VIDEO Mihai Razvan Ungureanu: Ne veti vedea peste tot iar participarea camasilor noastre albe va fi evidenta

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 iulie 2012, 11:58 Actualitate | Politic

Actul prin care e omorata constitutia si desfiintat statul de drept nu poate trece neobservat si nici nepedepsit, a declarat miercuri fostul premier Mihai Razvan Ungureanu, care sustine ca "justitia este timorata" si supusa unor "presiuni enorme".

El a sustinut ca miscarea civica pe care a lansat-o "creste spectaculos" si "este una din cele mai vii miscari civice din Romania".

"Ne veti vedea peste tot iar participarea camasilor noastre albe va fi evidenta", a spus Ungureanu.

Fostul premier i-a cerut presedintelui interimar Crin Antonescu "sa aiba o pronuntare foarte clara asupra felului in care e tratata, timorata si agresata justitia".

Mihai Razvan Ungureanu a adaugat ca legea fundamentala a tarii "a fost calcata in picioare, a fost distrusa" si a acuzat izolarea internationala a Romaniei, care ne aduce cu 20 de ani in urma.

"In conditiile anarhiei care s-a instala in Romania nu mai exista sanse de prosperitate", a adaugat acesta.



Citeste mai multe despre   






















5686 vizualizari

  • +30 (34 voturi)    
    Propunere! (Miercuri, 11 iulie 2012, 11:59)

    CezarN [utilizator]

    Propun USL sa nu se lase mai prejos si vara asta sa se imbrace in MARO! Ca semn de sinceritate! :))
  • -13 (19 voturi)    
    da portocaliul nu se mai poarta? (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:09)

    gicu [anonim]

    Da , daca ma imbrac cu camasa portocalie , nu e bine? Nu am bani de camasa alba, ca sunt somer de doi ani, banii abia ajung pentru hrana copiilor, intretinerea nu am mai platit-o de 1 an jumate, dar am in continuare camasa portocalie de pe vremea cind PDL im promitea ca voi trai bine.
    • +16 (18 voturi)    
      Stai si-asteapta (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:25)

      barbidoc [anonim] i-a raspuns lui gicu

      ,,...dar am in continuare camasa portocalie de pe vremea cind PDL im promitea ca voi trai bine. "

      Co o conditie: sa mai si muncesti.
      • +3 (3 voturi)    
        DACA AI UNDE, (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:17)

        db [anonim] i-a raspuns lui barbidoc

        Prietene, daca ai unde. Daca n-ai, e mai greu, muncesti prin casa, dar nu te plateste nimeni;
        • +1 (3 voturi)    
          pai, nu promitea copylotul un ... (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:12)

          Rammy [utilizator] i-a raspuns lui db

          ....milion de locuri de munca?!
    • +11 (13 voturi)    
      ba da (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:31)

      misha [anonim] i-a raspuns lui gicu

      SI cred ca ar fi trebuit sa ti se spuna "sa traiesti bine pe cat muncesti"!
      • -2 (4 voturi)    
        ar fi corect .... (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:56)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui misha

        dar cand vezi atatia oranji care sau imbogatit stand degeaba ....

        multe exemple , dar ia doar unul : boureanu (seamana foarte mult cu ungurel , ca si comportament)
    • +12 (16 voturi)    
      cu MUNCA (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:31)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui gicu

      se traieste mai bine, leprisor!
      • -1 (5 voturi)    
        sa dea domnu' (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:57)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        sa traiesti doar cu cat muncesti , si cam meriti pentru munca .
        • +2 (4 voturi)    
          e Domnul (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:55)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          dar de unde sa stie aia fara Dumnezeu ca voi?? sau te refereai la "domnu'" ponta??? ca, daca e dupa ala, atunci evident ca degeaba muncesc - ca fura ei tot!
      • -2 (6 voturi)    
        cu munca in gramada maro (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:58)

        mitica [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        Si tu unde muncesti bai, ca vad ca freci duda pe forum toata ziua. Esti murdar de maro la coltul gurii. Macar chilotii tai sunt albi in semn de solidaritate cu basescu? acum sunteti albi si dupa referendum tot ca o pereche de chiloti o sa fiti, dar dupa o luna de purtat :)). Sunt in afara tarii dar fac pe dracu in patru si ma duc sa zic un DA hotarat. Gata, ne-am saturat de puturosul asta. NEXT
        • +1 (3 voturi)    
          esti in afara tarii (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:52)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui mitica

