Sorin Grindeanu, despre proteste: Eu am vazut ca incepand de ieri incep sa devina vizibile doua tabere

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 6 februarie 2017, 17:52 Actualitate | Esenţial

Liviu Dragnea vrea remanierea guvernului Grindeanu
Foto: Agerpres
Premierul Sorin Grindeanu a declarat luni ca la protestele din Romania "incep sa devina vizibile doua tabere" si a facut un apel la calm.

El a sustinut ca a inteles "mesajul dat de strada" dar a notat ca "incep sa devina vizibile doua tabere".

"Eu am vazut ca incepand de ieri incep sa devina vizibile doua tabere. I-as invita si pe unii si pe ceilalti la calm. Avem nevoie de stabilitate, de lucruri care sa ne uneasca.

Daca cei care vor ca Guvernul acesta sa mearga inainte simt nevoia sa isi manifeste aceasta sustinere, eu indemn la calm", a spus Grindeanu.

Un ziarist i-a atras atentia ca nu se poate compara protestul din piata Victoriei cu cel de la Palatul Cotroceni, dar Sorin Grindeanu a facut referire la recentele alegeri parlamentare unde coalitia PSD-ALDE a primit "milioane de voturi".





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

13194 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    Doua tabere (Luni, 6 februarie 2017, 17:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    A hotilor si complicilor lor (ii puteti vedea la Cotroceni) si cea a oamenilor care nu accepta distrugerea tarii de Ciuma Rosie. Din păcate pentru tine, Grindene, tu esti o lichea printre primii. DE-MI-SI-A!
  • +28 (30 voturi)    
    bai, lasa-ne cu calmul tau... si milioane voastre (Luni, 6 februarie 2017, 17:56)

    qwerasdf [utilizator]

    de voturi...

    noi suntem foarte calmi si am lasat curatenie in urma noastra

    uita-te in ograda voastra sa vezi ce au lasat pitecantropii in urma lor, la Palatul Cotroceni.

    Cand o sa intelegi ca noi astia din Piata Victoriei si cei care au iesit in alte orase ale tarii... tinem acest stat, parazitat de voi si acolitii vostri, in spate?!
    • +18 (18 voturi)    
      sunt doua tabere crintene!!! (Luni, 6 februarie 2017, 18:26)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      cea a viilor si cea a mortilor !!!
  • +16 (18 voturi)    
    :))) (Luni, 6 februarie 2017, 17:58)

    Evq [utilizator]

    >Daca cei care vor ca Guvernul acesta sa mearga inainte simt nevoia sa isi manifeste aceasta sustinere, eu indemn la calm

    Adevărul e că dacă se dezlănțuie Floricica Dansatoarea...
  • +19 (19 voturi)    
    Hoti si oameni normali la cap. (Luni, 6 februarie 2017, 17:58)

    ouyang [utilizator]

    Da. A, va refereati la amaratii scosi de voi in strada? Sa va fie rusine sa chinuiti niste saramani in acest mod odios. Nici nu stiau ce vor si ce cauta in piata.
    • +13 (13 voturi)    
      Manifesteaza pentru cei ce le-au dat . . . saracia (Luni, 6 februarie 2017, 18:34)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      si minciuna
      Manifestul celor din piata Victoriei este pentru viitorul copiilor lor in tara noastra.
      Cine iti doresti Grindene sa castige?
  • +18 (22 voturi)    
    Are dreptate (Luni, 6 februarie 2017, 17:59)

    DrPepper [utilizator]

    Sunt doua tabere:

    Tabara 1 vrea sa il beleasca, tabara doi se multumeste cu demisia.
  • +16 (18 voturi)    
    Tabara Florica Dansatoarea si tabara oripilatilor? (Luni, 6 februarie 2017, 18:00)

    fit [utilizator]

    Tabara Florica Dansatoarea:

    http://www.comisarul.ro/articol/video-floricica-dansatoarea-vedeta-mitingului-psd-_871073.html
  • +24 (24 voturi)    
    Diferente (Luni, 6 februarie 2017, 18:00)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Da, intre cei care IES si cei care sunt ADUSI :)

    Si... cam ce altceva ai mai observat?
    Poate diferenta de atidudine? Poate florile pentru jandarmi? Poate curatenia lasata in urma? Limba romana de pe pancarde? Imaginatia din mesaje?

