Tanar sofer, retinut de procurori. Un barbat batut de acesta dupa un conflict in trafic a murit la spital

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 5 octombrie 2017, 13:39 Actualitate | Esenţial

Procurorii Parchetului Capitalei au retinut un tanar de 25 de ani, suspectat ca, pe data de 13 septembrie, a lovit un barbat dupa un conflict in trafic, victima decedand la spital dupa ce s-a lovit cu capul de carosabil, informeaza Agerpres.

Potrivit unui comunicat al Politiei Capitalei, in data de 13 septembrie, in jurul orei 21,00, un barbat de 50 de ani a fost lovit in zona fetei de un tanar. Victima a cazut si s-a lovit cu capul de carosabil. 

In urma investigatiilor, anchetatorii au stabilit ca agresiunea s-a produs pe fondul unui conflict spontan in trafic, intr-o intersectie din sectorul 5 al Capitalei. 

Victima a fost transportata la spital, unde a decedat pe 23 septembrie, ca urmare a leziunilor suferite.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

4624 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Niste ANIMALE! (Joi, 5 octombrie 2017, 13:44)

    robinet4x4 [utilizator]

    Atat
    • -2 (4 voturi)    
      animale, dar si prea multe masini (Joi, 5 octombrie 2017, 15:01)

      Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui robinet4x4

      Aglomeratia scoate animalul din om.

      Indivizii dezaxati trebuiesc feriti de alti stimuli care-i pot face sa-si dea in petec.

      Conflictele in trafic nu se pot reduce decat prin reducerea numarului de masini.
      • 0 (0 voturi)    
        Asa si-asa... (Joi, 5 octombrie 2017, 20:18)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Andrei3Bunescu

        E adevarat ca traficul din Bucuresti creste nivelul de stres pana la niveluri pe care unii nu le mai pot controla... mai ales cand se suprapun si peste o educatie precara sau poate chiar peste niste afectiuni psihice nestiute (a se vedea si cazul idiotului aluia cu jeep de la Romatsa care a scos in decor un Logan).
        Insa pana la reducerea numarului de masini cred ca ar mai fi niste pasi de facut - aia care s-au facut in cam toata lumea civilizata in materie de trafic rutier in marile orase.
        N-as vrea s-o luati la modul personal, dar acesta - sa interzicem asta si aia - este un reflex de tip comunist, dictatorial. Interzicem p...mii sa aiba masini, ca nu cumva sa ne deranjam noi, jupanii, sa facem ceea ce e scris in fisa postului. Ca doar noi nu ne-am dat cu tartitza de pamant ca apoi sa muncim in binele comunitatii, nici vorba... Ne-am straduit sa ne-alegem ca sa putem ciordi cat mai repede si mai mult.
  • +10 (18 voturi)    
    N-a vrut, saracul! (Joi, 5 octombrie 2017, 13:48)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    1. E rrom si ar fi rasist sa-i dai pedeapsa mare
    2. Nu a vrut sa omoare, el a dat un pumn, asfaltul a spart capul victimei
    3. Totusi pentru contraventia de bataie in strada ar putea sa primeasca acolo o luna doua de puscarie si apoi sa fie eliberat cand subiectul nu mai este de actualitate.
    • 0 (10 voturi)    
      mai intai sa vezi ce s-a intamplat (Joi, 5 octombrie 2017, 14:43)

      ion.daniel [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Iti dau ca exemplu ce i s-a intamplat unui coleg.
      Ceva nene de vreo 50 de ani tot l-a sicanat in trafic. Prietenul meu parcheaza ca sa se duca unde avea nevoie si nenea respectivul opreste jeep-ul un pic mai incolo si il ia la pumni asa din senin. Omul riposteaza si ii da cateva inapoi si nenea de 50 de ani ramane intins pe jos .
      Pana la urma vine politie salvare si totul s-a incheiat cu cateva declaratii la politie, o incheietura la mana luxata si mosulica in spital

      Daca mosulica nu se scula de jos atunci cine era de vina?
      • +2 (2 voturi)    
        satra voastra (Joi, 5 octombrie 2017, 14:54)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui ion.daniel

        ori e facatura ori minciuna cat casa "prietenul" agresand "mosulica"
        • -3 (3 voturi)    
          nu cred ca este minciuna (Joi, 5 octombrie 2017, 15:47)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          am ramas si eu surprins sa vad cat de ai dracului sunt la volan cei de 50 de ani. Se cred atotstiutori.
  • +11 (11 voturi)    
    Indiferent ce prevede actuala legislatie (Joi, 5 octombrie 2017, 14:05)

    UpNext [utilizator]

    agresiunea fizica, violenta in toate formele si intensitatile, trebuie sa fie sanctionate cu pedepse MULT mai aspre, inclusiv cu despagubiri puternic majorate partilor lezate. Civilizare fortata!
  • +11 (11 voturi)    
    a (Joi, 5 octombrie 2017, 14:10)

    adrian67 [utilizator]

    Inchideti-l pe viata fara posibilitate de eliberare. Si pe urmatorul si tot asa. Va garantez ca in cativa ani va fi pe strazi plin de oameni cu comportament de lorzi
  • +13 (13 voturi)    
    POLITIA LIPSESTE in Trafic !!! (Joi, 5 octombrie 2017, 14:24)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    - e plin Bucurestiul de animalele astea ...
    - nimeni nu e amendat cand incalca codul rutier.
    - in trafic e ca in jungla, cocalarii merg in orice directie vor ei , nu exista prioritate, nu exista semnalizare, nu exista cod rutier ... exista doar ce vrea cocalarul sa faca la momentul respectiv.

    - ca sa nu se simta neglijate: marile soferite sunt un dezastru. Majoritatea femeilor incalca codul rutier in medie o data pe km de mers... au impresia ca au prioritate peste tot.
    • 0 (0 voturi)    
      pollitia nu lipseste, (Joi, 5 octombrie 2017, 15:49)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      hai sa fim seriosi, aproape la fiecare intersectie este cate un agent. doar ca nu prea se baga, nu vad, sau se fac ca nu vad...
  • +11 (11 voturi)    
    Ma astept (Joi, 5 octombrie 2017, 14:24)

    tudor74 [utilizator]

    Mai mult ca sigur ca bizonul o sa primeasca 2 ani cu suspendare ca mna, Justitia in Romania merge pe principiul "nu cheltuii bani pe prostii la avocati, da-i direct la judecator si scapi cu suspendare" ... chit ca furi sute de milioane sau ca omori pe cineva. Atat timp cat PSD-ul iti tine spatele orice e posibil.
  • +1 (1 vot)    
    Hold your horses (Joi, 5 octombrie 2017, 22:44)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Nu neaparat vina apartine tipului de 25 de ani. Poate ca da, poate ca nu. Ar trebui stabilit cine a fost agresorul, deoarece lui ii apartine vina pentru drama. Poate ca A s-a aparat de B, i-a dat un pumn dupa ce a primit trei, B a cazut, s-a lovit la cap si a murit. Sau poate ca A l-a lovit primul pe B, si B a cazut, s-a lovit la cap si a murit.