Un roman salveaza o femeie agresata de un marocan la Milano

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 august 2008, 17:55 Actualitate | Diasporă

O femeie in varsta de 30 de ani, agresata joi seara la Milano, a fost salvata de un roman in varsta de 19 ani care, auzind strigatele victimei, a intervenit imediat, aparand-o de un marocan in varsta de 38 de ani care o agresa, informeaza agentia ANSA, citata de Mediafax.

"Daca nu te dai la o parte si daca nu o lasi in pace, te iau la bataie", l-a amenintat romanul pe marocan.

In acel moment, acesta s-a ridicat, tarand-o pe femeie dupa el, insa tanarul a continuat sa il urmareasca, atragand atentia unui italian care, la randul sau, a chemat politia.

Marocanul, care a fost semnalat politiei de catre roman, a fost arestat si este acuzat de furt si tentativa de agresiune sexuala.

Romanul, care se numeste Adrian, are antecedente pentru vatamare si detinere de stupefiante.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

3148 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    concluzia ... (Sâmbătă, 23 august 2008, 18:26)

    2Du [anonim]

    deci care va sa zica infractorii nostrii E mai buni decat infractorii lor ...
  • +2 (2 voturi)    
    dap (Sâmbătă, 23 august 2008, 19:48)

    a [anonim]

    :)) buna concluzie
  • -1 (1 vot)    
    se poate si bine nu numai rau (Sâmbătă, 23 august 2008, 19:53)

    cccp [anonim]

    1
  • 0 (0 voturi)    
    o ocazie politica unica (Sâmbătă, 23 august 2008, 20:39)

    claribus [anonim]

    Asta e poporul roman: salvatorul crestinatatii.
    Acum se poate afirma ca Mailat e marocan. N-ar fi rau ca posturile noastre de TV sa mediatizeze cazul, Andreea Marin sa ia un interviu lui Berlusconi, Andreea Esca sa inregistreze o melodie de prietenie romano-italiana cu Mandruta si Mihai Constantinescu, Voiculescu sa faca un teledon , iar Andreeea Raicu sa-si cumpere sutiene si chilotei de la Milano. Ar fi cazul ca si Basescu sa faca o vizita fulger in Italia, sa-l premieze pe erou, sa stabileasca niste imprumuturi avantajoase cu italienii si sa intareasca flancul mediteraneean al NATO.
  • 0 (0 voturi)    
    ne-am dat dreaku' (Sâmbătă, 23 august 2008, 23:00)

    andrei [anonim]

    :))
  • +1 (1 vot)    
    ... (Sâmbătă, 23 august 2008, 23:48)

    felix [anonim]

    Bun si-asa - de ce sa carcotim? Orice fapta buna e o fapta buna, punct.
  • 0 (2 voturi)    
    eu am salvat 5 tipe de la viol (Duminică, 24 august 2008, 0:27)

    eroul [anonim]

    le-am convins...
    is mai tare ca taganu asta.
  • +1 (1 vot)    
    corect politic... cica (Duminică, 24 august 2008, 1:51)

    Rumalun1st [utilizator]

    Romanii detinatori de stupefiante saluta Carabinerii
  • -1 (1 vot)