Sedinta UDMR la ora 14.00

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 18 noiembrie 2014, 11:57 Actualitate | Politic

Conducerea UDMR se intruneste in sedinta la ora 14.00. Luni, presedintele executiv al PSD, Liviu Dragnea, a declarat ca UDMR sustine in continuare actuala coalitie de guvernare, fapt confirmat telefonic de presedintele Uniunii, Kelemen Hunor, premierului Victor Ponta.

UPDATE Ponta a anuntat in sedinta de guvern de marti ca asteapta propunerea UDMR pentru postul de ministru al Culturii, pentru a o trimite in acelasi timp cu cea pentru externe la presedinte.























4979 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    dar cum ramne... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:00)

    un domn [utilizator]

    cu Kerestiy Gaterszag ? cat mai taie padurile sa ne ia atmosfera..sa modifice clima ? UDMR de asa ceva cand discutati ?
    • +5 (5 voturi)    
      cine le-a dat misterul mediului, dar culturii? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:01)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      cam toti. toti au vandut pentru voturi
      • +3 (3 voturi)    
        baiul este ca aerul nu se da pe voturi (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:28)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        iar Kerestoy Gaterszag trebuie sa plateasca pentru GENOCID..distrugerea aerului si Climei TREBUIE imputata UDMR..acestia nu au restrictionat pe Kerestoy Gaterszag..ci l au ajutat !!!
  • +6 (6 voturi)    
    sunt curios ce fac ungurii... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:04)

    qwerasdf [utilizator]

    cred ca vor trece in opozitie, indemnati de votul in masa anti-ponta. Ar fi tare...
    • +2 (2 voturi)    
      Unguri regatenizati... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:49)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Nu vă faceți iluzii, acum numele lor este Kelemen Mitică, Frunda Ghiță etc. În toate camerele, cu toate guvernele, ca românul imparțial...
  • +7 (7 voturi)    
    Daca nu pleaca de la guveranare,nu ne intereseaza (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:18)

    vali47 [utilizator]

    UDMR au alcatuit o celula terorista in sanul Guvernului Romaniei.Asociati cu Vadim,cu Ponta sprijina un guvern care terorizeaza roamanii,lipsindu-i de drepturile elementare.UDMR nu mai pot spune ca lupta pentru drepturile maghiarilor daca sprijina un guvern care nu respecta nici populatia majoritara.
    • +3 (3 voturi)    
      ne lipsesc de aer (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      Kesrestoy Gaterszag taie padurile..ne taie dreptul de a respire aer curat !
  • +5 (5 voturi)    
    Mocirla (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:18)

    Frank777 [utilizator]

    UDMR nu poate iesi din mocirla.Au penali lor.Strang randurile penali.Sunt solidari.
  • +5 (5 voturi)    
    Va spun eu tema discutiei : (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:18)

    gica43 [utilizator]

    PUNCT UNIC : Pe cine sa mai tradam,ca doar i-am terminat pe toti !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Ca sa.. (Marţi, 18 noiembrie 2014, 14:45)

    tenismenul [utilizator]

    nu mai poata sustine nici un partid si sa eliminam din start partidele pe criterii etnice, trebuie ridicat pragul electoral la 6-7%. In felul asta se termina cu udmr si alte partide si partidulete, fara valoare.
  • +1 (1 vot)    
    Se aduna grofii la coliva PSDista ? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 14:50)

    Plagarus [utilizator]

    UDMR presteaza orice dar cu tarif !
    "Ne-am săturat de tot ce am văzut, de ce scrie în fiecare zi în ziare, de jegul politicii româneşti", a spus Marko Bela, adăugând că maghiarii s-au "plictisit" de politicienii români care "nu pot spune şi nu pot oferi nimic acestui popor, în afară de a-i arăta pe maghiari cu degetul" (Marko Bela in 2009 )