Coreea de Nord ameninta Statele Unite cu un "razboi nemilos", posibil nuclear

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 27 februarie 2015, 21:27 Actualitate | Internaţional

Regimul din Coreea de Nord ameninta Statele Unite cu un "razboi sacru nemilos", posibil de tip nuclear, in contextul unui exercitiu militar americano - sud-coreean. "Armele nucleare nu sunt monopolul Statelor Unite", avertizeaza Rodong Sinmun, publicatia Partidului Comunist nord-coreean, potrivit agentiei oficiale KCNA, anunta Mediafax.

"Statele Unite se inseala crezand ca teritoriul continental american este in siguranta", adauga publicatia nord-coreeana.

"Coreea de Nord va purta un razboi sacru nemilos impotriva Statelor Unite, dat fiind ca Washingtonul a ales confruntarea", subliniaza Rodong Sinmun.

Amenintarile regimului Kim Jong-un intervin in contextul in care Coreea de Sud si Statele Unite vor efectua exercitii navale implicand zece nave sud-coreene, un distrugator american si elicoptere de tip Sea Hawk.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

5141 vizualizari

  • +17 (23 voturi)    
    Imi aminteste de Putin (Vineri, 27 februarie 2015, 21:32)

    OmulNou [utilizator]

    si el e la fel de ridicol ca tanarul Un.
    • +2 (12 voturi)    
      Putin vine din Servicii și știe bine ce face (Vineri, 27 februarie 2015, 21:46)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      Nu e prost deloc, și nu trebuie să considerăm că are crize de nervi. Efectiv, Putin nu are de ce să fie nervos. Nu are motive.
      Cât despre nord-correni...ăștia îmi amintesc de Voiculescu și Latrina 3! Au creierul spălat! Norocul lor este că au vecini, altfel ar fi fost ușor de exterminat!
      • +24 (26 voturi)    
        Ba e prost (Vineri, 27 februarie 2015, 22:09)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui visio

        Putin s-a inconjurat demult de oameni care ii dau dreptate si a pierdut contactul cu realitatea.

        Gindeste-te cit de prost e Putin:

        - Ucraina era sub influenta Rusiei. Acum Ucraina a devenit dusmanul de moarte al Rusiei.

        - Europa de est nu era inarmata, conform intelegerii dintre NATO si Rusia. Acum Europa de est se va inarma pina in dinti, de teama Rusiei.

        - Rusia era partenerul special al UE si NATO, tratat cu respect Acum a devenit oficial inamicul intregi lumi civilizate.
      • +15 (15 voturi)    
        Stie oare? (Vineri, 27 februarie 2015, 22:14)

        OmulNou [utilizator] i-a raspuns lui visio

        Stie oare Putin ce face?

        Vad ca ameninta cu diverse lucruri in timp ce economia ii moare din ce in ce mai mult.

        Ca un capitan care se scufunda cu nava pe care si-a torpilat-o singur.
  • +20 (20 voturi)    
    Iar... (Vineri, 27 februarie 2015, 21:32)

    Soljenitin [utilizator]

    Iar a fumat asta ciupercile in loc sa le manance...
  • +18 (18 voturi)    
    LOL (Vineri, 27 februarie 2015, 21:41)

    CititorulComentator [utilizator]

    Pe astia ii apuca cam o data la 2 ani :)
  • -23 (23 voturi)    
    i-si permit (Vineri, 27 februarie 2015, 22:24)

    demaGOCU [utilizator]

    O tara muntoasa de 22 milioane de locuitori tine in sah Imperiul Raului, bravo lor!
    • +19 (19 voturi)    
      Dar de ce ? (Vineri, 27 februarie 2015, 22:38)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      " i-si "?
      Eu imi ,tu iti, el isi ,noi ne, voi va, ei isi.
      Daca il iubesti pe corean nu e nevoie sa schingiuiesti si limba romana sa ne arati cam care este valoarea ta !
    • +11 (11 voturi)    
      nu vrei tu (Vineri, 27 februarie 2015, 23:47)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      sa te duci in imperiul binelui ?
      promit solemn sa iti iau eu biletul dus .. si la famelie daca ai ...
      Au mai fost destepti de-astia si din SUA prin anii 30-40 care s-au dus in URSS ca e marfa. Au sfarsit in siberia ca ...
    • +5 (5 voturi)    
      Dar chiar nu_ai. N-ai de unde... (Sâmbătă, 28 februarie 2015, 3:15)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      Mai da' nu gasiti si voi unii care sa tina in sah Imperiul Raului, dar sa fie si imperiul Binelui la ei acasa?
    • +4 (4 voturi)    
      wow! (Sâmbătă, 28 februarie 2015, 11:35)

      Enofereus [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      m-ai dat gata! poate vrei sa zici o tara infometata de 22 milioane. Si lasa-ma sa ghicesc, Kim Jong-Un este cel mai iubit fiu al tarii care lupta cu fortele malefice burghezo-mosieresti?