Rusia spune ca va reactiona daca SUA impune noi sanctiuni

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 13:03 Actualitate | Internaţional

Rusia va lua masuri de contracarare daca Washington impune noi sanctiuni fata de Moscova pe tema crizei din Ucraina, a anuntat viceministrul de externe Serghei Riabkov, potrivit Reuters.

Congresul SUA a pregatit noi sanctiuni impotriva companiilor de arme rusesti si investitorilor in proiectele de tehnologie inalta din industria titeiului, insa presedintele Barack Obama nu a promulgat insa legea.

"Nu vom putea sa lasam lucrul acesta fara o reactie", a spus Riabkov, citat de Interfax, fara a spune la ce fel de raspuns se refera.





















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

3866 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    pai ar fi cazul sa reactioneze (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 13:23)

    stefan2008 [utilizator]

    ca pana acum au foarte nesimtiti mujicii... nu au reactionat la nimic.
  • +12 (14 voturi)    
    Reactia Rusiei (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 13:30)

    minup [utilizator]

    se va reflecta in scaderea in continuare a rublei si scumpirea excesiva a bunurilor de consum spre disperarea populatiei.Se va asista la aparitia unei noi clase de imbogatiti, traficantii. Putin nu are o politica economica interna care sa faca pe rusi sa produca intern bunuri de calitate pe care prefera sa le importe vanzand materii prime. Iar alianta economica cu China este propaganda. Chinezii nu au incredere in moneda lor si cu atat ma putin in rubla.
  • +12 (14 voturi)    
    Reactie (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 13:31)

    Daniels22026 [utilizator]

    Piinea si cutitul sint in mina NATO. Sanctiunile trebuie aplicate calm, linistit, ca un buldozer care niveleaza totul milimetric.
  • +6 (14 voturi)    
    reactie (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 13:49)

    thebblack [utilizator]

    cea mai buna reactie ar fi sa va sinucideti toti.
  • +12 (14 voturi)    
    da (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 13:50)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    va reactiona, daca acum s-a ingropat pina la genunchi, va intra pina la briu in...va las sa ghiciti ce. Daca nu scapa de putinel si regimul sau, va intra pina la git si chiar mai rau.
  • +12 (14 voturi)    
    Vai de noi! (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 14:01)

    mono61 [utilizator]

    Ruşii vor avea o reacţie dură, vor bea şi mai multă vodcă.
  • +14 (14 voturi)    
    reactie (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 14:07)

    Bazil.the.3rd [utilizator]

    Poate reactioneaza si arunca niste aur din tezaur peste granita.
  • +7 (11 voturi)    
    Măsuri (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 14:48)

    CititorulComentator [utilizator]

    Cizmărești...
  • +9 (11 voturi)    
    serios? (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 14:49)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Reactie de care...? In pahar? Astia inca nu si-au dat seama ca lumea le-a citit bluff-ul, cred ca inca pot plusa !?
  • +11 (13 voturi)    
    Sunteti cu un pas in groapa (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 15:10)

    John M. [utilizator]

    Bineinteles ca America va strange surubul. Armamentul in ziua de azi apartine tarilor din lumea a III a.
    Vestul va dat o sansa la o viata civilizata, dar ati ales barbaria.
    De aici inainte nimeni nu va mai da doi bani pe "sufletul rusesc".
  • +10 (10 voturi)    
    Simpatici baietii ! (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 15:12)

    VeCinu21 [utilizator]

    Hai ca muscalii astia au reusit sa ma faca sa rad pe ziua de azi! Si ce anume or sa faca o sa intre peste Tarile baltice asa cum au facut in Ucraina !

    Controlul economic in mileniul asta se afla in mainile occidentalilor !
  • +10 (12 voturi)    
    Pistol cu apa (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 15:25)

    Klaus_CT [utilizator]

    Aha, ce vor face? Nu au cum sa reactioneze. Nu se asteptau sa si-o ia peste bot in halul asta, rubla este in cadere libera, pretul petrolului este la nivelul anului 2000, iar Putin va trebui sa bage mana adanc in rezervele valutare ale Rusiei pentru a acoperi gaurile.
    Probabil Putin va fi schimbat intr-un fel sau altul, cert este ca Rusia a facut o mare greseala ca a intrat in Crimeea.
  • +11 (13 voturi)    
    vai de voi (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 15:39)

    Francisc 1 [utilizator]

    cand se va termina tot scanadalul sa va bucurati daca mai aveti partea de deasupra chinei , faliment scrie pe voi!
  • +13 (13 voturi)    
    Mai strang o gaura la curea? (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 15:59)

    Excelsior [utilizator]

    LOL
  • +4 (4 voturi)    
    Strânsul șurubului - rețeta Ceaușescu (Sâmbătă, 13 decembrie 2014, 16:31)

    Caligula [utilizator]

    Inițial am fost sceptic de voința democrațiilor (liberale) de a sancționa Rusia, dar cred că metoda asta "cu picatura" e cea mai bună pentru că evită o reacție militară, și în același timp slăbește atât capacitatea militară cât și politică a conducerii actuale de la Kremlin - care e nevoita să reducă din importuri oricum.
  • +1 (1 vot)    
    Reactia e fireasca. (Duminică, 14 decembrie 2014, 9:17)

    John M. [utilizator]

    Mai coborati o treapta, doua spre abis.