Dinu Patriciu: Biletul este un gest de normalitate

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 17 ianuarie 2007, 0:00


Liberalul Dinu Patriciu crede ca biletelul reprezinta un gest de normalitate, de informare a Presedintelui.

Patriciu spune ca Tariceanu a trimis din proprie initiativa biletul ca un gest de prietenie. Faptul ca biletul incriminat a fost trimis neoficial, iar apoi si cu numar de inregistrare e o dovada ca nu s-a urmarit nimic ilegal, crede Patriciu.

Prin biletelul respectiv Patriciu urmarea sa-si prezinte si punctul lui de vedere in cauza in care era acuzat si dorea ca presedintele Basescu sa prezinte si Parchetului acest punct de vedere.

"In acest material ne plangeam noi in primul rand impotriva abuzurilor facute de Parchet in aceasta pseudocercetare. Era normal sa ne adresam celor mai inalte foruri ale acestei atari: Presedintia, Parlamentul, guvernul si abia apoi forurilor europene".

Dupa ce am trimis acest document m-am intalnit si direct cu presedintele sustinand o legatura fireasca intre mediul de afaceri si intre cei pe care noi ii delegam sa arbitreze in od corect acest joc.



















32 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Ai gresit locul (Miercuri, 17 ianuarie 2007, 20:07)

    Fane [anonim]

    Nene, pe matale cine te-a intrebat de asta? Las' ca ai dumneata ce raspunde, la auditiile in Justitie...
    Avem un afacerist care vorbeste neintrebat, plus un premier care vorbeste cu gura plina.
    Asta da normalitate!
  • 0 (0 voturi)    
    trafic de influenta (Miercuri, 17 ianuarie 2007, 20:57)

    Horia [anonim]

    Sunt atatia oameni de afaceri in tara asta, de ce nu trimite biletele pentru toti? In alte tari asta se cheama trafic de influenta si e foarte grav. Ce e atat de greu de inteles?
  • 0 (0 voturi)    
    jenant (Miercuri, 17 ianuarie 2007, 21:20)

    cristian antonescu [anonim]

    pentru cine mai credea ca tariceanu si patriciu sunt doi baieti rasati, descendenti de boieri si autentici capitalisti, asta ar cam trebui sa fie finalul iluziilor prelungite excesiv.
    D-aia am murit noi la revolutie?
    (a se vedea editorialul lui cartianu)
    Rusine, nesimtitilor!
  • 0 (0 voturi)    
    bilet de informare? (Miercuri, 17 ianuarie 2007, 21:24)

    vali.d [anonim]

    Domnul Patriciu poate ne spune si de ce trebuia informat presedintele.Era cumva plecat pe Marte unde stirile ajung greu?S-a retras in vreo pestera din Himalaia?Chiar nu traia in Romania presedintele?Hmm, iara bancuri de ale conului Costache ca si ala cu "echilibrarea spectrului politic".La cita minte se zvoneste ca are putea sa incerce si el ceva mai subtil,dar probabil ca nu se sinchiseste ptr ca stie ca le incaseaza altcineva in locul lui("prietenii stiu de ce")
  • 0 (0 voturi)    
    Bufon la Cotroceni... (Miercuri, 17 ianuarie 2007, 22:00)

    Dan [anonim]

    Pine cind il mai inghitim pe bufonul asta de la Cotroceni, inconjurat de blonde si alte cele??? Nu ne nimic ilegal in bilet, iar interpretarea data de Basescu e ridicola....
  • 0 (0 voturi)    
    Biletu (Miercuri, 17 ianuarie 2007, 23:31)

    Cristi [anonim]

    Intr-adevar, biletul este un gest normal. Normal pentru niste afaceristi corupti care au ajuns sa aibe atata putere incat sa foloseasca drept marioneta un prim-ministru. Sper sa-l bage putin pe la racoare, sa aibe timp sa cugete la cat de destept e el.
  • 0 (0 voturi)    
    saracul dan de la mesajul 5 (Joi, 18 ianuarie 2007, 10:05)

    mircea sibiu [anonim]

    imbecil nu e tariceanu sa spuna lucrurilor pe nume. chiar nu prinzi substratul? saracul dan... evident ca terbuia scris intr-un mod care sa ii poata scoate camasa la nevoie... of, of...
  • 0 (0 voturi)    
    pentru 4 (Joi, 18 ianuarie 2007, 14:18)

    Tiberiu Cnab [anonim]

    Presedintele trebuia informat pentru ca e presedinte. Nu stia, stai linistit, cum se desfasoara ancheta. Cate ore a stat Patricu in audieri ? Au fost organizatii care au protestat atunci. Ancheta aia nu a fost normala.

    E cea mai mare firma romaneasca de petrol. Cred ca merita sa avem grija de o firma romaneasca asa cum, evident pastrand proportiile, Statele Unite au grija de Microsoft.
  • 0 (0 voturi)    
    lui cristian antonescu (Joi, 18 ianuarie 2007, 17:11)

    piktor [anonim]

    "noi" n-am murit la revolutie, amice... e usor sa vorbesti in numele lor, nu-i asa? si sa te mai si bati cu pumnul in piept!!!
  • 0 (0 voturi)    
    lui cristian antonescu (Joi, 18 ianuarie 2007, 17:15)

    piktor [anonim]

    "noi" n-am murit la revolutie, amice... e usor sa vorbesti in numele lor, nu-i asa? si sa te mai si bati cu pumnul in piept!!!