Senatorul Vasile Ion a trecut de la PC la UNPR

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 2 septembrie 2011, 15:16 Actualitate | Politic

¬Senatorul Vasile Ion, care a condus timp de 20 de ani PSD Buzau, iar in perioada ianuarie-iunie 2011 a condus interimar filiala judeteana a PC, s-a inscris vineri in UNPR, potrivit Mediafax. "Ion Vasile, senator de Buzau, ales in colegiul uninominal 3, s-a inscris vineri, 2 septembrie 2011, in Uniunea Nationala pentru Progresul Romaniei. Ion Vasile este membru al Comisiei pentru sanatate publica din Senatul Romaniei", anunta UNPR intr-un comunicat. UNPR mentioneaza ca are in prezent 30 de parlamentari - 13 senatori si 17 deputati.

Senatorul Ion Vasile a renuntat pe 14 iunie la functia de presedinte interimar al organizatiei judetene a PC, pe motiv ca la Buzau nici ACD si nici USL nu functioneaza, iar conservatorii nu sunt chemati la dezbateri. Dupa ce si-a predat prerogativele de lider al PC Buzau, senatorul Ion Vasile s-a afiliat grupului senatorial al PNL si a precizat ca va ramane acolo atat timp cat nu i se va spune ce sa faca.

Senatorul Vasile Ion a fost presedinte al PSD Buzau timp de 20 de ani, dupa care a trecut la PC, iar din 27 ianuarie 2011 conducea interimar organizatia judeteana din Buzau a Partidului Conservator.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

1766 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    . (Vineri, 2 septembrie 2011, 15:32)

    radukku [utilizator]

    Zicea felix ca pe 25 martie il suspenda pe Basescu. A uitat sa spuna si anul...
    • +1 (5 voturi)    
      ce (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:46)

      ce [anonim] i-a raspuns lui radukku

      ce-a zis voiculescu era un fel de criptograma, daca stii sa o descifrezi afli si anul: 25 martie <=> 25.03 <=> 2503

      deci prin anul 2503
  • +2 (2 voturi)    
    Hmm (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:00)

    cristi767 [utilizator]

    Care e diferenta de la Senat acuma intre putere si opozitie? Era 1 parca inainte si acum ar fi 3, insa nu mai stiu daca Catalin Voicu era numarat sau nu.
  • -1 (3 voturi)    
    ... (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:04)

    gigel [anonim]

    bine ai venit !
    unpr e un partid serios
  • 0 (4 voturi)    
    un golan (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:05)

    einer [anonim]

    are sanatoriul asta o fata de senator precum si calul lui Caligula; i-or mai fi ramas ceva partide sa se inscrie ? sau ii aranjeaza ceva ultrarapita fiica asa zisa ziarista ?
  • -3 (7 voturi)    
    Sobolanii! (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:26)

    Hook [anonim]

    Cu asemenea animale politice, Parlamentul ar trebui dizolvat maine.... cu forta, alegeri anticipate si Base suspendat!
    • +6 (8 voturi)    
      Asta da democratie! (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:55)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Hook

      Singura mea intrebare e: de ce sa mai facem alegeri?

      Nu putem trece direct la un triumvirat? Iliescu, Voiculescu, Antonescu?

      Ii punem pe viata.
  • +1 (5 voturi)    
    si mai recent (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:38)

    MickeyD [utilizator]

    Dragnea sustinea ca vor avea majoritatea in Senat in toamna. nu a spus care toamna...
    • +1 (5 voturi)    
      cand (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:16)

      panfilica [anonim] i-a raspuns lui MickeyD

      o sa aduca acel camion plin cu dovezi.
  • +1 (3 voturi)    
    Urmeaza... (Vineri, 2 septembrie 2011, 19:31)

    Ion B [utilizator]

    statia Romania Mare cu peron pe centru.
    Si asta'i senator, mai frate!!
    Sare dintr-o caruta in alta ca asa i-au cerut lui alegatorii.