​Articol actualizat

B1 TV gazduieste in aceasta seara a doua dezbatere Ponta - Iohannis, moderator va fi Madalina Puscalau. Iohannis anunta negocieri cu realizatorii pentru formatul dezbaterii

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:04 Actualitate | Politic

Ponta vs Iohannis
Foto: Colaj / Sursa foto: Agerpres
Vicepresedintele PNL Ludovic Orban a declarat, miercuri, ca liderul liberal Klaus Iohannis va participa, in cursul serii, de la ora 20.00, la dezbaterea televizata organizata la postul B1 TV, cu premierul Victor Ponta, potrivit Mediafax. B1 TV a confirmat intr-un comunicat de presa ca va gazdui confruntarea, iar Madalina Puscalau va modera dezbaterea.

Intr-un interviu pentru ReporterVirtual.ro, Iohannis a spus ca si-a mandatat echipa de comunicare sa discute cu realizatorii B1 "un format rezonabil, sa oferim publicului idei despre presedintie, despre viziunea candidatilor si alte lucruri care sint asteptate de analisti si locuitori"

"Klaus Iohannis va participa in aceasta seara la dezbaterea organizata la postul B1 TV", a anuntat Ludovic Orban, intr-o conferinta de presa.

Orban a mai spus ca echipa candidatului ACL intentioneaza sa negocieze, alaturi de reprezentantii PSD, conditiile desfasurarii dezbaterii televizate.

"Vom incerca sa negociem cu organizatorii dezbaterii, negocieri la care in mod evident va participa si echipa PSD", a mentionat el.























43979 vizualizari

  • +26 (38 voturi)    
    si totusi... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:13)

    liviu_ [utilizator]

    ar trebui inca o dezbatere !!!! dupa aia de la latrine!!!
    ultima dezbatere la antene este un mare dezvantaj pt iohannis!!!

    ar trebui (si nu stiu d c acl nu face asta) sa-i puna pumnu in gura: dezbatere la tvr sau pe lia manoliu cu moderator moise guran sa zicem "vino daca ai oo" si gata!!!
    e important sa fie o dezbatere echitabila ca iohannis sa arate ca nu e golan ca tonta! chiar ar trebui sa fata asta!!!

    la antene o sa-l atace toti o sa vb. aia si numai impotriva lor...
    • +19 (27 voturi)    
      continuare (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:17)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      "ADEVĂRAT: "Dumneavostră aţi spus să pregătească portofelul." (Klaus Iohannis)

      ADEVĂRAT: "Dumneavostră, în calitatea dumneavostră de prim-ministru, răspundeţi de buna organizare a alegerilor." (Klaus Iohannis)

      ADEVĂRAT: "Preşedintele se bucură de imunitate. Ca preşedinte voi solicita comisiei pentru revizuire să renunţăm la imunitatea totală a preşedintelui." (Klaus Iohannis)"

      comisarul.ro
      • +2 (6 voturi)    
        Iohannis trebuia sa-l intrebe pe Ponta (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:42)

        Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui fit

        care e atitudinea lui si a PSD fata de actiunile (dezvaluite ieri) ale liderului PSD din Satu Mare, care cerea (sub amenintare!) directorilor de scoli, profesorilor, postasilor ....si in final si "popilor" sa faca propaganda electorala (in favoarea lui Ponta) in fata sectiilor de votare si in chiar ziua votului, cu incalcarea grosolana a legii.
        I-a cerut macar demisia acestui om care cere altora sa incalce legea, mai ales ca omul (Mircea Covor parca il cheama) a si recunoscut ca inregistrarile sunt autentice!
      • -1 (1 vot)    
        Ahaa (Joi, 13 noiembrie 2014, 14:14)

        Satelit [utilizator] i-a raspuns lui fit

        Sunt 100% sigur ca Iohannis daca ajunge presedinte va solicita comisiei de revizuire sa renunte la imunitate. NOT!
        Voi chiar il credeti pe neamtul asta obedient care este supus PDL-ului si lui Basescu. El ca sef al PNL-ului nu are absolut nici o autoritate in aceasta alianta. Nu este compatibil pentru functia de presedinte al tarii.
    • +39 (45 voturi)    
      A3 (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:22)

