Dan Voiculescu va candida pentru un nou mandat de parlamentar

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Miercuri, 17 septembrie 2008, 17:40 Actualitate | Politic


Dan Voiculescu
Foto: AGERPRES
Dan Voiculescu, presedintele de onoare al PC, va candida pentru un nou mandat de parlamentar, a declarat pentru HotNews.ro Daniela Popa, presedintele Partidului Conservator.

 "Inca nu s-a decis daca va candida pentru Senat sau Camera Deputatilor, dar va candida intr-un colegiu din Bucuresti. O decizie finala va fi anuntata la prezentarea oficiala a candidatiilor  PSD+ PC ", a mai spus Popa.

Dan Voiculescu a cistigat un mandat de senator in alegerile din 2004, dar a demisionat din Parlament dupa ce a fost implicat in scandalul CNSAS.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1032 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Si de ce e asta stire? (Miercuri, 17 septembrie 2008, 17:54)

    Ion Vasile [anonim]

    Ce stire e asta? Pe cine draq intereseaza ca o sa candideze labish asta la Parlament? .. umm din nou.
    • +3 (3 voturi)    
      pentru imunitate (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:19)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui Ion Vasile

      pentru imunitate
    • +1 (1 vot)    
      candideaza in circumscriptia Belu militar ! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 20:43)

      adelita [anonim] i-a raspuns lui Ion Vasile

      il cauta pensia pe acasa si el tot cu ochii dupa fuste !
  • +4 (4 voturi)    
    normal.... (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:11)

    judex [anonim]

    in Romania PSDPNL-ului, numai Mona Musca a facut politie politica. Mi-e scarba,,,si de politicieni, dar si de toate mironositele care vorbesc de securitate.
  • +4 (4 voturi)    
    incredibil (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:13)

    eu [anonim]

    unde sunt ziaristii care sareau la gatul monei musca?!
  • +4 (4 voturi)    
    Felix..nici Purina nici Whiskas...nu isi cumpara.. (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:21)

    un domn [anonim]

    felix..de teama ca se strange latu ca la hingheri se ascunde sub imunitatea parlamentara..idea ca nu are de unde justifica banii ..averea lui..ca nu poate sutine cum a dobandit titlutile stintifice..il omoara incet..dar ..nu sigur..de acea omu se asigura ca un mandat parlamentar ii aduce linishtea..asta in scenariul lui de om bolnav ca va cashtiga psd, idea ca daca psd nu ies el aalegeri...va avea sfarsitu lu ala din filmu de la b1 tv...cum il cheama..ce lapsus am...tanase scatiu...tot nume de pisica..miauuuuuuuu
  • +4 (4 voturi)    
    sigur o sa te votam Felix (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:26)

    motanu [anonim]

    Draga felix, sa fi sigur ca o sa ai o multim de voturi, o sa te aclame lumea in plina strada... Pe tine si pe Iliescu :)) Ce gluma buna... ar face binesa nu candideze, scuteste niste bani aruncati aiurea si nici nu se face de kk... parerea mea
  • +4 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:35)

    [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    Geografie (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:39)

    Weather [anonim]

    Probabil o va face in colegiul electoral Baile Felix.
    • +2 (2 voturi)    
      perfect (Miercuri, 17 septembrie 2008, 19:31)

      un domn [anonim] i-a raspuns lui Weather

      subscriu..acolo..la baile felix..dar cu aia..care au mancat fasole inainte..ca aia sunt in leat cu el...
  • +2 (2 voturi)    
    Greata (Miercuri, 17 septembrie 2008, 19:40)

    alexandru [anonim]

    nici macar nu se incadreaza in categoria de politicieni pt care se aplica "politica e c..urva"
    nu stiu daca romania dupa 89 a produs ceva mai abject, sau cel putin care sa aiba tupeul sa iasa si in fata sa ne reprezinte
  • +1 (1 vot)    
    Pai mai are voie? (Miercuri, 17 septembrie 2008, 19:48)