    Poate si faptul ca nu pot fi opriti? Râul, ramul iti spun ceva?
    "Eu nu ti-as dori vreodata sa ajungi sa ne cunosti...!"
  • +14 (16 voturi)    
    tataie ala din poza e usor senil (Luni, 6 februarie 2017, 18:00)

    rov [utilizator]

    si dedulcit la bunatati de 25 de ani...
    Cred ca-i tulbure flacaul de pune gaz pe foc!!!
    Natia romana nu sta in erectia unui neica din teleorman!
  • +16 (18 voturi)    
    asha e (Luni, 6 februarie 2017, 18:01)

    bogdan1477 [utilizator]

    O tabara de 600.000 de golani/ragalii/putori/etc in toata tara, si alta de 2500 de cetateni de certa valoare la guvern: https://www.facebook.com/viceromania/videos/1465504040140546/
  • +10 (12 voturi)    
    Pai atunci... (Luni, 6 februarie 2017, 18:01)

    ciupacabra [utilizator]

    Daca 1000 de oameni reprezinta o tabăra, probabil avem 10 tabere in Romania! Buna asta! Ha ha!
  • +29 (31 voturi)    
    unde ? (Luni, 6 februarie 2017, 18:03)

    Pink Z [anonim]

    doua tabere? unde? in psd ?
  • +12 (14 voturi)    
    nu vezi bine? (Luni, 6 februarie 2017, 18:03)

    Francisc 1 [utilizator]

    poate te ajuta un psihiatru taticu' daca pentru tine alea sunt doua tabere!
  • +10 (12 voturi)    
    exact, Lady Gaga: coruptie si anti-coruptie (Luni, 6 februarie 2017, 18:04)

    ionpozitiv [utilizator]

    cam tarziu isi da seama despre ce e vorba, dar asa e, sunt 2 tabere: prietenii borfasilor si neprietenii lor
  • +13 (15 voturi)    
    alta jig-die care .. (Luni, 6 februarie 2017, 18:06)

    exilatul [utilizator]

    tine de scaun...marioneta care se lauda cu "bunicul arestat" de comunisti...de parca comunistii nu arestau si hoti si escroci...ce sa ti spun!!!...sper sa aiba parte de ceea ce merita...slugile sunt ( citeodata ) mai periculoase decit stapinii..
  • +15 (17 voturi)    
    Are dreptate (Luni, 6 februarie 2017, 18:06)

    Tudor_Al [utilizator]

    Populatia e o tabara, 500 de parlamentari celalata tabara
  • +15 (17 voturi)    
    Sa facem un calcul! (Luni, 6 februarie 2017, 18:07)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Cei 2000 de protestatari de la Cotroceni, majoritatea membrii PSD si pensionari comunisti, reprezinta exact 0,3% din cei 600.000 de protestatari iesiti in peste 60 de orase ale tarii.
  • +17 (19 voturi)    
    aha.... (Luni, 6 februarie 2017, 18:09)

    liviu_ [utilizator]

    el presupune ca acele "milioane de voturi" sunt inca valabile...
  • +8 (10 voturi)    
    Haha (Luni, 6 februarie 2017, 18:13)

    terkos [utilizator]

    Buna observatie!
  • +10 (12 voturi)    
    xcxcxcx (Luni, 6 februarie 2017, 18:14)

    solar [utilizator]

    Ce amenintare... desteapta !Ce șantaj frumos !! Pai, atunci eu zic sa-l lăsam pe domnul DRAGNEA sa-si numere oamenii ! Nu cred ca vor fii mai multi decat cei 500 de mii de ieri ! AI NOSTRI . Cine-i numara la urmă, va număra mai bine !
  • +10 (12 voturi)    
    O tabără de 200.000... (Luni, 6 februarie 2017, 18:17)

    Nyk1 [utilizator]

    ...și una de 2.000. Și nu cred că, în ceea ce-i privește pe cei din urmă, este vorba de spartanii lui Leonida.

    PSDul trebuie să intre cât mai repede în modul de damage control, cu cât persistă în ideile lor în situația de față cu atât mai șifonați vor ieși la final.

    Dar ce să le ceri, de când cu plecarea lui Ponta de la conducere, care înțelegea aceste lucruri, parcă s-au prostit de tot. Guvernul actual PSD aduce de cel al PDL în perioada de glorie, când aveam tractoriști precum Igaș la Interne sau ingineri metalurgi precum Pogea la Finanțe.
  • +9 (11 voturi)    
    Defapt e o singura tabara (Luni, 6 februarie 2017, 18:19)

    tiberius_p [utilizator]

    ...in care majoritatea e cu capul pe umeri si o mica minoritate e prea derutata pentru a intelege ce se intampla.
  • +8 (10 voturi)    
    Prieteni din Timișoara, (Luni, 6 februarie 2017, 18:20)

    calexe [utilizator]

    Cum / a ieșit un asemenea specimen din orașul vostru? Eu am o grămadă de prieteni în Banat, toți oameni de ispravă, pe care te poți baza. Nu mă refer numai la faptul că e fularul lui Dragnea. Dar cum e posibil să răspunzi la o întrebare a unui reporter, la care se răspunde simplu cu "da" sau "nu", cu învăluiri, cu paranteze, cu alte paranteze la paranteze, cu repetiții și tautologii, cu virgule, etc.. Practic până termină el să răspundă ai și uitat care era întrebarea. Vedeți materialul filmat, că pe HN editorii au dat răspunsul scurt.

