Avocatul Poporului, Gheorghe Iancu: "Ma astept sa se dispuna revocarea. Nu mai puteau astepta"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 3 iulie 2012, 11:18 Actualitate | Politic

Gheorghe Iancu
Foto: Agerpres
"Cred ca probabil vor sa-si puna un om pe care eu cred ca il cam stiu, sa puna un om de la liberali. Ma astept sa se dispuna revocarea pentru ca atunci cand vrei sa-ti faci datoria vis-a-vis de respectarea Constitutiei asa se intampla. Probabil ca nu mai puteau astepta", a declarat marti Gheorghe Iancu, Avocatul Poporului, citat de RTV.

Reamintim ca USL a introdus marti pe ordinea de zi a Parlamentului cererea de revocare din functie a lui Gheorghe Iancu, acesta urmind sa fie inlocuit de Valer Dorneanu (PSD). Inlocuirea Avocatului Poporului este unul din primii pasi din planul mai larg de suspendare a lui Traian Basescu.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

6191 vizualizari

  • +31 (33 voturi)    
    VALER DORNEANU! (Marţi, 3 iulie 2012, 11:22)

    Rasmus [utilizator]

    activistul fost parca presedintele Cam dep in Epoca Nastase!
    • +14 (16 voturi)    
      aceeasi Marie da cu alta palarie (Marţi, 3 iulie 2012, 11:40)

      00 [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      incet da sigur sau mai bine zis repede da sigur se reinstaleaza guvernul Nastase; aceeasi Marie da cu alta palarie, dar de data asta palaria e si plagiata iar cealalta palarie e la puscarie (na ca am facut si rima)
      • +5 (7 voturi)    
        E mult mai grav (Marţi, 3 iulie 2012, 12:18)

        vasile78 [utilizator] i-a raspuns lui 00

        Guvernul Nastase nu a schimbat niciodata intr-o perioada atat de scurta atat de multe institutii ale statului democratic, dupa bunul plac. Cred ca mai degraba putem vorbi de Germania lui 1933 si Hitler, sau mult mai recent, Ungaria.
        • 0 (0 voturi)    
          Pentru USL-asi, (Marţi, 3 iulie 2012, 14:20)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui vasile78

          Constitutia si legile sunt ceva optional in functie de interesele lor de moment. Pentru noi toti sunt obligatorii.
  • +17 (19 voturi)    
    asta-i de carton?? (Marţi, 3 iulie 2012, 11:29)

    zapada reloaded [utilizator]

    eu nu pricep...asta-i de carton, n-are gura sa atace, sa protesteze daca-i neconstitutional???

    Cum adica"Ma astept sa se dispuna revocarea pentru ca atunci cand vrei sa-ti faci datoria vis-a-vis de respectarea Constitutiei asa se intampla"???


    Asta-i dicatura pe fatza.
    • +5 (7 voturi)    
      nici eu (Marţi, 3 iulie 2012, 11:47)

      neica-nimeni [utilizator] i-a raspuns lui zapada reloaded

      nu pricep. Asta-i tot ala care i-a luat apararea lui nastase la proces, enervand pe toata lumea, si acum nu mai e bun pt ei?
      • 0 (0 voturi)    
        se pare ca e importanta schimbarea (Marţi, 3 iulie 2012, 15:35)

        zapada reloaded [utilizator] i-a raspuns lui neica-nimeni

        si nu neaparat omul...tocmai de aia ghita sta ca momaia de carton-carpa uselista.