Iliescu: Prostia n-o comentez !

Vanghelie: Organizatia PSD Bucuresti nu mai accepta jocurile de culise ale lui Iliescu

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 7 aprilie 2008, 12:40 Actualitate | Politic


Marian Vanghelie
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a declarat, luni, referindu-se la viitorul candidat al PSD pentru Primaria Capitalei, ca organizatia pe care o conduce nu va mai accepta "sa se faca jocuri de culise" de catre Ion Iliescu.

"Nu mai acceptam sa se faca jocuri de culise nici de catre Ion Iliescu, nici de alte persoane din partid. Pe mine ma intereseaza vocea majoritatii din acest partid si ma bat ca sa nu se mai intample nici la mine, nici la alte organizatii aceste lucruri", a spus Marian Vanghelie.

Intrebat daca il va sustine pe Miron Mitrea, in cazul in care acesta va fi desemnat candidat la Primaria Bucuresti din partea PSD, Vanghelie a spus ca deocamdata nu s-au purtat discutii in partid despre acest lucru, dar ca "de principiu, e posibil orice".

Conducerea PSD s-a intrunit luni pentru a discuta despre candidatii partidului la pentru locale, in special pentru Primaria Bucuresti. Situatia in partid a devenit tensionata dupa ce Mircea Geoana a anuntat ca Marian Vanghelie este candidatul PSD la Primaria Capitalei. Vanghelie a fost contestat de aripa Iliescu, care il sustine pe senatorul Sorin Oprescu, mai bine plasat in sondaje. Mai mult, la sfarsitul saptamanii trecute a aparut un al treilea posibil candidat la Primaria Capitalei, seful de campanie al social-democratilor Miron Mitrea.

Update: Intrebat cum comenteaza declaratia lui Vanghelie, Ion Iliescu a replicat sec: "Prostia n-o comentez !".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1890 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ai grija (Luni, 7 aprilie 2008, 12:50)

    un om de bine [anonim]

    sa nu-ti rupi gatul tau mic mai mariane draga
    un om de bine
  • +1 (1 vot)    
    Mr. Vanghelie (Luni, 7 aprilie 2008, 13:09)

    me [anonim]

    Domnule Vanghelie, ca sa stiti foarte bine desi nu aveti suficienta cultura incat sa intelegeti: Dvs. sunteti un om care abia stie sa lege cateva cuvinte in limba romana, fiindu-va foarte greu sa va exprimati coerent. NU ne reprezentati nici macar la nivel foarte scazut, ar trebui sa va ganditi foarte bine la categoria de incultura din cate faceti parte si sa lasati oamenii capabili, educati, care stiu sa vorbeasca sa isi faca treaba. Dvs. mergeti la piata rahova si organizati tarebele, e mai util pentru noi in felul acesta, ne-ati fi de un folos real. Dar ma cam indoiesc ca puteti face si munca asta, trebuie macar sa poti vorbi coerent.
    Ne pare FOARTE rau ca un asemnea "exemplar" ca dvs. este pe scena aceasta politica. Chiar si atat de mizerabila cum este nici macar aici nu va este locul.
    • +3 (3 voturi)    
      cine? (Luni, 7 aprilie 2008, 13:22)

      cleopatra [anonim] i-a raspuns lui me

      ... l-a "impins" pe marean in pozitia in care s-a cocotat? la naiba cu partidul care sprijina genul acesta de "oameni". mi se pare ca nivelul "valorilor" acesui partid este cat se poate de clar: f. aproape de zero. si psd-ul se vrea a fi salvatorul romaniei? baieti, ati luato razna!
  • 0 (0 voturi)    
    Sa candideze la promaria municipala (Luni, 7 aprilie 2008, 14:02)

    Un roman anonim [anonim]

    Daca candideaza la primaria municipala isi rupe gatul (politic vorbind) in mod sigur si scapam de el de la sectorul 5, cel batut de soarta cu doua mandate ale acestui analfabet populist penal.
  • 0 (0 voturi)    
    Cu almanahele pe maidan (Luni, 7 aprilie 2008, 14:20)

    Gicu contra [anonim]

    Stiu ca nu e original dar se potriveste. Daca zic "domnul Vanghelie" cu siguranta o sa-i jignesc pe multi din cei ce prefera coniacul din reclama in detrimentul cupajelor anonime de Ferentari. Asa ca n-o sa-i zic.
    O sa-i zic doar sa faca bine si sa-si stranga inca prea precocele dar vremelnicele sunci din gusa si sa se care inapoi la aia primara. Ca primaria care este s-a imputit de el.
    Si noi si neamul nostru la fel.

    A... si ca sa ne respectam pana la capat, sa spunem si un din suflet "Adio draga Nelo!". Sa ne treaca de sete si noua.

    Ura si al gara
  • 0 (0 voturi)    
    Cand deschide Vanghelie gura ... (Luni, 7 aprilie 2008, 15:24)

    andi [anonim]

    ... iese aerul din capul lui.
  • +1 (1 vot)    
    Prostia lui Iliescu poate... (Luni, 7 aprilie 2008, 16:18)

    emil [anonim]

    Prostia pe care a facut-o Iliescu cand la tolerat pe Vanghelie ca aliat impotriva lui Geoana. Acum danseaza mosule dupa cum iti canta malelistii si coruptii. Geoana a fot un tantalau, dar pentru simplul motiv ca nu ti-a dat un picior in fund atunci cand PSD-ul mai putea fi salvat.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce aveti cu el? (Marţi, 8 aprilie 2008, 11:03)

    unu din sectoru 5 [anonim]

    Oameni buni lasati-l sa candideze la primaria capitalei ...

    De cand e primar in sectoru 5 strada mea arata ca dupa razboi. Singurele lucruri pe care le-a facut au fost vanghelioanele pentru pensionari si parcu de la Sebastian unde da bairame pentru prostii care-l voteaza.

    Daca candideaza la primaria capitalei o sa piarda si poate scapam de el definitiv.
    • 0 (0 voturi)    
      A mai facut si altele (Marţi, 8 aprilie 2008, 12:39)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui unu din sectoru 5

      A boit aiurea in campanie blocurile de pe Rahova.S-a terminat campania s-a terminat si boitul asa ca unele blocuri sunt jumatate boite, jumatate nu. Parcul de la Sebastian , facut de Chirita a fost distrus si refacut de cateva ori, probabil ca au iesit comisioane din gros. In plus a dat numeroase pomeni electorale in obiecte
      (inclusiv prezervative la pensionari din cate am auzit) si in bani, inclusiv la unele persoane cu importante functii de conducere in intreprinderi din sector. De cand e primar e intr-o continua campanie electorala, platind inclusiv aplaudaci la diversle sedinte ale PDSR. Iar scolile si gradinitele le-a modernizat diferentiat, uin unele introducand un lux vecin cu risipa iar in altele, marginase, nici macar reparand minimul necesar. Cam asta-i marele gospodar.
  • 0 (0 voturi)    
    Iliescu este un criminal (Miercuri, 9 aprilie 2008, 6:09)

    BANATEANUL [anonim]

    care in iunie 1990 a dat ilegal ordin armatei sa intervina in strada fara ca acesta in calitatea de sef al statului, sa proclame in prealabil Starea de Necesitate-Starea de Urgenta.In urma acestui ordin ilegal, armata a folosit ilegal armamentul din dotare ;au rezultat morti si raniti.
    • 0 (0 voturi)    
      iliescu (Vineri, 11 aprilie 2008, 20:46)

      piticania [utilizator] i-a raspuns lui BANATEANUL

      voi, banatenii, ati ramas cu pitici pe creier, beti o gura de apa!!!!