Tanar sofer, retinut de procurori. Un barbat batut de acesta dupa un conflict in trafic a murit la spital

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 5 octombrie 2017, 13:39 Actualitate | Esenţial

Procurorii Parchetului Capitalei au retinut un tanar de 25 de ani, suspectat ca, pe data de 13 septembrie, a lovit un barbat dupa un conflict in trafic, victima decedand la spital dupa ce s-a lovit cu capul de carosabil, informeaza Agerpres.

Potrivit unui comunicat al Politiei Capitalei, in data de 13 septembrie, in jurul orei 21,00, un barbat de 50 de ani a fost lovit in zona fetei de un tanar. Victima a cazut si s-a lovit cu capul de carosabil. 

In urma investigatiilor, anchetatorii au stabilit ca agresiunea s-a produs pe fondul unui conflict spontan in trafic, intr-o intersectie din sectorul 5 al Capitalei. 

Victima a fost transportata la spital, unde a decedat pe 23 septembrie, ca urmare a leziunilor suferite.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

4586 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Niste ANIMALE! (Joi, 5 octombrie 2017, 13:44)

    robinet4x4 [utilizator]

    Atat
    • -2 (4 voturi)    
      animale, dar si prea multe masini (Joi, 5 octombrie 2017, 15:01)

      Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui robinet4x4

      Aglomeratia scoate animalul din om.

      Indivizii dezaxati trebuiesc feriti de alti stimuli care-i pot face sa-si dea in petec.

      Conflictele in trafic nu se pot reduce decat prin reducerea numarului de masini.
      • 0 (0 voturi)    
        Asa si-asa... (Joi, 5 octombrie 2017, 20:18)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Andrei3Bunescu

        E adevarat ca traficul din Bucuresti creste nivelul de stres pana la niveluri pe care unii nu le mai pot controla... mai ales cand se suprapun si peste o educatie precara sau poate chiar peste niste afectiuni psihice nestiute (a se vedea si cazul idiotului aluia cu jeep de la Romatsa care a scos in decor un Logan).
        Insa pana la reducerea numarului de masini cred ca ar mai fi niste pasi de facut - aia care s-au facut in cam toata lumea civilizata in materie de trafic rutier in marile orase.
        N-as vrea s-o luati la modul personal, dar acesta - sa interzicem asta si aia - este un reflex de tip comunist, dictatorial. Interzicem p...mii sa aiba masini, ca nu cumva sa ne deranjam noi, jupanii, sa facem ceea ce e scris in fisa postului. Ca doar noi nu ne-am dat cu tartitza de pamant ca apoi sa muncim in binele comunitatii, nici vorba... Ne-am straduit sa ne-alegem ca sa putem ciordi cat mai repede si mai mult.
  • +10 (18 voturi)    
    N-a vrut, saracul! (Joi, 5 octombrie 2017, 13:48)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    1. E rrom si ar fi rasist sa-i dai pedeapsa mare
    2. Nu a vrut sa omoare, el a dat un pumn, asfaltul a spart capul victimei
    3. Totusi pentru contraventia de bataie in strada ar putea sa primeasca acolo o luna doua de puscarie si apoi sa fie eliberat cand subiectul nu mai este de actualitate.
    • 0 (10 voturi)    
      mai intai sa vezi ce s-a intamplat (Joi, 5 octombrie 2017, 14:43)

      ion.daniel [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Iti dau ca exemplu ce i s-a intamplat unui coleg.
      Ceva nene de vreo 50 de ani tot l-a sicanat in trafic. Prietenul meu parcheaza ca sa se duca unde avea nevoie si nenea respectivul opreste jeep-ul un pic mai incolo si il ia la pumni asa din senin. Omul riposteaza si ii da cateva inapoi si nenea de 50 de ani ramane intins pe jos .
      Pana la urma vine politie salvare si totul s-a incheiat cu cateva declaratii la politie, o incheietura la mana luxata si mosulica in spital

      Daca mosulica nu se scula de jos atunci cine era de vina?
      • +2 (2 voturi)    
        satra voastra (Joi, 5 octombrie 2017, 14:54)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui ion.daniel

        ori e facatura ori minciuna cat casa "prietenul" agresand "mosulica"
        • -3 (3 voturi)    
          nu cred ca este minciuna (Joi, 5 octombrie 2017, 15:47)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          am ramas si eu surprins sa vad cat de ai dracului sunt la volan cei de 50 de ani. Se cred atotstiutori.
  • +11 (11 voturi)    
    Indiferent ce prevede actuala legislatie (Joi, 5 octombrie 2017, 14:05)

    UpNext [utilizator]

    agresiunea fizica, violenta in toate formele si intensitatile, trebuie sa fie sanctionate cu pedepse MULT mai aspre, inclusiv cu despagubiri puternic majorate partilor lezate. Civilizare fortata!
  • +11 (11 voturi)    
    a (Joi, 5 octombrie 2017, 14:10)

    adrian67 [utilizator]

    Inchideti-l pe viata fara posibilitate de eliberare. Si pe urmatorul si tot asa. Va garantez ca in cativa ani va fi pe strazi plin de oameni cu comportament de lorzi
  • +13 (13 voturi)    
    POLITIA LIPSESTE in Trafic !!! (Joi, 5 octombrie 2017, 14:24)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    - e plin Bucurestiul de animalele astea ...
    - nimeni nu e amendat cand incalca codul rutier.
    - in trafic e ca in jungla, cocalarii merg in orice directie vor ei , nu exista prioritate, nu exista semnalizare, nu exista cod rutier ... exista doar ce vrea cocalarul sa faca la momentul respectiv.

    - ca sa nu se simta neglijate: marile soferite sunt un dezastru. Majoritatea femeilor incalca codul rutier in medie o data pe km de mers... au impresia ca au prioritate peste tot.
    • 0 (0 voturi)    
      pollitia nu lipseste, (Joi, 5 octombrie 2017, 15:49)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      hai sa fim seriosi, aproape la fiecare intersectie este cate un agent. doar ca nu prea se baga, nu vad, sau se fac ca nu vad...
  • +11 (11 voturi)    
    Ma astept (Joi, 5 octombrie 2017, 14:24)

    tudor74 [utilizator]

    Mai mult ca sigur ca bizonul o sa primeasca 2 ani cu suspendare ca mna, Justitia in Romania merge pe principiul "nu cheltuii bani pe prostii la avocati, da-i direct la judecator si scapi cu suspendare" ... chit ca furi sute de milioane sau ca omori pe cineva. Atat timp cat PSD-ul iti tine spatele orice e posibil.
  • +1 (1 vot)    
    Hold your horses (Joi, 5 octombrie 2017, 22:44)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Nu neaparat vina apartine tipului de 25 de ani. Poate ca da, poate ca nu. Ar trebui stabilit cine a fost agresorul, deoarece lui ii apartine vina pentru drama. Poate ca A s-a aparat de B, i-a dat un pumn dupa ce a primit trei, B a cazut, s-a lovit la cap si a murit. Sau poate ca A l-a lovit primul pe B, si B a cazut, s-a lovit la cap si a murit.