a declarat ca nu va face denunturi decat impotriva generalului SRI Florian Coldea. "Nu am niciun motiv sa fac niciun denunt impotriva nimanui in afara de cel pe care l-am facut".

Intrebata despre Dorin Cocos, Udrea a raspuns: "Daca asta l-a ajutat sa fie liber, eu ii doresc sa fie sanatos. Dupa ce stai trei luni in arest, probabil ca spui orice ti se cere ca sa pleci".

Elena Udrea a fost citata de procurorii DNA la ora 8:30. Aceasta a luat cunostinta de cele trei noi acuzatii care i se aduc in dosarul Gala Bute si pentru care DNA a cerut Camerei Deputatilor incuviintarea arestului preventiv si inceperea urmaririi penale.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

4549 vizualizari

  • 0 (22 voturi)    
    se dau jos chilotii (Marţi, 24 februarie 2015, 13:58)

    Francisc 1 [utilizator]

    'coborati prin spate ca prin fata se dau jos chilotii" la dna se da doar sutienul, ce madama ridicola care avea pretentia sa ne conduca pe toti , ce am ajuns...
    • +7 (13 voturi)    
      cei care-si dau jos chilotii suntem doar noi (Marţi, 24 februarie 2015, 14:15)

      orizont 2020 [anonim] i-a raspuns lui Francisc 1

      si-apoi aratam spre altii

      maine televiziunile-o sa ne faca sa stam in cap,
      si noi o sa-i omoram cu mana noastra pe toti cei care stau in picioare,

      crezand ca facem "doar ce vrem noi"
    • +6 (6 voturi)    
      A rămas încleștată în politică, (Marţi, 24 februarie 2015, 14:31)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      unde ieși în avantaj dacă-ți ataci adversarul. În justiție ieși mai bine dacă colaborezi cu adversarul.
    • 0 (0 voturi)    
      Mafia de Sus vor sa-i inchida gura, se tem? (Marţi, 24 februarie 2015, 18:20)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Votul Camerei Deputatilor este ilegal, habar nu aveau dau ei au votat prosteste. N-au citit macar nici 5 pagini din raport, ca sa deduca macar despre ce este vorba si sa decida corect in privinta votului. Multi au votat din ura, invidie, de frica sau din prostie. Cei care nu au votat au aflat din dosar ca Udrea nu este acuzata de nimic, ca nu sunt dovezi, ci niste turnatorii de la adevaratii hoti care s-au folosit de numele ei. Asistam azi la o EXECUTIE impotirva Elenei Udrea la ordinul lui Kovesi pentru ca a indraznit sa se ia de ea si de amantul ei, Coldea. Asta NU este Justitie, ci ceva asemanatori cu vremurile securisto-comuniste!
  • +4 (20 voturi)    
    Saracutza.... (Marţi, 24 februarie 2015, 14:29)

    ShoboLingoZauR [utilizator]

    ....vroia sa ii plangem de mila ca nu are WC GUCCI la arest. Vai, vai, vai ce tragedie! Va dati seama i-au luat sutienul....ce umilinta!

    Greu cand de la 5* cobori in mocirla...dar cand toata lumea stie ce fel de om esti...trebuie sa fi handicapat mintal sa ai compasiune pt. un asemenea specimen manipulator.

    PS. Asteptam in viitor sa a flam (probabil cand vine sentinta definitiva) de ce boala incurabila sufera duduia dupa modelul Ridzi!

    PS2. Ar fi un bun moment sa se apuce de facut copii pt. ca atunci cand se va apropia sentinta sa explice ca micutii au nevoie acasa de mama lor...
  • +2 (20 voturi)    
    Elena mai taci (Marţi, 24 februarie 2015, 14:43)

    OmulNou [utilizator]

    Cat poate sa abereze femeia asta!

    Nu vreau s-o mai vad vreodata, cat a putut sa minta pe la TV.
  • +4 (12 voturi)    
    o apreciez (Marţi, 24 februarie 2015, 14:50)

    ady [anonim]

    Pt ca vorbeste public despre conditiile din puscarie, poate cei care intentioneaza sa incalce legea se gandedc de 2 ori
  • 0 (0 voturi)    
    Merită să ascultăm. (Marţi, 24 februarie 2015, 15:30)

    vali47 [utilizator]

    De ce ești mai puțin vinovat dacă furi ceva pentru a obține o funcție,să dai mită pentru funcție.Este un adevăr care caracterizează clasa noastră politică și nu vrem să-l ascultăm.Crede cineva că unul/una care a dat mită ca să promoveze se cumințește dacă recunoaște?
  • 0 (2 voturi)    
    Dovezi? (Marţi, 24 februarie 2015, 15:33)

    Rntmpx [utilizator]

    Indiferent de simpatii sau antipatii, eu sper că turnătoriile indivizilor ăstora vor fi însoțite și de probe concrete. Că altfel DNA-ul se va compromite urât de tot dacă încearcă să bage la zdup oameni doar pe baza unor declarații verbale.
  • -1 (3 voturi)    
    Corect (Marţi, 24 februarie 2015, 15:42)

    alegator000 [utilizator]

    Si poate te opresti din mancat, Elena si te duci acolo unde iti e locul. Nu inteleg de ce iti tot da presa atata atentie, probabil sant innamorati puternic de tine. Pe cuvantul meu ca ai vorbit destul. Gata.
  • +2 (4 voturi)    
    gargara! (Marţi, 24 februarie 2015, 15:56)

    lili [anonim]

    La puscarie cu ea, bagati-o repede in celula rezervata si nerenovata, sa inceapa sa scrie Jurnalul, peste 20 de ani cand va fi eliberata va ajunge un best sellers!
    Scrieti, dna Udrea, scrieti ca averea nu stiu daca o sa o mai aveti la eliberare(speram sa fie confiscata si recuperat prejudiciul de milioane de euro de care vorbesc rapoartele procurorilor DNA), dar cu cartea sunt sanse sa o vindeti - ce senzational va fi, un fost ministru dupa 20 de ani de inchisoare publica un best sellers scris in puscarie, nu?! - scrieti si linistiti-va, ca oricum nu scapati de puscarie la cate acuzatii are DNA la adresa Dvs, este evident, nu?!!
    Succes DNA, succes Codruta, cereti inca 500 de procurori!
    La puscarie cu penala asta!
  • +1 (1 vot)    
    Norocul ei (Marţi, 24 februarie 2015, 17:04)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Daca era in China, era deja impuscata pe stadion. Sa zica mersi ca suntem tara membra UE. La cit a furat Udrea, barbata-su si mafia lor, 1000 de ani de puscarie ar fi prea putin. De ce nu li se confisca averile imediat? De ce sunt in libertate? De ce continua acest joc de-a soarecele si pisica in loc sa fie judecati imediat si trimisi la OCNA PENTRU TOATA VIATA ? De ce ? DREPATE VREM. DREPTATE impotriva acestei Udrea si a miseilor din jurul ei.