Liga 1 / Etapa a 5-a

Poli Timisoara-Rapid 1-1. Final de cariera pentru Ganea? (VIDEO)

de S.N.     HotNews.ro
Duminică, 26 august 2007, 0:00

Foto: fcupoli.ro

O prima repriza cu doua goluri, a doua cu multi nervi. Cariera atacantului Ionel Ganea pare sa fi luat sfarsit dupa gestul necugetat al timisoreanului la adresa arbitrului asistent Dorin Mudura. Ganea l-a apucat de gat pe asistent si a vrut sa-l doboare la pamant dupa ce acesta a semnalizat un fault al atacantului.

Golurile intalnirii au fost reusite de Gigel Bucur pentru gazde si Lucian Burdujan pentru bucuresteni.

Agresiunea lui Ganea asupra asistentului



Filmul meciului

Minutul 3: Ionel Ganea are o intrare foarte dura asupra lui Costin Lazar, in apropierea centrului terenului, si primeste doar cartonasul galben, centralul Stefan Erdei nu vrea sa rupa echilibrul numeric.

Nebunie la Timisoara in minutul 17: Abiodun, gasit perfect de Karamian, a centrat de pe partea dreapta si Gigel Bucur a reluat fara sperante pentru Coman, din sase metri.

Artiom Karamian trimite mingea in bara laterala a lui Coman, in minutul 38. Armeanul a vrut sa centreze, dar mingea a luat o traiectorie ciudata si era aproape sa-l surprinda pe portarul giulestean.

Golul timisorenilor este tras la indigo la cealalta poarta in prelungirile primei reprize. Cesinha a centrat de pe partea stanga si Lucian Burdujan a impins balonul in poarta din marginea careului mic.

Sapunaru si Burdujan rateaza golul doi pentru giulesteni in debutul reprizei secunde. Ambii jucatori au avut situatii de singur cu portarul Popa care l-a blocat in minutul 51 pe fundasul rapidist si a urmarit cu privirea sutul lui Burdujan din minutul 54 care a trecut putin peste poarta.

Ionel Ganea este eliminat in minutul 69 pentru un fault asupra lui Sapunaru si are o atitudine incredibila asupra asistentului Dorin Mudura, cel care a semnalizat faultul. Atacantul timisorean il ia de gat pe asistent si vrea sa il tranteasca la pamant, fiind oprit cu greu de patru coechipieri.

La cinci minute dupa ce a fost eliminat, Ionel Ganea a incercat sa revina pe teren, fiind blocat pe tunelul de la vestiare de oamenii de ordine.

Finalul este extrem de tensionat. Marius Popa il impinge pe Burdujan cand jocul era intrerupt, dar centralul nu vede acest gest. Il vede insa pe Boya care are si el un conflict cu un timisorean si atacantul rapidist primeste un galben.

Ultima ocazie de gol ii apartine lui Maftei si vine in minutul 83. Capitanul giulestean a executat o lovitura libera de la 25 de metri, Popa s-a intins si a respins din apropierea vinclului cu un plonjon spectaculos.

















832 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    o mizerie de jucator (Duminică, 26 august 2007, 22:47)

    ... [anonim]

    Timisoara ar trebui sa ia atitudine in fata acestui gen de comportament de comuna primitiva, dar dati-mi voie sa ma indoiesc ca o va face...Cu o gasca de infractori la conducere shi cu o echipa de vagabonzi care se pricep mai degraba sa dea cu pumnul decat sa joace fotbal, nu au nicio sansa. Oricum, ganea a aratat inca o data(speram pt ultima data) ca a ramas tot un tigan imputit care ar tb sa stea la puscarie, nu pe terenul de fotbal. Aia de la Liga ar tb sa ia masuri ferme caci in caz contrar va fi foarte rau - ce sa le mai faci la suporterii agresivi daca cei din teren sunt cei ce dau tonul la violente...
  • 0 (0 voturi)    
    (...) (Duminică, 26 august 2007, 23:02)

    Terente [anonim]

    Sa se duca taranu' asta obosit la el in sat, si sa se bata pe ulite.

    Un jucator individualist, egoist, brutal, badaran. EXECRABIL.


