VIDEO / Imagini socante Protestatari impuscati in plina strada in Kiev de catre lunetisti si forte guvernamentale cu AK-47

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Joi, 20 februarie 2014, 15:52 Actualitate | Internaţional

Forte guvernamentale ucrainene trag in protestatari
Foto: Radio Svoboda
Imagini video socante cu protestatari impuscati in plina strada de catre forte guvernamentale inarmate cu pusti AK-47 si de lunetisti au fost postate in urma cu putin timp pe YouTube de catre media din Ucraina. Imaginile sunt cutremuratoare si arata amploarea evenimentelor ce se desfasoara in aceste momente in Ucraina, acolo unde oficial, pana la aceasta, ora au murit cel putin 35 de oameni in violentele de joi [n. actualizat - circa 100 de morti]. Cu toate acestea, bilantul real al mortilor ar putea fi mult mai mare.

Atentie! Imagini socante











Citeste mai multe despre   






















70686 vizualizari

  • +47 (77 voturi)    
    Clar (Joi, 20 februarie 2014, 16:06)

    Soljenitin [utilizator]

    Din momentul asta absolut toti parlamentarii ucrainieni plus premierul si presedintele trebuiesc inlaturati si executati fara mila. Absolut orice persoana de nationalitate rusa declarata persona non grata si expulzata in maxim 12 ore si absolut orice ingerinta a rusiei condamnata si contracarata. Cred ca este de competenta NATO sa intervina.
    • +29 (29 voturi)    
      da (Joi, 20 februarie 2014, 16:19)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      nu e usor.mai ales ca Rusia si Ucraina sunt puternic inarmate , iar populatia este divizata 50% pro-rusi /50% pro west
      • 0 (4 voturi)    
        Ba nu ! (Joi, 20 februarie 2014, 19:07)

        Troller [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Si la revolutia noastra a fost la fel!
      • -11 (19 voturi)    
        Mie imi miroase a inscenare (Joi, 20 februarie 2014, 20:16)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Intregul video 1 de 2 minute si 42 secunde are multe lucruri ciudate.

        1) Camera operatorului are o pozitie ideala pentru a filma scena
        2) Vad "protestatari" care avanseaza in formatie fiind echipati cu casti militare, pantaloni de uniforma, scuturi speciale folosite de fortele de ordine. Ei nu pot fi considerati civili ci o brigada de atac.
        3) Imaginile nu sunt continue. Avem de-a face cu un montaj alcatuit dintr-o multime de secvente profesionist combinate.
        4) In jurul momentului 1:20 pe video 1, desi se trage, apare un grup de persoane care extrage un ranit, din locul unde protestatarii fusesera loviti aparent de gloante mai inainte. Echipa se pune in pericol gratuit.
        5) Imaginile seamana izbitor cu cele de la mizeria numita "Revolutia Romana", pusa la cale de rusi si despre care se stie ca a fost o lovitura de stat in care romanii nu au avut alt rol decit acele de masa de manevra.
        6) Clipuri asemanatoare despre luptele din Siria, si care doresc sa puna in evidenta atrocitatile lui Al Assad, apar frecvent pe internet insa autenticitatea lor este dubioasa.
        7) Nu este clar cine trage. De unde stim ca este vorba de forte loiale lui Viktor Ianukovici? Pot fi diversionisti platiti de americani sa impuste citiva protestatari pentru ca apoi sa se realizeze un video care sa fie postat pe internet.
        • +4 (6 voturi)    
          logic ! (Joi, 20 februarie 2014, 23:01)

          Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          De unde stim ni ca nu esti omul Moscovei chiar tu ?

          Ce nu pricepi , cei care trag sunt comunisti aceiasi care au ucis milioanede ucrainiei de foame , care au chemat minerii in la bucuresti.
          • -1 (1 vot)    
            Deci lunetistii nu sunt forte guvernamentale (Vineri, 21 februarie 2014, 12:17)

            dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

            Citat Hotnews: "Protestatari impuscati in plina strada in Kiev de catre lunetisti si forte guvernamentale cu AK-47"

            Deci lunetistii care impusca protestatri nu sunt forte guvernamentale!!
            Asa se intelege din titlul Hotnews.

