Peste 1.500 de persoane au participat la inmormantarea patronului Edy Spedition

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 iunie 2012, 18:06 Ultima ora


Peste 1.500 de persoane au participat, sambata, la inmormantarea patronului Edy Spedition, Alin Alexandru Popa, al carui nume apare in TOP 300 Capital si care a murit, miercuri dupa-amiaza, in urma unui accident in judetul Timis, dupa ce a intrat cu masina intr-un TIR ce venea din sens opus.

Alin Alexandru Popa a fost inmormantat in cimitirul aflat in curtea Bisericii Adormirea Maicii Domnului din localitatea hunedoreana Brad, transmite Mediafax.

Slujba, care a avut loc in curtea casei parintesti, a fost oficiata de 12 preoti. La ea au participat peste 1.500 de persoane, printre care rude, prieteni, dar si foarte multi localnici, care l-au apreciat pe Alin Popa pentru investitiile pe care le-a facut la Brad si pentru modul in care a ajutat comunitatea locala.

Pe parcursul celor 90 de minute cat a durat slujba, opt avioane mici, apartinand unor prieteni de-ai lui Popa, au survolat zona, intr-un fel de spectacol aviatic.

Sicriul a fost purtat de la casa parinteasca a lui Popa pana la cimitir, pe o distanta de circa un kilometru si jumatate, pe platforma unui TIR, in timp ce sutele de coroane primite au fost transportate cu un alt TIR.

In momentul in care sicriul a plecat din curtea casei parintesti catre cimitir, multi localnici s-au alaturat, aplaudand, convoiului.

Alin Popa a fost ingropat in cimitirul aflat in curtea Bisericii Adormirea Maicii Domnului, in cripta familiei, alauri de mama sa.

Patronul firmei Edy Spedition, Alin Alexandru Popa, al carui nume apare in TOP 300 Capital, a murit, miercuri dupa-amiaza, in urma unui accident rutier care a avut loc intre localitatile Jebel si Sag, judetul Timis, dupa ce a intrat cu masina intr-un TIR care venea din sens opus.

Conform TOP 300 Capital, patronul firmei de transport si logistica Edy International Spedition, Alin Alexandru Popa, din Brad, este cel mai bogat hunedorean.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6107 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    l-au ajuns blestemele (Sâmbătă, 2 iunie 2012, 18:41)

    fost sofer la EDY [anonim]

    soferilor de la Edy, nu s a gandit ca soferii si familiile acestora poate fac foamea din cauza lui el marindu-si mereu averea imensa pe care a facut-o din banii furati si acum m-am intalnit cu un sofer de la EDY in Anglia sta de zile bune fara mancare, bani si fara motorina astepatand cursa sper ca e in iad deja sa simta si el frigul pe care l-am simtit si eu iarna noaptea cand mi a inghetat sticla cu apa in cabina ca nu ne dadea motorina suficienta si pentru caldura in cabina si sper ca Dumnezeu sa nu i-l ierte si sa plateasca toate faradeligile facute aici. Sa ii fie tarana usoara ca o piatra de moara.
  • -3 (7 voturi)    
    Condoleante (Sâmbătă, 2 iunie 2012, 18:44)

    trecator [anonim]

    Imi pare sincer rau de soarta dumnealui. Chiar astazi eram cu masina in trecere prin Brad in jurul orei 14 cand convoiul funerar se pregatea sa transporte trupul nefericit. Fratele meu are un TIR in strainatate si stiu cat de greu ii este sa se ocupe de el. Ganditi-va ca el avea 1100. E ceva extraordinar! Toata stima pentru ce a reusit in viata!
  • +3 (5 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte, ca s-a sinucis... (Sâmbătă, 2 iunie 2012, 19:02)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    La banii lui putea avea 25 de soferi personali pe zi, cate 1 pe ora si 1 de rezerva. A ales sa-si traseze singur soarta si i-a pus punct propria sursa de bani, un camion.
  • -4 (6 voturi)    
    RIP (Sâmbătă, 2 iunie 2012, 19:43)

    gigi [anonim]

    unul din cei mai valorosi romani. RIP
  • +2 (4 voturi)    
    a murit un samsar! (Sâmbătă, 2 iunie 2012, 23:17)

    australianul [anonim]

    acest samsar care era patronul edy spedition a murit datorita ca si-a platit polita catre toti soferii care garantau cu casele sa se angajeze la el, asa sa imbogatit acest memernic, datorita celor care nu aveau ce manca si doreau un loc de munca. oricum D-zeu sa-i ierte pacatele.
  • +3 (5 voturi)    
    perfect (Sâmbătă, 2 iunie 2012, 23:43)

    TB [anonim]

    Eu l-am cunoscut acum 7 ani. Era infatuat pana lad-zeu. Cred ca ar trebui sa ia aminte aia cu buzunare doldora si limbi ascutie: "nu te duci in rai cu sacii"
    • +1 (1 vot)    
      infatuat... (Duminică, 3 iunie 2012, 9:41)

      vio [anonim] i-a raspuns lui TB

      ca Gigi Becali... cum nu o sa vezi asa ceva la un om educat ....
      cam asa am vazut la multi fara scoala care au reusit sa faca bani...
  • 0 (0 voturi)    
    despre patronul edy (Duminică, 3 iunie 2012, 13:21)

    ion [anonim]

    La cei ce ati scris rau de morti sa va fie RUSINE.
    Cel putin omul acesta a asigurat de lucru la multa lume pe cind voi oare ce ati facut ?
    Poate iati vandut motorina sau lati furat cum ati putut sau nu lati putut fura de aceea al vorbiti de rau. SA VA FIE RUSINE

    DUMNEZEU SA AL ODIHNEASCA
  • 0 (0 voturi)    
    'LACRIMA RUTIERA' COMEMOREAZA VICTIMELE (Duminică, 3 iunie 2012, 16:49)

    LACRIMA RUTIERA [anonim]

    ”LACRIMA RUTIERA” IL VA COMEMORA DIN PACATE SI PE ALIN ALIN ALEXANDRU POPA.
    SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI.
    ” LACRIMA RUTIERA” – Proiectul prin care din anul 2001 sunt comemorate pentru prima data in Romania victimele tragediilor rutiere asa cum s-a intamplat si anul trecut in Piata Universitatii din Bucuresti cu ocazia Zilei Mondiale de Comemorare a Victimelor Traficului Rutier.
    ”LACRIMA RUTIERA” este initiat de victima unui accident rutier ramasa infirma in carje care pe langa comemorarea victimelor militeaza pentru reducerea severa a tragediilor rutiere in care au decedat mii si mii de OAMENI.
    ”LACRIMA RUTIERA” proiect inedit si apreciat din pacate mai mult in Europa si in lume de organizatii si oasociatii de profil, dar si la nivelul Parlamentului si Comisiei Europene, din pacate anul acesta il va comemora si pe Alin Alexandru Popa, pentru care va aprinde o lumanare, va depune flori si va varsa din inima o lacrima … rutiera.
    SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE.