UPDATE PNL acuza PSD ca racoleaza parlamentari liberali. Victor Ponta: O prostie

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 28 februarie 2014, 16:39 Actualitate | Politic

PSD a trasat sarcina fiecarei filiale social-democrate din intreaga tara sa racoleze cel putin un parlamentar PNL, informeaza un comunicat al liberalilor remis vineri si citat de Agerpres. Potrivit sursei citate, informatiile sunt confirmate de reprezentanti PNL care au fost contactati in acest sens de catre liderii PSD.

"Partidul National Liberal condamna aceste practici si este dezamagit de faptul ca, in 2014, PSD recurge la astfel de metode grosolane, specifice inceputului anilor '90. De asemenea, astfel de incercari sunt dovada clara a disperarii social-democratilor care, in incercarile lor de a destabiliza PNL, s-au lovit de credinta comuna si de atasamentul fiecarui liberal fata de partidul pe care-l reprezinta", se arata in documentul citat.

Premierul Victor Ponta a calificat informatia, intr-o interventie telefonica la televiziunea B1 TV, drept "o prostie".

"Nu am discutat cu nimeni de a transfera parlamentari PNL la PSD. Cred sincer ca nimeni nu ia in serios asa ceva", a spus Ponta, in cursul serii, adaugand insa ca isi doreste "foarte mult" ca parlamentarii PNL sa fie alaturi de guvern in ceea ce priveste proiectele comune precum revizuirea constitutiei sau descentralizare.

"Mai devreme sau mai tarziu sper sa fim din nou impreuna si la guvernare. Ii consider in continuare parteneri pe toate proiectele pe care le-am creionat impreuna", a precizat primul ministru, facand un nou apel la refacerea USL.

"Sa refacem USL inseamna PNL, nu parlamentari care pleaca la USL", a comentat el.

In ceea ce priveste declaratiile lui Liviu Dragnea legate de Calin Popescu Tariceanu, Ponta a mentionat ca fostul premier "nu a cerut niciun fel de functie": "A cerut un singur lucru, cu care sunt perfect de acord, sa facem eforturi prin care sa refacem USL".























2150 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    lol (Vineri, 28 februarie 2014, 16:47)

    adrian8 [utilizator]

    dar cand ati racolat cu totii pdl-isti si otv-isti era ok ?
    • +12 (12 voturi)    
      Pai normal (Vineri, 28 februarie 2014, 17:49)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      Ce intrebare e asta? Normal ca era OK.
      Politica bunului simt se traduce prin versul: " Noi vrem egalitate, dar nu pentru catei"
  • +18 (18 voturi)    
    PeNeLeii-sorii (Vineri, 28 februarie 2014, 16:50)

    Sani [utilizator]

    Dragi PeNaLi,


    Dupa ce v-ati umflat la umbra marelui Urs (PSD-ul) acum veti muri!
    Mie nu-mi pare rau de voi!
    Imi pare insa rau ca am votat atata timp cu PNL - era chiar sa intru in PNL prin '90.
    OK, am votat cu voi pana prin 2006 - 2008 cred...cand, tarziu, m-am dumirit ca banii PNL veneau din aceeasi pusculita ca cei pentru PSD.

    Acum sunteti PSD-ei vopsiti, alta adunatura de infractori care se bat cu cei "consacrati".

    Sincer nu inteleg de ce mai aveti votanti?
    Sa fie mai prostuti?
    Sa fie PSD-ei care se dau cu "staif"?

    Sincer, va doresc AUTODESFIINTAREA!
    Succes in indeplinirea acestui scop!
  • +12 (12 voturi)    
    bun ! si... ? (Vineri, 28 februarie 2014, 16:53)

    titiacs [utilizator]

    lotul frunzaverde va spune ceva ?
  • +8 (8 voturi)    
    Mare paguba! (Vineri, 28 februarie 2014, 17:37)

    Daniels22026 [utilizator]

    Paguba-n ciuperci uslamiste! Trec de la PNL la PSD si invers. Au urlat impreuna impotriva PDL-ului dupa ce au racolat 70% dintre PDL-isti. Politicieni plus simpatizanti. Care-i paguba? Unde-i pierderea?!

    Uslamismul acapareaza spatiul public. Prin spectacol degradant intre puterea uslamista si opozitia uslamista. Aceeasi Marie cu alta palarie!
  • +8 (8 voturi)    
    frati de cruce..... (Vineri, 28 februarie 2014, 18:02)

    geocrin [utilizator]

    Sunteti o apa si un pamint, amindoi lipsiti de cel mai elementar bunul simt.
    Ai rabdare Crin, ca si lui Victor al nostru-i vine ziua bucuriei, mult mai repede de cum crede el.
    Nu faceti altceva decit sa secerati ceea ce ati semanat .
  • +7 (7 voturi)    
    i-auzi ! (Vineri, 28 februarie 2014, 18:36)

    moby dick [utilizator]

    "Credinta comuna si atasamentul fiecarui liberal de partidul pe care il reprezinta"! Si eu care credeam ca ei vaneaza doar ciolanul... Ei as, neicusorule baietii sunt devotati trup si suflet cauzei partidului


    reusit sa atinga limita de jos a penibilului si al ridicolului
  • +5 (5 voturi)    
    Mousetzunache serial de miciuni ( prostii ) (Vineri, 28 februarie 2014, 18:45)

    Plagarus [utilizator]

    Mincinosul VVP pretinde ca minciuna e adevarata, si ca adevarul e minciuna, afirma ca totul e sau adevar sau minciuna, fara putinta de a distinge.
    In paradoxul mincinosului Ponta apare o miscare a spiritului in sens invers de desfasurarea naturala a cunoasterii si fata de adevarul intrinsec al lucrurilor in ordinea lor fireasca: este capacitatea de a intoarce totul pe dos, este NEGATIA. Duhul minciunii la farsorul " doctor", adica acea constiinta rea, egoista si batjocoritoare, se pricepe uimitor de bine sa utilizeze toate resursele si capacitatile de inventie pe care o constiinta patata le aplica in politica. (doctorat : Minciunile unui plagiator deconspirat-caz VVP ARIVIST POLITIC )
  • +9 (9 voturi)    
    alta prostie (Vineri, 28 februarie 2014, 18:51)

    Colebil Clinton [utilizator]

    in judetul meu doi au si trecut la psd. oricum, psd-istii nu asculta de ponta. ei au doar nevoie de un pacalici care sa se creada buricul pamantului iar ei sa-l manipuleze si sa-si vada de manevrele lor intrerupte de atata amar de vreme.
  • +7 (7 voturi)    
    Daca asta (Vineri, 28 februarie 2014, 19:00)

    Kepler [utilizator]

    e o prostie, atunci el este mai prost ca noaptea.
    Este individul care distruge Romania zi cu zi.
  • +5 (5 voturi)    
    psd vrea sa refaca gaura de la covrig ! (Vineri, 28 februarie 2014, 22:03)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Cel mai mare nimic vandut ca program de guvernare bautorilor de ulei ! Guvernarea care va urma nu va reusi nici in 20 de ani sa repare dezastrul moral.Iar dezastrul economic la care lucreaza acum, o sa apara intr-un an doi si atunci or sa mai coafeze cifrele inca o vreme pana o sa cadem direct in cap!