VIDEO Președintele CCR, Valer Dorneanu, urmărit până acasă și apostrofat de protestatari #rezist

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 23 septembrie 2018, 12:25 Actualitate | Esenţial


Valer Dorneanu
Foto: Captura Facebook
Un filmuleț postat pe Facebook de pagina ”Evoluție În Instituție” îi arată pe câțiva protestatari #rezist, printre care Cristian Dide și Marin Ceaușescu, apostrofându-l pe Valer Dorneanu, președintele CCR. Protestatarii spun că l-au întâlnit pe Dorneanu pe bulevardul Unirii și au mers cu el până acasă, transmite Mediafax.

"Aveți un rol formidabil în țara asta. De ce nu vreți să țineți cu poporul, domnule? Ați devenit antecamera PSD, stimate domn. Nu este frumos", i-a spus unul dintre protestatari lui Valer Dorneanu. "Demnitatea și onoarea", a răspuns președintele CCR. "Sluga PSD, oameni vânduți", a venit replica.

În discuție a intervenit un alt bărbat, probabil paznicul clădirii, care strigă: "Pleacă de aici, ce cauți aici?".

Valer Dorneanu a revenit la ușă pentru a aplana conflictul și l-a îndemnat pe bărbatul care schimba replici cu protestatarii să se retragă. "Slugă și cârpă", s-a auzit în spatele bărbatului.



Printre cei care apar în video sunt Cristian Dide și Marin Ceaușescu.

De altfel, Cristian Dide este cel care a proiectat, sâmbătă seară, cu un laser, mesajul „Jos PSD” pe Palatul Parlamentului, chiar în timp ce pe această clădire rulau proiecții din cadrul festivalului internațional iMapp, organizat de Primăria Capitalei.



















4702 vizualizari

  • -35 (53 voturi)    
    amenintare (Duminică, 23 septembrie 2018, 12:37)

    gpavel [utilizator]

    oare ce fac acesti oameni(care protesteaza ca au fost amenintati de paznic)nu e amenintare clara,oare e normal ca un cetatean ,chiar cu functii,care este in timpul liber, sa fie in permanenta urmarit de aceasta echipa de"democrati"!
    • +15 (31 voturi)    
      Oare (Duminică, 23 septembrie 2018, 13:01)

      JHolden [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      e normal ca Romania sa fie cea mai saraca tara din UE si artizanii acestui fapt sa circule liberi pe strada?
      • -12 (18 voturi)    
        democratie (Duminică, 23 septembrie 2018, 13:57)

        gpavel [utilizator] i-a raspuns lui JHolden

        daca nu au fost condamnati cu executare ,pot circula liber!(daca tara e o democratie)
        • +8 (12 voturi)    
          Naivitate e numele tau (Duminică, 23 septembrie 2018, 15:55)

          JHolden [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

          Asa umbla pe strada si cei din tot felul de clanuri de interlopi care ne fac de mirul lumii prin Occident. Ca e Democratie !!
        • +5 (9 voturi)    
          aham.... (Duminică, 23 septembrie 2018, 17:42)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

          si daca isi fac singuri leghi prin care se gratiaza... pot chiam omora pe cineva in fata camerei de filmat si sa fie curati ca lacrima....
        • +3 (7 voturi)    
          daca tara e o democratie pot circula liber dar (Duminică, 23 septembrie 2018, 22:05)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

          nu pot ocupa functii de conducere. Iti amintesti de cazul Severin? Au cazut in plasa jurnalistilor vreo 3 sau 4 europarlamentari. Toti si-au dat demisia din parlament. Severin nu. Ca asa-i in "democratia" noastra.
          Cat despre Dorneanu am amintiri urate. Era interimar ca avocat al poporului in 2012 cand ponta si E Andronescu au inceput actiunea in care ambii erau interesati de modificare a legi educatiei cu ordonante de urgenta. I s-a cerut sa atace la CCR . . . In 2016 Romania era pe locul 121 din 138 tari in ce priveste calitatea invatamanului.
    • +21 (35 voturi)    
      lol (Duminică, 23 septembrie 2018, 13:08)

      lolosaurus [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      1. Protestatarii nu au adus nicio amenintare.
      2. Cand "cetateanul" lucreaza pe banii mei in slujba mafiotilor si nu pateste nimic, cand ii striga zeci si sute de mii in strada "Demisia" si "CCR sluga PSD", iar niciunul din CCR nu pleaca, facem ce putem!
      Ce face CCR e de un milion de ori mai grav decat niste strigaturi in strada.

