Juncker l-a pupat pe Basescu pe cap. Inca un gest excentric al sefului Comisiei Europene

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 11 mai 2017, 11:08 Actualitate | Esenţial

Juncker l-a pupat pe cap pe Basescu
Foto: Captura Digi 24
Intalnirea dintre Traian Basescu si Jean - Claude Juncker in Parlamentul Romaniei i-a prilejuit sefului Comisiei Europene o efuziune de bucurie. La reintalnirea cu fostul presedinte, cu care a fost coleg in Consiliul European timp de aproape zece ani, Juncker l-a pupat pe Traian Basescu pe cap, dupa care cei doi s-au imbratisat.

Juncker este celebru pentru comportamentul sau excentric: in trecut, luxemburghezul l-a palmuit in gluma pe premierul maghiar Viktor Orban, spunandu-i "Dictatorule!". Pe cat de colorat, pe atat de puternic este personajul Jean - Claude Juncker, aflat acum la prima vizita in Romania ca presedinte al Comisiei Europene.

La sedinta speciala a Parlamentului Romaniei participa mai multi fosti de stat si de guvern ai Romaniei, printre care Adrian Nastase si Victor Ciorbea.

Vezi aici imagini video filmate de Digi 24

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

20546 vizualizari

  • +26 (36 voturi)    
    sper ca in aceeasi nota informala (Joi, 11 mai 2017, 11:15)

    nellino [utilizator]

    sa ii traga si o palma dupa ceafa pentru prestatia din ultima vreme.

    hai si un sut in fund, ca o face de ras pe doamna Maria.
  • +6 (38 voturi)    
    respect (Joi, 11 mai 2017, 11:18)

    bobyrou [utilizator]

    Toata Europa il respecta pe Basescu. 10 ani ca presedinte stie ca a facut treaba buna si a tinut Romania pe traiectoria UE.
  • +18 (24 voturi)    
    xxxx (Joi, 11 mai 2017, 11:19)

    XXXXL [anonim]

    asa-mi facea bunicu'..daca faceam vreo traznaie: ' bai, nebunaticule...fii mai linistit '...!!!
  • -17 (27 voturi)    
    Asa se miruiesc penalii mai nou. (Joi, 11 mai 2017, 11:31)

    jackalphonse [utilizator]

    Noua moda de miruire, te pupa un idiot cu functii mari in parlamentul european.
  • -8 (26 voturi)    
    super tare (Joi, 11 mai 2017, 11:32)

    xanti [utilizator]

    Sa mai spuna cineva ca Basescu este vazut rau de catre UE.
    • +20 (22 voturi)    
      Tot e bine ca... (Joi, 11 mai 2017, 12:36)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ...nu i-a pupat pe frunte pe Dragnea sau pe Tariceanu,
      ca 2 saptamani numai asta am fi vazut pe la TV )))
  • -20 (32 voturi)    
    Caracatita (Joi, 11 mai 2017, 11:49)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Mafiotul Junker isi saluta aghiotantul - mafiotul Basescu
  • +31 (43 voturi)    
    Ca in bancul ala cu Moisil (Joi, 11 mai 2017, 12:09)

    Hamzbal [utilizator]

    Profesorul Grigore Moisil, la o ora de matematica, dupa ce a citit tampeniile scrise de un student intr-o lucrare, l-a chemat pe respectivul la el, l-a pupat pe frunte si i-a zis: "Poti sa te lauzi la toata lumea ca profesorul Grigore Moisil te-a pupat in fund, pentru ca asta nu e cap".
  • +17 (27 voturi)    
    Parca tot asa l-a pupat si pe Orban ! (Joi, 11 mai 2017, 12:10)

    Susufler0 [utilizator]

    Ba nu, pe ala l-a pocnit o idee mai tare decat cer convenientele !

    Ce pisicher mai e si Jean Claude asta ! ;)

    Cu Angela am auzit ca bea bruderschaft ! :))

    PS. Vedeti ? Asta e Europa cu mai multe viteze ! ;)
  • +4 (20 voturi)    
    Ei se pupa, ei se-njura (Joi, 11 mai 2017, 12:22)

    Metec [utilizator]

    Politicieni. Adica circari.
  • -2 (18 voturi)    
    in curand (Joi, 11 mai 2017, 12:43)

    unualibro [utilizator]

    ...o sa l pupe printre zabrele
  • +10 (12 voturi)    
    In filmele cu mafioti (Joi, 11 mai 2017, 13:16)

    geo.lex [utilizator]

    aia care erau pupati pe frunte o sfarseau nasol.
  • +9 (13 voturi)    
    E vorba de un tratament experimental (Joi, 11 mai 2017, 13:18)

    Bogdan_100 [utilizator]

    impotriva calvitiei si devierilor comportamentale :-)))
  • +1 (17 voturi)    
    Traienica, nici nu stii... (Joi, 11 mai 2017, 13:38)

    fkoff!!!!! [utilizator]

    ...,,cat de mic incepi sa fii" .))))
  • +3 (11 voturi)    
    normal (Joi, 11 mai 2017, 14:10)

    om simplu din multime [utilizator]

    nu s'a putut abtine.. ca intre vechi camarazi de arme.
    sa nu fie cumva sarutul lui iuda, aaaa ?!:-)
    • +1 (7 voturi)    
      Pai la cine l-ar trada Jean Claude ? (Joi, 11 mai 2017, 15:31)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Inca n-a infintat Comisia Europeana institutia Procurorului public European ca sa fie numita Codruta ! Atunci poate ca am mai discuta, dar asa...

      PS. Plus ca Junker l-a imbratisat apoi "cu caldura" ! :))
  • +1 (3 voturi)    
    io v-am zis ca sunteti praf (Joi, 11 mai 2017, 15:48)

    dude215p [utilizator]

    La sedinta speciala a Parlamentului Romaniei participa mai multi fosti de stat si de guvern ai Romaniei, printre care Adrian Nastase si Victor Ciorbea.

    fosti CE de stat si de guvern?

    fosti bo$$i de stat si de guvern?
  • +6 (6 voturi)    
    Dupa sarutul Brejnev-Honecker... (Joi, 11 mai 2017, 16:36)

    krampus [utilizator]

    Parca e scena cu Alba ca Zapada si Mutulica din filmul lui Disney.... atata doar ca Basescu nu e deloc Mutulica (macar sa fi fost, mai ales in ultima vreme !) iar Junker nu e Alba ca Zapada decit privit cu ochii de crocodil ai lui Putin.
    • +2 (2 voturi)    
      Mutulica (Joi, 11 mai 2017, 19:16)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui krampus

      Dupa cum spunea sluga Luzaroiu, Basescu e doar din Partidul Alba-ca-Zapada :) ... de la Copsa-Mica
  • +1 (7 voturi)    
    Cel mai scarbos gest (Joi, 11 mai 2017, 17:14)

    Pac-pac [utilizator]

    Cel mai scarbos gest vazut vreodata.
    Basescu nu se va mai spala pe cap iar pe Juncker nu-l va mai atinge pe buze nici dentistul...