UTA și Farul au remizat, scor 0-0, într-un meci contând pentru etapa cu numărul XX din SuperLiga României la fotbal.

Gica HagiFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

În urma acestui rezultat, Farul a acumulat 29 de puncte și se află provizoriu pe locul 6, în timp ce UTA se găsește pe 13, cu 22 de puncte.

„Nu știu dacă mulțumește pe cineva acest rezultat. Ca joc, în prima repriză, am avut două oportunități de a înscrie. Nu am făcut-o, ne-am precipitat. Ultima pasă nu a fost una bună.

În repriza a doua, ne-am anihilat reciproc la mijlocul terenului. Am încercat atât noi, cât și adversarii, să ne surprindem pe contraatac.

În prima repriză, cu mai multă concentrare, puteam să marcăm. Este un rezultat echitabil. În repriza a doua nu ne-am creat ocazii” - Mircea Rednic, antrenor UTA Arad, citat de Digisport.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre UTA Arad și Farul Constanța.