            Cine sunt acesti lunetisti?
        • +2 (2 voturi)    
          Cum te aflii (Vineri, 21 februarie 2014, 8:54)

          Picsius [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          tu peste tot sa tragi cele mai turbate concluzii.

          Ok, musc eu momeala. Sa zicem ca e inscenare. Ce te faci cu toate rapoartele care certifica utilizarea munitiei de razboi? Sau vorbim de dragul de a vorbi.

          Gen: eu zic ca orice ipoteza aruncata in joc, cu cat e mai turbata cu atat dilueaza mai mult adevraul mai draga..
        • +2 (2 voturi)    
          Sangele este adevarat! (Vineri, 21 februarie 2014, 9:56)

          shuly [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          DAca te-ai uitat cu asa mare atentie la imgini si nu ai observat darele de sange care raman in urma ranitilor extrasi din bataia pustii inseamna ca nu esti altceva decat un diversionist /// care vrei sa sucesti mintea oamenilor in apararea politicii rusesti din regiune.Asa ca /// scuteste-ne cu ideile tale diversioniste.Oamenii mor in piata si cei care ii omoara sunt fortele loiale lui Ianukovici cel care este prorus si anti european.Este simplu.
        • 0 (0 voturi)    
          Daca iti miroase e bine sa te speli (Vineri, 21 februarie 2014, 10:21)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          Stand la o bere si facand ANALize privind niste oameni care, in mare parte, isi risca viata pentru idealurile lor, e cel putin nesimtire. Scenariile cu revolutii platite de americani sunt din categoria "petre roman - s-au demascat liberalii si taranistii au droguri si dolari" adica stupide. Evident exista provocatorii KGB ce tin sa certifice astfel de scenarii. Cred ca doar cei ce sunt acolo si infrunta moartea au autoritatea morala de a se exprima privind ceea ce se intampla. Ce este clar e ca un stat isi ucide proprii cetateni.
        • +2 (2 voturi)    
          mie-mi miroase (Vineri, 21 februarie 2014, 11:08)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          a prostie ceea ce zici.
          ce se intampla in ucraina este copia fidela a actuinilor iliesciene din decembrie 1989.
    • -12 (18 voturi)    
      hm (Joi, 20 februarie 2014, 17:08)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Uiti putin de arsenalul nuclear din Ucraina...

      Ce se intampla acolo nu e in nici un caz normal, dar nu uita ca nici rusii si nici americanii nu au intervenit in 1989 in Romania unde au fost mult mai multe victime.
      • +12 (14 voturi)    
        poftim? (Joi, 20 februarie 2014, 17:53)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Rusii nu au intervenit in 1989 in Romania? Somn usor, iubitule! =)) =))
        • +2 (2 voturi)    
          el, saracu, (Vineri, 21 februarie 2014, 11:37)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

          a luat ad literam ce zicea la tv-ul national iliescu, in dec. '89 :"am sunat la moscova sa le spunem cine suntem si ce vrem" (in traducere : alo, gorby, sunt eu iliescu si nu, comunismul nu dispare, doar ii dau o fata umana).
          de "turistii" aia de 2m inaltime, 2 m in latimea spatelui si care intrau prin toate vamile estice doi cate doi in masini lada 1500, ori habar n-are ca era prea mic, ori se face ca nu stie.
      • +5 (5 voturi)    
        arsenal nuclear (Joi, 20 februarie 2014, 19:24)

        invalidprotocol [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Ucraina a renuntat la armele nucleare.
      • +7 (7 voturi)    
        ba da au intervenit (Joi, 20 februarie 2014, 19:38)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Trupe GRU, in special Spetsnaz, sunt aia care au tras in armata pentru confuzie. FIX acelasi scenariu a fost folosit si in Ucraina cand au tras din conservator.
    • +5 (5 voturi)    
      Nimic nu e clar... (Joi, 20 februarie 2014, 18:02)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Da, din pacate nimic nu e atat de clar... Sunt absolut convins ca peste ceva timp vor aparea informatii credibile despre ceea ce se intampla acum in Ucraina. Acum apar numai lucrurile evidente: amaratii aia impuscati pe strazile Kievului (cumva ca la... "revolutia romana"!)
      Adevarul... ei bine adevarul l-am aflat mult mai tarziou si nu il cunoastem complet nici azi.