    De-ar fi eliminat de tot si sa i se retraga dreptul de joc, taranului.
    ===================================================
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea a gresit, dar... (Duminică, 26 august 2007, 23:18)

    suporter adevarat [anonim]

    ganea a facut ceea ce multi dintre noi care ne uitam la fotbal au simtit de multe ori nevoia sa faca... si noi ne uitam doar din pasiune... aceea e meseria lor si cand vine un obosit si iti distruge munca, uneori iti mai iesi din minti...
    1. in min3 ganea nu trebuia eliminat... urmareste mingea... si lazar a ridicat piciorul sus etc.
    2. la faza aceea ganea nu i-a facut nimic lui sapunaru dar nu trebuia sa reactioneze asa... e vinovat dar are multe circumstante atenuante...
    3. lupescu e nebun ca a delegat asemenea arbitrii slabi la un asemenea meci...
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea, te-ai distrus (Duminică, 26 august 2007, 23:27)

    Ovidiu [anonim]

    Nu stiu la ce s-a gandit Ganea cand a facut asta, insa sunt sigur ca indiferent ce a gandit a facut gresit, mi se pare inadmisibil sa tratezi asa un arbitru doar pentru faptul ca, tie ca jucator ti se pare ca te-a nedreptatit intr-un fel, dreptatea nu se face cu pumnul asa cum a vrut s-o faca Ganea, eu cred ca Ganea nu ar trebui exclus din fotbal, insa ar trebui totusi sa fie suspendat tot anul. Probabil ca astazi a fost ultimul punct din cariera lui Ganea, o cariera frumoasa de altfel cu suisuri si coborasuri.... sunt sigur ca nicaieri in tara nu s-ar fi simtit la fel de bine cum s-a simtit la Dinamo, insa, a fost alegerea lui. Poate ca o pedeapsa de o suspendare de un an ar fi prea mica, UEFA, FIFA, si toti oamenii din fotbal vor fi socati de acest gest al lui Ganea. Ganea este un jucator violent, el a fost, deseori suspendat si la celelalte echipe unde a jucat din cauza intrarilor sale criminale. Ar trebui luate masuri drastice in cazul sau.
  • 0 (0 voturi)    
    ganea (Duminică, 26 august 2007, 23:30)

    mimi [anonim]

    ganea=mardeiasul puscariasului
  • 0 (0 voturi)    
    sport (Duminică, 26 august 2007, 23:37)

    busymind [anonim]

    Asta e sport made in Romania. Jucatori cu fitze mari si creier mic.
    Scarba totala. Adio Ganea, ne vedem in IAD poate acolo e permis la o miutza.
    Pa si daca iti vinzi masina cauta-ma.
  • 0 (0 voturi)    
    ganea un ratat (Duminică, 26 august 2007, 23:48)

    marin [anonim]

    ganea si-a aratat adevarata sa fata in meciul dintre poli si rapid
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine (Duminică, 26 august 2007, 23:50)

    Julio [anonim]

    Orice ce s-ar fi intamplat, Ganea nu avea dreptul sa faca asa ceva. Pe langa Ganea ar trebui suspendat si seful lui, Iancu, pentru ca a zis ca il apara pe Ganea pentru ca e jucatorul lui. Dlui Iancu i se pare normal sa iei la pumni arbitrii doar pentru ca sunt niste bani in joc?!?!? Poate o sa ia si dansul niste pumni de la vreunul platit. Sa vedem ce mai zice atunci.
    Cazul asta e asemenator cu cel care s-a intamplat la meciul Steaua - Cherleroi, cand suporterul care a intrat in teren sa-l loveasca pe portar a fos aparat de catre jucatorii stelisti (in primul rand de Bostina). Si atunci ar fi trebuit suspendati si jucatorii care i-au luat apararea huliganului.
    E cazul ca si jandarmii sa inceapa sa curetze tribunele de huligani. Sa bata la ei cu curaj si sa-i bage la parnaie.
    Intre timp il ascult la TV Sport si pe Calinescu care-l apara pe Ganea. Bai vere, o sa ajungem sa ne uitam la etapa de lupte cu ceva momente de fotbal. Decat sa se mai faca antrenamente cu mingea mai bine sa traga de fiare si sa ia lectii de lupte, box, karate.
  • 0 (0 voturi)    
    GANEA=DEJECTIE (Duminică, 26 august 2007, 23:54)

    Flavius [anonim]

    IMI ESTE RUSINE CA ACEST GUNOI A PURTAT TRICOUL ECHIPEI NATIONALE! UN GUNOI...O MIZERIE NENOROCITA...
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea - nulitate (Luni, 27 august 2007, 0:23)

    II [anonim]

    Ganea a demonstrat inca odata ca este o rusine pt fotbalul romanesc. Are un creier mic si o atitudine violenta. Calitatiile fotbalistice sunt anulate de comportamentul sau huliganic. Rusine Ganea!
  • 0 (0 voturi)    
    MIORITA:UN CIOBAN FOTBALIST MADE IN FAGARAS! (Luni, 27 august 2007, 0:47)

    Adrian M [anonim]

    ASTA E MAI CIOBAN CA BECALI. ALA A BATUT UN REPORTER (CIOBANUL DE CIMPIE), ASTA UN ARBITRU IN TIMPUL UNUI MECI (CIOBANUL DE MUNTE). SA SE DUCA LA STINA SA IA OILE, MAGARU, CIINII, BERBECII LA BATAIE, SAU SA DEA CU CAPUL DE POMI, CA POATE ASA AFLA LA 34 DE ANI, CE ARE IN TARTACUTA AIA.
    NU CRED CA FOTBALUL ROMANESC ARE NEVOIE DE ASEMENEA SPECIMENE SI MONUMENTE DE NESIMTIRE.
    CU ASEMENEA MANIFESTARI ISI EDUCA EL COPII?!
    GANEA=RUSINEA FOTBALULUI ROMANESC, AZI 26 AUGUST 2007.