      SKLR87 [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      Nu exista niciun motiv sa accepte o invitatie din partea unei televiziuni de cancan apartinand unui condamnat definitiv, apropiat contracandidatului. Motivatia refuzului poate fi chiar asta. Nu e ca si cum telespectatorii A3 ar putea fi convinsi sa isi schimbe votul, iar restul sunt satui de mizerie. Personal, as aprecia mai mult un refuz clar si o distantare completa fata de tot ceea ce reprezinta A3, decat un circ ieftin.
      • +17 (23 voturi)    
        Corect ! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:45)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui SKLR87

        Fara Latrina 3!
        • -8 (16 voturi)    
          sa mearga doar unde ii ridica moderatorul mingi (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:24)

          zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          asa e, trebuie sa mearga doar unde moderatorul ii ridica mingea la fileu de 3 ori, ca asa e deontologic
          • +10 (14 voturi)    
            mai postacila (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:33)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

            Cind moderatorul nu-l injura si nu vorbeste in paralel cu interlocutorul, nu inseamna ca-i ridica mingi la fileu. Latrina 3 e o cocina de partid. E ca si cum Ponta ar merge la dezbatere la sediul ACL cu moderator Ludovic Orban.
          • +11 (15 voturi)    
            nene, (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:41)

            ipsilon [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

            Antena 3 n-are nimic de-a face cu o televiziune, chiar si partinitoare cum e Romania TV sau B1, acolo e o chestie, nu stiu cum s-o numesc, spitalul de nebuni pare un paradis de bun simt si civilizatie, in comparatie cu suboamenii de la Antena 1 ... nu ai cum sa accepti o confruntare la un asemenea post, e sub demnitatea umana.
            Si eu zic ca trebuie sa se termine pe un teren neutru, la TVR neaparat, intr-o emisiune de 3 ore.
    • +23 (29 voturi)    
      La latrine? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:29)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Nimeni nu a anuntat prezenta lui KJ la latrine. Ar fi si culmea sa accepte asa ceva.
    • +9 (15 voturi)    
      nu mai dezbateti cu Ponta programe pe hartie!!! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:01)

      Liviu_Mihoc [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      la programe pe hartie PSD e bun de Harvard! puneti-l pe Ponta sa explice cum e cu Justitia: tentativele de sabotare ale Codului Penal, povestea ca DNA face politie politica, etc... discutia pe programe este pierdere de vreme....
    • +2 (6 voturi)    
      Culmea, eu cred ca Iohannis va fi mai bun (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:28)

      transalpinarum [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      cu cat vor fi mai multe confruntari, cu atat Iohannis va fi mai bun, o sa vedeti. Omu' e mai incert, si are nevoie de ceva rodaj ca sa-i dea in gura lui Puie Monta cum se cuvine. Ponta nu poate sa aduca nimic nou dupa intalnirea de aseara, Iohannis poate si va aduce, sutn convins. Cat despre A3, da, este o latrina, DAR, Iohannis ar trebuie sa intre pe canalul de comunicare al spalatilor pe creier. M-am uitat aseara la A3, dupa showul de la Realiatea. Iohannis a fost tocat marunt si facut KO de Gadea et comp. Totusi, ii aduc aminte si cum GAdea a fost facut muci de Antonescu chiar la el acasa. Sigur, Iohannis nu are limbaritza lui Antonescu, dar ar putea sa trimita niste mesaje clare la A3. vom vedea... Cred ca echipa lui analizeaza pas cu pas si dupa meciul de aseara, era clar ca inca o runda nu poate fi decat in avantajul lui Iohannis.
    • +3 (7 voturi)    
      Madalina Pusca-LAU? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:31)

      Daniel_Constantin [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      O alta moderatore din categoria "fetele" de ieri ale lui Dragos Bogdan. Ma uit la aceasta duduie cu intrebarile fara greutate, vocea si zambetul ei de adolescenta nevinovata fara griji?

      Ce fel de atmosfera poate sa creeze asemenea moderatori?

      Pentru adevar, oare nu exista in tara aceasta atati profesori, oameni de cultura respectabili cu o abordare serioasa si echidistanta de aplelati la asemenea moderatori?

      Dupa ce se vor fi finalizat aceste dezbateri neterminate, neajunse, de o proasta calitate din partea moderatorilor si a televiziunilor, o sa il numim pe ROBERT TURCESCU - CEL MAI ANGLO-SAXON SI BUN MODERATOR al tarii.

      Stiti de fapt - toata confuzia, golania, neorganizarea, sunt resultatele faptului ca in cursa prezidentiala se afla Ponta.

      Pe oriunde calca acest individ Ponta aduce circ, minciuna, spirit smecheresc, rasism, ortodoxism de mult uitat, nationalism prost inteles, dezgust, dezinteres, plagiat, furt.

      Oameni buni - oare chiar vreti asa ceva la conducerea tarii?

      Ati vrea ca Ponta sa fie invatatorul copiilor dv?
      Ati vrea ca Ponta sa fie doctorul vostru?
      Ati vrea ca Ponta sa fie soferul vostru de autobuz?
      Ati vrea ca Ponta sa fie pilotul avionului in care zburati?
      Ati vrea ca Ponta sa fie managerul hotelului in care va petreceti vacanta de vara sau iarna?
      Ati vrea ca Ponta sa fie administratorul vostru de bloc?

      Raspunsul meu la toate intrebarile de mai sus este un nuuuuuuuuuuuu din tot sufletul.

      Cum atunci discutam noi despre alegerea acestui individ, Doamne ai mila de el ca-i sarac cu duhul, la cel mai important job din stat? Dupa 25 de ani de "democratie" originala aici am ajuns?


      Un singur raspuns am:

      Doamne, Vino Doamne sa vezi ce-a mai ramas din oameni... VALI STERIAN

      http://www.youtube.com/watch?v=iB7DnJtrncg








      Domnule Iohannis,
  • +24 (36 voturi)    
    In ciuda latrailor de la Antena3, RTV si Realitate (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:16)

    alex4321 [utilizator]

    In ciuda latrailor de la Antena3, RTV si Realitate

    Iohannis nu a pierdut intalnirea
  • +8 (18 voturi)    
    Epigoni, sub umbra lui Basescu (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:25)

    LiviuIordache [utilizator]

    Acum isi pot da seama toti ce epigoni urmeaza dupa Basescu, ambii simtindu-l pe Basescu in circa. Unul, Iohannis, delimitindu-se aiurea, ca si cum nu ar fi existat, dintr-o ranchiuna a lui Blaga, nu a lui, dar ca neamtul, unde-l pui acolo sta, celalalt, Ponta, de frica.
    Ca orice tip in fond umil, de genul Mircea Badea, care dincolo de sticla o tine "te bat de de rup", iar fata in fata cu amenintatul ia bataie sora cu moartea, Ponta este obsedat de Basescu, pur si simplu nu poate scapa de umbra acestuia. Iliescu, paritele lui spiritual, alta stofa, nu a vorbit niciun 1 la mie de Ceausescu cit vorbeste Ponta de Basescu.
    Adica al batrin, care avea toate motivele de pe lume sa traga din toate pozitie in Cizmar (el a venit cu democratia, fata de tiranul care..., ala l-a umilit pe fata, aruncindu-l de colo-colo), a dat dovada de forta, neascunzindu-se dupa greaua mostenire (nu, nu uit cit rau ne-a facut, dar nu era o plastilina). Iar asta micu', dar dolofanu' ce face? O tine langa cu Basescu, dovedind cu asupra de masura pe linga frica animalica fata de unul cu 10 capete peste el, si goliciunea absoluta. Nu stie nimic, nu este nimic, doar o moara de vorbe, un codas in tot ce a facut (facultate cu 7 si 8. doctorat furat, procuror de 2 lei, automobilist "tine cal", copilot adica, prim-ministru catastrofal, vom vedea).
    Basescu ii minca la micul dejun pe amindoi, cred ca v-ati dat seama!
    • +5 (13 voturi)    
      Băsescu e istorie (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:43)