      Imi pare rau, NATO NU e competenta sa intervina cata vreme vreunul din membrii ei nu este direct amenintat / atacat.
    • -2 (4 voturi)    
      nimic nu e clar (Joi, 20 februarie 2014, 18:09)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Rusia nu vrea si nu poate sa cedeze. Are doar de pierdut. Sa nu uitam ca Yanukovych a castigat corect alegerile in 2010 chiar daca in 2004 o mica 'revolutie portocalie' l-a dat jos dupa acuzatii de frauda.
      Se poate ajunge la un razboi civil daca vor continua asa. Poate ca la Kiev majoritatea sunt pro europeni, dar restul tarii? Poate ca la Kiev oamenii cred ca pot sa se descurce fara ajutorul Rusiei, dar vor rezista o iarna fara gazele rusesti (75% din consumul intern).
    • -5 (11 voturi)    
      te-a luat valul, rau (Joi, 20 februarie 2014, 18:35)

      sentenced [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Tu la tv vezi ce doreste vestul sa vezi, la fel cum rusii vad la tv ce vor liderii lor.
      Dar cum poti sustine o interventie armata, cand nu stii exact cati oameni il sustin pe Ianukovici si cati i se impotrivesc?
      Aceste situatii, in mod normal, ar trebui rezolvate prin vot popular. In cazul Ucrainei, trebuie sa fie nu proces de votare atent supravegheat din afara (in cazul unui refuz, trebuie sanctionati). Daca 51% vor cu rusii, ghinion pentru restul de 49% (si viceversa).
      V-a afectat rau de tot gandirea asta americana pe unii din voi, de tipul "cine nu e cu noi, trebuie bombardat".
      • +3 (7 voturi)    
        care vot? (Joi, 20 februarie 2014, 19:36)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

        Care vot, domnul meu? Care vot? Oamenii asta cer, insa nu li se da! Li se impune, ori ei s-au saturat de asta iar daca haita de hoti instalata la conducere nu pricepe asta, atunci au sa fie inlaturati cu forta si scosi de acolo ca niste masele stricate!
        • +3 (5 voturi)    
          din pacate are dreptate.. (Joi, 20 februarie 2014, 20:07)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

          alegerile din 2010 au fost castigate corect de rusofili (spre deosebire de cele din 2004) si nimeni nu poate contesta faptul ca Yanukovych a ajuns la putere printr-un proces democratic. au fost o gramada de observatori straini si au confirmat asta. e greu de spus in ce limite poti declansa alegeri anticipate - la noi Boc a cedat in fata catorva sute de protestatari, pe pontac nu l-au deranjat nici cand au iesit zeci de mii.

          ce se intampla astazi la Kiev este insa mult prea grav. cel mai trist este ca in cazul lor armata inca executa ordinele presedintelui si probabil o va face si mai departe...
          • +1 (1 vot)    
            oamenii din (Vineri, 21 februarie 2014, 11:42)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui pehash

            centrul kievului, ca si altii din multe alte localitati, cum apare pe toate canalele de stiri, au cerut demisia presedintelui tocmai pentru a avea posibilitatea unui vot.
            raspunsul a fost cu gloante de razboi.
            daca tu vei constata ca ponta te duce catre prapastie, ca se fura pe capete (capetele alea "incoronate" de baroni locali) ce faci?
            stai ca proasta inca tispe ani?
      • +3 (5 voturi)    
        si (Joi, 20 februarie 2014, 19:46)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

        tu esti afectat puternic de sindromul comunist criminal, cine nu e cu noi, trebuie impuscat. Probabil scrii din ambasada rusa altfel e inexplicabil ca un om normal poate gindi asa. Poate da dumnezeu si intilnesc vreun prosovietic d-asta ca tine zilele astea...
      • +1 (1 vot)    
        Vai de tine! (Joi, 20 februarie 2014, 23:16)

        Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

        Daca ai ajuns sa compari vestul cu regimul Putin , insemna ca nu intelegi nimic.

