Klaus Iohannis il primeste marti pe gen. Philip Breedlove, comandantul fortelor NATO in Europa

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 30 martie 2015, 17:37 Actualitate | Esenţial

Philip Breedlove
Foto: NATO
Președintele Klaus Iohannis il va primi marti, la Palatul Cotroceni, pe generalul Philip M. Breedlove, comandantul suprem al forțelor aliate din Europa (SACEUR).

Generalul Breedlove a criticat frecvent interventia Rusiei in estul Ucrainei si, recent, s-a pronuntat pentru trimiterea de armament defensiv in aceasta tara.
























Material sustinut de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Baba Ganoush, unul dintre cele mai populare aperitive din lumea araba

Baba Ganoush este unul dintre cele mai populare aperitive din lumea araba, fiind nelipsit de la masa in tari ca Liban, Siria sau Iran. Baba Ganoush este un aperitiv pe baza de vinete coapte si tahini, pasta de susan. Se serveste rece, dupa ce a stat cel putin 2-3 ore la frigider pentru a se intrepatrunde aromele si se potriveste perfect alaturi de painea arabeasca - pita sau lipie si in combinatie cu legume proaspete.


1525 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    mai draga... (Luni, 30 martie 2015, 16:43)

    ..13 [utilizator]

    Dar chiar ca au venit Americanii!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Era si cazul, (Luni, 30 martie 2015, 19:37)

      parol_monsher [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      orice aliat e bun, in razboiul ideologic dintre tarile libere si Rusia.

      Rusii nu vor intelege niciodata ca oamenii vor libertate, ca nu vor sa fie arestati doar pentru ca protesteaza impotriva tiranului de la Kremlin, ca nu vor sa fie impuscati pe strada pentru delicte de opinie.
  • -5 (13 voturi)    
    hopa (Luni, 30 martie 2015, 17:50)

    torna_fratre [utilizator]

    pun pariu ca neamtu' va da un comentariu pe FB cu bla,bla,bla NATO si euroatlantic si Deveselu bla,bla,bla sau in cel mai bun caz o declaratie laconica cu multe puncte de suspensie(a se intelege tacere) pe site-ul prezidential...
    Cred ca si Merkel s-a lamurit ce "neamtz"e la Cotroceni .
    Ceva de genul ""Mutul si paltonul"" tata,ce barbat eram o data...mai,mai
  • 0 (16 voturi)    
    BreedLove vs. BreedHate (Luni, 30 martie 2015, 18:32)

    zizin [utilizator]

    Der Spiegel (English edition) - 6 martie 2015:

    ”Breedlove's Bellicosity: Berlin Alarmed by Aggressive NATO Stance on Ukraine”

    http://www.spiegel.de/international/world/germany-concerned-about-aggressive-nato-stance-on-ukraine-a-1022193.html

    Un nume potrivit pentru acest general belicos ar fi BreedHate, nicidecum BreedLove!

    Lui, ca și altor yankei Washingtonieni belicoși, ar trebui să li se spună să lase țeava puștii jos. E cazul să învețe comportamentul civilizat. Cu cât mai devreme, cu atât mai bine. Căci aroganța necontrolată accentueză proasta purtare.
    • +5 (11 voturi)    
      Mda, (Luni, 30 martie 2015, 19:02)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      deci la Berlin se vorbeste oficial de exagerari periculoase in propaganda agresiva condusa de Dl. General.Ce stiu nemtii....Astept cu nerabdare "argumentele" coloanei a 5-a de serviciu occidentala. Plina ca de bicei de laude si complimente.
    • -5 (5 voturi)    
      Rusilor, (Luni, 30 martie 2015, 19:37)

      parol_monsher [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      orice rezistenta in fata neoimperialismului rus va roade.

      Orice va deranjeaza e bine pentru noi!

      La anul sa-mi spuneti daca e buna scoarta de copac la Sankt Petersburg.

      Sa stiti ca Europa de Est va va uri la infinit, nu aveti prieteni in tarile astea si aici veti fi dusmaniti la infinit, pentru ca noi stim adevarul despre voi si despre seful vostru, Putin.

      Putin poate sa-l cumpere pe V. Orban, pe le Pen, pe Farage, dar nu exista bani in toata lumea cat sa cumpere popoare intregi.
      • +5 (5 voturi)    
        Tu ai (Marţi, 31 martie 2015, 6:30)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui parol_monsher

        complexe.Enorme.El nu e rus si nici nu locuieste acolo.e doar un copil destept care mai citeste si altceva decat tine. Si tine ochii deschisi. Acuma hai , bag-o cu hrisca.......amaratule.
  • +2 (2 voturi)    
    Tu ai anii, eu am banii, suntem ca americanii (Luni, 30 martie 2015, 20:55)

    echidistantul_ [utilizator]

    Ei au arme, noi avem tinerii, suntem o pereche perfecta.
    Ne baga in razboi, sa curga gloante americane si sange romanesc. Cu acceptul explicit al conducatorilor tarii.
    Vazand reactia inexistenta a Romaniei la porcaria cu "inchisorile CIA" acuma suntem folositi ca si canal de tranzit al armelor spre Ukraina.
    Mai era o speranta ca domnul presedinte Klaus Johannis o sa aleaga interesele Romaniei si ale Europei, dare se pare ca l-au pus repede pe sine...