Tanar doljean, prins de sase ori in doua luni conducand fara permis. Acesta a mai fost condamnat ca minor pentru tentativa de omor si este cercetat si pentru furt

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 2 septembrie 2016, 15:13 Actualitate | Esenţial

Un tanar de 20 de ani, din comuna doljeana Plenita, care se sustragea cercetarilor dupa ce a fost prins de sase ori in doua luni conducand fara permis, a fost prins de politisti si introdus in arestul IPJ Dolj, transmite Agerpres.

'In sarcina tanarului au fost retinute sase infractiuni la regimul circulatiei pe drumurile publice. Mai exact, tanarul a fost depistat, in perioada 19.06-29.08.2016, conducand un vehicul fara permis de conducere. In baza probatoriului administrat de politistii doljeni, acesta a fost retinut pe baza de ordonanta pentru 24 de ore si introdus in arestul IPJ Dolj", precizeaza IPJ Dolj. 

Tanarul, care inainte de a implini 18 ani a fost condamnat pentru tentativa de omor este, totodata, suspect intr-un dosar de furt, urmeaza sa fie prezentat instantei cu propunere de arestare preventiva.


Citeste mai multe despre   









2955 vizualizari
  • +1 (9 voturi)    
    Asa si? (Vineri, 2 septembrie 2016, 15:36)

    Adri4n [utilizator]

    inca n-a omorat pe nimeni.
    Intai sa dea peste cineva si dupa il arestam doar daca cumva se afla ca vrem sa-l lasam in libertate si iese scandal.
    Poate avem noroc si nu se mai baga Godina sa ne dea treburile peste cap.
  • +12 (14 voturi)    
    Si inca nu e membru psd ? (Vineri, 2 septembrie 2016, 16:01)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Probabil trebuie sa mai dea examenul la coruptie :-)))
  • +2 (4 voturi)    
    Procuroru' (Vineri, 2 septembrie 2016, 16:02)

    all23 [utilizator]

    Sa traiasca Procuroru' NUP !
    Tre sa colecteze si el ceva bani , iar oamenii cinstiti nu cotizeaza, dar la cat sunt procurorii de vorace , vor trece la arestari ale oamenilor fara motiv pentru a putea sa ii faca si pe ei cotizanti ai bunastarii acestora ...

    RUSINE!!!!!!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      nu ii vorbi pe procurori si pe judecatori de rau (Vineri, 2 septembrie 2016, 17:48)

      doejohn [utilizator] i-a raspuns lui all23

      Pai procurorii si judecatorii aia nu au sange in instalatie. Bine ca vor salarii si mai mari decat au.
  • +1 (5 voturi)    
    zona aia... (Vineri, 2 septembrie 2016, 16:51)

    ella111 [utilizator]

    dolj..olt...dambovita..teleorman...o zona crepusculara...nu vreau sa spun mai multe dar as vinde judetele alea. macar sa luam niste bani cinstiti si sa traim mai linistiti.
  • +2 (2 voturi)    
    incearca si el (Vineri, 2 septembrie 2016, 17:05)

    simur [utilizator]

    sa intre in cartea aia, guinea
  • +5 (5 voturi)    
    normal (Vineri, 2 septembrie 2016, 17:18)

    andimi [utilizator]

    In orice tara cu apa calda acest baiat, probabil rrom, ar fi primit o pedeapsa ce i-ar fi dat prilejul sa mediteze la racoare pentru ce face! La noi nu, ii tot dam drumul, pina va omori pe cineva.