Crin Antonescu: Pentru functia de presedinte al Comisiei juridice va fi sustinut Catalin Boboc; Chiuariu ramane in Senat

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 3 februarie 2014, 12:18 Actualitate | Politic

Presedintele Senatului Crin Antonescu a declarat luni ca pentru functia de presedinte al Comisiei juridice din Senat va fi sustinut Catalin Boboc in locul lui Tudor Chiuariu care si-a dat demisia.

"Pentru presedintia Comisiei juridice va fi sustinut senatorul Catalin Boboc care este membru al comisiei. Tudor Chiuariu ramane in Senatul Romaniei prin efectele hotararii instantei, prin efectele sentintei, de vreme ce sentinta ii lasa mandatul. El si-a dat demisia din functia de presedinte al Comisiei juridice prin propria sa decizie si in mod simbolic, politic, dar formal, legal, nimic nu-i interzice mandatul. El ramane in PNL. Daca are toate drepturile politic de ce sa nu ramana", a spus Antonescu la Palatul Parlamentului.

Chiuariu, condamnat definitiv la trei ani si sase lui de inchisoare cu suspendare in dosarul Posta Romana pe 24 ianuarie, si-a dat demisia din functia de presedinte al Comisiei Juridice saptamana trecuta.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

1532 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    "Daca are toate drepturile politic de ce... (Luni, 3 februarie 2014, 12:29)

    abisala [utilizator]

    sa nu ramana." Pentru ca e un infractor?!?!?! Pentru ca infractorii n-ar trebui sa faca legi?!
    • +4 (4 voturi)    
      oricum tot infractorii fac legi direct si fara jen (Luni, 3 februarie 2014, 13:04)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui abisala

      cred ca in dex definitia de parlament trebuie sa fie urmatoarea :

      Parlament: locul unde infractorii fac legi cu tupeul si nesimtirea ce-i caracterizeaza . Chiar daca un membru e condamnat penal el face cinste gloatei numita parlament
      "vechea definitie fiind demodata s-a inlocuit cu una "moderna" mai conforma cu realitatea"
      • +4 (4 voturi)    
        cu completarea (Luni, 3 februarie 2014, 13:29)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        ca POPRUL alege parlamentul ala plin de hoti si de nesimtiti. Si dupa aia tot poporul sustine partidele care promoveaza marii infractori.
  • +8 (8 voturi)    
    Legal da, dar moral? (Luni, 3 februarie 2014, 12:38)

    Ion Ionascu [utilizator]

    Expresia "Parlament de infractori" a ajuns sa fie una cu un inteles foarte literal.
  • +9 (9 voturi)    
    e tare KK-rau! (Luni, 3 februarie 2014, 12:39)

    Rasmus [utilizator]

    el l-a adus pe Becali in partid si ala a ajuns in comisia juridica a Camerei Deputatilor dupa care a plecat la Jilava.
    Chiuariu, condamnat definitiv, este membru in comisia juridica in continuare.
    Adica legile sunt facute de penali in tara asta

    sictir bre, liberalii lui peste' prajit!
  • +9 (9 voturi)    
    rusinos (Luni, 3 februarie 2014, 12:48)

    iondelaafumati [utilizator]

    un puscarias face legi in Romania! Multumim pnl!
  • +1 (1 vot)    
    Chioariu (Luni, 3 februarie 2014, 14:00)

    mos ion roata [utilizator]

    ramane in Senat. Daca s-ar putea....sa se ocupe de chestii imobiliare....nu si-ar iesi din mana.
  • +1 (1 vot)    
    care pnl ? (Luni, 3 februarie 2014, 14:56)

    liviusmaximus [utilizator]

    ramane in pnl, doar ca pnl-ul a disparut...