RISE Project: Dragnea a stat in Brazilia intr-o vila luxoasa cumparata de un fost coleg de facultate

de RISE Project     HotNews.ro
Luni, 10 aprilie 2017, 9:51 Actualitate | Esenţial

Vila in care a stat Dragnea in Brazilia
Foto: Rise Project
Noi documente obtinute de RISE Project din Brazilia arata ca prietenul lui Liviu Dragnea, fost coleg de facultate si trupa rock, Mugurel Sorin Gheorghias, a facut investitii imobiliare in Brazilia de care a beneficiat chiar seful PSD.  

"Incepand din 2010, Liviu Dragnea si-a petrecut vacantele braziliene intr-o luxoasa vila cumparata de Gheorghias la malul Atlanticului. Vila a fost dotata, spre delectarea presedintelui PSD, si cu un teren de tenis profesionist.  

Tot aici a stat si Costel Comana, controversatul om de afaceri de pe urma caruia a facut Dragnea primul milion de euro si care s-a sinucis in 2015 in toaleta unui avion. 

Comana a cumparat si el chiar inainte sa se sinucida un apartament de lux, tot pe malul oceanului, in Brazilia.  

Mugurel Sorin Gheorghias, zis 'Melcul', sta la bloc in Ramnicu Sarat desi, pe hartie, este unul dintre actionarii principali ai Tel Drum SA, firma romaneasca miliardara din afaceri cu statul si legata ombilical de seful PSD", scriu jurnalistii RISE Project in articolul ce poate fi citti integral aici.


Citeste mai multe despre   






















15144 vizualizari

  • -23 (23 voturi)    
    RINSE project... (Luni, 10 aprilie 2017, 10:12)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    niciodata RINSE nu-i vor demasca pe cei care slujesc elitelor blobalizarii indiferent in ce lux desant s-ar lafai ei sau cine le-ar pune la dispozitie acel lux...
    • +4 (4 voturi)    
      Vrem poze cu Dracana cu fetitzele brazilience (Luni, 10 aprilie 2017, 21:30)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

      Ci a tras niste dezmatzuri de pomina la cat de ieftine-s. Please baga niste poze....sa ne radem.
  • -19 (19 voturi)    
    . (Luni, 10 aprilie 2017, 10:24)

    theo667 [utilizator]

    Toate dovezile astea circumstantiale sunt arhisuficiente pentru ca un sef de clan mafiot sa-si elimine un locotenent indisciplinat. In lumea civilizata democrata sunt necesare dovezi clare, inscrisuri, conturi bancare proprietati pe numele inculpatului, eventuale inregistrari audio-video in care sa spuna clar cum sa incalce legea subordonatii etc etc. Tot ce se prezinta acum este cancan
  • +17 (17 voturi)    
    E bugetar, nu are bani de cazare (Luni, 10 aprilie 2017, 10:42)

    banel [utilizator]

    Pe vremuri, cand ma duceam la Mamaia, mai stateam si eu in gazda in Tomis Nord.
  • -12 (18 voturi)    
    Voi vedeti ce scrieti?! (Luni, 10 aprilie 2017, 10:46)

    andipetre [utilizator]

    Adica Dragnea a stat la un prieten care are vila in Brazilia? Fara ca vila sa fie cumva legata financiar de Dragnea? Asta e maxima dovada de coruptie pe care ati putut-o aduce, sau ce? Chiar nu ati gasit nimic in Teleormanul ala exploatat si corupt ca sa il infundati pe mustacios?! Recurgeti acum la manie proletara ieftina impotriva huzurelilor "burghejilor" pe la prieteni?... Trist.
  • +14 (14 voturi)    
    Pai daca (Luni, 10 aprilie 2017, 10:55)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    nu mai erau locuri la hotel? Unde ati fi vrut sa stea, intr-o favela?
    Pana la urma, nu vrea el binele poporului? Nu vrea el ca tot romanul sa mearga in vacante in Brazilia si sa stea in vile de lux? Răilor. A vrut omul sa vada cum e, sa stie ce trece in programul de guvernare, sa nu fie cumva nasol si noi sa refuzam un asa nivel de trai.
  • +13 (15 voturi)    
    CAre e problema? (Luni, 10 aprilie 2017, 10:56)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Trebuia sa stea la cort? Tocmai el, Ciocoiul cu un viloi urias in Teleorman? Noua ciocoime rosie vrea lux!
  • -18 (22 voturi)    
    inca o zi (Luni, 10 aprilie 2017, 11:05)

