​​VIDEO Eugen Nicolicea, apostrofat și urmărit în trafic de un protestatar / Florin Iordache: Este inadmisibil. Vom analiza dacă legile sunt prea ușoare

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 6 ianuarie 2019, 18:32 Actualitate | Politic


Nicolicea, apostrofat de protestatari
Foto: Captura video Facebook
Protestatarul Marian Ceaușescu l-a abordat, duminică, pe deputatul PSD Eugen Nicolicea în fața unui imobil în București, în timp ce deputatul urca în mașină, după cum se vede dintr-o transmisie video de pe pagina de Facebook a protestatarului. Ulterior, acesta l-a urmărit în trafic pe deputat, relatează Mediafax. Colegul social-democrat Florin Iordache a declarat pentru Mediafax, în legătură cu gestul protestatarului, că aceste ieșiri sunt la limita legii și este inadmisibil „modul în care se jignește”.

"Bună ziua, domnule Nicolicea. La mulți ani, ce faceți?", spune Marian Ceaușescu.

"Bine, mulțumesc frumos de urare", îi răspunde Eugen Nicolicea, în timp ce urcă în mașină.

"Anul ăsta o să vă mai bateți joc de noi atâta? Că sunteți un nesimțit, știți, nu? Ați băut și urcați beat la volan? Ați băut? Golanule!", strigă după el Marian Ceaușescu. Ulterior, protestatarul se urcă în mașină și îl urmărește pe deputat în trafic.

Materialul video este urmat de altă transmisie live în care Marian Ceaușescu se află în autoturism și îl vede pe Nicolicea în mașină în trafic. În acel moment îi adresează mai multe injurii.




Marian Moroşanu, poreclit „Ceauşescu”, este unul dintre cei mai activi membri ai mişcării #Rezist, fiind prezent la aproape toate mitingurile organizate în Bucureşti împotriva partidului de guvernământ. Acesta susţine că este victimă a Revoluţiei din 1989 şi spune că a fost împuşcat în picior, în timp ce protesta în Piaţa Universităţii din Bucureşti.

  • Iordache, despre protestatarul care l-a apostrofat pe Nicolicea: „Este inadmisibil. Vom analiza dacă legile sunt prea ușoare”
Deputatul PSD Florin Iordache a declarat duminică pentru Mediafax, în legătură cu protestarul care l-a apostrofat și urmărit în trafic pe colegul său Eugen Nicolicea, că aceste ieșiri sunt la limita legii și este inadmisibil „modul în care se jignește”.

„E un comportament normal? Dacă cineva are ceva de spus, eu zic să spună potrivit normelor legale. Vom analiza ca să vedem dacă legile sunt prea ușoare, în ideea că îți dă posibilitatea să ai un comportament anormal, pentru că până la urmă cine are ceva de spus se poate comporta totuși civizilat și fără astfel de ieșiri. Dacă cineva are ceva de comentat vizavi de o atitudine politică a unui politician, are ocazia, atunci când sunt alegeri, să aibă o altă opțiune. Sau se poate, dacă consideră că a încălcat o lege respectivul, atunci se poate adresa organelor, dar modul în care se jignește și s-a depășit o anumită barieră cred că este inadmisibil”, a declarat Florin Iordache.

Social-democratul a adăugat că este nemulțumit „de ieșirile acestea la limita legii”.

„Până la urmă, să vii să șicanezi un om pentru că are o altă atitudine sau o altă părere? Pot să înțeleg că cineva are o altă opinie, dar nu pot să înțeleg că depășește un cadru civilizat și normal”, a completat Iordache.

Nicolicea nu este primul oficial urmărit de către protestatarii #Rezist. Anul trecut, președintele CCR Valer Dorneanu a fost urmărit și apostrofat până în fața blocului de protestatarii Cristian Dide şi Marian Ceauşescu. Ulterior, Mălin Bot și alți protestatari au mers acasă la Florin Iordache, unde i-au lipit afișe pe garaj.