    CIT DESPRE "PRESEDINTELE" IANCU, ACESTA NU VA FACE NIMIC LA TIMISOARA, PENTRU CA BANII CISTIGATI NECINTIT ( ASA CUM E CAZUL LUI ...) NU TIN DE CALD SI NICI NU TE POTI BUCURA DE EI. POATE SA CHELTUIASCA DE O SUTA DE ORI, FATA DE CIT A CHELTUIT PINA ACUM REZULTATUL VA FI ACELASI, ADICA ZERO TAIAT IN PATRU.
    ASA CA DRAGI TIMISORENI, FACETI CEVA SI SCAPATI DE ACEST PARVENIT, DACA VRETI CA ECHIPA VOASTRA SA JOACE FOTBAL ADEVARAT NU IMPIEDICAT. DUMNEZEU E SUS SI VEDE SI NICI NU BATE CU PARU' ( ASTA O FAC DOAR CIOBANII).
  • 0 (0 voturi)    
    pe larg (Luni, 27 august 2007, 1:46)

    Bogdan [anonim]

    un filmulet mai pe larg: http://www.bogdanblog.info/2007/08/26/ionel-ganea-a-batut-un-arbitru.h tm
  • 0 (0 voturi)    
    Problema... (Luni, 27 august 2007, 2:07)

    D701 [anonim]

    ...lui Ganea este ca isi pierde controlul. Si atunci o comite. Mai ales daca se simte nedreptatit. Am mai vazut si la altii. Toate-s bune si frumoase pana cand "ii apuca". Moment in care daca tu esti cauza...
    Dar asta inseamna ca s-a enervat cu un motiv. Acolo a fost un contact accidental si putina actorie.
  • 0 (0 voturi)    
    ganea (Luni, 27 august 2007, 7:19)

    handocad [anonim]

    nimeni si nimic nu - l poate apara, scuza sau ierta pe ganea. nu mai are ce cauta pe un teren de fotbal. imi aduc aminte cand a vrut sa-l pocneasca pe boloni la un meci al nationalei. ganea, interneaza-te!
  • 0 (0 voturi)    
    INCALIFICABIL ! (Luni, 27 august 2007, 8:08)

    Nicolae [anonim]

    Ganea nu mai are ce cauta in fotbal ! (poate doar la Jilava)
  • 0 (0 voturi)    
    Probleme cu capul (Luni, 27 august 2007, 8:11)

    Daniel [anonim]

    Baiatul a avut intotdeauna probleme psihice. Pe la echipele pe unde a jucat s-a batut cu antrenori, cu jucatori...Si nu in timpul meciului. Un psihiatru poate sa-i puna un diagnostic precis pentru ca se vede ca are probleme din gestica, din vorbe...
    Asta cred ca sufera din copilarie nu de ieri, de azi.
    Bietul, nu si-o dat nimeni seama ca poate era tratabil
  • 0 (0 voturi)    
    fotbal = sport ? (Luni, 27 august 2007, 9:13)

    Didi [anonim]

    ...oare mai poate fii considerat fotbalul romanesc un sport, dupa astfel de ...manifestari?
    Ma tem ca mai exista la acest moment multi "ganea" in fotbalul romanesc si nu ma refer neaparat doar la jucatorii de fotbal.
    De acord cu nr. 9, o mare rusine!
    GUNOIUL acesta ar trebui eliminat definitiv din viata sportiva.
  • 0 (0 voturi)    
    Cazul Ganea (Luni, 27 august 2007, 9:17)

    Berzovan [anonim]