        Adica in germania polticieii isi dau demisia pt gesturi minore cum ar fi sa mananci o masa pe bani publici iar in rusia putin are miliarde furate de la popor.
  • +59 (63 voturi)    
    Rusi nenorociti ... (Joi, 20 februarie 2014, 16:13)

    A_Radu [utilizator]

    Numai din cauza rusului nenorocit de Putin s-a ajuns la asta ... el i-a dat porunca lui Yanucovici sa treaca fara mila la represalii din astea dure ....
    Jos palaria fata de acesti oameni, patrioti, eroi ucrainieni care in fata gloantelor se apara cu scuturi de tabla sau placaj ... asemenea curaj mai rar ... Dumnezeu sa-i ierte!
    • +29 (29 voturi)    
      da (Joi, 20 februarie 2014, 16:45)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui A_Radu

      si guvernul nostru nu scoate un cuvant ca la granita tarii mor oameni impuscati pe strada. guvernul nostru se cearta pe posturi si salarii de zeci de mii de euro.
      ai zice ca traiesc in alta lume daca n-am stii ca nu vor sa-l supere pe putin.
      • +2 (2 voturi)    
        sigur (Joi, 20 februarie 2014, 19:49)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        varanul, iliescu, ponta, etc, ar fi facut la fel ca rusii intr-o situatie similara, de altfel iliescu exact asta a facut in '89 si acum e bine mersi, doarme noaptea linistit, desi are miinile patate de singele multora, inclusiv copii.
  • +47 (49 voturi)    
    Cat de nenorocit poti sa fii, Ianukovici (Joi, 20 februarie 2014, 16:21)

    ana blandiana [anonim]

    sa pui sa fie executati oamenii care nu te vor sa ii reprezinti, doar pentru ca nu se simt reprezentati de tine? Asta are caracterul si profilul identic cu al lui Ponta, Doamne fereste sa ajungem si noi aici, in loc sa fuga cu elicopterul, Ponta ar asmuti Ak-urile pe noi, intocmai ca omologul lui ucrainean.
    • +5 (5 voturi)    
      Ianukovici (Joi, 20 februarie 2014, 17:54)

      404.8 [utilizator] i-a raspuns lui ana blandiana

      are șanse de 99% sa ajungă la Haga mai repede decât a ajuns Milosevici.
      Asta dacă nu îl prind aia acolo și pățește cam ceea ceea ce a pățit Ghadafi.
    • -4 (10 voturi)    
      ... (Joi, 20 februarie 2014, 18:22)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui ana blandiana

      Am impresia ca acum 2 ierni Basescu era cel care batea oamenii din strada pentru ca ii cereau demisia...
      • +3 (5 voturi)    
        iar (Joi, 20 februarie 2014, 19:52)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

        minti postacule, minti la fel ca cocalarul agramat ponta, stapinul tau, batea basescu oamenii in strada, ia zi repede, flota, mihaileanu, copilasul, pixelul albastri si flacara violet, vai de capul tau... Maninci seminte si iti vuieste capul de minciuni si manele, atita poti.
      • +1 (1 vot)    
        da (Vineri, 21 februarie 2014, 0:04)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

        Erau 200 de oameni in mare parte platiti de felix. La Kiev sunt 200 de mii de oameni.
        Hai sa ne aberam frumos pe aici :)
      • +1 (1 vot)    
        hai ca ai sarit (Vineri, 21 februarie 2014, 11:44)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

        gardul.
        mai sunteti multi, acolo, la balaceanca?
        de unde ai scos aberatia???
  • +38 (38 voturi)    
    scenele.... (Joi, 20 februarie 2014, 16:24)

    translativus [utilizator]

    ....imi aduc aminte de "revolutia" din '89 cu diferenta ca in Ukraina, teroristi sunt considerati opozantii regimului.

    Sper ca dupa ce vor inlatura acest regim criminal, ukrainienii sa nu faca aceiasi greseala pe care am facut-o noi si sa ii urmareasca si sa ii pedepseasca fara mila pe criminali.
    • +1 (7 voturi)    
      buna asta (Joi, 20 februarie 2014, 16:32)

      xxy [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      dar in romania cine erau considerati teroristi ?
      • +12 (12 voturi)    
        Nu au fost teroristi (Joi, 20 februarie 2014, 16:46)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui xxy

        Securitatea a imprastiat zvonul teroristilor. Si tot securitatea a executat citeva actiuni teroriste prin tara, fara convingere.