      Omics [utilizator] i-a raspuns lui LiviuIordache

      Unul dintre candidați mai încearcă să scoată ceva profit din anti-băsism. Dar pe amândoi îi doare în cot de Băsescu. E mai bine să reveniți în zilele noastre.
      • +5 (11 voturi)    
        Pai si Ferdinand e istorie! Renuntam la Unire? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:59)

        LiviuIordache [utilizator] i-a raspuns lui Omics

        Hodoronc-tronc, Basescu e istorie! Pai, asa, si regele Ferdinand e istorie, ce facem, stergem Marea Unire si fac eu alta?
        Eu vorbeam de altceva, ca modul asta de a vorbi despre ultimii 10 ani, inca neincheiati din viata noastra, este penibil! Ce facem, ce continuam si ce nu, nu ca gata, cum zice Ponta, nu mai exista nimic, totul incepe cu mine, imi pregatesc coasta s-o fac pe Eva!
        Si mai ziceam ceva: Basescu este viu, el, adevarat, astia sunt doua pastise, doi kagemusha, sosii de presedinte. Daca ii lasam in sucul lor trezit nu vom avea in veci un presedinte 2 ani la rind, mai ales ca au redus cvorumul la referendum, il pot demite 2 milioane de pomanagii!
        • -1 (3 voturi)    
          Si ce propui acum? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:41)

          Primula [utilizator] i-a raspuns lui LiviuIordache

          Realitatea asta este: fraudate sau nu, alegerile din primul tur ne-au pus in brate doi candidati. Niciunul nu ne place. A sta acasa nu este o solutie. A ne anula voturile este iarasi foarte nociv. Vom vota raul cel mai mic. Asta ca sa nu ajungem la totalitarism. Cu un PSD ajuns partid-stat nu ne mai scoate nimeni! Refuzul Europei de a mai finanta un stat duplicitar ne va arunca direct sub talpa bocancului de la Rasarit. Se vor duce romanasii nostri sa caute de lucru prin Mama Rusia. Asta vrem? Daca nu, da-ne o solutie!
    • +1 (5 voturi)    
      pune-ne te rog o vorba buna... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 16:30)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui LiviuIordache

      Roaga-l pe Basescu sa traga o fuguta la Werner si sa-i sopteasca cum sa-l faca KO pe pisicut. Werner poate n-are curaj, dar Base s-o faca pentru noi. Si pentru Sofia. Ah, Base, cat o sa te mai jelim....
  • +16 (24 voturi)    
    tipic (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:27)

    Sionut0122 [utilizator]

    O sa vina puie monta ala cu 2 cutii de dosare si fituici acum..
  • -2 (8 voturi)    
    ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:33)

    klaudyuxxx [utilizator]

    in sfarsit i-au coborat ouale lui Iohannis
  • +12 (18 voturi)    
    Sunt si eu curios (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:42)

    omezu [utilizator]

    Ca tot e plin Ponta de copiute si cifre...are idee cati oameni lucreaza la privat si contribuie net la bugetul de stat astfel incat sa aiba el de unde da pomeni peste pomeni? Stie cati pensionari si asistati social revin fiecarui contribuabil? Stie cu cate miliarde de euro contribuie anual, direct sau indirect, la bugetul de stat romanii din diaspora?
    Poate se trezeste si staff-ul domnului Iohannis si pregateste niste intrebari pe masura pt Plagiator.
    • +2 (10 voturi)    
      ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:17)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      De ce tot puneti pensionarii si asistatii social in aceiasi oala? Pensionarii sunt si ei fosti angajati care au platit cum platesti si dumitale taxe la stat ca mai tarziu sa aiba pensie cum veti avea si dvs.
      • +1 (5 voturi)    
        E nah (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:10)

        omezu [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

        Ce legatura are faptul ca pensionarii de azi sunt contribuabilii de alalteieri cu faptul ca Ponta cheltuie ca un descreierat si arunca cu banii in toate directiile numai spre investitii si noi locuri de munca NU?
        A calculat cumva cati oameni si cu cat contribuie la buget inainte sa dea pomeni cu nemiluita? Normal ca nu, ca doar nu da de la el!
        • -1 (3 voturi)    
          Si nu da el! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:45)