      Asa ca pupa-l pe Dragnea in bot in alta parte.
    • +12 (18 voturi)    
      Binenteles, amenintare ca sa stie ca daca nu (Duminică, 23 septembrie 2018, 13:21)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      e cu poporul este posibil sa o primeasca si peste bot. La modul figurativ, binenteles.
    • +8 (16 voturi)    
      Urmarit la Exchange (Duminică, 23 septembrie 2018, 14:04)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Presedintele CCR personal intr-un exchange... da la ce-i trebuie valuta? Perioada de vacanta a trecut iar cf declaratiei de avere, are venituri doar in lei. Si ce venituri... in 4 ani salariul marit cu 300%. Cum sa nu strigi 'deminitatea si onoarea' cand se ia lumea de angajator!

      P.S. Daca asta e amenintare, atunci ce face PSD-ul cum se numeste?
      • +1 (3 voturi)    
        .... (Luni, 24 septembrie 2018, 12:00)

        sictireanu [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Subminarea economiei, genocid, alege tu....
    • +3 (9 voturi)    
      dar cat de normal ar (Duminică, 23 septembrie 2018, 16:05)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      fi ca un cetatean angajat in functie de mare responsabilitate nationala sa actioneze impotriva interesului tarii ?!
    • +10 (14 voturi)    
      DORNEANU a fost membru PSD (Duminică, 23 septembrie 2018, 16:09)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Dorneanu a ajuns la CCR doar pt ca era membru PSD

      nu l-a nimeni acolo pt ca nu se mai gaseau oameni capabili in tara asta ci pt ca el e slugoi PSD, fiind numit in functie din PSD, de catre PSD
    • +4 (12 voturi)    
      aoleo... (Duminică, 23 septembrie 2018, 17:41)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      sclavii pesedei....

      nu e chiaor ok ce au facut astia... DAR ... NU E ILEGAL!!!

      also... cand toti sunt cumparati de psd , ce altceva poti face?!
      ai prefera sa luam furcile si tortele?!
    • +4 (8 voturi)    
      Arestarea judecatorilor corupti de la CCR (Duminică, 23 septembrie 2018, 19:27)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Daca justitia nu-si face datoria si nu-i trimite in judecata si apoi la puscarie pe judecatorii corupti de la CCR, care comit abuz in serviciu si favorizarea infractorilor, prin deciziile aberante pe care le iau, este normal sa fie apostrofati pe strada de cetatenii revoltati.
    • 0 (0 voturi)    
      Mark Twain (Luni, 24 septembrie 2018, 12:54)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Sa zica mersi ca nu traieste pe vremea lui Mark Twine. Ar fi fost "tratat" cu pacura si fulgi si plimbat pe strada...
  • +26 (36 voturi)    
    Golanul ăsta (Duminică, 23 septembrie 2018, 12:42)

    Captain Obvious [utilizator]

    a fost pe fotoliul pe care stă Dragnea acum in timpul lui Năstase
    • +11 (13 voturi)    
      Nu m-ar mira.. (Duminică, 23 septembrie 2018, 15:19)

      Muncitoru [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      sa-l vedem si pe Dragnea presedintele CCR peste cativa ani!