        Zvonul pericolului international este mereu lansat de regimurile criminale.
      • +4 (4 voturi)    
        nu stiu daca.... (Joi, 20 februarie 2014, 18:30)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui xxy

        .....ati fost la "revolutie" dar la noi, cele mai multe victime au fost dupa fuga impuscatilor iar "vina" era data pe "teroristi".
      • 0 (0 voturi)    
        intreaba-l pe iliescu (Vineri, 21 februarie 2014, 11:47)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui xxy

        cu siguranta el este singurul care-i stie, din moment ce a premiat atat armata, militia/politia/trupele de securitate, pentru merite deosebite in lupta cu teroristii, aia de nu au mai fost gasiti, tocmai cand el voia sa-i aresteze.
        in lipsa de altceva, a caspit, printre altii, copii aia nevinovati, la otopeni.
    • +19 (19 voturi)    
      aceeasi greseala au mai facut-o (Joi, 20 februarie 2014, 16:41)

      zambara [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      Si acum 10 ani au mai avut o revolutie. Si au facut aceeasi greseala...tot pe comunistii rusofoni i-au votat in final.
      Tare mi-e teama si dupa caderea lui ianukovici (daca va cadea) va urma doar o scurta perioada de euforie (victorie, libertate, democrati la guvernare...etc.) pentru ca apoi ofensiva proprusa sa revina si mai in forta. Democrati sau nu, politicienii sunt cam toti la fel. Democratie in Ucraina nu va fi ca in Elvetia (spre exemplu) niciodata.
      • +4 (4 voturi)    
        intradevar..... (Joi, 20 februarie 2014, 18:26)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui zambara

        ....dar acum zece ani nu au fost asemenea batalii.
        Cred ca ar trebui sa nu mai facem distinctie intre comunisti si escroci. Cine a trait in comunism, isi aduce aminte despre ce este vorba.
        Si atunci ca si acum, existau escrocii de la putere si ingramaditii la pomana, care pentru faptul ca erau lasati sa se "descurce", isi acceptau bietul trai si se multumeau cu micile "invarteli".

        Dupa cum bine spuneti, "democrati sau nu, politicienii sunt cam toti la fel ". DE ce se intampla asta ? Nu cumva dun cauza sistemelor politice in care acestia activeaza ?
        Mi se pare absolut normal ca un escroc sa profite la maximum de victimele sale, daca stie ca nu pateste nimic.
      • +6 (6 voturi)    
        aceleasi greseli le-am facut si noi (Joi, 20 februarie 2014, 19:15)

        uluit [utilizator] i-a raspuns lui zambara

        Situatia este similara prin mai multe parti ale fostului bloc comunist. (nu numai la noi)
        Rusia si-a impus guverne marioneta (vezi Ponta), care sa raspunda intereselor rusesti.

        Pacat de vietile omenesti pierdute in asemenea conflicte.
  • +34 (34 voturi)    
    Da (Joi, 20 februarie 2014, 16:28)

    Ciribanstula [utilizator]

    Din pacate e trist sa ajungi in arhiva video a unui popor cu propria ta moarte live cauzata de niste (n-am cuvinte) acoliti a i unei puteri de carton!
    Tovarashu Ianukovici ar trebui declarat decedat din start!
    Nu merita un viitor un astfel de presedinte care ia masuri armate impotriva propriului popor care nu impartaseste celeasi pareri sau idei politice cu 'mnealui!
    Din pacate pentru astfel de presedinti istoria nu poate avea decat un loc acela pe care l-a urmat si al nostru impuscat de frunte!
    Pacat ca trebuie sa moara oamneni in acest fel si din asemenea motive!
    Cinste poporului Ucrainian!
    Multa bafta va urezz!
    Fiti curajosi! E oarecum improbabil sa reuseasca Tovarashul Ianukovescu sa va omoare pe toti pentru ca nu ii impartasiti ideile politice proruse!
    In definitiv o sa fie presedintele unei tari fara cetateni!
    Pacat! Mare pacat Tovarasul presedinte si clica lui trebuie pedepsiti EXEMPLAR si IMEDIAT de comunitatea internationala !
    Al nostru Guvern e ocupat de lupte interne pe ciolan si poporul duca-se ..........
    Jos palaria in fata poporului Ucrainian care nu se lasa tavalit in mocirla comunista!
  • +33 (37 voturi)    
    incredibil pana unde s-a ajuns (Joi, 20 februarie 2014, 16:31)

    zambara [utilizator]

