Victor Ponta, huiduit de un participant la o conferinta aniversara a Camerei de comert romano-germana, AHK

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 5 septembrie 2012, 22:16 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a fost huiduit, miercuri seara, de o persoana aflata in sala la o conferinta organizata cu ocazia sarbatoririi a zece ani de la infiintarea Camerei de comert romano-germana (AHK), incidentul avand loc in momentul in care el a fost invitat sa ia cuvantul, relateaza Mediafax.

In momentul in care organizatorii l-au invitat pe premier sa ia cuvantul, folosind apelativul de "doctor Victor Viorel Ponta", un barbat aflat in asistenta si-a facut mainile palnie la gura si a huduit.

"Huooo!", a strigat acesta cateva secunde, timp in care persoanele aflate in apropierea sa zambeau.

Pe durata discursului primului-ministru au mai fost momente de rumoare si susoteli usoare, mai ales in momentele in care acesta facea referiri la situatia politica generata de suspendarea presedintelui sau cand isi exprima regretul pentru declaratiile sale anterioare la adresa Germaniei si a cancelarului Angela Merkel.
























2994 vizualizari

  • +15 (19 voturi)    
    De data asta... (Miercuri, 5 septembrie 2012, 22:20)

    Geos Costan [utilizator]

    Nu mai zice că, de fapt, a fost aplaudat? :))
  • -15 (19 voturi)    
    1 (UNA BUCATA) contestatar? :)))))) (Miercuri, 5 septembrie 2012, 22:43)

    Montesquieu [utilizator]

    atat a reusit pdl-ul sa plateasca?
    un singur contestatar? :))))))))

    adevaru-i ca dupa luni intregi in care basescu a fost desfiintat de manifestatiile de strada, era nevoie de o contrapondere care sa arate ca de fapt si ponta e contestat si sa dea prilejul mediei de casa sa sara repede cu o stire

    dar totusi, unul? :))))))) unul singur? :)))))))
    • +7 (9 voturi)    
      tu? (Joi, 6 septembrie 2012, 0:36)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Dar pe tine cine te plateste?
    • +2 (4 voturi)    
      La voi toti contestatarii sunt platiti (Joi, 6 septembrie 2012, 11:24)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Asta spune multe
  • +19 (23 voturi)    
    Mare Impostor... (Miercuri, 5 septembrie 2012, 22:44)

    cipster741259690603444 [utilizator]

    Victor Ponta va ramane in istoria recenta a Romaniei ca cel mai slab prim-ministru...O prestatie jalnica, fara orizont, neinspirata... Un timp pierdut pentru tara, iar nota de plata o achitam noi....
    • -2 (8 voturi)    
      Ferice cu Boc (Joi, 6 septembrie 2012, 1:21)

      lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui cipster741259690603444

      Ala da premier. Halal!
      • +7 (9 voturi)    
        tu esti frate cu montesquieu ala (Joi, 6 septembrie 2012, 2:34)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui lucky luck

        fratii lu' nea' VARANU'

        e cald acolo, in iad-ul antenelor?
        • 0 (4 voturi)    
          Dar sub fundul (Joi, 6 septembrie 2012, 9:54)

          lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

          Basescului?!?...
  • +6 (8 voturi)    
    acelasi (Joi, 6 septembrie 2012, 4:40)

    gopo111 [utilizator]

    tratament pt toti oamenii politici din Romania, cu huooo si scuipati in fata pt ceea ce fac din tara noastra , nu merita aplauze si nimic decit dispretul nostru si huiduielile care nu ar trebui irosite pe stadionul de fotbal ci folosite pt toti politicenii de doi bani din Romania
  • +2 (4 voturi)    
    :) (Joi, 6 septembrie 2012, 9:39)

    triton [utilizator]

    oamenii cu coloana sint rari prin partile astea, e mult mai convenabil sa zimbesti pe sub mustata sau sa bagi capul la cutie. daca ar fi fost macar vreo 10 ca vertebratul cu pricina, impostorul cu doctorat plagiat nici nu ar mai fi indraznit sa caste gura!
  • +1 (1 vot)    
    ... (Joi, 6 septembrie 2012, 19:40)

    florin.stefan [utilizator]

    PDL-ul ar trebuii sa-si accepte infrangerea si sa se retraga din Parlament. In iarna voturile vor fii pentru USL.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Joi, 6 septembrie 2012, 20:58)

    Anonymous89 [utilizator]

    Astfel de nemernici mai sunt si in tara noastra si in afara.Cu toate astea mai bine sa fi huiduit odata de un singur om , decat zilnic de o intreaga tara.