În legătură cu protestatarii care i-au vandalizat, în noiembrie 2018, poarta garajului, Florin Iordache a precizat duminică pentru Mediafax că avocatul său a depus, în luna decembrie, o plângere penală la Parchetul General, care își urmează cursul legal.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















9660 vizualizari

  • -52 (64 voturi)    
    s-a vazut cine e civilizat si cine nu! (Duminică, 6 ianuarie 2019, 18:43)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    fara dubiu.
    • -45 (69 voturi)    
      In orice tara civilizata, asta-i "hartuire" (Duminică, 6 ianuarie 2019, 18:58)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      In orice tara civilizata, asta-i "hartuire" si se pedepseste, inclusiv penal. Si se aplica tuturor cetatenilor, nu numai politicienilor.
      • +54 (66 voturi)    
        Of cors, dar voi nu stetz civilizati! (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:01)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Voi meritati sa fiti haituiti, ca niste hiene ce stetz. Si parca mai ieri laudai pe TurdDorel, nu-ti convine cand bumerangul aruncat de Tine le paleste peste ochi? Prinde-l daca poti, pe infractor, ca pe boomerang nu esti capabil!!!
        • +30 (34 voturi)    
          Stirile de a doua zi: Iordache batut in trafic (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:15)

          -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

          Sa vedem daca mai are cine schimba legile.
          • +19 (21 voturi)    
            ... (Duminică, 6 ianuarie 2019, 20:59)

            tirolez [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

            Oho, e coada.
          • +20 (28 voturi)    
            Nu mai lipiti proteste pe usi de garaje (Duminică, 6 ianuarie 2019, 21:10)

            -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

            Ci lipiti usa direct. Spuma poliuretanica de constructii pe conturul acesteia functioneaza de minune si nu contine injurii. De asemenea, aplicata pe spatiul dintre janta si discul de frana, in toba de esapament, pe grila masinii sau de jur imprejurul usilor de la masina ajuta la pastrarea masinii calda si nemiscata. Nu stiu cat de bine polimerizeaza iarna, dar asa ca idee.
            • -18 (24 voturi)    
              don flostoner (Luni, 7 ianuarie 2019, 1:40)

              miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

              unde ati invatat chestiile astea ?
              la scoala de vara a sri sau a alora din harcov ?sau in fasia gaza ?pe strazile parisului ?
              fraierii care te aproba nu stiu ca vor trebui sa-ti plateasca pensie de serviciu !
              • +7 (9 voturi)    
                ia zi (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:54)

                liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                unu are porecla "Deputatul mitraliera" de ala d c nu urlati ca incalta legea?!

                dimpotriva... cand sunt stiri despre aia ii laudati ipocritilor... acolo nu mai e nici ilegal, nici violenta nici nimic!

                PS ma lasa-ne cu sri ma... serios asta cu acuzele de kkt e fumata de mult...
                PPS: apropos de pensie de serviciu... cat mai e salariu de postac kgbist?!
                • -3 (5 voturi)    
                  referitor la salariu (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:39)

                  miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

                  am inteles din postarile tale ca lucrezi in privat si ca in anul 2018 nu ti-a crescut salariu , iar sotia ta bugetara fiind are un salariu nu tocmai mare .
                  inteleg interesul tau ptr un salariu de postac kgbist .
            • +4 (4 voturi)    
              poate-i (Luni, 7 ianuarie 2019, 19:54)

              nahir [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

              sudează poarta într-o noapte, să vedem pe unde mai pleacă la Parlament?
              • 0 (0 voturi)    
                Poate (Marţi, 8 ianuarie 2019, 22:56)

                adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

                sudeaza poarta la parlament. Sa nu mai aiba loc de munca acesti hoti.
        • -22 (32 voturi)    
          Promovezi cam multa violenta (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:48)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

          Promovezi cam multa violenta.

