Adrian Nastase: Imi doresc ca in perioada imediat urmatoare sa stau alaturi de familie

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 19 martie 2013, 12:23 Actualitate | Esenţial

Blogul lui Adrian Nastase
Foto: Hotnews
Adrian Nastase, eliberat conditionat luni, 18 martie, din penitenciarul Jilava, afirma, intr-o postare pe blogul lui, ca isi doreste ca in perioada imediat urmatoare sa stea alaturi de familie, "a caror lipsa a fost una dintre cele mai dureroase incercari" prin care a trecut in perioada detentiei.

"Nu intelesesem pana acum in mod deplin cat de sfasietor poate fi sa nu iti poti imbratisa copiii sau sotia de fiecare data cand doresti sa faci acest lucru si sa numeri fiecare secunda pana o vei putea face", afirma fostul prim ministru, in postarea intitulata "Dragii mei prieteni...".

Acesta explica titlul articolului prin gandul indreptat catre cei care i-au fost alaturi "in aceasta perioada grea si care se asteapta, poate mai mult decat altii, sa vada un semn de la mine si altfel decat pe acest blog".

"Ultimele luni au fost poate cele mai grele din viata mea, nu doar din cauza privatiunilor la care am fost supus, cat mai ales din cauza senzatiei pe care am avut-o, pe care o am de fapt de mai multi ani, ca gandirea libera a devenit un lux.
(...)
Va multumesc pentru sprijinul nepretuit pe care mi l-ati acordat in aceasta perioada, dar si in anii care au precedat evenimentele de anul trecut si va asigur ca nu voi renunta sa lupt pentru valorile in care cred", adauga Adrian Nastase.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3450 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    Nastase (Marţi, 19 martie 2013, 12:30)

    blackarrow [utilizator]

    a primit ceea ce a meritat si chiar mai putin de-atat ."va asigur ca nu voi renunta sa lupt pentru valorile in care cred"-WOW, care-or fi valorile alea pt. care a luptat saracu ' ?
    • +14 (16 voturi)    
      Banii! (Marţi, 19 martie 2013, 13:15)

      xvlad [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

      Banii lui si ai familiei sale, pentru asta a luptat!
    • +14 (16 voturi)    
      Cateva din ele: (Marţi, 19 martie 2013, 13:21)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

      - spaga
      - coruptia
      - minciuna
      - sinuciderea
      ...or mai fi cateva
      • 0 (2 voturi)    
        sau (Marţi, 19 martie 2013, 14:42)

        wilbertinu [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        -gravida?
  • +17 (19 voturi)    
    !!! (Marţi, 19 martie 2013, 12:41)

    CMD [utilizator]

    Imi doream sa fi stat mai mult!!!
    • +7 (9 voturi)    
      SI EU... (Marţi, 19 martie 2013, 14:06)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui CMD

      Ii doresc sa intre din nou, ca are mari sanse cu celelalte doua dosare! Sa-i adauge si ce a ramas de-acum!
  • -23 (31 voturi)    
    Ne meritam soarta (Marţi, 19 martie 2013, 12:41)

    antitot [utilizator]

    Pacat ca nu avem parte de un presedinte civilizat ca acest OM.
    • +14 (16 voturi)    
      nu mi-e clar daca esti ironic (Marţi, 19 martie 2013, 12:55)

      gudron [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      Dar daca vorbesti serios, te invit sa te duci sa-i numeri ouale acestui OM. Dar fa-o intr-un mod civilizat.
    • +7 (9 voturi)    
      mda (Marţi, 19 martie 2013, 13:09)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      asa e... pacat ca nu avem un mafiot ca acest OM

      conform wikileaks, in perioada 2000-2004, in Romania, nastase era sinonimul cu Dumnezeu, sau atotputernic, si erau scrisori relatate de diferite ambasade din Romania

      nu puteai misca sau zice nimic, ca trimitea mascatii pe tine, conul nastase...
    • +8 (10 voturi)    
      Incorect! (Marţi, 19 martie 2013, 13:12)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      Iti meriti soarta!
      Ar fi bine sa nu ai copii!
    • +7 (9 voturi)    
      Amice... (Marţi, 19 martie 2013, 14:18)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      ... esti tembel?
  • +9 (15 voturi)    
    "ca gandirea libera a devenit un lux" (Marţi, 19 martie 2013, 12:44)

    Statul Necoplanar si Irational [utilizator]

    Cred ca intr-adevar a gandit mult pana a scos o astfel de idee.