          Primula [utilizator] i-a raspuns lui omezu

          Daca ajunge presedinte, va fi alt prim -ministru! Acela va tebui "sa dea" ce a promis Ponta. Daca nu castiga presedintia, il spulbera ai lui, psd-istii care vor sa scape de justitie.
  • +10 (16 voturi)    
    Very nice, Mr. President! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:42)

    Mr.G [utilizator]

    Casa ta, regulile tale, mamelucii tai...am sa va demonstrez, cu calm, elegant ca sinteti toti o pleava!
    Oricum n-o sa pricepeti o iota!
    The man has cojones!
    Respect!
  • +15 (21 voturi)    
    Dezbatere la A3? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:43)

    EllySt [utilizator]

    Sper ca d-l Iohannis sa nu faca greseala sa accepte intalnirea de la Antena 3.
    Nu este posibil ca un post de televiziune care nu are nici o legatura cu principiile de informare corecta care ar trebui respectate de o televiziune de stiri si de jurnalisti sa fie cea care sa gazduiasca o intalnire dintre cei doi contracandidati.

    Nu stiu cum se face ca in calendarul de 4 intalniri stabilit de d-l Ponta intalnirea vedeta s-a nimerit sa fie chiar cea de la Antena 3 (ultima si cu tema "Proiectul pentru Romania" - nu stiu daca am retinut bine tema). Am vazut aseara la Realitatea cum d-l Ponta incerca smechereste, prin enumerarea urmatoarelor intalniri, sa se inteleaga ca d-l Iohannis a acceptat A3 la pachet cu B1.

    Ar fi bine ca ultima intalnire sa fie la TVR, pentru ca este televiziunea nationala si cei mai multi romani au posibilitatea sa o urmareasca. Atunci de ce platim cu totii lunar daca nu se poate organiza o dezbatere de acest gen la TVR?
  • +9 (15 voturi)    
    Iohannis sa nu participe la antene si romaniatv. (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:46)

    vali47 [utilizator]

    Antena3 si romaniatv au fost constant impotriva statului de drept,desfasurand campanii media de denigrare a justitiei.Daca Iohannis sustine statul de drept are un motiv temeinic sa refuze participarea la dezbateri la aceste televiziuni si sa demaste ca Ponta nu sustine statul de drept,tocmai prin sustinerea desantata a acestor tembeliziuni.
  • -11 (19 voturi)    
    Il face iar Ponta K.O. (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:53)

    CICEROnescu [utilizator]

    De ce se se mai zbate ?
    Ii face rau sanatatii.
    • 0 (4 voturi)    
      Te-ai uitat la Russia Today? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:38)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui CICEROnescu

      Ca-n Romania oamenii care gandesc cat de cat au vazut alt "meci"...
  • +9 (15 voturi)    
    corect (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:55)

    doe.john [utilizator]

    Domnule Johannis, nu mergeti la antena 3. E pacat de prestigiul dumneavoastra. O sa va caute nod in papura ! Nu dati legitimitate prin prezenta dvs unei televiziuni vadit orientate impotriva statului de drept
  • +5 (11 voturi)    
    FUGI DE ANTENA 3 (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 12:58)

    fefefefe [utilizator]

    Fa-l ra AZI pe puiul de communist. Loveste-l u toti hotii si bandtitii din PSD. Fa o lista si pune-l sa raspunda pentru fiecare penal.
    Vb de Olchim de toate proiectele esuate unde acum oameni spera la pomana.
    E ultima ta sansa !!!!!
  • +7 (11 voturi)    
    .... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:08)

    tirolez [utilizator]

    Nu stiu ce e in capul echipei lui J. dar ar trebui sa nu accepte sub nicio forma A3. TVR si atat, din respect pentru cetateni si sa repete asta pana la saturatie toata ziua. Motive sunt multe. In primul rand ca TVR e vazut in toata tara si acolo a fost organizata dezbaterea in mod traditional. E o forma de respect fata de toti cetatenii acestei tari care sunt obligati sa plateasca abonament tv fie ca au chef sau nu.
  • -5 (13 voturi)    
    daca o tine ca aseara ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:09)

    dnicu [utilizator]

    Iohannis nu o sa mai fie votat nici de aia 30%.