    Cum sa pui lunetistii ca sa i-a la tinta oamenii?
    Este incredibil ce sunt in stare unii pentru a-si proteja interesele.
    Banul si controlul total asupra semenilor e mai important decat vietile acestora. Cine se opune este executat. Si asta se intampla in Europa, nu in Africa sau Corea de Nord.
    Tot guvernul ucrainean ar trebui adus in fata curtii martiale.
    Europa e complice la acest asasinat pentru ca sta si nu i-a nici o masura. Dupa ww2 au spus ca n-au stiut de crime si exterminarile in masa. Acum stiu, toata lumea vede ce se intampla si degeaba. Europa ce scuza are acum?
    • +8 (8 voturi)    
      nimic (Joi, 20 februarie 2014, 16:49)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui zambara

      e frica doar..Rusia detine arme atomice f puternice. gen SATAN cu fragmentatie pana la 10 focoase nucleare.
    • +2 (10 voturi)    
      se scrie (Joi, 20 februarie 2014, 17:36)

      alllx [utilizator] i-a raspuns lui zambara

      ia! sa ia la tinata nu sa i-a! bai nene ca m-ai distrus cu i-a-ul asta pe care il repeti in 20 de randuri
      invatati ba sa scrieti fir-ar a dracu' de limba romana!
      • +2 (2 voturi)    
        foarte elegant (Joi, 20 februarie 2014, 18:22)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui alllx

        chiar a meritat sa te implici...
      • +1 (3 voturi)    
        punct si virgula, litera mare la inceput de prop. (Joi, 20 februarie 2014, 21:02)

        zambara [utilizator] i-a raspuns lui alllx

        "bai nene", "invatati ba"...
        Asta e, unii ne formam vocabularul in spatele blocului.
    • -1 (1 vot)    
      singura (Joi, 20 februarie 2014, 19:55)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui zambara

      solutie e secesiunea, despartirea vestului catolic si proeuropean de estul pravoslavnic inapoiat si criminal.
      Sa stea suv cizma muscalilor pina le-o iesi pe nas.
  • +23 (25 voturi)    
    Genocid (Joi, 20 februarie 2014, 16:36)

    Trojan.H [utilizator]

    La ora asta, Putin si Ianukovic sunt criminali cu acte in regula.
    • +3 (3 voturi)    
      teama (Joi, 20 februarie 2014, 17:46)

      zapada reloaded [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      ca nu mai poate Putin sa doarma noaptea-i ca-i criminal...cat il priveste pe Ianukocivi, el are deja ceva acte de criminal, in toata regula...asa ca asta e nimic.
    • +3 (3 voturi)    
      Mai demult (Joi, 20 februarie 2014, 19:45)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      Aveau ei mainile patate mai demult. Mai ales Putin.
  • +13 (15 voturi)    
    sunt curios... (Joi, 20 februarie 2014, 16:39)

    liviu_ [utilizator]

    ce o sa mai zica rusia de data asta... aia trag cu akuri in protestatari "in legitima aparare" (bine asta e o minciuna pentru oamenii cu un iq negativ).

    pe langa asta sunt curios ce o sa faca ue si sua... nu stiu daca pot chiar sa ignore ce se intampla in ucraina... din punctul meu "vom lua masiru" si "incetati violentele" nu inseamna absolut nimic atata timp cat nu iau masuri concrete!
  • +21 (25 voturi)    
    oribil! (Joi, 20 februarie 2014, 16:43)

    corvus coraX [utilizator]

    Eu sper ca Merkel, socialistu lu peste Hollande, Obama, privesc aceste imagini! O rusine pentru lumea civilizata!!!
  • +20 (20 voturi)    
    Jos Ianukovici! (Joi, 20 februarie 2014, 16:47)