          logicii, bunului simt si realitatii! cainele moare de drum lung si tu de grija mea... treaba mea unde muncesc, nu am absolut nicio obligatie sa ma justific in fata oricarui paduche de forum
    • 0 (4 voturi)    
      Ma lasi (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:03)

      spysoby [anonim] i-a raspuns lui gicu

      Si ai bani de net de unde ai?Ca la net trebuie sa platesti.parerea mea ca esti mincinos.
    • +1 (3 voturi)    
      pacat... (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:14)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui gicu

      ca stomacul nu te lasa sa gandesti, dar amu' ca a venit usl-ul nu ti-ai revenit economic ca sa te poti gandi la principiile democratiei si la viitorul copiilor? sau vrei sa traiasca in acelasi climat si ei cu sintagma ca "lasa sa faca si astia asa ca asa au facut si aia, lasa sa mai fure si altii ca si aia au furat"...
      numai luptandu-te pentru principii le aratam oamenilor politici ca a trecut vremea promisiunilor electorale si uitae in momentul cand au fost alesi
      respectarea unor principii din partea noastra, a alegatorilor, adica a principiilor democratiei ii va obliga si pe ei sa le respecte si sa nu se mai considere deasupra legii....
      acest parlament condus de niste hoti, securisti, repetenti, proxeneti, (scuze daca imi scapa vreo categorie rau famata a societatii, dar sigur exista in parlament), deci, acest parlament se considera deasupra legii si nici nu iau in seama doua sentinet definitive si irevocabile ale icjc privind incompatibilitatea unor parlamentari... tu ai putea beneficia de acest tratament? nu? pai de ce, ca doar este democratie si toti suntem egali in fata legii ...
      • +1 (1 vot)    
        Democratia (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:48)

        nicolae pop [anonim] i-a raspuns lui lucyan

        Tot felul de gugustiuci care se perinda prin spatiul virtual cred ca in democratie toti suntem egali,sau macar ca avem sanse egale. Complet fals,democratia este o dogma ca multe altele si realizarea ei practica este foarte departe de ideal.
    • +1 (1 vot)    
      Dac-ai fi muncit... (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:48)

      becicherec [utilizator] i-a raspuns lui gicu

      Portocaliul ar fi fost tare decolorat..chiar cârpit ăn coate!
  • -16 (22 voturi)    
    SENTIMENT DE SILA (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:09)

    ADI [anonim]

    Inainte de a fi PDL-ul la putere imi placea culoarea portocalie, insa acuma sa nu o vad, purtam mai mult alb, acuma daca acesti oameni murdari poarta culoarea alba, nu vreau sa mai vad culoarea alba. PENIBIL
    • +4 (14 voturi)    
      Ce oameni murdari (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:23)

      strongbox [utilizator] i-a raspuns lui ADI

      Ai dovezi sa spui "oameni murdari" sau esti de aceeasi teapa ca si conducatorii tai care doar acuza fara probe??
      • -1 (5 voturi)    
        dovezi ? (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:58)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui strongbox

        deschide orice site innafara de HN , sau uita-te pe orice post TV innafara de b1 sau tvr-uri
        • +2 (2 voturi)    
          Si unde sa ma uit? (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:19)

          Rammy [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          la latrine?Acolo unde Presedintele suspendat a fost atacat mereu ca incalca Constitutia,?dar copylotul si antenescu ce au facut zilele astea?Au incalcat-o de o mie de ori in 4 zile.Sa ma uit la ziaristii care sunt convocati de copylot la guvern?Ce se-ntampla acolo?Cine guverneaza de fapt?Copylotul sau ziaristii turnatorului felix?Sau fac strategii tv la guvern?
      • 0 (2 voturi)    
        Trebuie sa-ti placa (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:09)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui strongbox

        sa inghiti nenumarate murdarii pentru a face politica!
    • +1 (3 voturi)    
      pai (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:16)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui ADI

      iti ramane culoarea maro sau fa un efort pentru culoarea alba, merita sa incercam ca daca ne lamentam mereu si stam doar cu mana-ntinsa la stat, nu rezolvam problema...
  • -14 (20 voturi)    
    cămăși albe (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:13)

    Dan [anonim]

    a remarcat cineva că cămășile albe erau și codul vestimentar al legionarilor?
    • +5 (7 voturi)    
      --- (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:31)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui Dan

