Viorica Dăncilă, cu elicopterul în turneu electoral în Moldova, regiunea unde nu s-a construit niciun kilometru de autostradă / Fifor: E plătit de PSD

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 16 august 2019, 13:37 Actualitate | Politic


Dancila, cu elicopterul
Foto: Stiri Suceava
În turneu electoral în Moldova, ​​Viorica Dăncilă a venit cu elicopterul la Iași, precizând că pentru a putea ajunge în fiecare județ trebuie să apeleze și la acest mijloc de transport. Secretarul general al PSD, Mihai Fifor, a precizat că elicopterul este plătit din fondurile partidului.

„Am venit de foarte multe ori cu mașina. Este prima oară când vin cu elicopterul. Am spus că o să vin în fiecare județ al țării. Ca să pot ajunge în fiecare județ trebuie să apelez de multe ori și la acest mijloc de transport, dar am venit de fiecare dată cu mașina”, a declarat Viorica Dăncilă, la Iași, citată de Mediafax.

Întrebată dacă știe cât durează să ajungi cu mașina la Iași din București, premierul a răspuns: „Probabil acesta este și motivul pentru care facem toate eforturile pentru a putea dezvolta infrastructura în România”.

Secretarul general al PSD, Mihai Fifor, a precizat că elicopterul este plătit din fondurile PSD.

„Este un elicopter angajat de PSD, vă spun lucrul acesta în calitate de secretar general al partidului. E plătit de PSD, din fondurile de la PSD”, a susținut Fifor.

Portalul Stiri Suceava a publicat imagini cu Viorica Dăncilă când se urca într-un elicopter de culoare roșie.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















11654 vizualizari

  • +39 (39 voturi)    
    Pe banii noștri, monser (Vineri, 16 august 2019, 13:40)

    oxbridge [utilizator]

    Ce partid a luat subvenție de la buget de 20 milioane de RON in iulie?
    S-avem parol. Amice, ești idiot.
    • +22 (22 voturi)    
      Aveți dreptate.Ciuma Roșie și-a extras (Vineri, 16 august 2019, 15:15)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui oxbridge

      câți bani a vrut din bugetul țării și Fiforschii ne
      aruncă,in stil sovietic,praf in ochi.Cred că nu ne
      mai facem bine dacă vom vota tot cu bolșevicii
      cleptomani.
      • +13 (13 voturi)    
        elicopterul cu care au cautat-o pe Alexandra (Vineri, 16 august 2019, 16:00)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        imediat dupa ce au primit descrierea ei despre cum arata curtea unde era tinuta captiva.
    • +13 (13 voturi)    
      nu va trece mult (Vineri, 16 august 2019, 17:02)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui oxbridge

      si vor arunca manifeste din elicopter pt alegeri
  • +30 (32 voturi)    
    Cu câtă nesimțire spune Fifor! (Vineri, 16 august 2019, 13:43)

    asavreau [utilizator]

    //Este plătit de PSD//.Muncesc cei de la PSDd pe rupte să-i plătească elicopterul lui Dăncilă.Măi Fifor,tu îți bați joc de noi?
  • +53 (53 voturi)    
    gretos (Vineri, 16 august 2019, 13:43)

    danco [utilizator]

    si fondurile partidului de unde mm vin? Nu de la noi din buzunar? Jeguri de oameni ce sunt.
    • +27 (27 voturi)    
      recent au fost impartite vreo 20 de milioane (Vineri, 16 august 2019, 13:50)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui danco

      de lei de la bugetul de stat, din care psd-ul a incasat mai bine de jumatate

      deci, fifore, ia mai zi odata cine plateste de fapt elicopterul proastei satului?
    • +22 (22 voturi)    
      Au vandut vila lui draghici din pipera (Vineri, 16 august 2019, 14:03)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui danco

      Ca sa plateasca elicopterul lu vacsilica
    • +14 (14 voturi)    
      Plimbari cu Elicopterul cand ai DATORII !!!!!! (Vineri, 16 august 2019, 16:09)

      MirceaCS [utilizator] i-a raspuns lui danco

      PSD, dar nu numai, are datorii. Eu nu pricep cum e posibil sa aiba bani de plimbari cu elicopterul cand are datorii???????????

      E ca si cum eu as avea imprumuturi dar in schimb ma plimb cu elicopterul !!!!!!!!!!!