    OmulNou [utilizator]

    Jos cu ucigasul!
  • +26 (28 voturi)    
    mondialu (Joi, 20 februarie 2014, 16:56)

    Bazil [utilizator]

    Ianukovici - liderul mondial intalnit cu mandrie si bucurie de premierul nostru Ponta la Soci.
  • +18 (18 voturi)    
    cine a tras in noi dupa 22 (Joi, 20 februarie 2014, 17:41)

    un anonim [utilizator]

    Astia apeleaza la astfel de tactici pentru ca stiu ca vor scapa basma curata.
    Cand s-a intamplat si la noi la fel, oamenii au defilat pe strazi cu poza criminalului si l-au proclamat erou al revolutiei.
    Si cum asa nu era de ajuns, l-au votat si presedinte de doua ori.
    • +3 (3 voturi)    
      pai da (Joi, 20 februarie 2014, 18:23)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui un anonim

      e greu cu lumea asta..vor in Europa dar tot cu apucaturile de pe vremea 'Marea ciordeala' anii 1995-2004
  • +3 (7 voturi)    
    usl avea un scenariu asemănător în 2012 (Joi, 20 februarie 2014, 17:55)

    visio [utilizator]

    asta înseamnă comunismul: armata trage cu gloanțe adevărate în cei care îi dă să mănânce; asta importăm din Rusia, asta vrea să ne dea usl...
  • +4 (4 voturi)    
    sunt la fel de vinovati ca si Ianukovici .. (Joi, 20 februarie 2014, 17:58)

    alex87 [utilizator]

    si soldatii sau trupe speciale ce sunt, daca chiar sunt ucrainieni. Cum sa tragi in propriul popor pentru un politician nenorocit ?! Incep sa cred ca omenirea nu va merge mai departe pana nu scapam de casta asta de hoti si disperati dupa putere.
  • +6 (6 voturi)    
    iata URSS IN TOATA SPLENDOAREA, (Joi, 20 februarie 2014, 18:09)

    fosta zoezoe [utilizator]

    IATA VICTIMELE LUI PUTIN (inukovici e un pion un slugoi al "tarului rosu").Nu puteau face altceva decat ce au facut si cecenilor si moldovenilor.Intrati si vedeti crimele in direct ca ucid protestatarii azi la lumina zilei !Cetatenii stiau asta.Este un pret pe care ei au consimtit sa-l plateasca adica "mai bine morti decat comunisti" la ei nu e o figura de stil !
  • +2 (4 voturi)    
    vino doamne... (Joi, 20 februarie 2014, 18:10)

    qwerasdf [utilizator]

    Sa vezi ce-a mai ramas din oameni...
    Nu credeam sa mai apuc ziua in care mi se itereaza in minte cantecul lui vali sterian
  • +6 (6 voturi)    
    Ingrozitor! (Joi, 20 februarie 2014, 18:13)

    Crisval [utilizator]

    acest Ianukovici este un criminal! in Ucraina are loc un genocid comandat de un alt criminal, Putin!
  • -3 (9 voturi)    
    Siria reloaded? (Joi, 20 februarie 2014, 18:26)

    Nyk1 [utilizator]

    Din stenogramele convorbirii între Victoria Nuland și ambasadorul american la Kiev, în care cei doi dezbăteau cine ar trebui să fie guvernatorul US la Kiev (Klichko sau Yatsenyuk), reiese faptul că US of A au sponsorizat toată această debandadă.

    Cel mai probabil s-a mers după modelul Siria, mai ales ca răzbunare pentru faptul că tocmai Putin a fost acela care le-a stricat planurile din Orientul Apropiat. Drept urmare, au adus mercenarii la porțile Rusiei. Nu m-aș mira ca prin mulțime să se fi infiltrat agenți americani care să fi tras tocmai în tabăra rebelilor, pentru a-i întărâta. La urma urmei, atât pentru americani cât și pentru ruși, propriii susținători (soldații Armatei Roșii pe vremea URSS, creștinii din Siria pentru americani în anul curent) au fost întotdeauna buni în calitate de carne de tun.
    • +2 (2 voturi)    
      Exclus in Europa (Joi, 20 februarie 2014, 19:50)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Rusia nu va purta un razboi in Europa, este prea aproape de Moscova si de celelalte popoare slave. Poate le trezeste idei si la Bielorus, poate si la rusii din Rusia.. Prea riscant.
  • +5 (7 voturi)    
    Este incredibil... (Joi, 20 februarie 2014, 18:38)

