Ancheta la un liceu din Cluj, dupa ce pe Facebook au aparut poze de la un Bal al Bobocilor unde fete de 15 ani mimeaza sexul oral

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 25 octombrie 2017, 10:54 Actualitate | Esenţial

Conducerea Colegiului Tehnic de Comunicatii din Cluj anunta ca a declansat o ancheta la nivelul liceului, dupa ce pe Facebook au fost publicate mai multe imagini de la un Bal al Bobocilor, eveniment desfasurat intr-un club privat din oras, unde mai multe eleve au mimat sexul oral, scrie Actual de Cluj.

Fotografiile in care niste eleve de 15 ani mimeaza sexul oral, la o petrecere a "bobocilor", au fost comentate si de seful Inspectoratului Judetean Scolar, Valentin Cuibus. 

Acesta a precizat ca a avut o discutie cu reprezentantii Colegiului Tehnic de Comunicatii "Augustin Maior" si ca in prezent are loc o ancheta la nivelul scolii.

"Ce pot sa va spun sigur este ca reprezentantii acestei scoli n-au avut absolut nicio legatura cu aceasta petrecere. Nici dirigintii si nici alti profesori nu s-au ocupat de organizare si nici nu au participat la acest eveniment. Directoarea Angela Rosca mi-a comunicat ca se face o ancheta la nivel de scoala. Am inteles ca parintii s-ar fi implicat in organizare. Nici macar cei din consiliul elevilor nu-si asuma evenimentul", a declarat Cuibus, pentru Actual de Cluj. Acesta a adaugat ca intr-un mediu privat, intr-un club privat, scoala nu poata asigura paza si ordinea, astfel ca uneori situatia mai poate scapa de sub control.























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

8507 vizualizari

  • +1 (21 voturi)    
    Parintii s-au implicat in organizare? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:04)

    BokassaOficial [utilizator]

    In poze se pot observa niste adulti care, de la margine, fac galerie si filmeaza. Aia or fi parintii?
    N-am nici cea mai mica indoiala ca aceiasi parinti (din Cluj) au sarit ca arsi cand profesoara de romana le-a recomandat elevilor sa vizioneze "Eclipsa totala".
    • -6 (26 voturi)    
      Ce cautau la 15 ani (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:54)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui BokassaOficial

      in localuri publice tip club? Nu este interzis pana la 18 ani ? Ce parinti sunt astia care isi trimit ficele sa se prostitueze? Parinti pesti?Politia ar trebuii sa investigheze si sa amendeze parintii care si-au trimis copii de 15 ani in club.Patronul club amendat si clubul inchis o perioada.
      degradarea morala a tinerilor se petrece sub indrumarea parintilor imbecili.Daca sunt imbecili trebuie corectati.
      • +8 (24 voturi)    
        ce "prostitutie"?? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 12:33)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        Nici macar nu stii EXACT despre ce e vorba si ce s-a petrecut acolo!
        Visezi...! La prostituate! :P
        • -10 (14 voturi)    
          prostitutie... (Miercuri, 25 octombrie 2017, 15:33)

          oximoron [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          a oferi favoruri , in special sexuale, pentru avanateje materiale...mai concret...cu cat sugi mai vartos banana aia, cu atat mai mari sansele sa castigi premiul si sa devi vedeta scolii...
          • -3 (13 voturi)    
            peste 20 de ani astea vor fi METOO (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:42)

            Doru490348 [utilizator] i-a raspuns lui oximoron

            mi-e mila de ele, cat si de parintii lor (daca-i au)
          • +4 (8 voturi)    
            Daca si asta e prostitutie (Miercuri, 25 octombrie 2017, 18:19)

            dagold [utilizator] i-a raspuns lui oximoron

            ...
            • 0 (0 voturi)    
              Lasa-l, ca e obsedat sexual (Joi, 26 octombrie 2017, 19:14)

              LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui dagold

              Daca si a manca o banana are legatura cu sexul...
      • -2 (12 voturi)    
        unde e DGASPC? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:39)

        Doru490348 [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        daca dai copilului o palma se sesieaza autoritatile, dar daca-ti pui/lasi fata sa faca sex oral cu public si galerie esti un parinte model?