    Alin [anonim]

    Eu stiam ca securistii tortionari cu patalama nu au voie sa mai candideze. Ori el chiar a cunoscut ca a turnat. El are acte in acest sens.
  • -1 (1 vot)    
    Felicitari Avramescu ! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 20:36)

    - [anonim]

    and no comment
  • +1 (1 vot)    
    Candideaza ? (Miercuri, 17 septembrie 2008, 20:45)

    bogdan [anonim]

    parca acum cateva luni spunea ca nu mai candideaza ... sau ala era Ilici ?
  • +2 (2 voturi)    
    . (Miercuri, 17 septembrie 2008, 21:05)

    Mda [utilizator]

    PROST e ala care il va vota!
  • +1 (1 vot)    
    catindatu (Miercuri, 17 septembrie 2008, 22:06)

    jorj [anonim]

    supt ce nume catindeaza ?
    pe bune, sau supt acoperire ?!
    hehehe, conserva conservatorilor !
    si apropo, ce conserva partidul asta ?
    ca sigur nu se trage dela carp si maiorescu..
    conserva iepoca de aur...
  • 0 (0 voturi)    
    Foarte bine, sa candideze... (Joi, 18 septembrie 2008, 4:30)

    Sandu [anonim]

    Intr-un colegiu cu cat mai multi votanti PSD. Care vor sta din acest motiv acasa sau vor vota pe altcineva.

    Cat mai multi Voiculesti pe listele PSD, sa vedem daca mai ia alianta PSD-PC cele 30% din sondaje.
  • +1 (1 vot)    
    stati linistiti (Joi, 18 septembrie 2008, 9:19)

    ionut [anonim]

    ...ca nu intra in parlament. se agita degeaba. romanii miros de la 100 km un sarlatan, un prefacut ca asta. unul din cei mai scarbosi politicieni de dupa '89.
  • 0 (0 voturi)    
    Cred ca e o stire falsa ! (Joi, 18 septembrie 2008, 13:16)

    martin [anonim]

    Stirea e un balon de incercare. Nu cred ca balaurul Felix este prost si ca atare nu cred ca va indrazni sa se prezinte la un colegiu din Bucuresti.
    Este prea cunoscut si nu in sens pozitiv si atunci are 2 solutii. Poate fi votat intr-un Stefanesti special si in cazul in care cumpara absolut fiecare vot, dar se pare ca e prea zgarcit. Cealalta solutie este sa fie votat direct pe ecranul Antenelor, ca acolo e stapanul inelelor si poate face orice, ca asa se fac sondajele de acolo si acum.
    Nu cred insa ca va mai candida, fiindca nici nu are nevoie. Este din pacate atat de puternic incat daca vrea muta si Romania din Europa si o duce in lumea dinozaurilor, de unde provine, impreuna cu terifiantii sai avocati !
  • 0 (0 voturi)    
    intra nu cine vreti! (Joi, 18 septembrie 2008, 13:23)

    roman [anonim]

    dupa 89 a iesit cine ati vrut?

    au astia un sistem de manipulare a maselor atat prin presa scrisa cat si prin cea vizuala si acustica ceva de speriat.

    degeaba va duceti la vot ca tot ei vor iesi pt ca ei nu promoveaza valorile reale ci pe ei insisi.

    sistemul trebuie schimbat.
    • 0 (0 voturi)    
      Cam asa! (Joi, 18 septembrie 2008, 18:01)

      maria [anonim] i-a raspuns lui roman

      Adica noi votam pe cine vrem si iese cine trebuie, ca tot ei securistii au controlul!!!
  • +1 (1 vot)    
    ce nesimtit... (Joi, 18 septembrie 2008, 17:13)

    catalin [anonim]

    imi vine sa vars de cate ori aud de el...nu stiu cati babuini or sa il voteze...probabil ca in Bucuresti foarte putini...