          Esti absolut convins ca situatia de acum, cand procurorii intorc capul la tot ce inseamna infractiune contra unui pesedist va continua la nesfarsit?
          • +18 (30 voturi)    
            Fyi, in statele civilizate (Duminică, 6 ianuarie 2019, 23:00)

            Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            Canalii ca voi ar fi linsate, in America impuscate. Nu promovez violenta dar too much is just too much.
            • -11 (23 voturi)    
              nu te mai poti controla ? (Luni, 7 ianuarie 2019, 1:42)

              miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

              cand intri in sevraj bati campii rau de tot si amesteci limbile !
              despre ce America vorbesti ?
              • +13 (17 voturi)    
                Aia care nu ti-e familiara (Luni, 7 ianuarie 2019, 2:18)

                Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                Hint: nu e nici de Sud nici Centrala!!!
                • -11 (19 voturi)    
                  nu te cred ! (Luni, 7 ianuarie 2019, 4:31)

                  miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

                  dupa incitarile la violenta , inclusiv la crima , nu poti fi in usa sau canada !
                  ptr asa ceva te ia garda !
                  cat despre "Aia care nu ti-e familiara",
                  abtine-te !
                  • +6 (16 voturi)    
                    NW Calgary (Luni, 7 ianuarie 2019, 7:23)

                    Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                    Garda te ia in Mujicia mocofane, unde nu s-a auzit de libertate de exprimare.
                  • +7 (13 voturi)    
                    NW Calgary (Luni, 7 ianuarie 2019, 7:23)

                    Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                    Garda te ia in Mujicia mocofane, unde nu s-a auzit de libertate de exprimare.
                    • -7 (9 voturi)    
                      nu neadaptatule , (Luni, 7 ianuarie 2019, 14:51)

                      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

                      in Canada garda te ia si ptr propagarea crimei si a violentei , iar detinerea armelor de foc cu o teava mai mica de 104 cm este interzisa !
                      esti un mincinos , neadaptat nici in Canada , cum nu ai fost nici in Romania !
                      Pacat , Canada e o tara frumoasa cu oameni pasnici , dar au ajuns aici si de-i ca tine !
                      • +3 (5 voturi)    
                        Am fugit de analfabeti ca tine (Luni, 7 ianuarie 2019, 18:15)

                        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                        Lucrezi pe undeva sau esti pe ajutor???
                  • +3 (5 voturi)    
                    dupa "argumentele" (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:55)

                    liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                    care le aduci.. nu poti avea un IQ mai mare de 50!
                  • +1 (3 voturi)    
                    deci e Mexic! (Luni, 7 ianuarie 2019, 18:17)

                    gwolf [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                    multumit?
              • +2 (6 voturi)    
                wow... (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:55)

                liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

                cand psihopatii acuza oamenii normali ca-s psihopati...
                • -1 (5 voturi)    
                  babaiatle (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:40)

                  miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

                  ia-ti pastilele la timp ca sa te mai linistesti !
                  esti prea agitat !
          • +5 (7 voturi)    
            da infractiunea (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:53)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            pesedistilor conta poporului roman nu le vede nimeni?!

            unu are porecla "Deputatul mitraliera" de ala d c nu urlati ca incalta legea?!

            dimpotriva... cand sunt stiri despre aia ii laudati ipocritilor... acolo nu mai e nici ilegal, nici violenta nici nimic!
        • -22 (26 voturi)    
          cine este "voi"? (Duminică, 6 ianuarie 2019, 21:03)

          kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

          intreb si eu.
      • +3 (5 voturi)    
        scuze... (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:51)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        dar sa jignesti ca parlamentar poporu ce e tovarase?!
        de cate ori am fost facut: drogati, sobolani, si mai stiu eu ce?!
        sa nu mai vb. de jandarmi care dau cu gaze fara numaru in piata si alte tampenii...
        astea sunt ok, nu?!
    • +17 (21 voturi)    
      A scăpat ușor (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:55)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      În țările civilizate lua și un cofraj de ouă peste parbirz.:)
      • -21 (27 voturi)    
        mai ochiosule , (Duminică, 6 ianuarie 2019, 23:40)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        in tarile civilizate d-alde ceausescu ala nu umbla liber pe strada !
        • +12 (12 voturi)    
          asa o fi dar, (Luni, 7 ianuarie 2019, 11:26)

          gwolf [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

          in tarile civilizate Nicolicea nu exista nici ca animal de companie
        • +5 (7 voturi)    
          in tarile civilizate (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:57)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

          nu spunea nici un parlamentar despre popor: drogati, merita impuscati cu mutraliera, sobolani s.am.d.