        Acei parinti trebuiesc retrasi din drepturi.
        • -1 (5 voturi)    
          Copiii trebuie "protejati" de educatia sanatoasa.. (Joi, 26 octombrie 2017, 11:19)

          Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui Doru490348

          ...si de orice fel de corectie, dar nu sunt niciodata protejati de perversitate si de coruptie mintala si sexuala. Trebuie sa fie educati sa aiba o "minte deschisa", dar numai spre rau.

          Daca media poate prostii adolescentii si adultii sa se joace de-a sexul oral in public, nu stiu ce nu ar putea face.
        • 0 (0 voturi)    
          Tu esti obsedat sexual!! (Joi, 26 octombrie 2017, 19:16)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Doru490348

          Unde au facut sex oral??? Si inca si in public cica. Dar avand in vedere cum esti, nu ma mir ca poti considera ce au facut ca fiind sex.
      • 0 (0 voturi)    
        Cred ca tu esti imbecilul (Joi, 26 octombrie 2017, 19:13)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        Cine si-a trimis copiii sa se prostitueze, cum s-au prostituat? Si pe urma, ce treaba are clubul aici? Din cate stiu, PREZENTA nu e interzisa minorilor in cluburi, baruri, restaurante. E interzis DOAR consumul de bauturi alcoolice. Si este interxisa si prezenta, dar in cluburile de striptease, si cele asemanatoare. Mai vezi legislatia. Sau s-a schimbat si nu am aflat eu? In acest caz, prezinta te rog legea si articolele care interzic prezenta.
    • -2 (8 voturi)    
      Este fantastic cum au pixelat pozele (Miercuri, 25 octombrie 2017, 12:16)

      sancho [utilizator] i-a raspuns lui BokassaOficial

      actualdecluj.ro, partner HN, pixeleaza pozele cu minori folosind patretele de 4 pixeli.... hai maxim 6! :)

      Acopera doar ochii, fizionomia minorilor fiind vizibila si usor de recunoscut...

      Halal Partener!
  • +5 (11 voturi)    
    ce mimeaza? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:06)

    king david hotel [utilizator]

    Pai, cel ce recunoaste referentul are o problema, nu?
  • +6 (12 voturi)    
    . (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:09)

    Evq [utilizator]

    Mda,tipic românesc. „Noi n-am avut legătură, nu am fost etc etc”. Păi, neicușorule, dacă a fost totul atât de privat, de ce mai faceți anchetă în liceu?
  • +11 (43 voturi)    
    na, scartz! (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:21)

    Codruta N [utilizator]

    Si chiar daca scoala s-ar fi implicat in organizare - CE era sa le faca? Sa le bata cu biciul? sa le puna catuse? sa dea in bobi ca sa anticipeze cum or sa se distreze copiii?
    Si oricum: am inteles ca era ceva mimat in gluma! Acu', pe BUNE: isi mai imagineaza cineva ca fetele de 15 ani nu stiu ce-i aia sex oral? or uat?
    Ce acrituri incuiate!
    • -4 (38 voturi)    
      Femeia Romana (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:55)

      dick_turpin [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Sa vad daca am inteles bine.Deci Tu, daca ai avea un copil si mai cu seama o fata de 15 ani ai fi invatat-o pana acum cel putin 2 lucruri:
      1.Traim intr-o tara de rahat si deci n-avem ce sa facem.in concluzie : ASTA E! Din cauza acestei prejudecati n-am pregetat nici un moment sa presupun ca esti romancutza.
      2.Daca vrei sa reusesti in viata si in particular sa devii Miss Boboc nu precupeti nici un efort chiar degradant.Trebuie sa te pui in 4 labe si sa molfai o banana, nicio problema, Dupa ce-o sa devii mama sau pe la 40 de ani o sa scrii pe FB ca ti s-a intamplat si tie sa fii tratata inca de la 15 ani drept obiect sexual.. SI TU!
      Aici insa am oarece indoieli si de aceea am presupus nu c-ai fi femeie ci mai degraba unul din cei care le pipaie din moment ce tin mortis sa pozeze in obiecte sexuale inca de la 15 ani.
      • +5 (31 voturi)    
        ce ziceam eu de acrituri incuiate? >:) (Miercuri, 25 octombrie 2017, 12:23)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui dick_turpin