    De fapt cred ca e altceva: s-a obisnuit prea mult cu luxul si cand nu l-a mai avut s-a tot gandit la el. Asa da, capata sens.
  • +8 (16 voturi)    
    Nemernicul... (Marţi, 19 martie 2013, 12:47)

    hot news [utilizator]

    ... ar trebui sa fie condamnat pe viata la munca silnica iar statul sa-i preia absolut toate bunurile pe care le detine el si familonul sau pana la a saptea spita... Saraci, in picioarele goale si in zdrente, asta merita mizerabilii...
  • +22 (28 voturi)    
    cu picioarele pe pamant (Marţi, 19 martie 2013, 12:49)

    Zeroth [utilizator]

    Domnule Nastase, nu sunteti un soldat ce se intoarce de pe front, nu sunteti un erou revenit din exil ci un infractor caruia i s-a permis sa stea acasa in ultima perioada a pedepsei. Un hot, un corupt dovedit. Atat.
  • +10 (16 voturi)    
    Si la bulau erai (Marţi, 19 martie 2013, 12:49)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    tot in familie!
    Si acasa tot in familie!
    Care... familie?!
    Cea de acasa, cea a pesedeilor, cea a hotilor, ...?!
    Tu ai mai multe!
    Lamureste/ne!
  • +7 (15 voturi)    
    Who cares? (Marţi, 19 martie 2013, 12:49)

    danutz68 [utilizator]

    Cui ii pasa de AN? Alte stiri nu mai aveti?
    • +4 (8 voturi)    
      trebuie sa recunosc un lucru (Marţi, 19 martie 2013, 12:56)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui danutz68

      printre cei mai fideli cititori ai blogului lui Nastase si telespectatori ai Antenei 3 se numara si redactorii de la Hotnews!
    • +4 (6 voturi)    
      tie iti pasa (Marţi, 19 martie 2013, 13:17)

      Zeroth [utilizator] i-a raspuns lui danutz68

      Tie. Din moment ce din toate stirile de azi te-ai oprit la asta
  • +7 (9 voturi)    
    . (Marţi, 19 martie 2013, 13:04)

    Adi_ro [utilizator]

    Nastase a stat la puscarie mai putin decat au stat altii in armata in conditii mult mai mizere si tot se plange...
  • +5 (7 voturi)    
    Protest (Marţi, 19 martie 2013, 13:06)

    Cacarau1 [utilizator]

    Incepand de azi voi protesta impotriva abuzurilor la care este supus acest onest om. Impotriva celor care au votat impotriva linistii si ordinii publice. Acest om este un model pentru Romania. Daca furi un cocos risti sa stai la mititica 2-3 ani, stiti f bine. El nu a facut asta nu a furat, el a luptat pentru prosperitate, ati vazut ce prosperitate, 759 ooo Euro, la el e ca valoarea unui algocalmin. De aia zic acest om merita tot respectul, pt ca voi l-ati votat, asa doriti sa fie tara asta si nimic mai mult, si daca respecti Romania, automat te gandesti si la acest super erou. Votatii in continuare pe el si clica lui ca o sa vedeti prosperitate...
    • -1 (1 vot)    
      AN (Marţi, 19 martie 2013, 18:02)

      aligru [utilizator] i-a raspuns lui Cacarau1

      Da,.... da' mai are gloante din alea care dau " rani mortale"? Ca slava domnului, procese ar mai fi....
  • -3 (9 voturi)    
    istorie previzibila (Marţi, 19 martie 2013, 13:12)

    jackalphonse [utilizator]

    daca nastase ar fi fost acuzat pentru tot ce a facut, scria si acum pe blog din puscaroaie. problema este ca nu poate fi acuzat pentru tot ce a facut, pentru ca o parte din ilegalitati le-a facut impreuna cu basecsu si stolojan (resurse de subsol, rafinarii, etc.). nastase nu a fost bagat la mititica pentru ca avorbit ce nu trebuie (cum zice el), nici nu este un succes in lupta anticoruptie (cum zice basescu). el a fost inchis pentru ca luase in brate ciolanul pe care si basescu il roade. atunci cand cineva chiar va dori sa lupte impotriva coruptie, nastase va intra din nou acolo unde ii este locul, dupa gratii, si va juca table cu pdl-ul, usl-ul samd.
  • +8 (10 voturi)    
    lacrimi (Marţi, 19 martie 2013, 13:12)

    Aramis [utilizator]

    sa fii detinut si sa scrii pe blog cind vrei, intr-adevar e grea puscaria in Romanica noastra...
  • +6 (8 voturi)    
    Sa mai stai (Marţi, 19 martie 2013, 13:32)

    cobra1000 [utilizator]

    inca vreo 10 - 15 ani la inchisoare nu vrei mai bombonel ?! Nu de alta dar meriti mult mai mult ! Da mult mai mult !
  • +5 (7 voturi)    
    ...d-le Nastase... (Marţi, 19 martie 2013, 13:49)

