Viorica Dăncilă anunţă că PSD va depune o moţiune de cenzură împotriva Guvernului Orban

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:24 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Facebook
Preşedintele Partidului Social Democrat (PSD), Viorica Dăncilă, a confirmat, marţi seară, posibilitatea ca PSD să depună, în luna februarie a anului viitor, o moţiune de cenzură împotriva guvernului liberal condus de Ludovic Orban.

Dăncilă, care are şi calitatea de candidat în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, a declarat marţi seară, într-o emisiune la TVR, că moţiunea de cenzură ar urma să fie depusă în contextul unui „program de austeritate pe care vrea să îl implementeze Guvernul Orban”, citează Agerpres.

„Da. Este normal ca PSD să depună o moţiune având în vedere programul de guvernare, programul de austeritate pe care vrea să îl implementeze Guvernul Orban. Am promis că vom face o opoziţie foarte activă, am promis că nu vom lăsa să fie sancţionaţi nici pensionarii, nici salariaţii şi nici să vedem măsurile antiromâni pe care le ia acest guvern. Noi am luat măsuri pro oameni, pro români. Vedem că acum măsurile pe care vor să le ia sunt împotriva românilor”, a afirmat Viorica Dăncilă.

Liderul social-democrat a susţinut, de asemenea, că liberalii „îşi dau mai mereu cu stângul în dreptul”.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8335 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Lol (Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:28)

    mitg [utilizator]

    N-ai vrea tu sa te duci dupa dedi sa dezbati cu el acolo porcarii d-astea?
  • +13 (15 voturi)    
    Auzi la ea, "pt ca ar vrea" (Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:44)

    Dalinar [utilizator]

    Pai mai Veorika, iar te joci cu bica? Motiune de censura pt o presupunere? Loool!!!!
    • +3 (7 voturi)    
      Veorika se trezeste cu borcanele de zacusca (Marţi, 12 noiembrie 2019, 23:02)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Ce le pune barbatsuu ca au Novichock
  • +7 (9 voturi)    
    nu mai era cazul! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:58)

    oldman_boy [utilizator]

    Sa ne arate cat de idioti sunt si pentru ce se agita.
    Cum sa depui motiune de cenzura pentru un guvern care este la 7 zile de la investire?
    Si daca o amana pentru februarie, este acelasi lucru. De unde stii tu in noiembrie cum va fi fost activitatea guvernului in februarie 2020 cand depui motiunea de cenzura?
    Le lipseste ciolanu'.
  • 0 (4 voturi)    
    de de unde ca nu e asa de proasta (Marţi, 12 noiembrie 2019, 23:49)

    loveparade [utilizator]

    daca poate vedea in viitor si stie ce vor face aia gresit
  • +4 (6 voturi)    
    Notiunea de cenzura ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 23:57)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Ehe....ehe...ehe...vrabia malai viseaza sa ciuguleasca de la Palatul Victoria !
  • -9 (9 voturi)    
    W Dancila = Victorie !!! (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 0:07)

    MihaiDumitrescu1 [anonim]

    Joianu o sa fie vecin de celula cu Liviu, dar cu o condamnare mai consistenta ! Uraaaa !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Viorica vrea să-l sperie pe Orban. (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:31)

    asavreau [utilizator]

    Viorica vrea ca Orban să înceteze cu dezvăluirile privind dezastrul lăsat de Dăncilă.Ca de obicei când spune ceva,Viorica spune și o prostie.Moțiunea va fi în februarie când crede Veo că Orban va greși.