Razvan Lucescu: "A fost un joc foarte aspru si echilibrat cu o echipa care nu a pierdut in ultimul timp. Indiferent ce se va intampla la finalul acestei grupe putem privi cu mandrie in spate fiindca Rapid a jucat un fotbal de calitate. In final nu ne ramanem decat sa speram"

Rapid a dominat prima repriza si inceputul reprizei secunde atunci cand a ratat ocaziile meciului prin Viorel Moldovan si Ianis Zicu. Giulestenii au ajuns cu usurinta in fata portii adverse, insa lipsa concentrarii in faza de finalizare sau imprecizia pasei decisive au facut ca Rapidul sa nu deschida scorul.

Grecii au facut un joc de asteptare in prima repriza, un rezultat de egalitate aducandu-le calificarea pentru 16-imile Cupei UEFA. Profitand de neputinta Rapidului din repriza secunda au indraznit mai mult si au fost in cateva ocazii foarte aproape de deschiderea scorului.

Marius Constantin a fost nevoit sa faca un fault in postura de ultim aparator si a fost eliminat de arbitrul partidei. Panathinaikos nu forteaza, iar Rapidul, in mod inexplicabil, se multumeste cu un egal si meciul se termina cu un scor alb.

Un rezultat slab, dar care mentine Rapidul in cursa pentru calificare. Ramanem insa "la mana" adversarilor si a jocului de rezultate din ultima etapa.

In celalat meci al grupei, Mlada Boleslav a terminat la egalitate, 0-0, pe teren propriu cu Paris SG.