Marian Lupu, presedinte PDM: In  aceasta "casatorie", eu sunt barbatul

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 30 iulie 2009, 0:01 Actualitate | Diasporă

Marian Lupu, liderul PDM, ale carui 13 mandate pot inclina balanta puterii fie catre fostii sai colegi din PCRM, fie catre alianta partidelor de dreapta, a declarat la inchiderea urnelor ca speranta lui Voronin de spargere a partidului sau prin atragerea viitorilor parlamentari PDM in tabara partidului comunist este doar o iluzie, potrivit UNimedia.

"In aceasta "casatorie" eu sunt barbatul", replica liderul PDM la declaratiile lui Voronin care sugerase ca acesta nu este vioara-ntai in partid ci "doar s-a casatorit cu acesta".

Lupu mai spune ca asteapata ca fiecare partid sa vina cu propunerile sale pentru a se putea realiza un program de guvernare.

PLDM, PL, PDM si AMN au anuntat ca ar putea forma o coalitie de guvernare si se gandesc cum pot atrage inca 5 parlamentari pentru a numi si presedintele tarii. PCRM propune insa o coalitie de larga uniune nationala.


Citeste mai multe despre   






















1244 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Lupu la alegeri (Joi, 30 iulie 2009, 0:29)

    blb [anonim]

    Ma, da-tede comunist, tu esti barbatu... tu esti curva lu' Voronin...
    • 0 (0 voturi)    
      m-ai scutit de un comentariu (Joi, 30 iulie 2009, 4:49)

      schmoukiz [utilizator] i-a raspuns lui blb

      Vroiam sa trec peste lehamite si sa comentez ceva despre Lupu (ce nume predestinat!). Ai spus ce era de spus, mai mult nu merita.
  • -1 (1 vot)    
    FREE Moldova (Joi, 30 iulie 2009, 1:20)

    X [anonim]

    Traiasca romanii
  • 0 (0 voturi)    
    Casatoria (Joi, 30 iulie 2009, 8:16)

    dea [anonim]

    Lupue casatorit cu polititca! iar politica e o curva;))
  • 0 (0 voturi)    
    paradoxul faunei (Joi, 30 iulie 2009, 9:44)

    gonzo [anonim]

    lupu' devine cartita. ce degradare !

    desi, daca printr-o minune demonstreaza contrariul..
  • 0 (0 voturi)    
    Rezultatele alegerilor din Basarabia (Joi, 30 iulie 2009, 11:08)

    mitzu [anonim]

    Cine a spus ca basarabenii nu sunt romani?Chiar acum au dovedit ca sunt romani tipici!
    Cu o opozitie atat de fragmentata,nu vor reusi decat sa formeze o coalitie inutila si impotenta cum numai fratii depe malul stang al Prutului pot forma!N-avem mentalitate de haita.
    Lupii ne pot invata mai bine cum se formeaza o haita,dar o haita se face din lupi,nu din...javre!
  • 0 (0 voturi)    
    o sansa (Vineri, 31 iulie 2009, 1:59)

    nata [anonim]

    toti au dreptul la o sansa . Lupu o are si el... eu am mari sperante in privinta viitorului. Domnule Lupu nu ne dazamagiti!!!