    Mie mi se par ciudate doua situatii:
    1- Mingea si faza de joc era in imediata apropiere a arbitrului de linie. Asadar, trebuia sa fie atent acolo. Cum de a vazut ce s-a intamplat departe de el?
    2- Sper ca ati remarcat si d-voastra circul pe care-l fac jucatorii nostri cand sunt faultati, (ceea ce nu se intampla instrainatate)
    adica se tavalesc de parca sdunt de ceasul mortii, ca in momentul urmator sa sara sus, nu mai are nimic si fuge in continuare. Gestul, daca a fost, este gest, dar nu aputut fi atat de dureros pe cat se tavalea Sapunaru. Mi se pare curios ca se tinea de abdomen. Nu numai eu, dar oricine, daca se loveste in regiunea respectiva sau are dureri se face "covrig", ori Sapunaru s-a tavalit pe spate. Dupa niste dureri atat de atroce nu-ti revii cu rapiditatea cu care a facut-o Sapunaru
    3- As mai adauga ca maniera ce exprimare si limbajul folosit, nu sunt deloc departe de gestul lui Ganea. Este inadmisibnil ca in public sa vobesti si cu asa vocabular. Asta arata ca respectivul este la nivelul huliganilor si a celor care genereaza violentele fizice si verbale pe stadioanele si strazile noastre. Mie de asta mi-e rusine!
  • 0 (0 voturi)    
    Asta merita arbitrii!!! (Luni, 27 august 2007, 9:31)

    Spectator [anonim]

    Cat sa mai suportam coruptia din arbitraj? Acesti "fluierasi" scoliti dupa cele mai clare norme comunisto-securiste! Cat sa mai suportam sa vedem cum aceste exemplare isi bat joc de meciuri? Cat sa mai suportam sa vedem penalty-uri cand nu sunt atingeri, sa vedem offsaid-uri de 5 m care nu sunt semnalizate??? Asta merita arbitrii!!!
    Sper ca mesajul mesajul meu sa apara pentru ca trebuie tras un semnal de alarma, trebuie sa fim alaturi de Ganea in demersul impotriva coruptiei din arbitraj !
  • 0 (0 voturi)    
    ganea (Luni, 27 august 2007, 9:32)

    gabriel [anonim]

    ganea in meciul cu rapid ganea a aratat ca este un zero barat ca om.
    ce vroia sa l vbata pe asistent
    in lucul asisteentului l as da in judecata si as cere 100000 euro
    la puscarie cu ganie,dupa gratii .
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea (Luni, 27 august 2007, 9:37)

    MARIAN [anonim]

    Gansa trebuie suspendat pe viata.Consider ca si Clubul trbuie retrogradat in liga II,deoarece nici un om din conducerea clubului nu a intervenit sa-l potoleasca pe Ganea!Sunt pensionar de 73 ani si nu mai vreau sa mai vad asa ceva pe stadioanele din RMANIA1Rusine sa le fie celor care sunt de partea lui Ganea! Propun arbitrilor din Romania sa refuze sa mai arbitreze Clubul timisorean de footbal.Savedem ce o sa faca marian iancu si altii ca el care suatin ca banul conteaza!
  • 0 (0 voturi)    
    E totusi un sport ! (Luni, 27 august 2007, 9:45)

    Balanel [anonim]

    Un handicapat mintal care alaturi de altii la fel uita ca de fapt sint platiti cu sume uriase sa joace fotbal. Se uita ca de fapt e sport si nu o lupta la propriu pentru bani. Ar fi indicat ca astfel de specimene sa fie automat eliminati din acest sport cu balonul pentru a le da o sansa sa se inscrie la judo, box etc pe masura lor. poate au mai mult succes acolo.
    Il blameaza pe arbitru? ...de ce? ca nu i-a dat rosu la prima faza? Sper ca a fost ultima data cind l-am vazut jucind.
  • 0 (0 voturi)    
    intrebare (Luni, 27 august 2007, 9:49)

    sorin [anonim]

    Tu ce reactie ai avea daca iti intra un hot in casa? Si iti fura 8000USD.
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea (Luni, 27 august 2007, 10:09)

    un om [anonim]

    nu are ce cauta in sport.
  • 0 (0 voturi)    
    brutele (Luni, 27 august 2007, 10:20)

    profion [anonim]

    i-am vazut in situatii similare si pe Hagi si pe Lacatus, ca sa nu mai vorbim de incitatorii Gigi B., Marian Iancu, Meme Stoica si multi multi altii - violenta, mitocanie, marlanie, brutalitate la fiecare pas; asa se intampla cand ajung mari domni niste indivizi oarecare, cand nu functioneaza legile si regulamentele, cand se tolereaza la nesfarsit matrapazlacurile unora si a altora; cei de la Kanal D nu mai stiau ce sa faca de bucurie ca le-a cazut asa o pleasca, reluau la nesfarsit hidosenia si deplangeau auditoriul minor...
  • 0 (0 voturi)    
    K1 te asteapta... (Luni, 27 august 2007, 10:24)

    hjy [anonim]

    ... un mirlan obosit. In afara de supermega penaltiul transformat cu Anglia la Europene, nimic notabil. FWOT (F**kin Waste Of Time) sa mai vorbim despre mirlanul asta. Ce sa zic, parca ar fi Marco Van Basten in finala CM.
  • 0 (0 voturi)    
    succes (Luni, 27 august 2007, 10:25)

    slujeru marin [anonim]

