Adriean Videanu, eliberat din arest

de Carla Dinu     HotNews.ro
Vineri, 6 februarie 2015, 7:50 Actualitate | Esenţial

Adriean Videanu
Foto: Mediafax
Adriean Videanu a fost eliberat din arestul Politiei Capitalei, joi noaptea, si va fi cercetat sub control judiciar. Magistratii instantei supreme i-au admis contestatia la arestul preventiv si au decis ca acesta sa fie cercetat sub control judiciar, transmite Digi24.

Dorin Cocos si fiul acestuia, Alin Cocos, dar si fosta sefa a DIICOT, Alina Bica, raman dupa gratii. Cei trei au primit, sambata, mandate de arestare preventiva, intr-un al doilea dosar deschis de DNA impotriva Alinei Bica.

Procurorii o acuza pe fosta sefa a DIICOT, printre altele, de luare de mita. Dorin si Alin Cocos ar fi fost implicati in traseul mitei din primul dosar al fostei sefe DIICOT, cel in care este acuzata ca a influentat acordarea unei despagubiri ilegale, de peste 60 de milioane de euro.


Citeste mai multe despre   






















8836 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    interesant... (Vineri, 6 februarie 2015, 7:53)

    Piticot9 [utilizator]

    sa intelegem ca a ciripit ceva bomba... cred ca vom afla in curand
  • 0 (6 voturi)    
    Discutiile ajuta, inca (Vineri, 6 februarie 2015, 7:55)

    eu [anonim]

    Oare discutia doamnei Videanu cu domnul Basescu inca poate ajuta atat de mult ?!?
    Se pare ca da!
  • +4 (6 voturi)    
    Daca se poate contesta (Vineri, 6 februarie 2015, 7:56)

    OmulNou [utilizator]

    care mai e scopul arestului preventiv desteptilor?

    Daca tot frecam menta, hai sa nu ne mai facem ca lucram, eh?
  • 0 (6 voturi)    
    foarte rau ! (Vineri, 6 februarie 2015, 7:59)

    un domn [utilizator]

    Videanu trebuie condamnat pentru Subminarea Economiei nationale...bordurile e un episod..si serviciilii stie de mai multe...borduri de aur
    • -2 (2 voturi)    
      TU DIN PACATE... (Vineri, 6 februarie 2015, 14:32)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Nu esti domn. Esti tovaras!
      Ati vazut o prostie la TV si o tineti langa.
      Bordurile lui necoita sau oprescu nu se pun!
  • +3 (5 voturi)    
    Cazuri si cazuri! (Vineri, 6 februarie 2015, 8:07)

    hotnewsfil [utilizator]

    In asteptarea intrarii lui Vozganian in malaxorul justitiei, judecatorii i-au pregatit deja un regim mai caldut, ca cel in care l-ai incadrat acum pe Videanu, ambii suspecti pentru aceeasi infractiune.
    Procurorul cazului Videanu este de acord acum cu decizia judecatorului fiindca acesta (Videanu) a facut 'ciocul mic', nu s-a dat in spectacol, ca Elena Udrea - bomba care a facut sa explodeze lumea politica, presa si populatia interesata.
    Pentru Elena Udrea pregatesc procurorii si judecatorii rasplata '30 de zile in arest preventiv', ca s-o mai fragejeasca un pic (s-o frzandeze), sa faca, si ea, ciocul mic, sa spuna si despre laptele pe care l-a supt, asta dupa vreo cateva zile pe care le va petrece intr-o incapere de noua metri patrati, cu paturi suprapuse pe trei randuri, cu un mizerabil WC si o singura chiuveta de format mic, impreuna cu noua puscariase suspecte de prostitutie si talharie.
  • +2 (6 voturi)    
    eliberat din arest?! (Vineri, 6 februarie 2015, 8:29)

    lili [anonim]

    Pe acelasi principiu: "toarna Leano, toarna" ??!!
    A turnat, d-aia l-au lasat acasa ?!
    La puscarie cu toti hotii din politica romanesca si acolitii lor!!!
    Acolo va este locul, hotilor!!
  • +2 (8 voturi)    
    F.bine. (Vineri, 6 februarie 2015, 9:30)

    vali47 [utilizator]

    Are dreptate Țiriac.Nu-i Videanu omul care să dispară,să nu poată fi cercetat în stare de libertate.DNA și tribunalele au făcut spectacol în ultimele zile.
    • 0 (0 voturi)    
      Tiriac uita care este rostul pedepsei penale (Vineri, 6 februarie 2015, 15:42)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      are si o functie de preventie.