      Poate de aceea o poata toti oamenii de afaceri si politicienii lumii. Ai dreptate, cum de nu m-am gandit la asta?!? Poate ca eu nu sunt asa desteapta ca tine :))))))))))))))))))))))))))))
    • 0 (0 voturi)    
      albe? (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:50)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui Dan

      nu negre?
  • -5 (11 voturi)    
    camasi alp-portocaliu (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:14)

    a-z [utilizator]

    si portocaliul ramane pentru pasari?
  • +11 (19 voturi)    
    Miscarea Civica (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:17)

    Paul_Atreides [utilizator]

    Suntem impreuna cu tine MRU! Intradevar suntem deja foarte multi si o sa fim si mai multi!
    Trebuie epurata toata clasa politica fiindca in tara asta nimeni nu mai are incredere in politicieni fiindca aproape toti sunt corupti.
    • +2 (6 voturi)    
      pai atunci sa veniti la vot ! (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:59)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Paul_Atreides

      sa se vada ca sunteti majoritari ....
  • -8 (16 voturi)    
    mru (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:20)

    Dumitru Tanasa [anonim]

    Imi este greata sa ma mai refer la acest securist notoriu, lingau si afacerist necisnstit, care si-a facut o avere colosala , folosindu-si pozitiile pe care acest pseudo-intelectual ratat le-a detinut, intervenind direct in afacerile cu OMV ale sotiei sale,ale familei lui cu oameni de afaceri din China si exmplele pot continua!!! Le cunosc si voi sesiza organele abilitate,ca sa vada ca in ROMANIA- TARA NOASTRA-si NUUU a lor , JUSTITIA actioneaza independent. Trebuie sa fii debil mintal sa vorbesti de lovitura de stat, cand Curtea Constitutionala a validat toate masurile DEMOCRATICE pe care parlamentul le-a adoptat.
    • +5 (11 voturi)    
      Gadea, tu esti? (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:30)

      Claude [utilizator] i-a raspuns lui Dumitru Tanasa

      Sau poate e Tudor Radu....
      • +2 (6 voturi)    
        mru (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:00)

        Dumitru Tanasa [anonim] i-a raspuns lui Claude

        Dragul meu , te asigur ca gresesti si este pacat!! Te rog sa ma crezi ca acesta este NUMELE MEU ADEVARAT ,ca NU MA ASCUND DUPA PSEUDONIME.Am avut ,am si voi avea curajul raspunderii!!! Va rog nu ma comparati cu slugile lui FELIX!!!
    • +2 (6 voturi)    
      debil mintal (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:28)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui Dumitru Tanasa

      esti tu daca asta ai inteles din deciziile curtii...
      tu nu vezi ca inca ne milogim de pontac sa publice mai repede deciziile curtii ca aceasta sa se poata pronunta asupra tuturor contestatiilor?
      tu nu ai auzit inca ca curtea a declarat NECONSTITUTIONALE atat oug privind restrangerea atributiilor curtii, ca este un atentat la democratia tarii, cat si legea cu privire la referendum, care este constitutionala numai in masura in care asigura participarea de 50+1 la vot...
      de ce guvernului si parlamentului le este frica sa lase curtea sa se pronunte asupra tuturor hotararilor si oug emise in aceste zile, nu cumva pentru a ascunde adevarul?
      personal, sunt de acord ca romanii o duc greu, dar nu suport sa gandeasca numai cu stomacul, de doua luni a venit usl-ul care a promis numai lapte si miere si nu a facut nimic...
      singura preocupare a lor este sa puna mana pe toate parghiile puterii, sa elimine orice urma de opozitie, si asa destul de anemica, si in acelasi timp sa strige ca basescu le pune bete in roate...
      parca basescu insista sa reintregeasca salariile, dar se pare ca ori visteria este goala (stai sa vezi ce va urma acum dupa aceasta lovitura de stat), ori nu mai aveau ei ce fura si tocmai vin alegerile...
      numeste niste masuri economice luate de ponta si acolitii lui si respinse de basescu sau o alta opozitie...
      sau tie iti tine de foame ca crinulet doarme acum la cotroceni si infractorii se bucura in parlament?
  • -6 (14 voturi)    
    unde? (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:21)

    catalin_mattei [utilizator]

