Juncker l-a pupat pe Basescu pe cap. Inca un gest excentric al sefului Comisiei Europene

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 11 mai 2017, 11:08 Actualitate | Esenţial

Juncker l-a pupat pe cap pe Basescu
Foto: Captura Digi 24
Intalnirea dintre Traian Basescu si Jean - Claude Juncker in Parlamentul Romaniei i-a prilejuit sefului Comisiei Europene o efuziune de bucurie. La reintalnirea cu fostul presedinte, cu care a fost coleg in Consiliul European timp de aproape zece ani, Juncker l-a pupat pe Traian Basescu pe cap, dupa care cei doi s-au imbratisat.

Juncker este celebru pentru comportamentul sau excentric: in trecut, luxemburghezul l-a palmuit in gluma pe premierul maghiar Viktor Orban, spunandu-i "Dictatorule!". Pe cat de colorat, pe atat de puternic este personajul Jean - Claude Juncker, aflat acum la prima vizita in Romania ca presedinte al Comisiei Europene.

La sedinta speciala a Parlamentului Romaniei participa mai multi fosti de stat si de guvern ai Romaniei, printre care Adrian Nastase si Victor Ciorbea.

Vezi aici imagini video filmate de Digi 24























20515 vizualizari

  • +26 (36 voturi)    
    sper ca in aceeasi nota informala (Joi, 11 mai 2017, 11:15)

    nellino [utilizator]

    sa ii traga si o palma dupa ceafa pentru prestatia din ultima vreme.

    hai si un sut in fund, ca o face de ras pe doamna Maria.
  • +6 (38 voturi)    
    respect (Joi, 11 mai 2017, 11:18)

    bobyrou [utilizator]

    Toata Europa il respecta pe Basescu. 10 ani ca presedinte stie ca a facut treaba buna si a tinut Romania pe traiectoria UE.
  • +18 (24 voturi)    
    xxxx (Joi, 11 mai 2017, 11:19)

    XXXXL [anonim]

    asa-mi facea bunicu'..daca faceam vreo traznaie: ' bai, nebunaticule...fii mai linistit '...!!!
  • -17 (27 voturi)    
    Asa se miruiesc penalii mai nou. (Joi, 11 mai 2017, 11:31)

    jackalphonse [utilizator]

    Noua moda de miruire, te pupa un idiot cu functii mari in parlamentul european.
  • -8 (26 voturi)    
    super tare (Joi, 11 mai 2017, 11:32)

    xanti [utilizator]

    Sa mai spuna cineva ca Basescu este vazut rau de catre UE.
    • +20 (22 voturi)    
      Tot e bine ca... (Joi, 11 mai 2017, 12:36)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ...nu i-a pupat pe frunte pe Dragnea sau pe Tariceanu,
      ca 2 saptamani numai asta am fi vazut pe la TV )))
  • -20 (32 voturi)    
    Caracatita (Joi, 11 mai 2017, 11:49)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Mafiotul Junker isi saluta aghiotantul - mafiotul Basescu
  • +31 (43 voturi)    
    Ca in bancul ala cu Moisil (Joi, 11 mai 2017, 12:09)

    Hamzbal [utilizator]

    Profesorul Grigore Moisil, la o ora de matematica, dupa ce a citit tampeniile scrise de un student intr-o lucrare, l-a chemat pe respectivul la el, l-a pupat pe frunte si i-a zis: "Poti sa te lauzi la toata lumea ca profesorul Grigore Moisil te-a pupat in fund, pentru ca asta nu e cap".
  • +17 (27 voturi)    
    Parca tot asa l-a pupat si pe Orban ! (Joi, 11 mai 2017, 12:10)

    Susufler0 [utilizator]

    Ba nu, pe ala l-a pocnit o idee mai tare decat cer convenientele !

    Ce pisicher mai e si Jean Claude asta ! ;)

    Cu Angela am auzit ca bea bruderschaft ! :))

    PS. Vedeti ? Asta e Europa cu mai multe viteze ! ;)
  • +4 (20 voturi)    
    Ei se pupa, ei se-njura (Joi, 11 mai 2017, 12:22)

    Metec [utilizator]

    Politicieni. Adica circari.
  • -2 (18 voturi)    
    in curand (Joi, 11 mai 2017, 12:43)

    unualibro [utilizator]

    ...o sa l pupe printre zabrele
  • +10 (12 voturi)    
    In filmele cu mafioti (Joi, 11 mai 2017, 13:16)

    geo.lex [utilizator]

    aia care erau pupati pe frunte o sfarseau nasol.
  • +9 (13 voturi)    
    E vorba de un tratament experimental (Joi, 11 mai 2017, 13:18)

    Bogdan_100 [utilizator]

    impotriva calvitiei si devierilor comportamentale :-)))
  • +1 (17 voturi)    
    Traienica, nici nu stii... (Joi, 11 mai 2017, 13:38)

    fkoff!!!!! [utilizator]

    ...,,cat de mic incepi sa fii" .))))
  • +3 (11 voturi)    
    normal (Joi, 11 mai 2017, 14:10)

    om simplu din multime [utilizator]

    nu s'a putut abtine.. ca intre vechi camarazi de arme.
    sa nu fie cumva sarutul lui iuda, aaaa ?!:-)
    • +1 (7 voturi)    
      Pai la cine l-ar trada Jean Claude ? (Joi, 11 mai 2017, 15:31)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Inca n-a infintat Comisia Europeana institutia Procurorului public European ca sa fie numita Codruta ! Atunci poate ca am mai discuta, dar asa...

      PS. Plus ca Junker l-a imbratisat apoi "cu caldura" ! :))
  • +1 (3 voturi)    
    io v-am zis ca sunteti praf (Joi, 11 mai 2017, 15:48)

    dude215p [utilizator]

    La sedinta speciala a Parlamentului Romaniei participa mai multi fosti de stat si de guvern ai Romaniei, printre care Adrian Nastase si Victor Ciorbea.

    fosti CE de stat si de guvern?

    fosti bo$$i de stat si de guvern?
  • +6 (6 voturi)    
    Dupa sarutul Brejnev-Honecker... (Joi, 11 mai 2017, 16:36)

    krampus [utilizator]

    Parca e scena cu Alba ca Zapada si Mutulica din filmul lui Disney.... atata doar ca Basescu nu e deloc Mutulica (macar sa fi fost, mai ales in ultima vreme !) iar Junker nu e Alba ca Zapada decit privit cu ochii de crocodil ai lui Putin.
    • +2 (2 voturi)    
      Mutulica (Joi, 11 mai 2017, 19:16)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui krampus

      Dupa cum spunea sluga Luzaroiu, Basescu e doar din Partidul Alba-ca-Zapada :) ... de la Copsa-Mica
  • +1 (7 voturi)    
    Cel mai scarbos gest (Joi, 11 mai 2017, 17:14)

    Pac-pac [utilizator]

    Cel mai scarbos gest vazut vreodata.
    Basescu nu se va mai spala pe cap iar pe Juncker nu-l va mai atinge pe buze nici dentistul...