    Nu mi se pare normal ca un om care a fost votat de oameni stand si 7-8 ore la coada ... sa vina total nepregatit.

    Din respect pentru ceilalti ar fi bine sa fie pregatit.
    • +7 (11 voturi)    
      pregatirea mama ei de pregatire (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:20)

      zapada reloaded [utilizator] i-a raspuns lui dnicu

      mai dnicu, daca studentii mei vin la examen si citesc de pe fitzuica sunt dati afara in secunda 2. A fi pregatit nu inseamna sa stii sa citesti niste numere (unele si alea gresite) ca boul. Dar na, mai stii...pentru unii si copy-paste e motiv de mandrie profesionala de ce n-ar fi si cititul de pe fitzuica.
      • +1 (5 voturi)    
        Mai Sascha..... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:08)

        marki [utilizator] i-a raspuns lui zapada reloaded

        ....tu esti cadru universitar ? Cine te-a pacalit mai nimeni in drum ? Asa se exprima un cadru universitar ? Esti un umil absolvent al scolii lui Basescu, ma. Prin modul tau de exprimare aduci prejudicii cadrelor universitare si d-lui Johanis.Du-te si te ascunde sa nu mai infectezi situl.
    • -1 (1 vot)    
      Cu fituici si glumite ponta era tare pregatit (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:54)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui dnicu

      Nici portar la Cotroceni nu ar trebui sa fie.
  • +1 (9 voturi)    
    . (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:09)

    tirolez [utilizator]

    PS Sa-l ia si pe Predoiu, sa-l scoata din impas. Oricum l-a anuntat drept PM, sa-l vada lumea cum gandeste!
    • -1 (1 vot)    
      De tariceanu ce sa mai vorbim (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:55)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      stim cate parale face.
  • +8 (16 voturi)    
    O replica pentru Johannis ar fi: (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:14)

    SignorRossi [utilizator]

    Domnule Ponta, sunteti un elev bun, care ingrasa porcul in ajun si e tocilar. Lasati fitzuicile si cifrele. Romanii vor sa auda de la dumneavoastra niste idei si ce ganditi cu adevarat.

    Daca i-ar zice-o in seara asta.
  • 0 (4 voturi)    
    Ponta in coltul rosu (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:42)

    barba-neagra [utilizator]

    Ar trebui ca Iohannis sa se pregateasca mai bine, sa enumere leprele pesediste care fac coada la DNA, eventual :) sa compare numarul penalilor din PNL cu cei din PSD, daca vrea sa fie presedinte liber. Ponta l-a facut knock-out enumerand, cu nume, 4-5 liberali care inca se ascund in parlament. Culmea!!!!
    Iohannis ar trebui sa-si faca temele si sa-l ia la intrebari pe Ponta despre masurile luate de acesta, despre fuga sa de responsabilitate, despre minciunile sale arogante, despre ineptiile sale in materie de orice (cand nu are fituica), despre felul cum apara parlamentari si ministri prinsi la furat.
    Iohannis ar trebui sa-l intrebe pe Ponta daca Holande mai e idealul sau de presedinte (francul are vreo 12% popularitate), daca China comunista care l-a primit cu salve si covor rosu (oameni aia i-au simtit grandomania) este modelul sau de tara, daca sila si sictirul Ucranei fata de lipsa sa de reactie, sau reactie intarziata (dupa Base) il avantajeaza.
  • +1 (5 voturi)    
    Nu d-na Puscalau! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 13:59)

    MichiuStefan [anonim]

    Moderatorul nu ar trebui acceptat de d-l Johannis: tot timpul a fost conciliant si indulgent cu PSD, a lasat toti mafiotii sa bata campul-eu am renuntat sa-i mai urmaresc emisiunea-si sunt sigur ca nu va avea autoritatea necesara pentru a stopa derapajele-evident, autorul lor va fi Ponta.
    • -1 (3 voturi)    
      Sunt de acord! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 16:41)