    unde este miscarea vizibila?.. ca la Bucuresti nu prea este.. exista o scarba atat de pronuntata a celor cu studii superioare pt tot ce inseamna politic ( inclusiv pt MRU care nu se ridica mai presus de orice politician roman si care a inceput cu stangul lansandu-se in politica direct de pe scaunul de sef SIE lucru de neimaginat pt democratiile vestice) incat nu de USL sau PDL trebuie sa ne temem ci de PPDD.. Exista un clasament al personajelor in fucntie de sentimentele de ura ce le-au provocat si oricat s-ar lupta MRU este greu de detronat din fruntea acestuia domnul T Basescu... sa spui ca salvandu-l pe T Basescu si alungandu-i pe Crin si Victor inseamna sa salvezi statul de drept si democratia romaneasca este la fel de fals cu a spune ca salvandu-i pe cei doi si alungandu-l pe T Basescu realizezi acest lucru.. nu merita cei trei demnitatile avute.. sunt doar niste persoane triste care au reusit sa se ridice doar pe lipsa de cultura civica si politica a romanilor.. la fel cum vrea si MRU sa se ridice
    • 0 (2 voturi)    
      nu numai cei (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:38)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      trei nu merita demnitatile avute, sunt foarte multi parlamentari, foarte multi oameni de afaceri, foarte multi oamenin din justitie , politie, sanatate, etc... adica mafia este peste tot si bine infipta...
      daca acum a inceput justitia sa se miste, este bine sa o incurajam, in nici un caz sa nu lasam golanii aia din parlament sa faca ceva pe democratia noastra si pe constitutie...
      ar fi cea mai mare greseala
      usor, usor, toti vor da socoteala in fata legii, chiar si basescu, dar daca justitia o plibam politic de la un partid la altul sau de la o majoriatte la alta, daca punem la indoiala justitia si cand da o sentinta, daca consideram ca adrian nastase a avut parte de un dosar politic, ca este disident politic, atunci ne meritam soarta...
      nu cred ca mru a inceput cu stangul, mai sunt astfel de cazuri, s-a mai vorbit si la antene de acest subiect si chiar au dat pe urma exemple..., si totusi, pana la urma ce ne dorim? in afara de aceasta neincredere, lamentare, etc., ce trebuie sa facem?cum impiedicam pe unii- altii sa profite de naivitatea poporului si de saracia lui, mai ales in aceasta perioada de criza care se pare ca va mai dura?
  • -8 (14 voturi)    
    Un tertip de joasa speta... (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:24)

    Nicolae [anonim]

    Nea MRU ne ia de fraieri. E ca si cum ar fi spus asta-iarna la minus 20 grade ca cine iese pe strada cu caciula pe cap este pedelist. Trebuie ca ne-pedelistii sa mearga acum pe strada in negru? De ce nu-si recunosc culoarea lor portocalie si sa le ceara sa vina in portocaliu pe strada? Sau portocaliul a devenit maro si miroase urat, a coruptie imensa, a furt din banii publici , din banii de medicamente, din pensii si salarii?? Mai bine MRU sa-si asume spagile luate de la OMV prin nevasta-sa, sutele de mii de euro primite pentru a inchide ochii asupra magariilor savarsite de OMV care extrage petrol ieftin si vinde scump motorina, generand profit imens pentru ei si pentru Romania o strangulare a industriei, a agruculturii, a transporturilor, in general a economiei nationale. Nea basescu si-a pus la OMV/Petrom viitorul cuscru - pe nea Bebe Ionescu - ca sa negocieze spagile pe care le incaseaza de la hotii de la OMV. Mai bine ne spune MRU cum a "uitat" el sa angajeze avocati la procesul intentat de OMV la Curtea internationala de arbitraj de la Paris.O fi din cauza sutelor de mii de euro incasate de sotia lui MRU???? Sigur ca da!!
  • +6 (14 voturi)    
    Noua politoca (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:26)

    strongbox [utilizator]

    Este clar sper ptr toata lumea ca avem nevoie de o noua clasa politica! Asta vrea sa faca Ungureanu sa adune tinerii Romaniei, ei nu sunt santajabili ca si comunistii de prin partidele politice care au mostenit sistemul de la Ceausescu! Este nevoie de un nou val de politicieni tineri! O miscare civica este cea mai buna varianta, ptr ca se pot inscrie oameni fara a fi santajati!!!
    • -3 (9 voturi)    
      ... (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:33)