    Lucian P. [utilizator]

    la ce ajunge omenirea pentru putere si pentru bani. Ne distrugem unii pe altii pentru niste hartii fara valoare. Unii aduna averi pentru 20 de generatii fara sa se gandeasca la faptul ca prin modul in care ne batem joc unii de altii, nu vom mai rezista poate nici 2-3 generatii.
  • +3 (5 voturi)    
    Infernal... (Joi, 20 februarie 2014, 18:43)

    Trebonius [utilizator]

    Nu pot sa cred ca asa ceva se mai poate intampla in sec. XXI :(
    • +1 (5 voturi)    
      de ce? (Joi, 20 februarie 2014, 19:27)

      razvan_cluj [utilizator] i-a raspuns lui Trebonius

      in Siria au murit peste 100.000 , in IRAK 1.000.000. Asta poti sa crezi? Crezi ca traiesti intr-o lume moderna? civilizata? Well... you're wrong :)
  • +2 (2 voturi)    
    Nu sunt de acord cu anarhia. (Joi, 20 februarie 2014, 19:45)

    Crop [utilizator]

    DAR sa puna fratele meu si protestatarii astia mana pe niste arme si sa impuste la greu in politisti. Am inteles ca deunazi au ocupat un depozit cu armament, sa puna mana si sa rada la aia frate si la sniperisti si la politisti si cu asta basta. Nu pot sa stea sa incaseze ca fraieri. Da-o incolo de treaba ca au impuscat si femei. Sper sa nu se lase !
    • -1 (3 voturi)    
      ar pune dar n-au pe ce (Joi, 20 februarie 2014, 22:42)

      gnd [utilizator] i-a raspuns lui Crop

      Asta se intampla cand populatia e dezarmata, la fel ca la noi. Fii ploii, orice guvern tiran poate sa faca ce vrea, populatia nu are putere sa i se opuna.
  • -9 (13 voturi)    
    Sunt curios (Joi, 20 februarie 2014, 20:23)

    Parol [utilizator]

    Daca in decembrie 2012 se facea o baricada in Bucuresti si 200.000 oameni cereau demisia carmaciului cati din aparatorii democratiei populare de aici ar mai fi spus: sa plece ca nu-l mai vrea poporul... ?
    • -1 (1 vot)    
      Hai sictir (Vineri, 21 februarie 2014, 10:17)

      vladf [utilizator] i-a raspuns lui Parol

      Esti ipoctir, vb. din imaginatia, nu prea bogata, pe care o ai.
      Esti pregum tiganii care au gasit un cui de potcoava si incepeau sa debiteze, despre potcoava din care a sarit cuiul care era a unui cal si ca daca gaseau calul ce vor face cu manzul.

      Sincer nu vrei un bilet de trimitere? pot sa-ti pun o vb. buna si pt internare.
    • +1 (1 vot)    
      care 200.000???? (Vineri, 21 februarie 2014, 10:57)

      cohan [utilizator] i-a raspuns lui Parol

      Daca se strangeau 200.000 da! Dara din pacate au fost doar vreo 200.
      Proteste cu adevarat importante in Bucuresti si in tara au fost toamana trecuta unde se vorbea de la 10.000 in sus.
  • 0 (0 voturi)    
    Mda (Vineri, 21 februarie 2014, 10:20)

    electron [utilizator]

    Mor oameni pentru ca este unul care tine cu dintii de scaun. Ma intreb la noi dupa cat timp de cand ar incepe astfel de evenimente si-ar da Ponta/Basescu demisia. Dar in alte tari? Puterea corupe asta ii adevarul... trist. Si mai trist este ca s-a ajuns aici din cauza intereselor unor oameni (a se citi rusi ) care sunt la sute sau chiar mii de km de locul unde mor oameni.