Dan Cristian Popescu anunţă că e susţinut de PSD pentru Primăria Sectorului 2

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 8 august 2020, 14:27 Actualitate | Politic


DC Popescu, cu Firea si Ciolacu
Foto: Facebook/ Dan Cristian Popescu
Viceprimarul Sectorului 2, fostul liberal Dan Cristian Popescu, a anunţat, sâmbătă, că PSD susţine candidatura sa la primăria de sector, notează Agerpres.

„Nu am intrat în politică pentru a lupta pentru o ideologie, ci pentru a face tot ce pot pentru cetăţeni. Deoarece proiectele mele, propuse, discutate şi susţinute de către cetăţenii Sectorului 2, au fost călcate în picioare din raţiuni politice, am ales să continui lupta cum pot mai bine. De astăzi sunt candidatul susţinut de către PSD la Primăria Sectorului 2 şi cu sprijinul primarului general, doamna Gabriela Firea, voi implementa proiectele mele şi vom schimba faţa Sectorului 2 în următorii patru ani. Le mulţumesc celor de la Partidul Social Democrat pentru că au ales să formeze echipa cu cetăţenii din acest sector. Şi eu consider că, întotdeauna, oamenii trebuie să fie pe primul loc. Nu alianţele comerciale de partide!”, a scris Dan Cristian Popescu într-o postare pe Facebook.

Postarea sa este însoţită de o fotografie în care apare alături de primarul Capitalei, Gabriela Firea, şi de preşedintele PSD, Marcel Ciolacu.

Pe 6 august, Dan Cristian Popescu a anunţat că va candida la Primăria Sectorului 2, precizând că va negocia cu partidele care sunt dispuse să îi ofere susţinere sau să se înscrie independent în cursa electorală.

PNL şi USR PLUS au decis să aibă candidaţi comuni pentru primăriile sectoarelor Capitalei, Radu Mihaiu (USR PLUS) fiind desemnat să intre în cursa electorală pentru Sectorul 2 şi nu viceprimarul liberal Dan Cristian Popescu.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6147 vizualizari

  • +15 (23 voturi)    
    >>> (Sâmbătă, 8 august 2020, 14:47)

    GemstonePig [utilizator]

    Asa arata doi milionari hoti si un papagal.
  • +16 (28 voturi)    
    Acum se vede de ce USRplus nu l-a acceptat (Sâmbătă, 8 august 2020, 14:56)

    UnOarecare [utilizator]

    Urma sa fie alt reprezentant fara scrupule a birocratiei corupte si incompetente a PSDistilor in administratie.
    Sa votam un partid cu principii si nu pe cei ce au distrus Romania in ultimi 30 de ani!
    • +10 (16 voturi)    
      exact (Sâmbătă, 8 august 2020, 15:01)

      Wheelwright [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

      si-a dat arama pe fata...
    • +3 (9 voturi)    
      Superb!!! (Sâmbătă, 8 august 2020, 16:33)

      gebica [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

      „Deoarece proiectele mele, propuse, discutate şi susţinute de către cetăţenii Sectorului 2, au fost călcate în picioare din raţiuni politice”, de către un primar dela PSD. Ce bine face că acum vrea să vină și să le calce în picioare singur. Mare jigodie! PNL=PSD, adică USL să trăiască.
  • +5 (11 voturi)    
    .. de unde descarc poza asta hd? (Sâmbătă, 8 august 2020, 15:04)

    alex562 [utilizator]

    .. buna de desktop
    • +4 (8 voturi)    
      De pe un site de poze (Sâmbătă, 8 august 2020, 17:30)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui alex562

      Sectiunea "natura si animale salbatice".
  • +6 (14 voturi)    
    Ținuta unui Presedinte de Camera a Deputaților (Sâmbătă, 8 august 2020, 15:52)

    Azra [utilizator]

    Doamna Firea, poate initiati Dumneavoastra la partid, cu autoritatea pe care o aveti, o colectă pentru a-i cumpăra d-lui Ciolacu niȘte haine corespunzătoare funcției pe care o are, de președinte al Camerei Deputatilor României și pe care să le îmbrace când merge la Cameră pentru activități oficiale sau la interviuri ori întruniri publice cu presa.Eu ofer de pe acum și o mașină de ras Gillet, cu lame duble și un tub cu cremă de ras Palmolive(de bună calitate), pentru ca tot românul să aibe posibilitatea să vadă cum arată dânsul realmente, la față. Așa cum îl vedem în poza dv, cu dânsul și cu dl Popescu, eu am crezut inițial că este un țapinar de prin Oaș, coborât pentru câteva zile să se relaxeze la București, după tri săptamâni de lucru. Norocu cu blujii ăia că nu îs rupți pân jănunți..
    PS Ar trebui ca cele doua camere reunite să adopte un regulament privitor la ținuta pe care aleșii poporului trebuie să o aibe atunci când își exercită activitățile oficiale la Parlament, ca să nu ne facă de râs pe noi ăștia care i-am ales - ÎN ȚARĂ, DAR ȘI PESTE HOTARE, MAI ALES .
    • +1 (5 voturi)    
      Un țapinar din Oaș arată de 100 de ori (Sâmbătă, 8 august 2020, 19:07)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Azra

      mai bine decât Ciolacul din Simileasca Buzăului.
      În plus omul din Oaș nu este așa brunet.
  • +3 (9 voturi)    
    sorry,but (Sâmbătă, 8 august 2020, 16:28)

    Fu Thien Zbang cenzuratul [utilizator]

    la câți proști sunt la bucale .are mari șanse!
  • +6 (12 voturi)    
    du-te invartindu-te (Sâmbătă, 8 august 2020, 16:37)

    bokila1 [utilizator]

    maimutoi corupt ca si frate-su fugit nu mai stiu pe unde....sper sa vina bucurestenii la vot si sa scapam de toate lichelele din mandatul asta....primari, viceprimari, directori si tot felul de sefi care au jefuit bucurestiul
    • +1 (3 voturi)    
      Nu.. (Duminică, 9 august 2020, 4:20)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui bokila1

      spera prea mult...Eu o sa votez, si fi-miu care a facut 18 in mai o sa voteze si el...dar cu o floare nu se face primavara...
  • +3 (9 voturi)    
    Ha Ha Ha (Sâmbătă, 8 august 2020, 19:23)

    mircea112 [utilizator]

    Grivei, dupa os! 4 ani a dormit cu Tudorel in post!
    Ce proiecte? N-ai facut nimic 4 ani! Te dadeai liberal, apropiat de tineri ...si tu erai o ciuma rosie undercover!
  • +2 (4 voturi)    
    intregirea familiei (Sâmbătă, 8 august 2020, 19:47)

    revo [utilizator]

    In sfarsit, acasa! Ajunse si fiul risipitor la matca. Taie Ciolacu un miel, face Firoaica o fripturica buna... Ce pacat ca nu e si Dragnea, facea si el un gratarel de porc, o minunatie!