Niciun castigator la Loto 6/49. Report de 10,7 milioane de euro

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 24 mai 2009, 20:51 Actualitate | Esenţial

Premiu de peste 11 milioane de euro
Foto: AGERPRES
Report de 10,7 milioane de euro la Loto 6/49. Niciun jucator nu a ghicit toate cele 6 numere norocoase extrase duminica seara: 3, 6, 27, 20, 29 si 48. Daca ar fi fost castigat,  premiul din aceasta seara ar fi fost  al doilea ca valoare din istoria Loteriei.

Marele premiu la Loto 6/49 nu a mai fost castigat din data de 14 decembrie 2008, cand valoarea lui a fost de 290.000 de euro.

Cel mai mare premiu din istoria acestui joc s-a castigat in 27 ianuarie 2008 si a fost in valoare de 12,45 de milioane de euro. 


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

13069 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    E normal (Duminică, 24 mai 2009, 20:56)

    shobi [anonim]

    Banii castigati vor fi folositi in campania electorala.
    Nu-i asa ?
  • +4 (4 voturi)    
    hotie pe fata.. (Duminică, 24 mai 2009, 21:41)

    luputehno [utilizator]

    lasa ca cei care au contracte cu loteria o mulg saptamana de saptamana...si mama ce premii grase au...numai noi cei fraieri si multi cotizam saptaman de saptamana in speranta unei iluzii desarte..oare o mai sa ia premiul cineva cu stele pe umar si ochi albastri.
  • +6 (6 voturi)    
    pai? (Duminică, 24 mai 2009, 22:07)

    MirceaA [anonim]

    pai daca e asa, de ce mai jucati?
  • +6 (6 voturi)    
    ....... (Duminică, 24 mai 2009, 22:09)

    Anonim [anonim]

    Yippie am nimerit un numar :D
  • +4 (4 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 24 mai 2009, 22:13)

    Catalin C. [anonim]

    Cum se face ca pana acum doua saptamani reportul era de aprox. 2,5 mil. RON, iar de doua saptamani este de numai 600.000 RON?! Au renunat oamenii brusc sa mai joace, tocmai acum cand reportul a devenit atat de tentant?!
    • +4 (4 voturi)    
      Magarul si morcovul... (Duminică, 24 mai 2009, 22:28)

      plictisitu' [anonim] i-a raspuns lui Catalin C.

      Din ce in ce mai multi magari incep sa vada sfoara de care e atarnat morcovul si sa inteleaga ca acesta nu poate fi ajuns...
    • +1 (1 vot)    
      Nu... joaca mai multi, dar... (Duminică, 24 mai 2009, 23:47)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui Catalin C.

      ... 80% se duc catre premiile de la categoriile 2 si 3. Daca observi, acestea sunt mai mari decat de obicei.
  • +3 (3 voturi)    
    asda (Duminică, 24 mai 2009, 22:41)

    haha [anonim]

    si voi cotizati ca fraierii saptamanal :-)

    oare de ce nu se extrag bilele manual de copii legati la ochi ? asa cum e la loteria spaniola ??

    raspuns: pentru ca totul e aranjat, astfel incat nicio combinatie sa nu iasa, banii sa se raporteze, iar firmele capuse sa fie pe profit.

    chiar nu ati vazut videoclipul acela in care se demonstreaza ca bilele usoare se ridica mai sus, si astfel sunt luate de masinarie... etc
  • +3 (3 voturi)    
    O sa joc si eu saptamana viioare. (Duminică, 24 mai 2009, 23:50)

    GoGU [anonim]

    Am auzit de la tot felu de Lotorolori ( experti in loto ) ca fac statistici cu bilele care au iesit. Care este ideea : 1. sa le joci pe cele care au mai iesit ca sunt mai norocoase sau pe celelalte ca acuma vine randul lor sa iasa? Pana descopar acest secret o sa joc 1,2,3,4,5,6 ca are aceiasi probabilitate ca oricare alta combinatie ( singurul dezavantaj ca probabil au jucat si altii cominatia si impart cu ei premiul ) .
    Daca incepand cu stra-stra-...-stra-bunicul meu de acum 2000 de ani , de la Burebista incoace jucam in fiecare saptamana la loto , pana acum erau sansa de 1% sa castigam marele premiu.
    Asa ca sunt optimist si o sa joc si eu .
    • +2 (2 voturi)    
      ..degeaba (Luni, 25 mai 2009, 7:47)

      dan [anonim] i-a raspuns lui GoGU

      degeaba incerci varianta 1,2,3,4,5,6, nu va iesi decat cand vor ei sa iasa... (adica in saptamana in care ai uitat sa joci)..
      pana nu vedem o tragere efectuata la 1 minut de la inchiderea urnelor (ca sa zic asa), sau cum zicea cineva cu metoda Spania, eu nu voi avea incredere in corectitudinea acestui "joc"
      miza este foarte mare iar banii adunati de la prostime sunt foarte importanti pentru "sus-pusi"
  • 0 (2 voturi)    
    2 numere... (Luni, 25 mai 2009, 9:48)

    andrei [anonim]

    la doua numere nu dau astia nimic?
    • -1 (1 vot)    
      ceva primesti (Luni, 25 mai 2009, 10:24)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui andrei

      experienta :)
  • 0 (0 voturi)    
    n!/[k!(n-k)!] ; k=6 si n=49 (Luni, 25 mai 2009, 10:57)

    conspiratori la loto [anonim]