        Pentru informarea ta: in mileniul III au aparut: televizorul, tableta, smartphone-ul - nu trebuie sa le invete parintii NIMIC la capitolul acesta! Singurul lucru pe care il pot face parintii e sa le explice cum sa se fereasca de boli, abuzuri, sarcini nedorite samd.!
        Inteleg ca fetita ta e tinuta intr-o celula? izolata de mediile de informare, romancutzo? :P
      • -6 (12 voturi)    
        femeia Codrutza... (Miercuri, 25 octombrie 2017, 14:55)

        oximoron [utilizator] i-a raspuns lui dick_turpin

        din pacate, ai presupun prost..ea chiar e femeie.si cica si "smart".
        Asta mi se pare si mai trist.
      • +1 (3 voturi)    
        Este important! (Miercuri, 25 octombrie 2017, 21:55)

        Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui dick_turpin

        Sa iti educi copiii in simtul practicii.
        Stie toata lumea ca sexul oral este benefic, mai ales daca e in pozitia 69, iar exercitiul este mama cunoasterii si cu cat incepi mai din timp cu atat vei stii mai bine.
        Multe persoane - cam 90% - viseaza doar la sex adevarat, si aceste sunt persoanele cele mai frustrate si mar comentatoare la acest articol.
        Le recomand liberalism sexual maxim si orgasme adevarate, nu simulate.
      • -3 (5 voturi)    
        Asta e viitorul tarii (Joi, 26 octombrie 2017, 10:16)

        Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui dick_turpin

        Dupa minusurile pe care le-ai primit iti cam dai seama de orientarea "progresista" si de moralitatea cititorilor HN. Cam asta e conceptia lor despre educatia (sexuala) a copiilor. La fel de docte sunt parerile lor si in alte domenii.
    • -4 (18 voturi)    
      uau (Miercuri, 25 octombrie 2017, 14:43)

      Dan_com [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      "acritură încuiată".... cu toată imaginația dezlănțuită nu ar avea cum să nu mi se ridice părul pe spate dacă aș știi sau vedea că ăia de se "distrează" sunt copii.

      Pentru că aici spui bine, sunt copii, iar tu - din numele de utilizator - femeie/fată. Tu îți mai aduci ceva aminte din balul bobocilor? Îți poți imagina că ceea ce li s-a întâmplat concurenților (și protagoniștilor de aici) e cu atât mai mult o experiență (pentru momentul în care se află) și că partea asta de-i făcută publică are un mare, mare potențial de a le marca dezvoltarea, de ale schimba potențialul social de acum pentru mult timp?
      Și ca să nu fiu atât de generalist: de a LE schimba, în principal pe fete...că trăim într-o lume care-i cam "acră".

      Adolescenții de 15 ani pot fi cât vor de dezinhibați și curioși sexual în viețile lor private, dar când fac asta public este o mare, mare greșeală. Fără ajutor sau susținere, intră într-un tunel al așteptărilor sociale care le limitează maxim opțiunile.

      Punctez și eu remarca lui sancho de mai sus despre detaliile din poze :) și felicitări HN că nu le-au publicat!

      O și da, da....cum rămâne cu #metoo? "Luptăm" pentru mărirea indexului! :/
    • -4 (14 voturi)    
      imaginatia si realitatea... (Miercuri, 25 octombrie 2017, 14:53)

      oximoron [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      una e sa iti imaginezi la tine-n pat si alta e sa faci, fie chiar si mamand cu banana, un act sexual in toata regula.
      Uita-te sa vezi cum au reactioneaza olandezii la Rieu, si ala a lasat copii pe scene sa ii laude lumea dupa ora 23 nopatea, nu i-a pus a mimeze sexul.
    • -2 (10 voturi)    
      Ca stiu e una, ca mimeaza in public, e alta (Miercuri, 25 octombrie 2017, 23:46)

      Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Cineva cu un creier, evident, foarte neted, nu intelege diferenta si problema.
  • -5 (27 voturi)    
    Non stire (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:27)

    Lok [utilizator]

    Baietii tin o banana intre genunchi stand pe scaun si fetele trebuie sa manace banana fara ajutorul mainilor. Un joc adolescentin.
  • +5 (21 voturi)    
    In plus (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:44)

    dragosdan [utilizator]

    Observ ca elevii studiaza la comunicare. Era o proba de virtuozitate. Comunicarea se face dand din gura ..cu limba. Face parte din materia de studiu? Lasand gluma la o parte exista un singur vinovat: parintii acestor elevi. Asa educatie asa rezultat.
  • -3 (35 voturi)    
    pai sintem impocriti sau nu mai sintem?... (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:51)

    Reshape [utilizator]

    I-as ruga pe cei care imi vor da minus sa-mi explice de ce o poza cu copii care mimeaza sexul oral e mai grava decit un mars al diversitatii? Argumentul "pentru ca sint copii" nu este unul valid pentru ca ei nu fac sex in realitate, doar mimeaza.
    Le multumesc si celor care imi vor da minus fara sa aduca argumente. In felul acesta nu vor face decit sa-mi confirme ca sexo-marxistii au probleme mari de morala si logica.
    • +6 (14 voturi)    
      Uite care e ipocrizia (Miercuri, 25 octombrie 2017, 12:21)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui Reshape

      De ce te prefaci ca nu intelegi care e problema, doar ca sa deturnezi discutia spre alt non-subiect?

      Problema e ca totul s-a intamplat la un eveniment care e asociat direct cu scoala la care copiii respectivi "studiaza". Acum, daca profesorii au avut vreo responsabilitate, ramane de vazut.
      • -6 (12 voturi)    
        ah (Miercuri, 25 octombrie 2017, 13:49)

        Reshape [utilizator] i-a raspuns lui if0014

        Deci aia era problema, daca a fost sau nu scoala implicata, mimatul sexului oral de catre copii e ok, pot sa faca ce vor in particular.
        Intrebarea mea era alta: de ce mimatul sexului oral la 15 ani nu e ok dar promovarea sexului in public este? E vorba de virsta sau ce?
  • +6 (28 voturi)    
    Dupa vreo 15-20 de ani (Miercuri, 25 octombrie 2017, 11:52)

    Bogdan_100 [utilizator]

    fetele se vor plange ca au fost hartuite sexual. In locul baietilor as incepe sa economisesc pentru "daunele morale" pe care va trebui sa le plateasca. :-)
  • +3 (11 voturi)    
    Mimeaza si ele ce au inteles din educatia oferita (Miercuri, 25 octombrie 2017, 12:05)

    banel [utilizator]

    Si oricum, va veni un moment in viata unde experienta asta va fi utila.

    #metoo
  • +4 (14 voturi)    
    ce sa faca? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 12:09)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    au facut si copiii ce vad pe la televizor la dna Firea, dna Olguta, dna Udrea, dna Dan
    • +3 (9 voturi)    
      ai dreptate, (Miercuri, 25 octombrie 2017, 15:08)

      pepper89 [utilizator] i-a raspuns lui Cocalarul_Electronic

      se antreneaza pt cand or fi mari, asa se ajunge departe in viata...plus educatia de la parinti, mai mult lipsa
  • -3 (19 voturi)    
    o generatie de parinti (Miercuri, 25 octombrie 2017, 12:34)

    pb80tm [utilizator]

    retarzi fara valori morale. demonstratia ca campania metoo e doar media si nu vine dintr-o problema morala. mimatul oral la 15 ani e apogeul. morala generatiei actuale permite asta. in josul acestui gest e injuratul, fumatul, lipsa de respect, badaranismul, violenta fizica, incultura, furtul, anticivilizatia. fapte ce deja nu mai sunt mimate.
  • -5 (15 voturi)    
    Adolescentii RO:curve si spargatori de bancomate (Miercuri, 25 octombrie 2017, 13:35)

    CezarN [utilizator]

    Cam asta "viseaza" majoritatea adolescentilor din RO: baietii, sa spartga bancomate, si fetele, sa presteze pe bani multi, usor de obtinut.
    Pana la urma, de unde atat pudibonderie? Ori vrem sa le vorbi copiilor despre homosexualitate din clasele mici(poate, poate or pune botul din curiozitate), ori ne miram ca in clasa a IX-a ei stiu lucruri care, de ce sa nu recunoastem, sunt la un click distanta pe net.
  • +10 (20 voturi)    
    hmm (Miercuri, 25 octombrie 2017, 13:41)

    dum_i [utilizator]

    Nu inteleg de ce se vorbeste doar de fetele alea.

