Atacurile din Franta: Un al doilea kamikaze fusese verificat in octombrie, in Grecia

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 20 noiembrie 2015, 22:00 Actualitate | Internaţional

Imagini de la atacul din Paris
Foto: Captura DailyMail
Un kamikaze care a participat la atacurile din Franta, desfasurate in urma cu o saptamana, fusese verificat in data de  3 octombrie, in Grecia, in acelasi timp cu un altul care se infiltrase printre imigranti proveniti din Siria, a anuntat vineri justitia franceza, potrivit AFP.

Barbatul, mentionat intr-un comunicat al Parchetului din Paris insarcinat cu ancheta in acest caz, s-a detonat la 13 noiembrie in apropiere de Stade de France.

"El a fost identificat formal ca fiind un individ ale carui amprente digitale corespund cu cele inregistrate in cursul unui control in Grecia, la 3 octombrie 2015", se precizeaza in comunicatul autoritatilor franceze.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
7352 vizualizari
  • +14 (22 voturi)    
    Nu se poate! (Vineri, 20 noiembrie 2015, 22:05)

    Skeptical [utilizator]

    Dl. profesor Valodea Tisminetski ne-a spus clar si raspicat ca "refugiatii" trebuie primiti cu totii, ca el e "solidar" cu acesti amariti, ca musulmanii sint prietenii nostri cei mai buni. E adevarat, nu si-a pus propria vila la dispozitia lor, dar ne-a admonestat pe noi, pensionarii cu garsoniere, ca sa nu fim zgirciti si xenofobi!

    Am inteles, Valodea:

    Traiasca centrala comunista de la Moskva si prietenia romano-sovietico-"refugiata"!
    • -5 (5 voturi)    
      Aiuritor (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 7:10)

      io [anonim] i-a raspuns lui Skeptical

      Pai ce treaba au refugiatii care fug de teroare cu teroristii?! E vina lor ca teroristii se amesteca printre ei? Ca EU, in anul 2015, e incapabila sa isi controleze granitele, sa stie cine iese si cine intra?!
      • +4 (4 voturi)    
        Fa si tu o diferenta (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 18:59)

        Doru [anonim] i-a raspuns lui io

        Cand fugi de război, te oprești in prima tara pașnica. Turcia ar fi fost f buna.
        Cand vrei sa belesti burta la soare, cu masa, casa si bani de plozi din banii contribuabililor, te duci in Germania sau Scandinavia.
        E ca si cum ai zice ca mori de foame dar ai scuipa orice in afara de caviar.
        Cât despre greci, la cât de mult ii iubesc pe nemți, cred ca intradins ii-au trimis pe islamiști in Germania sau Franta, e ca si cum ai arunca un cuib de viespi in curtea vecinului si apoi ai sta pr spate sa urmărești spectacolul.
    • -3 (3 voturi)    
      Campanie de denigrare (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 7:35)

      utilizator1 [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

      Zeci de postări anti-Tismăneanu apărute in ultima vreme pe hotnews, toate cu puternic accent rusesc.
      • +4 (4 voturi)    
        Ce absurditate (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 19:58)

        Maria356 [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

        Vorbiti de accent rusesc cind subiectul e cominternismul rusesc! In mod clar comentatorul a spus "Valodea" cu accent rusesc in mod deliberat si justificat

        Dl. Tismaneanu inca nu si-a cerut scuze pentru "solidaritatea" sa cu islamistii si pentru a-i fi jignit drept xenofobi pe cei in disonanta cu dinsul. Inca asteptam.

        La articolele sale proprii, exact ca un cenzor de Pravda, nu lasa sa treaca decit omagiile si elogiile.

        Comentariul tipic aprobat de Vladmir Tismaneanu suna asa "Ce extraordinar sinteti mult iubite si stimate Domnule Profesor" etc. Orice altceva este taiat de la publicare cu minie proletara.
    • +1 (1 vot)    
      Vrei sa spui... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 9:39)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui Skeptical

      ... mai degraba prietenia romano-Merkeliano-Junkeriana.
      Caci Moskova nu prea pare a fi chiar prietena cu refugiatii. Vad ca in directia aia nu prea se duc si nici nu i-am auzit pe rusi sa-i primeasca cu bratele deschise.
      "Prietenia" asta de care vorbesti pare sa fie mai mult in ograda noastra europeana.
  • +20 (20 voturi)    
    Deci Schengen (Vineri, 20 noiembrie 2015, 22:26)

    V. Veroiu [utilizator]

    Este un pic mai permeabil ca aerul.
    • +6 (8 voturi)    
      Dar asta nu e o problema fiindca (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 0:43)

      Romania, tara pomanagiilor [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

      toti oamenii sunt la fel...

      Corect?

      Coreeeect?
    • +4 (4 voturi)    
      a fost (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 1:22)

      demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

      Grecia e deja pe craca.
    • 0 (0 voturi)    
      Aerul e totusi dens (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 9:41)

      goe [anonim] i-a raspuns lui V. Veroiu

      Un pic mai permeabil ca vidul si consistent precum eterul :-)
  • +16 (16 voturi)    
    "Bietii refugiati"... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 0:25)

    AKM [utilizator]

    S-au sacrificat in lupta cu "infidelii" Problema este ca se vor mai "sacrifica" si sunt destui... cam un milion (cei numarati). Tineri masculi needucati, nedoriti in tarile lor, au acum loc de manevra suficient. Vor continua sa zburde liberi in timp ce europenii vor fi strict controlati.
    NU trebuie sa-i primim in Romania, sa se lupte cu infidelii care i-au chemat in "Noul Schengen". Pericolul terorist vine mai nou, din Schengen.
    • +2 (2 voturi)    
      Bine spus (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 9:44)

      Mazilul [anonim] i-a raspuns lui AKM

      Pericolul vine din Schengen.
      Incepem sa ne desteptam. Sa speram ca Iohannis se trezeste la timp.
  • +2 (2 voturi)    
    :( (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 9:00)

    tirolez [utilizator]

    E pur si simplu inconstienta sa primim "refugiati". Johannis vrea si el niste manifestatii de strada dedicate? O fi avand si el niste dusmani care abia astepta sa coaguleze niste nemultumiri.
  • +2 (2 voturi)    
    Dl. Iohannis... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 10:29)

    Felix [anonim]

    ...la Dvs se aude?