Sedinta UDMR la ora 14.00

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 18 noiembrie 2014, 11:57 Actualitate | Politic

Conducerea UDMR se intruneste in sedinta la ora 14.00. Luni, presedintele executiv al PSD, Liviu Dragnea, a declarat ca UDMR sustine in continuare actuala coalitie de guvernare, fapt confirmat telefonic de presedintele Uniunii, Kelemen Hunor, premierului Victor Ponta.

UPDATE Ponta a anuntat in sedinta de guvern de marti ca asteapta propunerea UDMR pentru postul de ministru al Culturii, pentru a o trimite in acelasi timp cu cea pentru externe la presedinte.





















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

5000 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    dar cum ramne... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:00)

    un domn [utilizator]

    cu Kerestiy Gaterszag ? cat mai taie padurile sa ne ia atmosfera..sa modifice clima ? UDMR de asa ceva cand discutati ?
    • +5 (5 voturi)    
      cine le-a dat misterul mediului, dar culturii? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:01)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      cam toti. toti au vandut pentru voturi
      • +3 (3 voturi)    
        baiul este ca aerul nu se da pe voturi (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:28)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        iar Kerestoy Gaterszag trebuie sa plateasca pentru GENOCID..distrugerea aerului si Climei TREBUIE imputata UDMR..acestia nu au restrictionat pe Kerestoy Gaterszag..ci l au ajutat !!!
  • +6 (6 voturi)    
    sunt curios ce fac ungurii... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:04)

    qwerasdf [utilizator]

    cred ca vor trece in opozitie, indemnati de votul in masa anti-ponta. Ar fi tare...
    • +2 (2 voturi)    
      Unguri regatenizati... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:49)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Nu vă faceți iluzii, acum numele lor este Kelemen Mitică, Frunda Ghiță etc. În toate camerele, cu toate guvernele, ca românul imparțial...
  • +7 (7 voturi)    
    Daca nu pleaca de la guveranare,nu ne intereseaza (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:18)

    vali47 [utilizator]

    UDMR au alcatuit o celula terorista in sanul Guvernului Romaniei.Asociati cu Vadim,cu Ponta sprijina un guvern care terorizeaza roamanii,lipsindu-i de drepturile elementare.UDMR nu mai pot spune ca lupta pentru drepturile maghiarilor daca sprijina un guvern care nu respecta nici populatia majoritara.
    • +3 (3 voturi)    
      ne lipsesc de aer (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      Kesrestoy Gaterszag taie padurile..ne taie dreptul de a respire aer curat !
  • +5 (5 voturi)    
    Mocirla (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:18)

    Frank777 [utilizator]

    UDMR nu poate iesi din mocirla.Au penali lor.Strang randurile penali.Sunt solidari.
  • +5 (5 voturi)    
    Va spun eu tema discutiei : (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:18)

    gica43 [utilizator]

    PUNCT UNIC : Pe cine sa mai tradam,ca doar i-am terminat pe toti !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Ca sa.. (Marţi, 18 noiembrie 2014, 14:45)

    tenismenul [utilizator]

    nu mai poata sustine nici un partid si sa eliminam din start partidele pe criterii etnice, trebuie ridicat pragul electoral la 6-7%. In felul asta se termina cu udmr si alte partide si partidulete, fara valoare.
  • +1 (1 vot)    
    Se aduna grofii la coliva PSDista ? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 14:50)

    Plagarus [utilizator]

    UDMR presteaza orice dar cu tarif !
    "Ne-am săturat de tot ce am văzut, de ce scrie în fiecare zi în ziare, de jegul politicii româneşti", a spus Marko Bela, adăugând că maghiarii s-au "plictisit" de politicienii români care "nu pot spune şi nu pot oferi nimic acestui popor, în afară de a-i arăta pe maghiari cu degetul" (Marko Bela in 2009 )