      Ce bine e la STAT !!!!!!!!!!! (Stat = nu faci nimica)
      • +10 (10 voturi)    
        E85 (Vineri, 16 august 2019, 19:23)

        florinos [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

        Doar nu ai pretenția ca Viorica Dancila sa circule pe E85 numit Drumul Morții ?
    • +1 (1 vot)    
      Si ce daca? (Sâmbătă, 17 august 2019, 8:52)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui danco

      Ai 50 de voturi, numai 50 au citit, au fst de acord, si ti-au dat plus.
      Dar MILIOANE si milioan de telesoectatori ai Latrinelor voteaza in continuare cu Partidul lui Dracnea, pentru ca ei nu isi pun niciodata intrebari. Nu se intreba "de unde banii?", nu se intreba de ce nu sunt autistrazi, pentu ei CIolannis si Sorosh sunt mereu de vina!
  • -31 (35 voturi)    
    pacat (Vineri, 16 august 2019, 13:45)

    cucuveauamov [utilizator]

    ca s-au distrus autostrazile facute de Basescu, Boc si ceilalti conducatori de isprava ai Romaniei.
    • +16 (18 voturi)    
      Cucuveaua... (Vineri, 16 august 2019, 15:15)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Malitios si pe langa subiect....ca de obicei!
      • -7 (9 voturi)    
        Comment sters de user (Vineri, 16 august 2019, 16:25)

        Criminal in paralel [anonim] i-a raspuns lui paonipao

        • +11 (11 voturi)    
          Fara nod in gat... (Vineri, 16 august 2019, 18:10)

          paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Criminal in paralel

          Este deja un truism ca nu a facut nimeni autostrazi in Romania!
          O stim cu totii de atatia ani!
          Problema este ca astia (psd) au castigat alegere promitand - intr-un program de guvernare ametitor de mincinos - vrute si nevrute ...inclusiv autostrazi fara numar!
          Sper ca nu ti s-a pus nodul in gat!
          • +10 (10 voturi)    
            Program de Guvernare (Vineri, 16 august 2019, 19:25)

            florinos [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

            Probabil nu mai au bani dupa ce au construit Spitalele județene promise in Programul de Guvernare
        • +4 (4 voturi)    
          Prietene , din 30 de ani (Vineri, 16 august 2019, 22:19)

          kokos [utilizator] i-a raspuns lui Criminal in paralel

          cati au trecut de la revolutie , psd=fsn=pdsr au fost la putere 22 , asa ca...
          • -1 (5 voturi)    
            Comment sters de user (Vineri, 16 august 2019, 23:23)

            Criminal in paralel [anonim] i-a raspuns lui kokos

            • 0 (0 voturi)    
              Pe vremea lui Boc (Sâmbătă, 17 august 2019, 22:37)

              somesanu [utilizator] i-a raspuns lui Criminal in paralel

              stie tot fraieru' ca a fost criza economica (la nivel global chiar). Acu'se bat unii cu caramida-n chiept ca economia duduie ( ca pe vremea lu'Moliceanu) si tot nu se vede nici o realizare...
  • +22 (22 voturi)    
    nechibzuinta fata de buzunarul propriu (Vineri, 16 august 2019, 13:46)

    U_swamp [utilizator]

    Fifore, ce faci? Daca cheltuiti banii partidului pe elicopterele Veoricai, cu ce va mai cumparati masini si vile?
  • +22 (22 voturi)    
    Doar asa ca sa va faceti o idee (Vineri, 16 august 2019, 13:48)

    teo4ro [utilizator]

    O ora de zbor cu jucaria asta costa ~4000 de euro.
    • +6 (6 voturi)    
      Poate pentru oamenii normali.. (Vineri, 16 august 2019, 19:12)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui teo4ro

      Care sunt sansele ca ora de zbor sa coste dublu, pentru ca firma apartine unuia dintre ei si banii partidului, alocati tot de ei de la bugetul de stat trebuie oricum cheltuiti?..
  • +23 (23 voturi)    
    hmm (Vineri, 16 august 2019, 13:48)

    dum_i [utilizator]

    nu criminalule, fondurile de partid sunt banii munciti de romani

    bani din taxe si impozite care trebuiau sa salveze vieti ca ale alexandrei, nu sa ii furati voi cu cinci maini odata.

    gunoaie nenorocite ce sunteti.
  • +26 (26 voturi)    
    Istoria se repetă (Vineri, 16 august 2019, 14:00)

    comentatordiletant [utilizator]

    Un sfetnic:
    - Majestate, poporul nu are pâine!

    Maria Antoaneta:
    - Să mănânce cozonac!


    Un parlamentar:
    - Prima mea ministră, moldovenii n-au autostrăzi!

    Veorica:
    - Să circule cu elicopterul!

    P.S. Maria Antoaneta a fost decapitată le Revoluția Franceză.
  • +21 (21 voturi)    
    Hai sictir (Vineri, 16 august 2019, 14:05)

    omezu [utilizator]

    Si banii din conturile P$D (ce n-a furat inca Draghici) de unde sunt, nu din banii nostri?! Borfasilor!
  • +19 (19 voturi)    
    Dar salariile voastre de ministri, (Vineri, 16 august 2019, 14:08)

    rectificare [utilizator]

    tot de pesede sunt platite ? Pentru asta e platit un ministru, sa-si faca campanie electorala ?
  • +16 (16 voturi)    
    adica e platit de noi, din taxele si impozitele (Vineri, 16 august 2019, 14:11)

    ilex2013 [utilizator]

    celor care produc ceva in tara asta ...ca bugetarii nu produc nimic dar au salarii duble ....
  • +18 (18 voturi)    
    pai da (Vineri, 16 august 2019, 14:11)

    sorvas [utilizator]

    adica fondurile noastre, ale tuturor. PSD incaseaza pe 2019 cam 255 de milioane RON din banii romanilor si...madam Veorica se da cu Elicopterul ca sa-si faca Turneu. Destul de intelept, as zice.
  • +14 (14 voturi)    
    Fonduri de la PSD? (Vineri, 16 august 2019, 14:14)

    jorj_bv [utilizator]