    @HN: N-aveți un psiholog să analizeze comportamentul acestui individ? Omul ăsta e bolnav, e de compătimit și necesită tratament. E însă foarte grav că ăsta e PM României, țară din UE, în 2017!!! Mă rog, și tratamentul ar fi tot pe banii noștri, dar mai ușor de suportat decât pagubele pe care le provoacă țării.
    • +2 (2 voturi)    
      xzxzxzx (Luni, 6 februarie 2017, 20:03)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui calexe

      domnul grindeanu nu este banatean.chiar daca mama dansului este, tatăl e oltean pur sange.cand tudor vladimirescu a fost intrebat înainte de a fi intrat în rai, tudore , maria ta, unde-ți sunt pandurii, a raspuns jumatate in cc(al pcr,) jumatate-n rfg !!
  • +10 (12 voturi)    
    Tabara Oamenilor Cinstiti vs. Tabara Hotilor (Luni, 6 februarie 2017, 18:21)

    Cozmin30 [utilizator]

    Evident ca sunt doua tabere :
    Tabara Oamenilor Cinstiti (pe de-o parte) si Tabara Hotilor, Coruptilor, Infractorilor si Retardatilor (pe de alta parte).
    Presedintele nu are ce negocia cu hotii, nu are ce media, este evident ca Presedintele nu poate fi decit alaturi de oamenii cinstiti.
    Arestarea hotilor, marirea pedepselor reprezinta o urgenta, nu dezincriminarea faptelor de coruptie, nu reducerea sau gratierea pedepselor.
    Daca inchisorile sunt supra aglomerate, sa se construiasca altele. Daca nu sunt bani, guvernul sa introduca o noua taxa sau o acciza pentru construirea de puscarii.
  • +12 (14 voturi)    
    Doua tabere (Luni, 6 februarie 2017, 18:21)

    aladdin [utilizator]

    Romania si psd.
  • +8 (10 voturi)    
    Clar doua tabere! (Luni, 6 februarie 2017, 18:25)

    za-k [utilizator]

    Una e un elefant, alta e un sobolan :)

    Tabara PSD:
    lim(x -> 0) = 0 (zero)
    :)
  • +10 (10 voturi)    
    Doamne, cata instabilitate (Luni, 6 februarie 2017, 18:27)

    Bazil [utilizator]

    provoaca acei redusi ce vocifereaza de partea psd. Astia chiar pot fi comparati cu cei multi?Pe lnga faptul ca este miop, premierul demonstreaza din nou ca este o sluga de teleorman.
  • +8 (8 voturi)    
    Două tabere sunt ei... (Luni, 6 februarie 2017, 18:31)

    reiand [utilizator]

    De smintiți și de mișei.
  • +8 (8 voturi)    
    Doua Romanii (Luni, 6 februarie 2017, 18:41)

    Sati [utilizator]

    Romania si de partea cealalta un cacat.Cati se cred Napoleoni, Ana Pauker(Hanna Rabinsohn) si Ceausesti pe strada Gheorghe Marinescu.
  • +7 (7 voturi)    
    grindene, papusa lu dragnea (Luni, 6 februarie 2017, 19:08)

    deville2010 [utilizator]

    ai vazut prost! Romania adevarata este in piata Victoriei..La Cotroceni s-a adunat scursura Romaniei aka votantii matale si ai psd.
  • +1 (1 vot)    
    demisia (Luni, 6 februarie 2017, 21:28)

    dum_i [utilizator]

    Demisia lichea!

    Iti e clar acum?
  • +1 (1 vot)    
    Va asteapta doamna (Marţi, 7 februarie 2017, 9:03)

    aniod [utilizator]

    si vecinii la Timisoara. Nu-i lasati sa stepte!
  • 0 (0 voturi)    
    Doua tabere (Marţi, 7 februarie 2017, 10:54)

    Radu72 [utilizator]

    Romania si romanica (thanks CTP). Ar fi amuzant de n-ar fi al naibii de trist...
  • +1 (1 vot)    
    si eu am vazut !!! (Marţi, 7 februarie 2017, 11:08)

    asada [utilizator]

    Cand eram copii in ticalosia noastra luam un bat il bagam prin gard si asmuteam cainii ,apoi normal ne luam pedeapsa de la parinti. Am bagat seama ca la tabara lui Dragnea se bat intre ei sa obtina un loc in fata la garduri ,unde apare microfonul unui reporter (mai des de la closetul public romania tv) pe post de bat al copilariei . In acel moment incepe harmalaia fiecare vociferand ,dandu-si in petec. Partea proasta este ca sant prea mari ca sa mai fie urechiati si vor continua asa din prostie in prostie, pana vor pune mainile pe piept !!!!