    ALTAN [utilizator]

    ...daca mai o urma de bun-simt,vei petrece tot restul vietii tale ,doar,alaturi de familie....daca mai ai o urma de respect pt cetatenii acestei tari,vei trai restul vietii retras...te rugam sa ne lasi sa uita de existenta ta...
  • +4 (6 voturi)    
    familie (Marţi, 19 martie 2013, 13:56)

    o8561 [utilizator]

    adica alaturi de ceilalti hoti si penali din parlament
  • +4 (6 voturi)    
    of! (Marţi, 19 martie 2013, 14:13)

    B.Dan [utilizator]

    Mi-a dat o lacrima de emotie! Stiti voi unde...
    • 0 (2 voturi)    
      Stim (Marţi, 19 martie 2013, 16:23)

      cobra1000 [utilizator] i-a raspuns lui B.Dan

      Ca si noi, tot asa am lacrimat !
  • +3 (5 voturi)    
    Impuscatului Hot (Marţi, 19 martie 2013, 15:14)

    JohnyBravo [utilizator]

    Dupa analizele facute la oua, medicul a constatat ca poate sa FURE in continuare .Banditul hotilor NU II E rusine in grandomania lui de fost demnitar.
  • +2 (4 voturi)    
    familia sa fie alaturi de tine, (Marţi, 19 martie 2013, 15:30)

    un dac [utilizator]

    la puscarie. nu invers. ca nevastuica ta a falsificat si ea niste documente, sora ta m-a facut rama (desi ea este "doar" un vierme), iar fi-tu a depasit orice granita a ridicolului. continua tu sa lupti pentru valorile in care crezi, ca eu voi continua sa sper ca abia te-ai incalzit cu patul, chiar si de lux, de la jilava.
    PS: iti dau un sfat prietenesc, ca te stiu de bani gata. Roaga-i pe cei de la Jilava sa nu mai culce pe nimeni la tine in pat, sa fie asternuturile curate cand mergi data viitoare.
  • +1 (3 voturi)    
    Sun t sigur (Marţi, 19 martie 2013, 16:11)

    Marco87 [utilizator]

    probabil isi face calculul, i-a iesit la 2-3 milioane de euro ziua de parnaie.
  • 0 (2 voturi)    
    ...Decalogul Parintelui Savatie Bastovoi... (Marţi, 19 martie 2013, 16:59)

    ALTAN [utilizator]

    9. Să nu învingi cu orice preţ
    Oamenii care caută să fie învingători cu orice preţ, în cele din urmă, pierd totul. Prefer să fiu considerat învins uneori pentru a-mi păstra şansa să înving la urmă. Odată un episcop român mi l-a lăudat pe Adrian Năstase (se întâmpla prin 2004): „Vă daţi seama, omul acesta (Adrian Năstase) a avut doar note de zece, niciun nouă! E extraordinar, nu-i aşa?”. Eu i-am răspuns: „Eu nu am încredere în oamenii care au avut numai note de zece”. „De ce?”, m-a întrebat episcopul surprins. „Pentru că ei nu ştiu să piardă, iar omul care nu ştie să piardă te vinde pentru o victorie vremelnică”.
  • +1 (3 voturi)    
    Clasa politica jalnica (Marţi, 19 martie 2013, 18:21)

    nenica [utilizator]

    S-a dovedit a cata oara ca avem o clasa politica nepregatita pentru vremurile 1989-2013, inadaptata, ineficienta etc. De la Iliescu la baselu, de la P. Roman la V. Ponta nu s-au gasit solutii de iesit din comunism si asta ne costa si acum. De la FDSN la PDL sau la nu stiu ce alianta de acum, clasa politica este foarte grav afectata de mirajul coruptiei, al intereselor proprii. Tara este lasata la voia intamplarii, merge in inertie... E grav! Langa nastase trebuia sa mai fie vreo 1000 de pdlisti, psdisti, pnlisti si ce or mai fi ei, asa ca nu mai dati pe aici plusuri si munusuri ca nu sunt toti asa curati cum ii credem! Sa traiti asa cum se cuvine!
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase Ciad vs Romania (Marţi, 19 martie 2013, 22:11)

    MirceaIo [utilizator]

    In cursul zilei de Sambata in Ciad au fost ucisi 89 elefanti. Cu siguranta nimeni nu va fi raspunzator de acest masacru. In perioada guvernata de Adrian Nastase in Romania au fost rase suprafete imense de padure. Nu a fost nimeni tras la raspundere. Politaii, judecatorii, luau spaga si ii faceau basma curata pe "criminali". Acest om Adrian Nastase e irecuperabil. afiseaza aceiasi binecunoscuta aroganta. "numarati-mi ouale!!!!" E un exemplu pt. noi toti.