24 ianuarie, Ziua Micii Uniri: Victor Ponta, Crin Antonescu sau Mihai Razvan Ungureanu sunt doar cativa dintre liderii politici care vor fi prezenti vineri in capitala Moldovei

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 23 ianuarie 2014, 6:35 Actualitate | Esenţial

La Iasi pregatirile pentru Ziua Micii Uniri sunt in plina desfasurare. Se implinesc 155 de ani de la Unirea Principatelor Romane, iar la manifestarile de anul acesta si-au anuntat prezenta mai multi lideri politici.

Victor Ponta, Crin Antonescu sau Mihai Razvan Ungureanu sunt doar cativa dintre liderii politici care vor fi prezenti vineri in capitala Moldovei, anunta ziarul iesean 7 Est.

In acelasi timp, primaria va imparti spectatorilor 10.000 de portii de fasole si carnati, precum si vin fiert.





















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

608 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    MRU (Joi, 23 ianuarie 2014, 7:38)

    Captain Obvious [utilizator]

    Ar fi bine daca ar avea mai multe iesiri publice
  • +1 (1 vot)    
    Tandea & Mandea turisti politici ! (Joi, 23 ianuarie 2014, 8:21)

    LegatusAugusti [utilizator]

    Vin la Iasi ?

    Vor fi fluierati copios ! Poate si ceva oua ?
    De ce nu mergeti la Pungesti ? Sa va aplaude mosnegii si babutele pentru "competenta marelui om de stat" sTrOe (nu Buzescu) !
    Iasul - capitala culturala a Romaniei (15 academicieni + zeci de mii de studenti + un trecut impresionant ) este lasat special sa decada de 25 de ani (ceva lobby ?). Subfinantat, condus numai de caraghiosi. Se doreste cumva stergerea lui de pe fata Pamantului ?
    Stergeti-va fratilor istoria, si atunci o sa fiti CE ?
    • +2 (2 voturi)    
      sa vina ... (Joi, 23 ianuarie 2014, 9:17)

      jorea [utilizator] i-a raspuns lui LegatusAugusti

      la Iasi cu un avion din '77, ca echipa de transplant.
  • +1 (1 vot)    
    Stanescu si Branconescu la ...ce ?! (Joi, 23 ianuarie 2014, 8:51)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Stanescu si Branconescu la ...ce ?!
    Prostimea ar trebui sa gandeasca mai intai si apoi sa ovationeze si ...mai apoi eventual sa nu-i voteze
    pe acesti incapabili !
  • -1 (1 vot)    
    Bre!!! Semanati confuzie! (Joi, 23 ianuarie 2014, 9:35)

    Andor74 [utilizator]

    ...ati zis "capitala Moldovei". Io ma gandeam deja la Chisinau.
    • +1 (1 vot)    
      Da mata Frate Român de unde eşti ? (Joi, 23 ianuarie 2014, 21:28)

      PSD-erbedeul [utilizator] i-a raspuns lui Andor74

      Da mata Frate Român de unde eşti ?
      Ai fost la scoala in clasa a patra cand ai invatat despre Unirea Principatelor ?
  • +1 (1 vot)    
    va mai amintiti? (Joi, 23 ianuarie 2014, 12:11)

    timp tamp [utilizator]

    ce scandaluri faceau uslasi in perioada boc daca un primar organiza ziua localitatii, sau ca ritzi va ajunge la puscarie pentru sarbatorirea zilei tineretului.
    ACUM USLASII SE INTREC IN FOCURI DE ARTIFICII, CHIOLHANURI SI PARADE DE MILIOANE DE EURO, cu bani reparizati de puscariabilul dragnea
    Ce faci zgoneo, ce faci antenescule, unde sunt comisiile parlamentare pentru anchetarea incompetentilor si spagarilor de la putere????