Amical/ Saint-Etienne - Dinamo 2-0/ Inca o infrangere in contul dinamovistilor

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 iulie 2009, 22:34 Actualitate

Dinamo a inregistrat un nou esec in fata unei echipe franceze in stagiul de pregatire din Franta. Alb-rosii au fost invinsi de Saint-Etienne, echipa clasata pe locul al 17-lea in sezonul 2008/2009 al Ligue 1. Francezii s-au impus cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Mirallas si  Payet.

Andrei Cristea a reusit sa trimita balonul in poarta adversarilor in minutul 15, dar arbitrul a vazut un hent la fotbalistul roman si a anulat golul. Celalalt Cristea al dinamovistilor s-a "remarcat" printr-o greseala de margaj in minutul 27, fapt ce a permis francezilor sa deschida scorul. Golul al doilea a venit pe finalul partidei, cand Payet a inscris dupa un dribling in fata lui Cristi Munteanu.

Echipa de start Dinamo: Dolha, Scarlatache, Grigore, Moţi, Pulhac, Torje, Rus, Tamaş, Adr. Cristea, And. Cristea, Niculescu. Au mai evoluat: Predescu, Zicu, Musat, Munteanu

Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

441 vizualizari

• -2 (4 voturi)
    dreamteam (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 22:40)

Unitatea electorala [utilizator]

Forta Dolha & Pulhac !!! Caini pana la moarte!
      Hai Dinamo! (Duminică, 19 iulie 2009, 10:16)

dan [anonim] i-a raspuns lui Unitatea electorala

Augustin si cu Orac,
      cel mai cacacios atac.

In divizia C ati incercat?
    astai echipa (Duminică, 19 iulie 2009, 5:02)

Lucianmotzul [anonim]

echipa militiei si securitati niciodata nu a facut treaba ,doar a contribuit la distrugerea fotbalului in Romania.Afara performante ZERO si perioada comunista si acuma afar pierde nu mai are arbitri. Slab
    parere (Duminică, 19 iulie 2009, 18:26)

camira [anonim]

nu intotdeauna conteaza meciurile amicale.vor iesi p locul 1 campionatul urmator.important e sa bata in campionat!

Buchete.ro de 12 Ani: Florarie Online cu Livrare Flori la Domiciliu in Bucuresti