          cand erau articole despre epitetele astea ii laudati pe psdisti "civilizatilor"
    • +19 (25 voturi)    
      Nicolicea (Duminică, 6 ianuarie 2019, 20:14)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      E un nesimtit si antiroman
    • +10 (14 voturi)    
      ! (Duminică, 6 ianuarie 2019, 23:57)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Da ba, un hot civilizat :)))))))), da buna ziua! Esti troll kgb sau psd, tot un drac!
    • +8 (8 voturi)    
      Lege ușoară! (Luni, 7 ianuarie 2019, 8:16)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Ce prost spune asta?Și tu îi iei apărarea!Sunt de acord că Nicolicea nu trebuia abordat în felul acesta,dar a primit ce a meritat.Să știi și tu și spune-i și protejatului tău că legile trebuie să fie corecte și pentru toți valabile,altfel se crează situații neplăcute și pentru cei care se pretind mai presus de lege.
  • +47 (53 voturi)    
    Pai nu Voi ati facut Legile Infractorilor? (Duminică, 6 ianuarie 2019, 18:48)

    Dalinar [utilizator]

    Voi, toata gashka in frunte cu Hamsterul si TurdDorel. Nu vreti egalitate nici in Infractiuni? Ce hipocriti!
    • -20 (28 voturi)    
      cine este "voi"?2 (Duminică, 6 ianuarie 2019, 21:04)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      intreb si eu din nou.
      • +15 (19 voturi)    
        Iti raspund din nou (Duminică, 6 ianuarie 2019, 23:03)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        Toti membrii Grupului Infractional Organizat aka psd si julaii de prin celelalte partide. Porcalanii din Ferma Animalelor. Panimayu?
  • +37 (43 voturi)    
    ... (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:00)

    tirolez [utilizator]

    Asta e nimic,macar asta nu urmarea sa-l jefuiasca. Dar la cati hoti elibereaza si cate legi dau in ajutorul infractorilor, ar trebui sa se uite cum merg treburile prin draga lor America Latina.
    Persoanele publice si familiile fiind tinte predilecte. Asta vor?
  • +31 (37 voturi)    
    ... (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:01)

    Ragnar [utilizator]

    La tomberon trebuiesc tinuti
  • +30 (38 voturi)    
    Da (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:10)

    serbanTeodor [utilizator]

    Astia vor sa dea foc la tara si lumea sa ii felicite pe strada. Eu chiar ma mir unde reusesc astia sa manance fara sa se trezeasca cu scuipat in mancare.
  • +30 (36 voturi)    
    Ceausescule, te duci singur la urs? (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:11)

    N.S. [utilizator]

    in loc sa mergem cateva mii, sa-i uram La Multi Ani ? si nu numai lui!
    • -10 (12 voturi)    
      pai ,ce (Duminică, 6 ianuarie 2019, 23:42)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      cateva mii sunt loviti de cal la bibilica , ca ala ?
      • +8 (10 voturi)    
        Cred ca sunt mult mai multi (Luni, 7 ianuarie 2019, 8:52)

        ABBV [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        doar dl. Marian e mult mai vocal, dar am o vaga impresie ca sunt cateva milioane in care mocneste ura. Din cei care au plecat din cei din multinationale .....oameni aia care muncesc pe bune. Din cei cu afaceri mici supra impovarate de taxe ....
      • +2 (2 voturi)    
        pentru ca (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:58)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        e f clar... ca cei care nu sunt cu psd sunt "loviti de cal la bibilica"

        logica de comunist!
  • +18 (20 voturi)    
    vai dar ce sensibil e dumnealui (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:28)

    clam [utilizator]

    l-a facut nesimtit, ce drama... se cheama occupational hazard, sau riscul meseriei. adica daca esti politician, iti asumi ca ai buzunarele pline, dar lumea te mai si injura. la fel si cu vedetele de la hollywood care se plang ca vai, nu mai au viata personala.
    si apoi se stie ca politica e o... mare doamna, insa politicienii au impresia ca tot noi tre sa fim aia si f... si cu banii luati.
  • +12 (14 voturi)    
    PSD-ul (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:48)

