Arbitrul Ovidiu Hategan, jignit incredibil de sotia unui jucator nord-irlandez

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 10 noiembrie 2017, 16:34 Actualitate | Esenţial

Hategan, jignit de sotia jucatorului Corry Evans
Foto: Captura Twitter
Ovidiu Hategan a fost jignit si facut "tigan roman" de Lisa Evans, sotia mijlocasul nord-irlandez Corry Evans, dupa ce arbitrul a acordat un penalti impotriva gazdelor la meciul Irlanda de Nord - Elevetia, din mansa I a barajului pentru Cupa Mondiala din 2018.  

"Tigan roman curva! Si cand te gandesti ca probabil Irlanda de Nord i-a gazduit una dintre rudele imputite. Curva nerecunoscatoare", a scris Lisa pe Twitter, potrivit mirror.co.uk. 

Postarea si contul au fost sterse ulterior.



Arbitrul Ovidiu Hategan a primit numeroase critici pentru prestatia de la meciul dintre Irlanda de Nord - Elvetia, scor 0-1, din barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018. Unicul gol al partidei a venit in minutul 58, cand Hategan a inventat penalty-ul din care Rodriguez a deschis scorul pentru elvetieni. 

Aradeanul a considerat ca fiind hent interventia lui Corry Evans, acordandu-i acestuia si un cartonas galben.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

2605 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Civilizatia insulara loveste (Vineri, 10 noiembrie 2017, 16:56)

    Jesuis.PasCharlie [utilizator]

    Astia tot nu au iesit din EU.
  • +4 (8 voturi)    
    inadmisibil. tot (Vineri, 10 noiembrie 2017, 17:03)

    i_on [utilizator]

    ok, comentariul e inadmisibil; dar si ce a facut hategan e inadmisibil, chiar daca una nu o scuza pe cealalta si nu o compenseaza
    puteam sa bag mana in foc inainte de meci ca va tine cu elvetia; ceea ce a si facut
    • 0 (0 voturi)    
      nu stiu ce sa zic (Vineri, 10 noiembrie 2017, 20:14)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui i_on

      poate nu a observa, poate nu s-a vazut... da' sa mai dai si cartonas.

      te mai miri ca se incing spiritele in acest sport civilizat.
  • +5 (7 voturi)    
    engleza (Vineri, 10 noiembrie 2017, 17:28)

    muciflenduri [utilizator]

    Cunt si twat nu inseamna curva...
    • 0 (0 voturi)    
      Dupa ce... (Sâmbătă, 11 noiembrie 2017, 1:06)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      ...tocmai am aflat de pe HN ca Mangalia e situata in estul Marii Negre, iar santierele navale sunt pline de uscatoare si de prinderi, astea cu cunt si twat sunt deja finetzuri...
  • +8 (8 voturi)    
    . (Vineri, 10 noiembrie 2017, 18:00)

    theo667 [utilizator]

    Am auzit ca in 1985 Anglia si Irlanda de nord au facut un egal blatuit jenant au mers brat la brat la monndiale mexic si ne-au lasat acasa . Si ce frumos dupa 32 de ani avem sansa sa ne razbunam
    • -2 (2 voturi)    
      prostanu' roman (Vineri, 10 noiembrie 2017, 23:16)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Adevaru-i ca ne-am razbunat ca niste bosi, i-am lasat pe fraieri acasa, iar noi mergem la mondiale.
      Numai un bizon mioritic se poate lauda cu o eventuala ciordeala.
      Fascinant totusi, unii bizoni vorbesc, de sus, despre 'pretinsa' civilizatie britanica, alti bizoni zic ca e bine ca i-am fi ciordit.
      Ca o fi gresit ca prostu' Hategan, e una, dar sa iti freci mainile, sperand ca de fapt a furat, e de domeniul fml.