    Fata cu aceasta falanga de experti in ale conspiratiei, sustinuti inca stiintific de niste institutii pline de profesori, citind pe de alta parte suma la care sta recordul (27 ianuarie 2008 si a fost in valoare de 12,45 de milioane de euro), se naste intrebarea cum de a putut fi acea suma castigata. Pai, conform teoriilor in vigoare, numai si numai la noapte venind, spargand usa de la intrarea Loteriei Centrale, bagand mana pana la umar in sacul cu bani si lasand in urma un biletel cu adio si n-am cuvinte.
    La 6 din 49 exista 13 983 816 de combinatii. Deci se socotesc pe calculator si cam fiecare al doilea din cetatenii "trasi" de nas joaca una - daca nici atunci nu se spulbera comoara ... a fost o pana de curent.
  • +1 (1 vot)    
    loteria va inseala (Luni, 25 mai 2009, 12:06)

    ghost [anonim]

    Stimati cetateni
    Acest asa numit "loto 6/49" este o metoda simpla prin a pacali pe cetateni sa dea bani, in speranta ca vor castiga... Facem referire la acel individ care in 27 ianuare 2008 a castigat 12,45 milioane de euro. OK totul e normal pana aici, dar ganditiva umpik...s-a mai auzit ceva de atunci de acest castigator ??? Raspunsul este nu...adika sa fi fost castigatorul o persoana fantoma ??? Mai mult ca sigur...totul este murdar pana la DNA...Loteria + Presedentia + DNA = fratie... Dc credeti ca nu se fac schimbari in DNA ??? Ca se pot da in gat dupaia !!! Acesta este Loto 6/49...istoria ei !!! Fata de Spania, unde acolo totul este corect !!!
  • +1 (1 vot)    
    se va castiga in cele din urma... (Luni, 25 mai 2009, 13:59)

    ligrivn [anonim]

    Se spune ca bursa este locul unde oamenii destepti joaca si pierd...pentru toti ceilalti exista LOTO.

    Oricum, mai trebuie sa stiti ceva:
    In cartea tehnica a masinariei LOTO 6/49, producatorul EDITEC (http://www.editec-lotteries.com/www_WinTV/Wintv-CompagnyProfile..htm) precizeaza ca softul poate controla jocul! Cu alte cuvinte masinaria asta
    poate juca corect sau nu, in functie de cum decide Loteria Nationala ! Asta poate ca explica mai bine de ce poturile mari din istoria loteriei s-au castigat doar in momente de sarbatoare (alegeri, Paste, Craciun sau Revelion)!

    Bafta si voua!
  • +1 (1 vot)    
    Solicit (Luni, 25 mai 2009, 15:07)

    Lucia [anonim]

    Sa se faca o petitie on-line pentru strangerea de semnaturi pentru extragerea la 1 minut dupa inchiderea caselor. Ce ziceti ? si atunci cu totii vom avea de castigat ! Si anume - romanii vor juca mai mult si automat si statul va castiga mai mult ! si increderea va creste in acest JOC de NOROC si pe criza se poate pe fata ajuta cat mai multi romani si astfel toata LUMEA multumita si STATUL si JUCATORII si vor venii si cei de pe langa Romania sa joace un bilet complet cu 3 variante si automat incasarile LA LOTERIE vor fi de cel putin 3 ori mai mari ! Mult succes si sper ca nu am deranjat pe nimeni cu acest mesaj.
    Si eu imi doresc sa castig pentru a deschide o Fundatie, de a accesa Fonduri Europene si de a crea NOI locuri de munca si de a ajuta copii flamanzi.

    Cu drag.

    Astept schimbarea !
  • 0 (0 voturi)    
    la pisolog (Luni, 25 mai 2009, 19:11)

    era [anonim]

    verificarea e destul de simpla!!fac simulari de varinte si sint destul de aproape..pun lbiletul la agentie si cin imi ies 3 nr. e sarbatoare...desi ma numar printre cei care joaca cred si eu ca loto e o tapa nationala..o sa ma las
  • 0 (0 voturi)    
    teapa (Miercuri, 27 mai 2009, 15:07)

    andrei vasile [anonim]

    dar, mai oameni buni si rai, categoria 1 este o clara teapa, dar nu v ati multumi si cu a 2 a? o mica sansa tot este! asta ca sa stati mai linistiti jucatori mai visatori! si mai e si joker, 5 din 40, la urma altceva decat sa jucam 4 sau 5 lei nu i chiar asa grav! mai grav e ca HOTII ASTIA ne au luat si dreptul cinstit de a castiga un banut, in tara asta 'DEMOCRATICA' ( cand o zbura porcul! )
    asta i viata.. de roman!
  • 0 (0 voturi)    
    loto (Duminică, 7 iunie 2009, 10:13)

    valerica [anonim]

    care este probabilitatea ca un numar (38) sa iasa 3 saptamani la rind?acesti "oameni" ne cred retardati.
  • 0 (0 voturi)    
    mai ast cativa ani (Duminică, 30 august 2009, 21:01)

    andrey [anonim]

    eu zic ca o sa mai fie o revolutie sa dam jos guvernul asta care fura de nu le mai ajunge dar tre sa mai ast cativa ani pana se duce generatie asta mai batrana si vine generatia asta care sa plimbat pe afara si au vazut cum stau treburile .
  • 0 (0 voturi)    
    Loteria Spaniola (Marţi, 29 iunie 2010, 18:19)

    morphaeon [anonim]

    eu m-am lasat pagubas sa joc la loto la noi.e degeaba.joc la loteriile de afara si sunt sigur ca am sanse mult mai mari de castig.am gasit zilele aste si un site care vind bilete la loteria spaniola
    www.loteriaspaniola.ro.am comandat un bilet la euromilliones si astept tragerea de vineri