VIDEO Sorin Oprescu a anuntat ca va candida pentru un nou mandat la Primaria Capitalei

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:24 Actualitate | Politic


Primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, a anuntat, sambata, ca va candida pentru un nou mandat la alegerile locale din 2012.

"Da. Am de gand sa imi continui proiectel"', a declarat Sorin Oprescu, in cadrul emisiunii 3 X3, de la Realitatea TV, intrebat daca va candida pentru un nou mandat.

Referitor la viitorii sai contracandidati, el a sustinut ca "nu e nicio problema", adaugand ca "sunt multi oameni care tind spre maximumul de incompetenta".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1066 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Prostului, tichie de margaritar (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:38)

    gmarga [anonim]

    Opriti-l cat mai e timp! Faceti-i lui si bucurestenilor un bine.
    Popor mitic. nu cadeti in capcana "altu' mai bun nu avem...".
    Caci alftel, urna scapa turma...
    Parerea mea.
  • -1 (1 vot)    
    sunt sigur ca toti maidanezii din (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:39)

    dorel [anonim]

    buc daca ar putea vota .... ar iesi cu 90% domnul Oprescu

    HAM, HAM !
  • +15 (19 voturi)    
    Visele devin realitate (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:52)

    Gogu [anonim]

    Nu a atins maximumul de incompetenta si mai are nevoie de un mandat...
  • +13 (19 voturi)    
    nu te votez (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:57)

    mav [anonim]

    bucrestiul arata groaznic....in centru istoric s-a facut o cosmetizare de doi bani..la primul cutremur de peste 7 e jos tot ce-i acolo...in zona magazinului unirii misuna fauna tiganeasca cu bisnita, b-dul Magheru e plin de mesh-uri publicitare, u se mai vede arhitectura interbelica de loc, piatra cubica de pe Aviatoriilor e probabil deja vanduta mare parte..etc,etc....
    • 0 (0 voturi)    
      Nici eu nu ma duc sa-l votez (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 21:57)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui mav

      Ce sens are deranjul - oricum va castiga detasat
      din primul tur, umilind-o pe loctiitoarea de Basesc
      Bine ca macar Bucurestiul e o certitudine pe care
      nu o pot altera golanii cu smekeria cu voturi in plic venite din Portland , de la pocaiti stabiliti pe acolo acum 25 de ani si ingrijorati ca vin comunistii si nationalizeaza Cismigiul
    • +1 (1 vot)    
      f bine (Duminică, 23 ianuarie 2011, 9:56)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui mav

      Voteaz-o pe Udrea, daca nu cumva vandideaza direct la presedintie. O sa faca statiune balneara din Bucuresti, asa cum promisese....:))))
  • 0 (0 voturi)    
    te credeam maturizat Oparescule (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:06)

    Eneas [anonim]

    dupa ce ai distrus centrul istoric al Bucurestiului mutand statuia sacra a lui Mihai Viteazul unde a dorit imaginatia ta bolnava ,cqa sa faci o parcare care nu se va realiza niciodata , dupa ce tot felul de cruci si monumente funerare apar in cimitirul de la Universitate ,unde s-a instalat si o cruce pentru Paturca-de zici ca esti in alta lume ,dupa ce ai inmultit cainii fara stapan ,ca Isus painile ,din doi ai facut mii, dupa ce ca esti cum esti ,un vai de tine ,nici doctor,nici mason ,nici primar general,mai vrei o tura? vezi sa nu!
  • 0 (0 voturi)    
    Ei na! (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:08)

    emil [anonim]

    Doamne fereste!!! Mai bine ia o gura de aer si linisteste-te!
  • +1 (1 vot)    
    Eu il mai votez odata. (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:41)

    Creator [utilizator]

    Decat sa inceapa iar cu parcarile lui Udrea sau bordurile lui Videanu mai bine astept autostrada suspendata ! Macar la asta se mai misca ceva...
  • +1 (1 vot)    
    votez sau emigrez (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:41)

    votantul [anonim]

    Sper sa se tina de cuvant!
    Daca va candida avand ca opozanti hienele portocalii castiga sigur !
    Totusi, in jurul doctorului nu miroase a hotie la drumul mare, cum miroase in restul tarii.
  • 0 (0 voturi)    
    am avut mari emotii (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 20:26)

    mihai [anonim]

    Mi-era teama ca nu mai aud nimic despre suspendata.M-am linistit!
  • 0 (0 voturi)    
    revin la comentariul anterior (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 20:28)

    mihai [anonim]

    si il rog pe domnul doctor sa rada larg pentru afisele electorale.Ma-nnebunesc dupa dintii lui.
  • 0 (0 voturi)    
    Hai sa fim realisti... (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 20:31)

    Dennis Lopataru [utilizator]

    Hai mai baieti, nu mai vreti cel mai mare carnat din lume? :(
  • +1 (1 vot)    
    Gata? (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 21:57)

    adrian88000 [utilizator]

    A facut autostrda suspendata si mai vrea un alt mandat?
    Mare tupeu are acest nesimtit!
  • 0 (0 voturi)    
    ura (Duminică, 23 ianuarie 2011, 0:00)

    mariuca [anonim]

    bine face
    abia astept soseau suspendata ca de, scarile rulante de la metro Universitate nu fuctioneaza
    inca probabil nu a recuperat investitia facuta in anul electoral trecut
    dragilor, nu mai avem nicio scapare
  • 0 (0 voturi)    
    Mai bine (Duminică, 23 ianuarie 2011, 4:54)

    Manda Tanda Panda [utilizator]

    Si-ar vedea de meseria lui
  • -1 (1 vot)    
    Eu votez OPERSCU !!! (Duminică, 23 ianuarie 2011, 9:12)

    Bebe Marinescu [anonim]

    Bravo doctore. Eu spun bravo considerand ca Oprescu este cel mai bun primar de care am avut parte in ultimii 20 de ani. Nu spun ca nu mai sunt lucruri de facut.. Ohoho O gramada. De aceea voi Vota Oprescu pentru a permite continuarea proiectelor sale. Sincer, pe unde trec vad lucruri schimbate: de la asflatari in zone care de ani de zile "striga", prin scrashnitul rotilor masinilor noastre care se rup in gropi,: "ASFALTATI-NE", pana la zonele verzi foarte bine ingrijite si din ce in ce mai multe...
  • -1 (1 vot)    
    Daca prezenta la vot va fi tot sub 30% (Duminică, 23 ianuarie 2011, 16:19)

    Sile [anonim]

    Are chiar sanse sa fie reales. Dar pina atunci se pot intimpla multe. O zi buna !
  • 0 (0 voturi)    
    Firesc! (Luni, 24 ianuarie 2011, 8:24)

    Stepanida [utilizator]

    Un nou mandat pentru Sorin Oprescu,in 2012,e cat se poate de firesc!Oprescu mai are multe de facut in Bucuresti si dupa iunie 2012.Ca nu are contracandidati seriosi si nici nu sunt sanse sa apara vreunul,asta e in avantajul lui,si al bucurestenilor,satui de primari alesi pe criterii politice!