    Nu sunt de la buget cumva? De zeci de ori mai multe date de infractorul Draghici prin masluirea legii (dublarea procentului cu schimbarea bazei din PIB, nu din buget) .
  • +12 (12 voturi)    
    Tupeu (Vineri, 16 august 2019, 14:23)

    morometu [utilizator]

    Ca de obicei, sfidare de la inaltime... cu elicopterul! Banii de la psd sunt cumva din buzunarele lor sau ale noastre? De ce sa suport eu costurile psd in conditiile in care eu nici macar nu i-am votat?
  • +14 (14 voturi)    
    Poi da (Vineri, 16 august 2019, 14:25)

    aiureantramvai [utilizator]

    Intr-o tara bananiera cum e Olanda, ati fi putut merge cu trenul sau chiar cu bicicleta. Noroc ca v-ati nascut in Romania, tara autostrazilor aeriene, cu helicopter la scara
  • +14 (14 voturi)    
    Popor nerecunoscator! (Vineri, 16 august 2019, 14:50)

    nlln [utilizator]

    Aceasta femeie "a scos tara din noroaie" si culmea cand sa se deplaseze si ea intr-un turneu electoral ca orice om normal, mai ales social democrat , cu o masina , poate Dacia, tren..ceva mai....popular nu are cum.

    La Iasi se poate ajunge doar cu elicopterul!

    Popor de oameni nerecunoscatori!
    Sa nu construiesti tu o autostrada in 30 de ani, o cale ferata.

    Sa obligi tu, popor roman, tocmai pe d-na Dancila sa atinga pamantul patriei coborand din ditamai elicopterul , in plina campanie electorala.... asa ceva... nu este posibil.

    Doamna s-a sacrificat platind zborul din fondurile partidului.
    Urmeaza sa se sacrifice locuitorii zonei respective.Circuland pe drumurile inexistente dar scoase din noroaie in orice caz.
  • +11 (11 voturi)    
    Banii de elicopter vin din subventiile publice? (Vineri, 16 august 2019, 16:10)

    Popandau [utilizator]

    Ne luati de prosti?
  • +9 (11 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 16 august 2019, 16:26)

    Criminal in paralel [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Simplu (Vineri, 16 august 2019, 17:01)

    Jolly Roger [utilizator]

    Sa se renunte la subventiile pentru partide!

    Partidul e făcut de oameni pentru oameni. Oamenii multumiti pot sa contribuie direct catre partid - donatii, cotizatii, etc.

    Chiar si fara subventii inutile de la stat, un partid ce a castigat alegerile cu 47% din voturi nu ar avea nicio problema financiara, nu?

    Mai ales cand te lauzi cu o guvernare prosperă si infloritoare!
  • +5 (7 voturi)    
    (Vineri, 16 august 2019, 17:02)

    Filbert [utilizator]

    Da, e platit de pesedeaua care a vindut seminte la coltu' strazii pina a strins suma de elicopter.
  • -4 (10 voturi)    
    Moldova (Vineri, 16 august 2019, 17:09)

    UpNext [utilizator]

    realmente are nevoie de autostrada, in conditiile in care populatia este in halul acela moral si de civilizatie? Mai intai civilizare, educatie, munca asidua, corectitudine si apoi facilitati....
    • +7 (9 voturi)    
      Nu uita ca Romania s-a facut la Iasi (Vineri, 16 august 2019, 19:03)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      E jenant sa te stradui sa tii zona in Evul Mediu ca infrastructura. Cum vrei sa se dezvolte? Cat despre civilizatie, ma lasi? Ca 90% din Bucuresti is in Evul Mediu ca mentalitatea, mitici grecotizati!!!
  • +5 (5 voturi)    
    In sfarsit am aflat de ce s-au marit impozitele... (Sâmbătă, 17 august 2019, 4:05)

    Alex735 [utilizator]

    1. Ca sa fie platiti asistatii sociali (asta stiam).
    2. Ca sa zboare elicopterul (asta nu stiam).

    Tot am aflat ceva pe ziua de azi.
  • +4 (4 voturi)    
    Moldova nu voteaza PSD (Sâmbătă, 17 august 2019, 7:08)

    matali [utilizator]

    Moldova vrea conditii mai bune de trai,spitale, scoli si cel mai important autostrazi pentru ca o infrastructura rutiera bine este critica pentru dezvoltarea regiunii si atragerea investitorilor. PSD a cam neglijat aceasta regiune, nu a facut nimic pentru ea, drept urmare oamenii nu ii vor vota. Vom vedea ca PSD va avea procente infime la alegeri in regiunea Moldovei asa cum la europarlamentare a fost un dezastru pentru ei. Asta la Vista PSD.