      Pare imposibil dar Romania e o tara tare,tare stramba...
  • -26 (38 voturi)    
    ... (Duminică, 23 septembrie 2018, 12:43)

    vitan.sandu [utilizator]

    Maimute de inchis in custi la Zoo! Da cine sa le ia!? Jandarmii timorati de actiunile "magistratilor"? Am pus ghilimele pentru ca Ministerul Public nu intra in categoria magistrati, decat dupa legile idioae clocite de monibasescu. .
    • 0 (0 voturi)    
      Spre stiinta matale: (Luni, 24 septembrie 2018, 12:31)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      CONSTITUTIA ROMANIEI
      SECTIUNEA a 3-a Consiliul Superior al Magistraturii
      Art. 133 – Rolul şi structura
      (2) Consiliul Superior al Magistraturii este alcătuit din 19 membri, din care:
      a) 14 sunt aleşi în adunările generale ale magistraţilor şi validaţi de Senat; aceştia fac parte din două secţii, una pentru judecători şi una pentru procurori; prima secţie este compusă din 9 judecători, iar cea de-a doua din 5 procurori;
      Parca pentru Nastase ati pregatit Constitutia?
    • 0 (0 voturi)    
      cauta (Luni, 24 septembrie 2018, 12:57)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Cauta-te la cap, ceva scartaie pe acolo...
  • +14 (22 voturi)    
    Lol (Duminică, 23 septembrie 2018, 13:01)

    mitg [utilizator]

    ¨În discuție a intervenit un alt bărbat, probabil paznicul clădirii, care strigă: "Pleacă de aici, ce cauți aici?".¨

    Nenea visinescu la datorie.
  • -10 (20 voturi)    
    ? (Duminică, 23 septembrie 2018, 14:21)

    Gigi Kent [utilizator]

    Cat de mult nimic de facut sa ai ca sa stai sa te joci cu lasere pe cladiri si sa urmaresti diverse persoane pe strada.

    Oamenii seriosi si normali la cap nu se ocupa cu asa ceva. Se duc la vot si isi exprima acolo optiunile.
    • +9 (13 voturi)    
      la vot zici ? (Duminică, 23 septembrie 2018, 15:38)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      S-au sters la c.. cu votul a 9 (noua) milioane de romani dat la referendumul din 2009 ! In Parlament au ramas tot 6oo de tupeisti ... Atunci a ramas sa-ti exprimi optiunile si in strada.Clar domnule tzigara ?
  • -5 (15 voturi)    
    Continuați ! #BadPR (Duminică, 23 septembrie 2018, 14:53)

    Soulless [utilizator]

    Cea mai bună formă de combatere a #rezist este în a'i lăsa să se manifeste. Mai cu sârg baJeți !
    • 0 (6 voturi)    
      dimpotrivă, f. bun PR (Duminică, 23 septembrie 2018, 21:51)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui Soulless

      Doar un comod poate dezaproba genul ăsta de acțiuni.
      Sau cineva care dezaproă în general protestele, și atunci, ce mai contează ?
  • +2 (12 voturi)    
    ''urmarirea lui Dorneanu'' (Duminică, 23 septembrie 2018, 15:40)

    fieger [utilizator]

    ''Stirile'' pot zice ce vor in ceea ce priveste filmarea cu Dorneanu. Adevarul este simplu si il pot explica.Am cautat aseara sa vorbesc civilizat cu dl Dorneanu si sa extrag de la d-sul ce voiam sa aflu. Timpul nu a fost aliatul meu Pot sa va confirm ca filmul e un pic mai ''lungut'' , ca sa zic asa, dar am taiat ceva din el,ceva ce tine de niste informatii ale locatiei,care nu trebuie spuse. Repet, cei ce nu stiu cum s-a nascut filmarea de seara, sa se abtina, eu va confirm doar adevarul gol-golut 

    https://www.facebook.com/VoceaStraziiBucuresti/videos/1139342236230028/
  • +4 (10 voturi)    
    UN MARE BRAVO (Duminică, 23 septembrie 2018, 20:18)

    mocri [utilizator]

    Keep up the good work! Asta le trebuie jigodiilor acestora! Sa stie ca nu se pot plimba linistiti pe strada!

    #rezist, #boicot, and so on ..........