    ColonelTurcescu [utilizator]

    inca o stire manipulatorie despre Dragnea. Se poate sa vorbesti despre un om de afaceri fara sa spui "controversatul om de afaceri" ? O stire corecta suna asa: controversatii de la RISE project il mai scuipa o data pe Dragnea.
    • +11 (13 voturi)    
      ehhh (Luni, 10 aprilie 2017, 13:21)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

      Inca un articol despre Dragnea, inca un comentariu xeroxat pe care il behai. Asteptam si restul gastii rusesti xanti, vitan, om simplu din multime, mazeta, basewanabe, tomi romania, etc.
      Va cam strang ciorapii mai nou, huh :-)
    • +7 (7 voturi)    
      Colonele, esti penibil (Luni, 10 aprilie 2017, 16:00)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

      exact ca si primii doi haiduci care s-au napustit sa posteze, oripilati de modul nedemn in care este criticat seful lor, dracnea...
  • +12 (14 voturi)    
    Nimic nou sub (Luni, 10 aprilie 2017, 11:30)

    basescula [utilizator]

    soarele sudamerican. Apreciem cu adevarat efortul baietilor de la RISE care ne mai prezinta cate un pic de adevar intr-o mare de bullshit. Tineti-o tot asa. Ma intreb oare daca si Floricica dansatoarea afla despre afacerile sefului la psd care calca cu adevarat pe cadavre pentru profit personal?
  • -19 (21 voturi)    
    oare nu vedeti (Luni, 10 aprilie 2017, 11:36)

    xanti [utilizator]

    Ca pe astia de la Rise project nu ii baga nimeni in seama ,decat voi?
    • +10 (10 voturi)    
      Asa (Luni, 10 aprilie 2017, 12:57)

      alexpro [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Si?
    • +9 (9 voturi)    
      Esti idiot amice! (Luni, 10 aprilie 2017, 14:12)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Cand sustii ca nimeni nu-i baga in seama, timp in care ii bagi in seama pentru ca seful tau iubit e sifonat de ancheta lor. Sau poate esti un nimeni asa cum lasa sa banuim postarile inepte :-))
    • +7 (7 voturi)    
      Pai daca nu-i bagi in seama... (Luni, 10 aprilie 2017, 16:01)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ... de ce mai sari asa?
      Observ ca nu spui ca ar minti...
      Deci la dai dreptate...
    • +4 (4 voturi)    
      moscova crede in dragnea (Luni, 10 aprilie 2017, 20:54)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      de asta va agitati atat slugarnicilor...
  • +4 (10 voturi)    
    Si ce ? (Luni, 10 aprilie 2017, 12:24)

    Carcalete [utilizator]

    O sa pateasca "atotputernicul Romaniei" ceva?
    Il doare in spate ...
    Vax banana africana.
  • +5 (5 voturi)    
    Voi mai credeti... (Luni, 10 aprilie 2017, 13:03)

    Stef_and [utilizator]

    Ca acel Comana s-a sinucis?!
    Traieste bine merci. Mai cautati ca 100% traieste.
  • +8 (8 voturi)    
    chemare (Luni, 10 aprilie 2017, 13:14)

    mariusssss [utilizator]

    Se aude ca in curand Costel Comana ii va face chemare prietenului Gheorghias, iar vesnica lor pomenire se va intalni pe cerul Copacabanei cu tacerea recunoscatoare a lui Livache.
  • +4 (6 voturi)    
    din pacate impact minim! (Luni, 10 aprilie 2017, 15:29)

    trem [utilizator]

    A mai fost un articol similar despre Dragnea si Brazilia cu ceva timp in urma - a vazut cineva vreun impact? Nimic. Zero, vax albina- totul pare ok la noi, bravo lu' Dragnea si invidie pentru sclavii de se duc la servici si platesc silitori taxele.

    Tzara noastra e o mare jale...Brucan a gresit cand a prezis cei 25 de ani - nici in 100 de ani nu se va schimba nimic.
    • 0 (2 voturi)    
      Brucan a fost optimist (Marţi, 11 aprilie 2017, 5:33)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui trem

      Si probabil delusional, wishful thinking. Doar stia bine istoria poporului roman.