Dacian Ciolos: DNA va avea un nou sediu

de RH     HotNews.ro
Joi, 17 noiembrie 2016, 12:32 Actualitate | Esenţial

"E in pregatire un nou sediu pentru DNA la cererea institutiei", a anuntat joi premierul Dacian Ciolos intr-un interviu la Europa FM.

Premierul nu a dat detalii suplimentare despre amplasarea nouluiu sediu, dar in luna iunie Guvernul a decis printr-o ordonanta de urgenta transferul Hotelului Triumf din proprietarea privata in proprietatea publica a statului, in vederea utilizarii lui ca sediu pentru una din institutiile publice cu nevoi stringente de spatiu sau conditii necorespunzatoare pentru a-si desfasura activitatea in parametrii de normalitate. Imobilul ar urma sa fie dat in folosinta DNA, care a solicitat Executivului un sediu adecvat, potrivit Mediafax.










8671 vizualizari
  • +38 (42 voturi)    
    Sediul potrivit (Joi, 17 noiembrie 2016, 12:40)

    Trojan.H [utilizator]

    Sper ca vor primi Palatul Parlamentului. E potrivit din toate punctele de vedere.
    • +25 (27 voturi)    
      ..... da .... (Joi, 17 noiembrie 2016, 12:56)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      Are subsoluri / beciuri multe. Cred ca sunt si racoroase.
    • +18 (22 voturi)    
      Sediu potrivit (Joi, 17 noiembrie 2016, 12:59)

      Gelu007 [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      Sau fostul sediu al antenelor.
    • +22 (26 voturi)    
      Si pentru a fi completa miscarea ! (Joi, 17 noiembrie 2016, 13:08)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      DNA va primi Palatul Parlamentului cu continut cu tot !
  • +17 (19 voturi)    
    Cunoscandu-l pe Ciolos cat de pragmatic este (Joi, 17 noiembrie 2016, 12:52)

    Susufler0 [utilizator]

    musai ca a ales ca noul sediu sa fie cat mai aproape de clientii fideli, adica in Casa Poporului !

    PS. Ar realiza multiple economii :de timp, de bani etc.
  • +4 (8 voturi)    
    Se stie sediul! (Joi, 17 noiembrie 2016, 12:55)

    EuSiCuMine [utilizator]

    "Raluca Pruna: Hotelul Triumf va fi sediul DNA si al Agentiei de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate.."

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21129623-raluca-pruna-hotelul-triumf-sediul-dna-agentiei-administrare-bunurilor-indisponibilizate-intr-viitor-mediu-spre-lung.htm
  • +1 (9 voturi)    
    dupa alegeri (Joi, 17 noiembrie 2016, 12:55)

    xanti [utilizator]

    Sa nu primeasca DNA cumva sediul de la Rahova,sper sa voteze cat mai multi tineri.
  • +17 (21 voturi)    
    SUSTINERE MAXIMA. (Joi, 17 noiembrie 2016, 12:58)

    Johanis [utilizator]

    Incercati sa rezolvati cat puteti de multe pana la alegeri.
    DNA-ul trebuie sustinut si dotat cu tot ceea ce au nevoie, inclusiv cu mai mult personal.
    DNA-ul este ca un aspirator care trebuie sa curete o casa in care nu s-a facut curatenie de 25 de ani.
    Deci are si va avea foarte multa treaba!
    Se poate umbla si la prevenire prin inasprirea pedepselor legate de coruptie!

    Nu pot uita opinia proaspat condamnatului Severin:
    "Daca suntem toti corupti, sa dezincriminam coruptia!"
  • +15 (23 voturi)    
    DNA = Cea mai buna INVESTITIE a Statului Roman ! (Joi, 17 noiembrie 2016, 13:02)

    MeridianAlbastru [anonim]

    DNA este cea mai productiva Unitate a Statului Roman .

    Cat costa Democratia si apararea Statului de Drept unde Partidele politice slujesc Poporul si nu il fura fara mila ???

    Un Leu investit in DNA aduce 500% DIVIDENTE !
  • +2 (6 voturi)    
    hotel triumf (Joi, 17 noiembrie 2016, 13:04)

    gico [utilizator]

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21117259-hotelul-triumf-fost-scos-din-procedura-vanzare-urmand-fie-dat-folosinta-dna.htm
  • -5 (13 voturi)    
    Bravo ! Aport ! Sezi ! (Joi, 17 noiembrie 2016, 13:44)

    TanarFrumosSiLiber [utilizator]

    Ciolos catre Lulutza: am inteles sa traiti !
  • -8 (12 voturi)    
    definitie (Joi, 17 noiembrie 2016, 13:46)

    Toni_Romania [utilizator]

    Sediul DNA = cladire superluxoasa, unde marii infractori cu delicte economice de sute milioane euro sunt invitati la un coniac si cafea, tinuti 2 ore, apoi lasati sa zburde.
  • -7 (7 voturi)    
    EADS,superdosarul DNA,un nou fas ca si (Joi, 17 noiembrie 2016, 15:11)

    xrogo [utilizator]

    Microsoft dealtfel,hai DNA in alt sediu,poate esti mai eficient!