Recep Erdogan catre sustinatorii sai: Am fost nevoit sa lupt impotriva natiunilor puternice ale lumii

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 17 aprilie 2017, 17:40 Actualitate | Internaţional

Recep Tayyip Erdogan
Foto: Agerpres/AP
Presedintele turc Recep Tayyip Erdogan le-a spus luni sutinatorilor sai, la Ankara, ca a fost nevoit sa lupte impotriva "natiunilor puternice ale lumii", care s-au opus campaniei sale in favoarea taberei "da" in referendumul care-i acorda puteri sporite, relateaza News.ro, citand The Associated Press.

Erdogan le-a spus luni sutinatorilor sai de la Ankara, dupa ce a sosit in capitala de la Istanbul, ca a fost "atacat" atat de natiuni cu o "mentalitate cruciata", cat si de sustinatorii lor din Turcia.

Nu este clar daca seful statului turc se referea la Germania si Olanda, unde autoritatile au interzis unor ministri de-ai sai sa faca campanie in favoarea sa in randul expatriatilor turci.

"Noi nu am cedat si nu am abandonat. Ca natiune, suntem puternici", a subliniat Recep Erdogan.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

2613 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Martirule! Eroule! (Luni, 17 aprilie 2017, 17:47)

    yolo [utilizator]

    Zece statui ti-as face!
    • +10 (10 voturi)    
      + 1 statuie de la mine (Luni, 17 aprilie 2017, 18:56)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui yolo

      Desi tipul lui de zbuciumati tind sa aiba ori peste 1000 de statui pe care se gainateaza porumbeii si le darama urmasii ori cateva pe care flegmeaza contemporanii.
  • +16 (16 voturi)    
    haha (Luni, 17 aprilie 2017, 17:53)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    cu asta te distrezi copios de fiecare data cand deschide gura :))
  • -24 (24 voturi)    
    felicitari!!!!!! (Luni, 17 aprilie 2017, 18:14)

    xanti [utilizator]

    Ponta nu a invatat nimic de la asta ,se pare ca nici Dragnea .
    Sper sa apara un Erdogan si la noi sa dea de pamant cu soroistii de pretutindeni care ne otravesc viata zilnic.
    • +7 (7 voturi)    
      Mai (Luni, 17 aprilie 2017, 19:28)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      bea si apa ca faci mult praf. Donez o copeica per pahar.
    • +6 (6 voturi)    
      aia e frate, Soroistii si Guleistii e periculosi! (Luni, 17 aprilie 2017, 21:35)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Iar daca ii vezi ca vin dupa tine cu niste camesoaie cu maneci lungi si cutii de pastile treaba e nasoala rau!
      Fugi repede in Turkia, Rossia sau NPDK! Ar fi mers si Cuba da e cam departe iar in Venezuela s-a cam cacarisit treaba!
  • +11 (11 voturi)    
    scoala multa nu se cere, prost sa fii sa ai putere (Luni, 17 aprilie 2017, 18:22)

    mnicku [utilizator]

    .. puternici ca fularu-n vint
  • +7 (7 voturi)    
    Erdogan o sa ajunga tot ceea ce si-a propus (Luni, 17 aprilie 2017, 19:34)

    Susufler0 [utilizator]

    dar sa aiba grija pt ca istoria arata ca autocratii rareori au sfarsit in patul lor !
    • 0 (0 voturi)    
      cateodata au mai avut norocul (Marţi, 18 aprilie 2017, 18:36)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      sa fie impuscati in somn in patul lor ...

      problema este unde o sa ajunga Turcia atunci cand Erdogan va ajunge tot ce si-a propus ! pentru ca o tara si un popor sunt infinit mai importante decat un singur (si biet) om
  • +6 (6 voturi)    
    acum (Luni, 17 aprilie 2017, 21:09)

    mgs [utilizator]

    Vai de turci, in special al acelora cu mintile deschise. Poate in felul asta e mai bine pentru noi. Cred ca in mod definitiv vor ramane in comunitatea asiatica cu tot cu traditiile lor filo-arabe. Iar turcii din occident care au votat masiv pentru Erdogan, daca tot cred ca e mai bine cu reforma lui, ar putea sa se intoarca in Turcia sa vada "beneficiile" reformei.