    Kanak D a avut audienta, iar despre bruta Ganea vorbeste o tara - nu asta-i scopu' ?
  • 0 (0 voturi)    
    ALEXA loveste cu pumnul (Luni, 27 august 2007, 10:26)

    titi [anonim]

    Priviti atenti si veti vedea ca Alexa il loveste pe arbitru cu pumnul in rinichi. Pe filmarea ProTV din spatele porti se vede perfect !!!
  • 0 (0 voturi)    
    aparati-ne eroii! (Luni, 27 august 2007, 10:31)

    claudiu [anonim]

    Copil fiind, in anii '80, imi facusem un tricou cu numarul 10, pentru ca eram mare fan Platini. Cand jucam fotbal intre blocuri, eram Balaci, Crisan, Camataru, Piturca sau Hagi - ca sa iau dora cateva numela intamplare.

    In anii '90, generatia de aur ne-a facut sa stam nopti intregi pe strazi. Ei erau eroii nostri, iar pe strazi se striga "Hagi-presedinte!".

    Nu stiu ce inteleg pustii de azi din fotbalul pe care il vad la televizor sau pe stadioane. Poate cred ca e macho sa-ti faci singur dreptate, cu pumnii, ca in maneaua "pumnii mei minte nu are". Indiferent ce i s-a intamplat lui Ganea, comportamentul lui nu are nici o scuza. Mai mult, are circumstante agravante, pentru ca nu e vorba de un pusti de 18-19 ani, ci de un jucator care a jucat ani buni in lumea civilizata a fotbalului. Din pacate, faza de ieri arata ca nu a inteles nimic.

    Altminteri, Iancu de Timisoara este marea dezamagire a inceputului de sezon. A intrat in grupul select (cu MM Stoica si Pinalty), pentru care orice rezultat nefavorabil se datoreaza arbitrilor.

    E trist ca fotbalul, care ar trebui sa fie pentru pusti o lume de vis, de poveste, nu le arata decat mizeria in starea ei cea mai abjecta. Pacat, mare pacat...
  • 0 (0 voturi)    
    Imbecil (Luni, 27 august 2007, 10:35)

    vandramas [anonim]

    Ganea e un imbecil, dar ce face arbitrul central? In timp ce tusierul mai ia un pumn la coaste, centralul s-a intors cu spatele si pleaca... Vai de capul lui de arbitru! :)
  • 0 (0 voturi)    
    nu exista circumstante (Luni, 27 august 2007, 10:43)

    johny [anonim]

    Violenta fizica nu are circumstante atenuante. Ea nu trebui sa se produca indiferent de situatie. Cine ii ia partea si ii gaseste circumstante lui Ganea e complice si trebuie judecat ca atare.

    Este simplu: "NU ai voie sa lovesti pe nimeni indiferent de situatie" (bine inteles aici excludem cazurile de autoaparare).

    Timisoara trebuia sa piarda cu 3-0 iar tusierul trebuia sa-i dea steagul lui ganea, sa arbitreze el, dupa care sa plece acasa. In continuare ar trebui sa-l actioneze pe ganea in instanta civila (pentru ca ce s-a intamplat acolo e ultraj - dupa cum scrie la lege) si sa-i ceara vreo cateva zeci sau sute de mii de euro despagubiri...
  • 0 (0 voturi)    
    ganea (Luni, 27 august 2007, 11:09)

    duca [anonim]

    Sant indignata de ce-a facut ganea .Nu stiu ce cauta aceasta bruta la Poli.Am fost la meci si nu a jucat nimic.L-au mai pus si capitan de echipa.Noi avem la Timisoara tineri dorici sa joace dar nu au loc de aceasta haimana care a venit dupa interes financiar nu simte nimic pt. echipa.Chiar daca arbitru l-a nedreptatit nu trebuia sa reactioneze asa.Ce exemplu da el fiind cpt.de echipa .L-am mai vazut si pe iancu cum i-a luat apararea RUSINE!!!!!!!!!pacat de antrenor si de publicul minunat de la Timisoara
  • 0 (0 voturi)    
    fotbalul romanesc (Luni, 27 august 2007, 11:15)

    S [anonim]

    ce de tiganie in fotbalul romanesc...mi-e greu sa inteleg cum unii pot sa se uite....si sa le si placa
  • 0 (0 voturi)    
    ganea (Luni, 27 august 2007, 11:47)

    fane [anonim]

    asta e.se putea si mai rau.akum sa asteptam rezultatul comisiei.eu cred ca va lua cel mult 6 luni suspendare.
  • 0 (0 voturi)    
    ca sa vezi (Luni, 27 august 2007, 12:13)

    fara violenta [anonim]

    propun ca arbitrii sa nu fie stransi de gat de jucatorii nervosi. propun sa fie loviti cu karata, in gen Radoi, scuipati, in gen Hagi - do you remember? - si sa fie arsi cu tigara, taiati in bucati, batuti cu nunceagul etc! v-ati ostoit setea de razbunare? inseamna ca nu sunteti pe placul fotbalistilor. trebuie si putin sange, nu? fotbalul nu se poate juca fara sange. vom ajunge si acolo?
    apropo, escobar a fost impuscat in columbia dupa cupa mondiala din SUA. v-am dat o idee?
    Dumnezeule.
  • 0 (0 voturi)    
    Fii barbat!!! (Luni, 27 august 2007, 12:26)