    KTerinca [utilizator]

    O sa ajunga la alegerile viitoare precum a patit PNT-CD.
    Cu Dracnea, Olgutza, Ciordache in frunte si cu Veorica la Guvern, nici nu stiu cat de neinsemnati vor deveni.
    Pentru tot PSD-ul, de la mic la mare, o urare de inceput de an: " Mu...e PSD !"
    • +2 (6 voturi)    
      Ar fi perfect (Luni, 7 ianuarie 2019, 8:58)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      dar este putin probabil, au dat salarii bugetarilor
      asistatii stau la cald, au promis pensii marite si au marit unele deja....oameni muncitorii ....au cam plecat din tara. Si pe multi mu i mai intoarce nimeni pt nimic ....Deci in marele haos creat categoriile care traiesc de pe cei ce produc ...au un procent substantial ...
      • 0 (0 voturi)    
        Au aflat (Marţi, 8 ianuarie 2019, 23:06)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui ABBV

        si bugetarii si pensionarii ca PSD a facut imense datorii la banci . Si ca vor trebui platite. Si astfel tara va intra in criza sau, mai rau, in faliment. Deci nu vor mai avea curaj sa voteze psd.
  • +11 (15 voturi)    
    Tricolicea, (Duminică, 6 ianuarie 2019, 19:53)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    nu știi ca cine seamana vânt culege furtună? I-ați gardă de corp că te așteaptă vremuri grele, ca și pe toți hoții și mafiotii cu care ești înhâitat în haznaua numită p$d=alde.
  • -10 (16 voturi)    
    Iohannes(I) sta de vorba cu Dragnea(D) (Duminică, 6 ianuarie 2019, 20:29)

    Nabucodonosor [utilizator]

    in cabinetul luxos din vila K7 la o cupa de whisky Ballantines de 18 ani ( am avut un vis terifiant...vaai),D zice,ce ai facut cu Coldea?i-l-am scos la pensie si atat,omul ne-a servit cu informatii pe toti,l-a obligat pe Ciolos sa de ordonanta sa poata sa faca cercetari penale,l-a trimis pe gen.D sa recicleze tantalaii din ICCJ,i-a dat Codrutei informatii sa faca dosare la comanda,a facut protocoale sa patrunda in toata justitia independenta...bun omu",bagaret...
    D-dar cu GHITA ? I-asta stia prea multe,a inceput sa toarna pe la TV despre toti,chefuri cuCodruta,plimbari exotice cu Coldea,intalniri la via din Prahova cu Ponta etc trebuia sa-l oprim defintiv dar avea informatii si a fugit afara...
    D-dar Codruta ? I-trebuia demult s-o dau afara dar nu s-a putut ca m-a santajat 3 ani cu un dosar aflat la ea,a trebuit s-o laud tot timpul ala cel mai greu cu grup infractional organizat la retrocedari Sibiu si a trebuit sa astept pana s-a prescris,m-a intarziat o luna dupa hotararea CCR....(mor amindoi de ras-ce-i fraierim pe astia)
    D- cu legile justitiei ce faci? I- pai nu stii?le resping,le atac la CCR,fac scandal la Tv,cer demisia guvernului si a lui Dancila de 10 ori ,il pun pe tantalaul de Orban sa faca denunt liu Dancila ,te atac pe tine la doua zile de ce penal esti...si la urma ,surpriza mare...le PROMULG...multumit ?(rad amandoi de se topesc)
    D- dar cu remanierea ? I-aici e mai complicat ca am primit un telefon de la conationala mea,madam M.sa nu las sa va prezentati la CE cu guvernul complect,Romania e de clasa inferioara ,,un fel de colonie,piata de desfacere,defrisari paduri,sa luam petrolul,gazul si tot ce mai putem,trebuie apostrofati permanent....si m-am obisnut sa incalc orice lege,hotariri CCR si constitutia ca eu (Iohannes)sunt smecher si nu fraier ca cei care le respecta si ma ales NIMENI NU-MI FACE NIMIC(rade de se prapadeste)
    si ma trezesc......cand sa aflu de ce fac asta,ma trezesc...offfff
    • +3 (3 voturi)    
      prosti (Luni, 7 ianuarie 2019, 14:07)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Nabucodonosor