    Baietii aia nu sunt victime? Mai ales ca lor nici macar nu li s-au acoperit fetzele, ca domnisoarelor...

    Faptul ca se presupune ca "femeilor ar trebui sa le fie rusine, iar baietii ar trebui sa fie mandri" este sexist si misogin in sine.

    Fetele macar au mancat o banana, fruct, se stie, foarte sanatos..
  • +10 (20 voturi)    
    da pe "copii" i-a intrebat cineva? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:38)

    Francisc 1 [utilizator]

    impresia mea ca s-au distrat , si mai cred ca la 15 ani stiu de mult ce este sexul oral , nu neaparat il si practica, dar poate fi subiect de gluma.
    • -3 (13 voturi)    
      cand actul e facut in public e grav (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:49)

      Doru490348 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      altfel, probabil ca fac sex si de la 12 ani acasa si sunt deja experti, treaba lor, dar societatea, daca mai e sanatoasa la cap, trebuie sa condamne astfel de iesiri publice si sa ia atitudine, altfel ceilalti adolescenti vor crede ca este ceva normal sa faci sex in grup cu galerie.

      Parintii trebuiesc retrasi din drepturi, directia de protectia copilului tb sa ia atitudine si aici, nu numai cand copilul primeste o palma.
      • +7 (9 voturi)    
        stiai ca (Joi, 26 octombrie 2017, 10:59)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui Doru490348

        varsta consintamantului ( sexual) in Romania este de 15 ani ( in germania parca e 13) ce vrei tu sa pedepsesti si pe cine?
        • 0 (0 voturi)    
          Nu-ti bate capul cu asta, ca e si el un (Joi, 26 octombrie 2017, 19:26)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

          oarecare obsedat sexual. Ca altfel nu inteleg unde a vazut el sex acolo... Nici macar expunere indecenta nu e, pentru ca toti erau imbracati corect, nici macar in costume de baie (desi nici costumul de baie nu e expunere indecenta). In ce priveste pedepsele, noroc ca mai sunt si oameni cu cap care au considerat ca nu exista motiv de pedeapsa, cum e si normal. Ce lege, ce articol s-a incalcat aici? Daca copilul, parintele sau profesorii ar fi fost pedepsiti, sa vezi procese si daune platite lor.
  • +6 (8 voturi)    
    Socant nu e stirea (Miercuri, 25 octombrie 2017, 18:07)

    arap [utilizator]

    socant e sa citesti comentariile. Se trece cu o usurinta uluitoare de la o atitudine gen saracii copii cum sunt ei pervertiti moral de lipsa de educatie, la o atitudine gen ei lasa ca astea sunt niste curve in devenire.

    Si toate aceste comentarii se fac chipurile in numele apararii moralei.
  • +7 (11 voturi)    
    Dubla masura (Miercuri, 25 octombrie 2017, 18:31)

    daril [utilizator]

    Daca o fata face ceva cu aluzii sexuale e curva, daca un baiat face la fel e barbat adevarat. Daca o femeie se plange ca e hartuita sexual musai e panarama, iar barbatul e victima.

    Intotdeauna de vina e femeia, barbatul niciodata. Duplicitatea asta imi face greata,la fel si asa zisi moralisti care se dau ingrijorati de soarta acestor elevi si care echivaleaza acest joc cu prostitutia.