      Dan64 [utilizator] i-a raspuns lui strongbox

      cunosc citva tineri si tinere din miscarea lui si iti spun cinstit ca sint niste incompetenti si niste oportunisti, oameni fara caracter ..... ciudat toti cu origini evreiesti.
      • 0 (2 voturi)    
        Poate, (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:08)

        strongbox [utilizator] i-a raspuns lui Dan64

        Dar e timpul sa cernem graul de neghina!!
    • -1 (7 voturi)    
      mru (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:44)

      Dumitru Tanasa [anonim] i-a raspuns lui strongbox

      Sunt totalmente de acord cu abordarea dv. , DAR NUUUUU cu indivizi de teapa lui mru, sluga si ute-cist devotat, deosbit de santajabil si lucrand "la mai multe capete",avar si fara caracter, gata sa calce pe cadavre. Nu-l cunoasteti si nu-i bine sa sprijiniti un individ dupa declaratii ,ci dupa fape!!!Daca doriti detalii contactatti-ma. Cu alese ganduri de bine.
      • +1 (5 voturi)    
        Corect (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:14)

        strongbox [utilizator] i-a raspuns lui Dumitru Tanasa

        Incerc cat pot sa ma documentez inainte de a merge la vot! Dar este un inceput, ofer "prezumtia de nevinovatie" pana cand se dovedeste altfel!
    • -1 (5 voturi)    
      Teoria suna bine dar practicaa... (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:53)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui strongbox

      Spuneai ca nu vrei sa fie santajabili ca si comunistii... Pai MRU este un fost politruc comunist, o trompeta utecista de prim rang, care apoi a devenit un om de dreapta cind a vazut cum se misca lucrurile. Ne-am saturat de acest fripturist comunist care ne-a ascultat telefoanele la greu pentru a-i raporta stapinului basescu. MRU este foarte santajabil si prin prisma faptului ca a luat sute de mii de euro spaga prin sotia lui de la OMV, fara sa vorbim de hotaririle foarte dubioase legate de Chevron, de lobby-ul pentru Rosia Montana, precum si compromisul cu UMF Tg.Mures. Deci hai sa o lasam mai moale cu noul val de politicieni pentru ca MRU este mai corupt decit multi alti politicieni batrini, el fiind un lup tinar fomist, fara nici o doctrina politica, un parvenit care a copiat stilul basescu - fara caracter, adeptul mizeriilor securiste si dornic de multi bani, cu orice pret.
    • -3 (5 voturi)    
      ---- (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:54)

      Dan64 [utilizator] i-a raspuns lui strongbox

      Oameni buni nu-mi mai puneti minusuri ptr ca sint atit de idioti incit si-au pus pozele pe facebook si au fost tag-ati. Acum 2 zile am intrebat pe ....Unul ... de cind e in gasca cu MRU si a ramas AFIS, i-am spus de mai multi si de unde stiu, intre timp s-au luat masuri si nu mai apar...... imi pare rau nu pot sa dau nume ... poate mai tirziu.
  • -8 (14 voturi)    
    Constatare (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:32)

    xrogo [anonim]

    Pe cine reprezinta pacaliciul asta de MRU?
    PNL-ist nu mai este.PDL-ist nu este ca nu s-a inscris,din sefia SIE si-a dat demisia,ce mama naibii tot apare si face valuiri in media,duca-se pe pustii cu mutra lui de tocilar.
    • 0 (4 voturi)    
      --- (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:45)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui xrogo

      Prin tocilar tu intelegi om care invata si obtine diplome pe propriile merite, nu? Ca doar nu e asa de destept ca si Ponta sa copieze si apoi sa fie cu obrazu gros si sa nu recunoasca.
    • +1 (5 voturi)    
      examplu de USList (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:06)

      strongbox [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Esti cel mai bun exemplu de USList, nu respecti oamenii! Orice forta politica noua e binevenita! E ca in economie cu cat mai mare oferta cu atat mai bine, scad prturile, cu cat sunt mai multe partide cu atat se vor controla intre ei mai bine, asta e regula democratiei, nu un signur partid cum vreti voi cei de la USL! Daca nu exista opozitie inseamna ca s-a ales praful/comunismul de tara asta!
  • -13 (21 voturi)    
    guzganii portocalii la alb (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:33)

    busola [utilizator]

    Au incercat sa ascunda jegul portocaliu in toate felurile si sub toate siglele la locale, s-au facut de ras, acum sunt atat de grasi incat albul le vine si mai rau si in plus ii asimileaza simbolic gulerelor albe.
    • -6 (10 voturi)    
      alba ca zapada ... (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:54)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui busola

      degeaba se imbraca in alb , cand de fapt toti sunt patati cu negru sau maro ...


      orice culoare ar purta , tot mafioti corupti raman .
      • -3 (9 voturi)    
        Iesim la vot sa spunem DA (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:20)

        mitica [anonim] i-a raspuns lui adrian8

        Acum e o ocazie uriasa. Practic nu m-am prezentat la vot pt ca trebuia sa aleg. Sa aleg un rau mai mic, etc.