      Postarea asta e o dovada ca prostii au timp de batut campii pe internet...
    • +3 (3 voturi)    
      realizezi (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:00)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Nabucodonosor

      ca cei ce au ccr , si justitia la degetu mic sunt pesedeii si draccnea... nu?!

      voi pesedii efectiv puneti in carca altora fix ceea ce faceti voi

      sunteti de tot kktu!
  • +15 (17 voturi)    
    Tovarase Iordache, (Duminică, 6 ianuarie 2019, 20:42)

    John M. [utilizator]

    Voi ne insultati in fiecare zi cu legile voastre care-i acopera pe borfasii vostri asa ca va vom urmari peste tot si speram ca si pe ultimul drum la Targoviste.
  • +17 (19 voturi)    
    Ciordache zis Degetel (Duminică, 6 ianuarie 2019, 22:17)

    cilli [utilizator]

    Dar sa arati degetul in Parlament... Legislatia nu e prea blanda aici?
  • +10 (14 voturi)    
    Jigodii pesediste (Luni, 7 ianuarie 2019, 0:35)

    europeanul2 [utilizator]

    Civilizat ar fi fost sa ii arunce in masina niste carne stricata de mici ca sa vada si pesedistul cum ne miroase noua clasa conducatoare! Jigodiile naibii!!
    • -8 (14 voturi)    
      europeanul2 (Luni, 7 ianuarie 2019, 4:36)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui europeanul2

      inseamna european de mana a doua , second hand ?
      mai ce fioros si viteaz esti tu ,ascuns in spatele tastaturii !
  • -9 (13 voturi)    
    Ma rad (Luni, 7 ianuarie 2019, 1:38)

    faracatuse [utilizator]

    Nu ma bierbaresc, ma rad cum acest site pune doar incitări la violenta, totul e permis... Sa i ardem, frâne aranjate, uși blocate, etc.. Când le răspunzi imberbilor, oarecum cu aceeași moneda, intri in sistemul de “moderare”, analiza, watevaa... Ești de alta părere, ricicle bin, mai frend..[sic!]... Al dracu mustăcios... De nu era Țiriac, cu succesul lui al dracu, eram complet împotriva parului sub nas...
    • -6 (14 voturi)    
      ehe, revolutie cu voie de la stapanire.... (Luni, 7 ianuarie 2019, 1:52)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui faracatuse

      incitare la violenta, atac la persoana dar pentru o cauza buna, deh!
      • +4 (4 voturi)    
        in schimb (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:03)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        e perfect normal sa-ti faci poporu drogati si sobolani... acolo nu e violenta, nu e nici o problema
        ca o face stapanu dracnea, nu?!
    • +4 (4 voturi)    
      tovarase... (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:02)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui faracatuse

      te rog sa-mi explici cum poti rasturna un regim totalitar fara violenta?!

      regimu ala o sa faca legi ca sa nu-l poti rasturna legal!

      also... realizezi ca eram in comunism dupa "logica" ta, nu?!
      si nici hitler nu era detronat ca doar a fost ales legal!
  • -8 (16 voturi)    
    alo , hn , (Luni, 7 ianuarie 2019, 4:50)

    miculescu-rucar [utilizator]

    nu publicati si parerile altora ?
    publicati doar incitarile la ura si violenta ?
    • +7 (13 voturi)    
      Propagandist imputit (Luni, 7 ianuarie 2019, 7:24)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      Dluga mancurta de bullshevini ce esti!!!
    • +4 (4 voturi)    
      stii ce-mi place de voi psdii?! (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:05)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      ca sunteti niste ipocriti fara margini!

      intra jandarmii peste protestatarii pasnici? "foarte bine!"
      e injurat un politcian psdt! "rau, nenorocitii"
      e injurat un politician pnlist sau ursist "f bine"

      realizezi ca hotnews acum a publicat ce a zis un psdist, nu?!

      realizezi de asemenea ca latrina 3 jigneste si ataca TOT ce zice oriceine care nu e psdisti, nu?! acono nu vezi problema, nu?!