    Experienta m-a invatat ca cu cat o persoana e mai moralista in public, cu atat e mai depravata in privat.
    • -4 (8 voturi)    
      Dubla prostie (Joi, 26 octombrie 2017, 11:36)

      Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui daril

      Cine a zis ca baietii sunt "barbati adevarati" ?
      Cine a zis ca "barbatul nu e niciodata vinovat"?
      Iti inventezi singur oameni de paie cu care te lupti?

      E rau ca sunt condamnate astfel de "jocuri" in public?
      Nu te deranjeaza ca niste elevi de liceu se comporta astfel in public, ci ca unii comentatorii nu spun ce vrei tu, cum vrei tu?

      De responsabilitate individuala ai auzit? Le-a fortat cineva pe fetele alea sa se puna in genunchi si sa suga banana dintre picioarele baietilor? Da, baietii sunt tot imorali, dar sunt ei "de vina:" pentru ceea ce fetele AU ACCEPTAT sa faca?

      Prostia ta nu iti face greata?
      • 0 (0 voturi)    
        idi otule (Joi, 26 octombrie 2017, 19:06)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        stii ca era un club inchiriat? nu era in public cum iti place sa auzi!
  • +7 (9 voturi)    
    Pe copii cine ii apara? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 22:15)

    CSO [utilizator]

    Nu inteleg de ce au "explodat" aceste poze in mass-media. Pe acesti copii ii apara/protejeaza cineva? Parintii acestor copii au tot dreptul sa ia atitudine si sa ceara compensatii de la cei care au postat pe Internet pozele si le rostogolesc in media. Alo, Protectia Copilului? Sunt niste minori care au dreptul la intimitate! Bluratul nu inseamna protectie! Faptul ca se spune exact scoala, orasul, activitatea, totul conduce la indentificarea usoara a copiilor. Pur si simplu nu inteleg cum s-a permis rostogolirea ucestei stiri in presa! Oribil, cine ii protejeaza pe acesti copii?!
  • 0 (2 voturi)    
    Lăsați-i în pace! (Joi, 26 octombrie 2017, 17:54)

    Nyk1 [utilizator]

    Lupii bătrâni, moraliști, s-au găsit să sară (din nou!) asupra tinerilor. Voi chiar nu vedeți valorile ce se promovează în emisiuni pe la TV? Și chiar aici pe Hotnews, cu linkurile clickbait către Libertatea de tip „Oau, Cruduța [nu Kövesi, cealaltă!] a rămas fără slip în timp ce făcea baie în mare! Click AICI ca să vezi poze!”

    Ce v-ați fi așteptat, ca noile generații să nu internalizeze ceea ce văd la TV și în mass media? Era clar că vor urma modelele de „succes” pe care le oferă societatea.

    Și, pentru contrast, un cântec din cea mai recentă putere nucleară a lumii, acolo unde în ciuda sărăciei, nevoilor și sancțiunilor externe, se promovează învățătura în rândul tinerilor și chiar s-a reușit formarea unei generații de ingineri nucleari de rang mondial:

    https://www.youtube.com/watch?v=ukBcC-sK3wQ
  • -1 (1 vot)    
    Multi obsedati sexual mai sunt pe aici... (Joi, 26 octombrie 2017, 19:45)

    LiviuX [utilizator]

    Ce are daca s-au distrat si copiii mancand o banana? De ce trebuie NEAPARAT sa se gandeasca lumea la sex? Mai mult, se pare ca multi nici nu au habar de anatomie. Banana a fost tinuta intre genunchi, ori oricine are cat de cat habar de anatomia umana stie ca nu acolo se gasesc organele sexuale. Sau ar trebui de acum sa interzicem complet bananele, ca si daca le mancam tinandu-le in mana tot o conotatie sexuala va fi gasita. Vezi ca daca tii mana pe masa poate fi chiar mai aproape de organele sexuale decat daca o tii intre genunchi, cojirea banane la fel, mancatul nu mai zic...
    Chiar nu suntem in stare sa ne educam proprii copii? Iar daca nu, nu e vina scolii, a profesorilor sau mai ales a clubului, cum zicea cineva? Asa ca mai intai aveti grija sa va educati copiii cum trebuie. Eu unul am incredere in copii, nu mancatul unei banane le va influenta gandirea, modul de actiune, viata in general.