    Fane Pelicanu' [anonim]

    Inscrie-te acum la scoala de K1 "John L. Ganea" si invata sa tii capul sus si sa nu mai fii calcat in picioare (lectiile sunt valabile in conflicte cu orice inamici nu doar arbitrii).
  • 0 (0 voturi)    
    tiganie (Luni, 27 august 2007, 12:44)

    duca [anonim]

    Mare dezamagire pt banateni acest marian iancu.La inceput a fost ok ,dar acum face comentarii in cel mai marlanesc mod alaturi de gigi ,mm stefan!!!!Pacat ca la noi nu se gasesc investitori locali.Sant oameni de afaceri dar nu-si permit sa arunce cu banii!!Pact de Uhrin care a pornit foarte bine dar este obligat sa tina un cpt. de echipa precum expiratu de ganea,iar Mansour este rezerva.
  • 0 (0 voturi)    
    ganea a gresit dar a avut si dreptate (Luni, 27 august 2007, 13:10)

    suporter rapidist [anonim]

    bv ganea te admir intrun fel ca tot meciul teau vanat bv bn ai facut
  • 0 (0 voturi)    
    Eu tin cu Ganea (Luni, 27 august 2007, 13:58)

    Bobby [anonim]

    Mie imi place Ganea ca jucator.
    Gestul lui e expliabil si scuzabil (nu mai scriu aici motivele, ca s-au tot comentat).
    Adica de ce sa stea 24 de etape pe tusa doar din cauza acestui incident?? I-au dat rosu, sa ii dea si amenda, dar sa il lase sa joace.
    Ce, Lacatus cand a rupt la propriu picioarele unui adversar a primit doar 6 etape suspendare.
    Hagi cand mai ca era sa ii dea si un picior in stomac lui Silvasan care era la pamant, primeste o etapa. Iar Ganea 24. Si toti sa grabesc sa il acuze inainte sa vada de ce a reactionat asa. Poate ca omul are dreptate, asa cum a avut dreptate si Zidane cand i-a infipt un cap in gura lui Materazzi.
  • 0 (0 voturi)    
    Un huligan (Luni, 27 august 2007, 14:05)

    Cony [anonim]

    ce am vazut nu mi-a venit sa cred. Un huligan ordinar. Nu doar excluderea din sport, poate si un dosar penal. Asa ceva nu trebuie vazut pe terenurile de sport.
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea TALEnt (Luni, 27 august 2007, 15:11)

    LEo Stelistu [anonim]

    Dak va uitati bine ALEXA e mai JEGOS dekt Ganea..Alexa a lovit cu pumnu tusierul. Mie personal mi se pare k tusierul era sub influenta alcoolului inaintea meciului, am fost prezent pe staadion;)
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine (Luni, 27 august 2007, 15:30)

    john [anonim]

    Rusine cui il apara pe Ganea!
    Daca eu il mai vad pe omul ala pe teren sau in apropierea lui vreodata, nu ma mai intereseaza fotbalul romanesc!

    Da, a fost vanat...daca il elimina in minutul 3 pentru ca i-a spart boasele lui ala, nu ajungea sa ia 16 etape! Eh, vedeti, totul a fost atent planificat!

    Cat despre marele investitor de la Poli...aruncati un ochi la Cluj(sau de ce nu la Steaua, aici nu ii poate reprosa nimeni nimic lui G.B., ca de bagat bani a bagat), sa vedeti ce inseamna investitor!
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea a gresit, dar a razbunat multi ... (Luni, 27 august 2007, 16:22)

    ALex [anonim]

    Desi sunt Rapidist, si n-am treaba cu Poli, eu cred intr-adevar ca Ganea a gresit, reactionand asa, dar...a razbunat o gramada de suporteri, oameni de fotbal si multi altii, care nu-s de acord cu unele decizii din arbitrajul romanesc, care inca mai "pute" de anumiti si diversi "tipi" care "ciugulesc" de la altii, si iau decizii pripite...Sper ca ceea ce a facut Ganea sa fie un mesaj pentru cei mi mari...desi a gresit..
    Oricum ramane jucator de valoare...prin joc se vede, nu prin gesturi necugetate...
  • 0 (0 voturi)    
    PEDEAPSA SPORTIVA E PUTIN SPUS....... (Luni, 27 august 2007, 16:30)

