Tragerea la sorti a meciurilor din cadrul Cupei UEFA la fotbal

Steaua - Valerenga, Rapid - Feyenord si Dinamo - Everton

de     HotNews.ro
Vineri, 26 august 2005, 0:00


La Monte Carlo a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul Cupei UEFA la fotbal, in urma careia cele trei echipe romanesti participante la aceasta competitie - Steaua, Dinamo si Rapid - si-au aflat adversarele din turul 1: Steaua - Valerenga (Norvegia), Rapid - Feyenord (Olanda), Dinamo - Everton (Marea Britanie).

Campioana Steaua Bucuresti va avea, se pare, cea mai usoara misiune, urmand sa intalneasca, din nou, o echipa norvegiana - Valerenga Oslo (primul meci in deplasare). Dinamo va juca impotriva formatiei engleze Everton (prima partida pe teren propriu), in timp ce Rapid va intalni formatia olandeza Feyenoord Rotterdam (primul joc in deplasare).

Meciurile din turul 1 al Cupei UEFA se vor disputa tur-retur, pe 15 si 29 septembrie.


Programul complet al primului tur al Cupei UEFA:

1. AJ Auxerre (FRA) v PFC Levski Sofia (BUL)
2. Hamburger SV (GER) v FC København (DEN)
3. SK Slavia Praha (CZE) v Cork City FC (IRL)
4. FC Metalurh Donetsk (UKR) v PAOK FC (GRE)
5. FC Dinamo Bucuresti (ROU) v Everton FC (ENG)
6. Myllykosken Pallo-47 (FIN) v Grasshopper-Club (SUI)
7. FK Crvena Zvezda (SCG) v SC Braga (POR)
8. KFC Germinal Beerschot Antwerpen (BEL) v Olympique de Marseille (FRA)
9. Bayer 04 Leverkusen (GER) v PFC CSKA Sofia (BUL)
10. PFC CSKA Moskva (RUS) v FC Midtjylland (DEN)
11. Vitória FC (POR) v UC Sampdoria (ITA)
12. Sevilla FC (ESP) v 1. FSV Mainz 05 (GER)
13. FC Basel 1893 (SUI) v NK Široki Brijeg (BIH)
14. Feyenoord (NED) v AFC Rapid Bucuresti (ROU)
15. Hibernian FC (SCO) v FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
16. Stade Rennais FC (FRA) v CA Osasuna (ESP)
17. Vitória SC (POR) v Wisla Kraków (POL)
18. FC Krylya Sovetov Samara (RUS) v AZ Alkmaar (NED)
19. VfB Stuttgart (GER) v NK Domžale (SLO)
20. Vålerenga IF (NOR) v FC Steaua Bucuresti (ROU)
21. Grazer AK (AUT) v RC Strasbourg (FRA)
22. FC Lokomotiv Moskva (RUS) v SK Brann (NOR)
23. US Città di Palermo (ITA) v Anorthosis Famagusta FC (CYP)
24. Halmstads BK (SWE) v Sporting Clube de Portugal (POR)
25. Middlesbrough FC (ENG) v Xanthi FC (GRE)
26. Maccabi Petach-Tikva FC (ISR) v FK Partizan (SCG)
27. Aris Thessaloniki FC (GRE) v AS Roma (ITA)
28. Besiktas JK (TUR) v Malmö FF (SWE)
29. PFC Litex Lovech (BUL) v KRC Genk (BEL)
30. FC Baník Ostrava (CZE) v SC Heerenveen (NED)
31. Hertha BSC Berlin (GER) v APOEL FC (CYP)
32. FK Teplice (CZE) v RCD Espanyol (ESP)
33. AS Monaco FC (FRA) v Willem II (NED)
34. Viking FK (NOR) v FK Austria Wien (AUT)
35. Brøndby IF (DEN) v FC Zürich (SUI)
36. RC Lens (FRA) v Groclin Grodzisk Wielkopolski (POL)
37. Tromsø IL (NOR) v Galatasaray SK (TUR)
38. Bolton Wanderers FC (ENG) v PFC Lokomotiv Plovdiv (BUL)
39. FC Shakhtar Donetsk (UKR) v Debreceni VSC (HUN)
40. FC Zenit St. Petersburg (RUS) v AEK Athens FC (GRE)


















80 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version