Senatorul Vasile Ion a trecut de la PC la UNPR

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 2 septembrie 2011, 15:16 Actualitate | Politic

¬Senatorul Vasile Ion, care a condus timp de 20 de ani PSD Buzau, iar in perioada ianuarie-iunie 2011 a condus interimar filiala judeteana a PC, s-a inscris vineri in UNPR, potrivit Mediafax. "Ion Vasile, senator de Buzau, ales in colegiul uninominal 3, s-a inscris vineri, 2 septembrie 2011, in Uniunea Nationala pentru Progresul Romaniei. Ion Vasile este membru al Comisiei pentru sanatate publica din Senatul Romaniei", anunta UNPR intr-un comunicat. UNPR mentioneaza ca are in prezent 30 de parlamentari - 13 senatori si 17 deputati.

Senatorul Ion Vasile a renuntat pe 14 iunie la functia de presedinte interimar al organizatiei judetene a PC, pe motiv ca la Buzau nici ACD si nici USL nu functioneaza, iar conservatorii nu sunt chemati la dezbateri. Dupa ce si-a predat prerogativele de lider al PC Buzau, senatorul Ion Vasile s-a afiliat grupului senatorial al PNL si a precizat ca va ramane acolo atat timp cat nu i se va spune ce sa faca.

Senatorul Vasile Ion a fost presedinte al PSD Buzau timp de 20 de ani, dupa care a trecut la PC, iar din 27 ianuarie 2011 conducea interimar organizatia judeteana din Buzau a Partidului Conservator.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1770 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    . (Vineri, 2 septembrie 2011, 15:32)

    radukku [utilizator]

    Zicea felix ca pe 25 martie il suspenda pe Basescu. A uitat sa spuna si anul...
    • +1 (5 voturi)    
      ce (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:46)

      ce [anonim] i-a raspuns lui radukku

      ce-a zis voiculescu era un fel de criptograma, daca stii sa o descifrezi afli si anul: 25 martie <=> 25.03 <=> 2503

      deci prin anul 2503
  • +2 (2 voturi)    
    Hmm (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:00)

    cristi767 [utilizator]

    Care e diferenta de la Senat acuma intre putere si opozitie? Era 1 parca inainte si acum ar fi 3, insa nu mai stiu daca Catalin Voicu era numarat sau nu.
  • -1 (3 voturi)    
    ... (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:04)

    gigel [anonim]

    bine ai venit !
    unpr e un partid serios
  • 0 (4 voturi)    
    un golan (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:05)

    einer [anonim]

    are sanatoriul asta o fata de senator precum si calul lui Caligula; i-or mai fi ramas ceva partide sa se inscrie ? sau ii aranjeaza ceva ultrarapita fiica asa zisa ziarista ?
  • -3 (7 voturi)    
    Sobolanii! (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:26)

    Hook [anonim]

    Cu asemenea animale politice, Parlamentul ar trebui dizolvat maine.... cu forta, alegeri anticipate si Base suspendat!
    • +6 (8 voturi)    
      Asta da democratie! (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:55)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Hook

      Singura mea intrebare e: de ce sa mai facem alegeri?

      Nu putem trece direct la un triumvirat? Iliescu, Voiculescu, Antonescu?

      Ii punem pe viata.
  • +1 (5 voturi)    
    si mai recent (Vineri, 2 septembrie 2011, 16:38)

    MickeyD [utilizator]

    Dragnea sustinea ca vor avea majoritatea in Senat in toamna. nu a spus care toamna...
    • +1 (5 voturi)    
      cand (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:16)

      panfilica [anonim] i-a raspuns lui MickeyD

      o sa aduca acel camion plin cu dovezi.
  • +1 (3 voturi)    
    Urmeaza... (Vineri, 2 septembrie 2011, 19:31)

    Ion B [utilizator]

    statia Romania Mare cu peron pe centru.
    Si asta'i senator, mai frate!!
    Sare dintr-o caruta in alta ca asa i-au cerut lui alegatorii.