      Motzic [utilizator] i-a raspuns lui MichiuStefan

      Puscalau nu e moderator pentru emisiunea asta.
      Nu are niciun pic de forta jurnalistica!Si nici intrebari/comentarii inteligente!
      Sa-l lase pe Tapalaga!Sau macar pe Catalin Prisacariu! Au mai multa prestanta, ironie..sunt mai aplicati!
  • +1 (5 voturi)    
    mai observa cineva, (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:15)

    mariluc [utilizator]

    Ce mult seamana zambetul tov. Ponta cu al tov. Iliescu?
    Parca ar avea acelasi ADN!
  • -2 (8 voturi)    
    oricare (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:19)

    Itsoc [utilizator]

    din cei 12 candidati ramasi pe-afara in T2 ar fi sters cu ponta pe jos. ORICARE!
    tineti minte asta cei care l-ati acuzat pe Tapalaga ca e paranoi cu blatul lui.
    Iohannis e in T2 pentru ca era SINGURUl suficient de praf si pulbere care nu ar fi sters pe jos cu Ponta.

    Instantele superioare au decis ca va place sau nu. Ponta va fi presedinte si asta nu va fi nici sfarsitul nici apocalipsa in Romania. nu m-ar mira sa-l vedem pe basescu prim ministru, psd sa se sparga si baronii sa fie arestati. totul ca rezultat al pactului base-ponta pe care multi l-au contestat dar care el se pare ca...exista.
    altfel pur si simplu nu-mi explic de ce am ajuns aici....
    efectiv ma doare mana sa pun stampila pe un competent sau pe un hot.....
    • +1 (5 voturi)    
      wow! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:59)

      ipsilon [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      mai, tata, la asa scenariu sincer spun ca eu nu m-am gandit! da' e paranoic rau, deci n-are cum sa fie adevarat ... a, si Iohannis o sa-l faca terci pe Ponta diseara, ieri l-a facut doar caraghos!
    • 0 (2 voturi)    
      Ei, nici chiar aşa ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 17:24)

      LianBerthold [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      ... Băsescu nu va fi prim-ministru, dar-însă-totuşi un post de consilier la Cotroceni pe tematică de politici externe se va găsi şi pentru el.

      De-aia VVP nu vrea să-i dea casă de protocol :D :D :
  • -2 (4 voturi)    
    bleaching dentar (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:27)

    c397f144 [utilizator]

    Momentul cand aceste dezbateri vor avea cu adevarat un aer 'à la vest' va fi cand candidatii isi vor albii dintii inainte de campanie.

    Toti pana acum apar in poze ca si cand ar fi baut ciocolata calda inainte,

    Offtopic, dar simteam nevoia sa spun asa :)
  • +1 (5 voturi)    
    TVR nu A3! si NU Puscalau! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:36)

    Maniu [utilizator]

    fata aia e o mica toapa.
  • +3 (7 voturi)    
    După modelul Realitatea TV (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:03)

    marius v [utilizator]

    Mădălina Pușcalău ar trebui să-și invite câțiva colegi să pună întrebări candidaților. Mă gândesc la Radu Banciu în primul rând, dar și la Cătălin Prisăcariu sau Sorina Matei. Cel puțin eu mă aștept ca întrebarea (sau intervenția) lui Banciu să stabilească viitorul președinte, în lipsa glonțului de aur.
  • 0 (8 voturi)    
    Nu l-au ascuns inca? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:09)

    newlook [utilizator]

    Nu l-au ascuns inca pe neamt? Tot ii mai dau astia drumul pe pajiste?
    Pe bune, neamtul astia chiar e retardat; eu am crezut ca sunt glumite de campanie, dar nu.
    • +1 (5 voturi)    
      Si daca dati cu minusuri, se desteapta neamtul? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:50)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Si daca dati cu minusuri, se desteapta neamtul?
  • -1 (3 voturi)    
    Nu Puscalau! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 16:43)

    Motzic [utilizator]

    Altfel o sa aiba o prestatie mai proasta decat Realitatea, care a fost cu desarvasire proasta!
    Tapalaga, Prisacariu si Banciu !!!!!