Mesaj al unui politist britanic, pe Twitter: In cinci zile am lucrat 98 de ore, am purtat doua perechi de sosete si am baut 30 de cani de ceai

de A.N.     HotNews.ro
Joi, 11 august 2011, 15:00 Actualitate | Internaţional

Ziarul Telegraph a publicat mesajul postat pe Twitter de un politist britanic, in care acesta sustine ca, incepand de sambata, a lucrat 98 de ore si a baut 30 de cani de ceai. Publicatia a prezentat si o imagine trimisa de un ofiter din West Midlands, in care pot fi observati colegii sai extenuati, dormind cu capetele pe birouri.

Potrivit Telegraph, "Inspectoul Winter" a trimis un mesaj pe Twitter in care rezuma ultimele cinci zile din activitatea sa: "Incepand de sambata, mi-am petrecut 98 de ore la munca, am purtat doua perechi de cioprapi, am facut trei arestari (personal!) si am baut mai mult de 30 de cani de ceai...".

Un alt ofiter din cadrul departamentului de politie din West Midlands a trimis o fotografie in care pot fi observati colegii sai extenuati, dormind cu capetele pe birouri.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

4261 vizualizari

  • -12 (22 voturi)    
    pai (Joi, 11 august 2011, 15:05)

    ady [anonim]

    atata stiu sa faca..sa ia banul..muuuulte ore suplimentare..daca priviti atent la unele inregistrari video in primele zile de haos,grupuri de indivizi 5-6 sparg magazine ,iar la 30 m de ei 10 politisti stau linistiti si ii prirvesc..
    • +14 (20 voturi)    
      Îţi doresc şi ţie... (Joi, 11 august 2011, 15:13)

      linbetwin [utilizator] i-a raspuns lui ady

      ... orele lui suplimentare. Să alergi după nebuni prin oraş şi după aia să ţi se reproşeze că n-ai făcut nimic, că n-ai putut să fii în 10 locuri în acelaşi timp şi n-ai fost în stare să te lupţi 1 contra 20 cu huliganii.
    • +3 (7 voturi)    
      in primele zile de haos... (Joi, 11 august 2011, 15:38)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui ady

      nu au vrut sa lase impresia ca sunt brutali cu protestatarii pasnici. Odata ce a devenit clar ca "pasnicii protestatari" sund de fapt talhari comuni au inceput sa intervina!
  • -7 (19 voturi)    
    meserie (Joi, 11 august 2011, 15:35)

    El Condor [anonim]

    cine-i pune sa-si aleaga meseria asta ? Si ca o completare pentru ady : mai iau si o gramada de sporuri, carere le fac salariile de neimaginat. Asa ca sa planga la alta masa....
    • +5 (7 voturi)    
      da, dar cand ti-e greu.. (Joi, 11 august 2011, 15:45)

      hash [anonim] i-a raspuns lui El Condor

      ai nevoie de ei.

      pune in balanta.
    • -3 (7 voturi)    
      ... (Joi, 11 august 2011, 15:54)

      dan a. [utilizator] i-a raspuns lui El Condor

      daca ar fi fost politist american mesajul ar mai fi continut si o duzina de gogosi (donuts).
      • +5 (7 voturi)    
        daca erau politisti americani... (Joi, 11 august 2011, 16:29)

        catalin [anonim] i-a raspuns lui dan a.

        te asigur ca nu se ajungea aici.locuiesc in washington (suburbii) si te asigur ca vandalizarea centrului aici ar fi insotita de gloantele aferente.si nimeni nu ar comenta.daca imi place ceva la politia din america este ca nu te opreste degeaba.ce am observat aici e ca poti sa protestezi cat vrei.dar daca incepi sa spargi si sa vandalizezi ai face bine sa ai vesta anti glont pe tine.ca daca nu te impusca politia sigur o va face proprietarul.poate ca politicienii si politisti din anglia is prea permisivi cu emigrantii.eu cand am ajuns aici mi s-a spus foarte clar ce am voie si ce nu.si naiba m-ar fi luat sa fi calcat stramb.e vai se steaua lor de englezi.is cuceriti si nici macar nu is dau seama
    • 0 (0 voturi)    
      politistii (Vineri, 12 august 2011, 14:31)

      runa [anonim] i-a raspuns lui El Condor

      tu confunzi politistii britanici cu cei romani. britanicii chiar isi fac datoria si niciodata nu isi rotunjesc veniturile cu mita ca ai nostri.
  • -1 (9 voturi)    
    ... (Joi, 11 august 2011, 15:47)

    Nautilus [anonim]

    Ar fi sunat mai bine: în 5 zile, mi-am petrecut 98 de ore la muncă, am purtat două perechi de ciorapi, am băut 3 căni de ceai şi am bătut mai mult de 30 de derbedei. Era un scor cu care să te lauzi.

    Cum spunea un domn Rabelais cu vreo 500 de ani în urmă, nu e nicio brânză să spui "am rupt 10 lănci" ci mai degrabă "am rupt 10 lănci ale adversarilor" :)

    ~Nautilus
    • 0 (0 voturi)    
      3 arestari (Joi, 11 august 2011, 18:12)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui Nautilus

      @ Nautilus - daca ai fi urmarit link-ul dat in articol mai mult de doua cuvinte ai fi vazut ca omul a facut personal 3 arestari ("Since Saturday,I've spent 98hrs on duty, worn2 pairs of socks, made 3 arrests (personally), and had more than 30 cups of tea.."). Asa ca, mai incet cu lancile pe scari...
  • -4 (10 voturi)    
    imi imaginam altceva (Joi, 11 august 2011, 15:48)

    MirceaA [utilizator]

    credeam ca va spune "am arestat 100 de huligani, am impiedicat 2 violuri, am oprit 10 jafuri" si cand colo el se plange ca doarme cu capul pe birou si bea ceai.
    • 0 (2 voturi)    
      uau (Joi, 11 august 2011, 17:15)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      chiar asa de multi militieni sunt aici???
  • 0 (8 voturi)    
    Varianta (Joi, 11 august 2011, 15:51)

    xolv [anonim]

    Ar putea sa vina in Romania, sa- se pensioneze pe caz de boala si sa triasca bine mersi.
  • -1 (7 voturi)    
    Asa s-a cladit Imperiul Britanic! (Joi, 11 august 2011, 16:12)

    gigi marga [anonim]

    ... cu ajutorul cestilor cu ceai!
    Anyone cares for a cup'o'tea?
    • +1 (1 vot)    
      aiurea (Joi, 11 august 2011, 17:16)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui gigi marga

      imperiul s-a creat pe comert cu opiu si abia dupa aia a inceput cu ceaiul
  • +4 (4 voturi)    
    Politistii romani DIN RURAL (Joi, 11 august 2011, 16:15)

    Ioana [anonim]

    La noi unii politisti in special din mediul rural dorm cu capul pe birou de bautura ........
  • 0 (0 voturi)    
    Solutia (Joi, 11 august 2011, 17:45)

    Vlad [anonim]

    Eu zic sa-l trimita ai nostri pe politistul Ciocan, sa le dea cateva replici acide pana se satura si se intorc plictisiti acasa.