      realizezi ipocrizia voastra fara margini?!
  • +10 (14 voturi)    
    Tastatura bat-o vina! (Luni, 7 ianuarie 2019, 5:26)

    europeanul2 [utilizator]

    Nu ma ascund in spatele tastaturii. De fapt pe mine si pe multi altii ne vede o lume intreaga cu exceptia borfasilor ordinari care nu au nicio rusine.
    Voi, postaci neocomunisti, voi va ascundeti in spatele tastaturii ca sa nu va scuipe careva pe strada.
    • -10 (16 voturi)    
      cine te vede (Luni, 7 ianuarie 2019, 6:53)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui europeanul2

      pe tine ?
      tu esti doar un neica nimeni , un radicalizat de pe net , la fel ca cei din isis !
      • +10 (12 voturi)    
        Dar voi banditii analfabeti care vindeti tara (Luni, 7 ianuarie 2019, 7:26)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Ce sunteti???? De ce crezi ca ai plecat 5000000 de romani, de bine sau ca s-au saturat de tigani analfabeti ca voi care cica conduc tara?????
        • -8 (16 voturi)    
          te referi la cei plecati pe vremea lui Base? (Luni, 7 ianuarie 2019, 9:34)

          kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

          care ii indemna pe toti sa plece din tara?
      • +3 (3 voturi)    
        radicalizat?! (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:06)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        tu realizezi ca tu esti ala care injuri pe toata lumea care nu e cu psdi, nu?!
        si apoi ii acuzi pe altii de radicalizare....

        si comparam cu isis...
        clar te uiti la latrina 3 la cum vorbesti!
  • -8 (10 voturi)    
    Cam asta-i comportamentul tefelistilor, (Luni, 7 ianuarie 2019, 10:14)

    xrogo [utilizator]

    un comportament de mahalagiu fara cei sapte ani de-acasa!
    • +4 (8 voturi)    
      un comportament demn de respect (Luni, 7 ianuarie 2019, 11:56)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      daca cei 7 ani de acasa te invata sa intorci ci celalt obraz cand iei o flegma, mai bine fara.
      daca cei 7 ani de acasa te invata ca "capul plecat sabia nu-l taie", mai bine fara.
      daca cei 7 ani de acasa te invata toleranta sau indiferenta in fata unui jigodism primitiv si ordinar ce s-a intrupat in acest infect nicolicea... ghici ce! DA, mai bine fara!
    • +2 (2 voturi)    
      nu ai citit (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:08)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      stirile despre reporteri si oameni agresati de mitingii adusi de psdisti la bucuresti, nu?!

      noi macar doar injuram! voi dati cu paru la propriu...

      si tot voi ne acuzati de "comportament de mahalagiu"!

      hotu striga hotii ce sa zic...

      apropos... psd e plin de oameni culti... incepand cu dancila, sexu anal, deputatu mitraliera....
  • +4 (6 voturi)    
    Miculescu (Luni, 7 ianuarie 2019, 10:35)

    europeanul2 [utilizator]

    Miculescule, ti-ai luat nasul la purtare! Neica nimeni esti tu si cu toti cei de teapa ta!
    • -2 (4 voturi)    
      da , (Luni, 7 ianuarie 2019, 14:58)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui europeanul2

      ramane valabil ce ti-am spus mai inainte !
      • +4 (4 voturi)    
        stii ec e ironic... (Luni, 7 ianuarie 2019, 17:08)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        ca sustinatorii partidului a carui parlamentar a spus ca niste oameni merita impuscati cu mitraliera, acuza un om de violenta verbala....

        si in cazu meu ramane ce am spus inainte: esti un ipocrit!
  • +4 (6 voturi)    
    romania 20-20 codu penal: (Luni, 7 ianuarie 2019, 16:48)

    liviu_ [utilizator]

    pedeapsa pentru furt: de la 3 la 6 luni sau amenda
    pedeapsa pt injuriile parlamentarilor adresate poporului: au imunitate
    pedeapsa pt injuriile poporul la adresa parlamentarilor: de la 5 la 10 ani si interzicerea unor drepturi