        Acum, in sfarsit, sunt intrebat daca vreau sa demit pe cineva. Chiar mai mult, acel cineva e chiar Basescu. Da ... , Basescu, cel cu casa din Mihaileanu, cu fiica europarlamentar care nu poate sa lege doua fraze, cu fiica notar care si-a luat penthouse cu un milion de euro, cu fratele din Constanta, filmat cu mafioti tigani. El care este inrudit cu Bercea Mondialul, sau ati uitat? El care are echipa buna: UDREA, ANASTASE, BERCEANU, BLAGA, VIDEANU si MULTI MULTI ALTII.
        El care l-a scapat pe Omar Haysam, care a jignit ziaristii GAOZARI, sau TIGANCI IMPUTITE.
        Care i-a dat un pumn unui copil (nu, ca e punctul albastru) (vezi cand jura ce spune, ca un copil mic).
        Astea sunt doar cateva, sunt multe altele.

        Acum sunt in sfarsit in masura sa spun DA, du-te acasa.

        Hai sa il trimitem acasa.
        • +2 (4 voturi)    
          Ma, da te ai si tu cu copy/paste-ul (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:20)

          Unu' [anonim] i-a raspuns lui mitica

          Acelasi comment l-ai pus si la alt articol:

          http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12768286-icr-raspunde-lui-ponta-deja-admiteti-prevederile-oug-27-fost-pripite-indoielnice.htm

          Cat ti-a fost pus targetul? Cate flaming posts pe zi?
          • +1 (1 vot)    
            Asta flamer? (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:40)

            Troll [utilizator] i-a raspuns lui Unu'

            E un amarit de troll.
      • 0 (2 voturi)    
        Esti hazliu (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:48)

        GoodGuyGreg [anonim] i-a raspuns lui adrian8

        Arata-mi un membru al clasei politice, indiferent de partidul din care face parte, despre care poti spune "beyond a reasonable doubt", ca nu-i un mafiot corupt.
    • +6 (8 voturi)    
      guzganul rozaliu (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:00)

      spysoby [anonim] i-a raspuns lui busola

      Asa-i copy paste : definitia il indica pe sforarul Viorel Hrebenciuc.
  • -1 (5 voturi)    
    DE CE TI-E FRICA NU SCAPI (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:36)

    zapciu [utilizator]

    Ce e ma , gasca rosie , va e frica de Ungureanu nu-i asa? Ati pornit la comanda sa-l atacati ! JAVRELOR ! Mercenarii lui Voiculescu, Ponta si Antonescu. Va pasa de tara asta cum imi pasa mie de Iliescu.
  • -1 (3 voturi)    
    Tricouri albe merg? (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:37)

    George [anonim]

    Nu port camasi, si nu mai pot de dragul de a deveni "ungurean". Nuuu, nu baciul din balada, ala care-l casapea pe baciul modovean, ci unul din turma celui care spera, spera, spera....
  • +1 (1 vot)    
    el nu tea jignit pe tine .... (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:52)

    adrian8 [utilizator]

    dar tu nu te poti comporta normal ....
  • 0 (4 voturi)    
    Daca nu e demis Base MRU e somer (Miercuri, 11 iulie 2012, 12:59)

    Koczka [utilizator]

    MRU mai poate reveni in viata politica doar in cazul demiterii lui Base. Asa ca in aceasta campanie nu va face decat sa se promoveze si-i va mai atarna un bolovan de gat lui Base pentru a fi sigur ca vor fi alegeri anticipate cel putin prezidentiale.
  • -1 (5 voturi)    
    Camasile albe (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:00)

    evoque [utilizator]

    si negre la guler.
    Cred ca pdl are o problema de identitate sau este condus din umbra de vreun guru.
    Flacara violet, pixelul albastru, portocalliul de pe pungi pixuri si fulare iar acum albul camasilor.
    Oricat ar incerca sa se curete pdl este murdar rau de tot.
    O tara bogata inseamna o tara cu oameni bogati.
    Daca bogatia se aduna doar in conturile partidelor, atunci folositi orice culoare pentru ca cetatenii sunt scarbiti si satui de criza, saracie, reduceri si mai ales de scandalul in care ii place pdl-lui sa se balacareasca.
    Fapte si idei constructive.
  • +2 (4 voturi)    
    Zzz (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:06)

    FRANKIE [anonim]

    Sti expresia, ce face omul face si maimuta ?