    Razvan [anonim]

    CRIMINAL PE TEREN. PEDEASPA DE SUSPENDARE PE 24 LUNI AR FI PREA MICA PENTRU GESTUL CRIMINAL, MAI ALES CA ACEST GEST VA FACE VALURI DE IMAGINE NEGATIVE IN TOATA EUROPA. PEDEAPSA TREBUIE SA TINA CONT SI DE FAPTUL CA NE STRICA IMAGINEA CHIFTEAUA ASTA DE ANIMAL..................
  • 0 (0 voturi)    
    ganea si iancu (Luni, 27 august 2007, 16:47)

    bucsonn [anonim]

    iancu ,care daca a vazut ca echipa lui care a costat multe milioane ar trebui suspendat primul pt ca tot timpul ameninta si incurajeaza la violenta.
    gane sa fie dat afara din fotbal,sa fie suspendat pe viata sa ise retraga toate titlurile care le-a castigat,daca a castigat ceva. sa fie dat afara din tara
    cand nu sunt in stare sa dea cu piciorul in minge dau vina pe arbitri
    GANEA AFARA DIN TARA
  • 0 (0 voturi)    
    b-( (Luni, 27 august 2007, 16:58)

    sAMOTh_nv [anonim]

    ...tranta fotbalului romanesc...

    ... aici a dat dovada de lipsa de respect pe care o are fata de colegi,clubul la care activeaza si fata de cei care s au increzut in calitatile lui de lider( dak nu ma insel a fost capitan in acest meci...). Mie unu nu mi a placut niciodata de el ...nu stiu cum se face ca a iscris o lovitura de pedeapsa in meciul cu Anglia si toata lumea l a ridicat in slavi dar degeaba ca s a coborat singur nu ca de obicei(media te ridica ea te coboara ...e aici s a daramat singur...TRANTA ce e esti MO... pacat de acei oameni care au avut incredere in tine........
  • 0 (0 voturi)    
    pff (Luni, 27 august 2007, 18:03)

    cat [anonim]

    bine a facut ..... ca nu trebuia sa ia rosu .. :-j
  • 0 (0 voturi)    
    asta-i fotbalul romanesc (Luni, 27 august 2007, 18:26)

    cristi [anonim]

    Conducatorii / presedintii / managerii / - niste trogloditi cu buzunarele pline si cu capetele goale, hoti sau escroci ori slugile lor. Cum sa nu turbeze unul ca Ganea (care oricum sanatos nu e, stim demult) cand patronul lui zbiara tot timpul ca e furat de arbitrii?
    Jucatorii - marea majoritate niste golanasi cu fumuri in cap si agresivi, surescitati de acuzele permanente ale conducatorilor si antrenorilor lor la adresa arbitrilor.
    Arbitrii - mai mult servitori ai aluia care da mai mult decat cavaleri ai fluierului
    Fanii - derbedei de cartier care tocmai au iesit din pestera si se duc la stadion ca sa se bata cu jandarmii sau cu dusmanii de moarte - fanii altora.

    Mititelu, Iancu, MM, Becali, Stefan, Mitica Dragomir, Badea, Copos, Bosanceanu, Porumboiu etc - si-o trag unul altuia prin arbitraje, comisii ale federatiei, prin transferuri etc. Ce ma amuza cand se fura intre ei escrocii. Si ce e mai amuzant e ca se si oftica atunci cand sunt facuti de adversari.
    Ce e trist e ca multi inca se uita la fotbalul romanesc. Ce e jalnic e ca multi se si consuma pentru fotbalul romanesc.
  • 0 (0 voturi)    
    macar sa-i fii dat..... (Luni, 27 august 2007, 22:59)

    adelin [anonim]

    un martir......cu adevarat!shi-a sacrificat cariera pt dreptate.
  • 0 (0 voturi)    
    Ulciorul cu bunatati, n-a mai rezistat ! (Luni, 27 august 2007, 23:03)

    Gimescu M [anonim]

    Ganea este acum antrenor, profesor, politist ? Este un jucator bun, dar fara educatie, care a incer cat sa-si faca singur dreptate, pentru ca asa a fost obisnuit, nu spun de cine si unde, pentru ca es te usor sa ne imaginam. Numai aprecierile la adresa lui din tara si strainatate sunt concludente. C u totii stim ca sportivii de performanta pierd sume mari de bani daca nu castiga, dar daca copiii no stri primesc note mici, inseamna ca trebuie sa punem pumnul in gat profesorilor ? Poate este mai bin e sa tinem seama de exemplarele GANEA, sa le izolam ; mai mult cantareste imaginea civilizata a neam ului romanesc, decat o performanta trecatoare sau o galeata de bani mai mult sau mai putin curati ! Cred ca un psiholog pe viata de-ar cumpara, deja este prea tarziu ! Gestul lui, dar si antecedentele cumulate in ultimii ani, au intunecat si mai mult imaginea Romaniei !
  • 0 (0 voturi)    
    Ganea (Marţi, 28 august 2007, 0:04)

    Mihai [anonim]

    Pacat ca nu l-a batut mai tare. Multi, din ce am citit mai sus, sunt mult mai prosti ca el, mai ales cel cu ciobanu. Multi ar fi procedat poate la fel la varsta lui (destul de batran ca sa se renunte la cariera). Sa vii de afara, in fotbalul romanesc, si sa te "cace " (scuzati expresia) niste arbitrii.El nu a avut un neaparat conlict direct cu alcel albitru, ci cu intreg arbitrajul dupa urma cariuia numai jucatorii au de pierdut, nu patroni managerii...etc(dupa cum a zis cel de mai sus :si-o trag unul altuia prin arbitraje). Ciobanii care nu au trecut pe la scoala sa o mai faca din cand in cand deoarece este incredibil de greu sa ctesti,mai bine zis, sa descifrezi mesajele poatate de ei.
  • 0 (0 voturi)    
    PENTRU NR. 51 (Marţi, 28 august 2007, 9:11)

    Didi [anonim]

    CRED CA ESTI UNUL DINTRE CIOBANII CARE DOAR AU TRECUT PE LA SCOALA (de aceea si dificultatea pentru tine de a descifra mesajele altora), SPRE DEOSEBIRE DE CEI CARE AU MERS LA SCOALA (sper ca nu am fost foarte subtil si ai reusit sa descifrezi mesajul)
    ...in rest, sa fii sanatos! Din punctul meu de vedere esti unul dintre multii "ganea" din aceasta tara.
  • 0 (0 voturi)    
    re (Marţi, 28 august 2007, 13:26)

    mihai [anonim]

    Corecteaza-ti greselile de ortografie ! Dupa aia mai discutam:D.
  • 0 (0 voturi)    
    Ionica smardoiasu' fara frica (Marţi, 28 august 2007, 15:38)

    alin [anonim]

    ''Ganea se intoarce 3''.
    Jucator mediocru, atitudine ....inexistenta.
    Extrem de urat gestul.
    N-are nicio legatura cu fenomenul fotbalistic. Adevarat, f multe nu mai au nimic in comun cu acest fenomen ca spectacol sportiv, dar asta le intrece pe toate si nu cred ca poate fi tolerat asa cum se tolereaza gainariile lui Gigi, MM, Iancu, etc.
    Daca ar fi sa votez, sunt pt excluderea sa din viata sportiva.
    E f grav, pacat ca fotbalul isi confirma statutul de ''adunatura de golani''. In timp ce afara astfel de cazuri sunt din ce in ce mai rare, la noi lucrurile degenereaza.
    Si stiti ce, pana la urma ?! asa conducatori (de federatie si cluburi), asa sportivi.
  • 0 (0 voturi)    
    sa stea acasa daca e fraier (Marţi, 28 august 2007, 15:50)

    danka [anonim]

    daca nu se poate controla sa stea acasa si sa lase pe alti sa joace care nu fac echipa de ras
  • 0 (0 voturi)    
    afara, bai tarane ! (Marţi, 28 august 2007, 16:04)

    manutd87 [anonim]

    mai era unu` scotian/englez sau ce era...parca juca la celtic glasgow...l`a nenorocit si pe ala de nu a jucat vreo 3 ani de zile.

    afara bah, tarane...du`te sapa santuri !!!
  • 0 (0 voturi)    
    un cretin, timpit si prost (Miercuri, 29 august 2007, 13:20)

    nic [anonim]

    daca baga 5 goluri, nu mai era atent la arbitraj !!!!!!
    e un cretin violent !
    sper ca dobitocul asta de ganea si altii care se vor comporta asa sa nu mai joace fotbal niciodata ! sa mearga direct la spital, au probleme grave la cap !
    sper ca FIFA, UEFA, toti cei implicati sa nu-l mai lase sa joace niciodata pe mizeria asta de om !!!!
    trebuie sa se controleze !! ne uitam la un joc de fotbal totusi nu la K1 !!!!!!!
    stie cineva daca il suspenda ? si cat timp ? caci mare mi-ar fi mirarea sa-l vad pe teren la urmatorul meci, la cat de corupti sunt cu totii !!!
  • 0 (0 voturi)    
    >>ganea (Miercuri, 29 august 2007, 23:33)

    nicu [anonim]

    Afara din fotbal si din sport NULITATE>>>>
    Deja s-a discutat prea mult despre acest ,,fotbalist".
    OUT FOREVER