    Fi mai original, serios. Toti suntem buni sa ne aratam frustrarile, dar macar sa o facem elegant, ca suntem pe hotnews, nu pe "nu le pronunt numele".
  • -1 (5 voturi)    
    comunism (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:07)

    zaphoss [utilizator]

    Basescu ultimul lider membru comunist din Europa de Est. Haide-ti sa aparam comunismul!!!! Sa traiti bine!!!!!!!!!!!
  • -1 (5 voturi)    
    sondaj (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:09)

    zaphoss [utilizator]

    Oare cine este locomotiva? Cine pe cine se trage in jos? Basescu pe PDL sau PDL pe Basescu? Voi ce ziceti?
  • +1 (3 voturi)    
    Pt goodberg (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:16)

    Vio [anonim]

    Exemplu de om politic care nu poate fi nici macar suspectat de coruptie: Emil Boc. Acu da-mi u un exemplu de la USL daca ai pe cine:))) macar unu exista?
  • -3 (5 voturi)    
    Poarta camasi albe (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:29)

    Mihai [anonim]

    dar la spatele taliei sunt maronii toti. Le-au ramas hotiile la vedere si se tem ca se va gasi vreunul sa le ia la puricat, daca deschide vreunul mai nebun sertarul cu dosarele pitite de ani buni? O sa trebuiasca sa faca inchisoare cu schimbul ca nu o sa incapa toti odata.
  • +1 (1 vot)    
    Bai mitica, (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:31)

    MrMeisenshi [utilizator]

    tu ai stofa de prim ministru, ca prea dai copy-paste la acelasi comment peste tot.

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12769629-criza-politica-din-romania-mare-pericol-comisarul-european-pentru-justitie-viviane-reding.htm

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12768286-icr-raspunde-lui-ponta-deja-admiteti-prevederile-oug-27-fost-pripite-indoielnice.htm

    Iar astora dintre voi carora nu va plac camasile albe, puneti-va sepcile rosii din dotare pe cap sa nu vi se usuce si ultimul neuron.
  • -1 (5 voturi)    
    Propunere vestimentatie PDL (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:37)

    nicolae pop [anonim]

    Cred ca cea mai potrivita vestimentatie pentru PDListi ar fi cea cu haine in dungi.
    • 0 (2 voturi)    
      Nu e si cazul gagicii tale (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:43)

      Troll [utilizator] i-a raspuns lui nicolae pop

      Cu totii stim ca-i place la pielea goala.
  • -1 (3 voturi)    
    A propos de munca (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:43)

    nicolae pop [anonim]

    Specimenele tembele portocalii isi inchipuie ca ceea ce fac ei se numeste munca. Sunt cu adevarat ingroziti ca isi vor pierde slujbele de lingai ai nasului Basescu.
  • 0 (4 voturi)    
    MRU (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:55)

    nicolae pop [anonim]

    MRU a devenit o busola demagnetizata.
  • 0 (2 voturi)    
    MRU, ai un discurs la fel de palid cacamasa (Miercuri, 11 iulie 2012, 18:26)

    sisipisi [utilizator]

    Eu de regula port haine albe vara, asa spune si medicul.... Voi fi permanent in alb, dar la referendum ma prezint si il busesc pe Basescu, precum merita.
  • 0 (2 voturi)    
    vara asta se poarta ALBUL (Miercuri, 11 iulie 2012, 18:55)

    portocaliu [anonim]

    vara asta se poarta ALTUL!
    ALTUL decat MRU sau BASESCU!
  • 0 (0 voturi)    
    dar budigaii? tot albi? (Miercuri, 11 iulie 2012, 22:57)

    sisipisi [utilizator]

    Astept indicatii de la MRU&pedele despre culoarea pe care putem s-o arboram la dessous-uri, in vara asta...