#Teleormanleaks Liviu Dragnea a venit la CEx cu două valize: Una cu gogoși de la Rise Project și una cu presupuse dosare legate de președintele Iohannis VIDEO

de DG     HotNews.ro
Luni, 5 noiembrie 2018, 12:29 Actualitate | Politic


Dragnea a venit cu doua valize la Parlament
Foto: captura Antena 3
Liderul PSD Liviu Dragnea și-a făcut apariția la ședința Comitetului Executiv al PSD cu două valize, una cu gogoși de la Rise Project și una cu dosare care ar avea legătură cu președintele Klaus Iohannis.

Referitor la dezvăluirile anunțate de jurnaliștii Rise Project, Dragnea a susținut din nou că nu are nicio legătură cu Tel Drum și că totul este o acțiune disperată menită să acopere și scandalul legat de revocarea procurorului general Augustin Lazăr. 



”Prima valiză este de la Rise Project, este cu gogși. Le mâncăm aici. A doua valiză am găsit-o în fundul curții din Teleorman”, le-a spus Dragnea jurnaliștilor. El a început să scoată din cea de-a doua valiză niște documente care nu au ajuns la DNA și care ar viza achiziția frauduloasă a sediului Raiffeisen, retrocedări către Forumul German, dosarul cu promovarea procurororilor care i-au închis dosarele lui Klaus Iohannis, dosarul cu declarații mincinoase despre banii încasați din chirie, închirierea căminului de bătrâni, dosarul cu presiuni asupra unui judecător CCR. 

”Mai avem niște stickuri. (...) Nu vă interesează golăniile făcute de procurori cu președintele României?”, a spus Dragnea către jurnaliștii care îl întrebau despre dezvăluirile Rise Project privind cazul Tel Drum. El a mai spus că își menține declarațiile în sensul în care nu are nicio legătură cu Tel Drum. ”Este o prostie, o disperare probabil să acopere și scandalul cu procurorul general Augustin Lazăr”, a mai calificat el ancheta jurnaliștilor Rise Project.

Jurnaliștii de la Rise Project au intrat în posesia unei valize cu documente legate de afacerile Tel Drum. Articolele bazate pe documentele din #Teleormanleaks vor fi publicate în următoarea perioadă. ”Cert este că în perioada următoare vom publica mai multe documente, toate fiind de interes public”, au anunțat jurnaliștii care au arătat că materialele au fost verificate. ”Datele noastre arată că documentele au fost ascunse cu puțin timp înainte de perchezițiile DNA, percheziții făcute de procurori la firma Tel Drum în vara anului 2017. Este vorba de mii de documente financiare, peste 14.000 de fotografii și clipulețe video care arată imagini din interiorul firmei Tel Drum, din timpul unor excursii, în plus mai sunt si emailuri”, a afirmat jurnalista Ana Poenariu.



















6564 vizualizari

  • +23 (23 voturi)    
    E clar (Luni, 5 noiembrie 2018, 12:30)

    mitg [utilizator]

    Si-a pierdut mintile dedi.
    • +8 (8 voturi)    
      :) (Luni, 5 noiembrie 2018, 12:43)

      I [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      nu stiu ce sa zic. Mai degraba e un hot profesionist cam cum e asta: https://www.youtube.com/watch?v=GdDLiRQg1_A

      Il prinzi cu mana in buzunar si el face pe nevinovatul.

      Mintile si le-au piedut aia care cred ca un astfel de hot pleaca de rusine. Dragnea o sa plece doar in catuse.
      • -1 (1 vot)    
        In picioare (Marţi, 6 noiembrie 2018, 9:50)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui I

        adeca.
        Insa, avand in vedere faptele unora si-ale altora, inclin sa cred ca nu va pleca decat pe orizontala.
        Panarama asta are prea multa putere ca sa fie depus asa, simplu, si va domni peste tara aceasta, ca un blestem, toata vietisoara lui.
  • +9 (9 voturi)    
    Hahahahah (Luni, 5 noiembrie 2018, 12:37)

    vali_s [utilizator]

    Sa vezi ce hazliu o sa fie cand o sa inceapa aia sa publice documente.
    • -1 (1 vot)    
      In Bulgaria (Marţi, 6 noiembrie 2018, 9:53)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui vali_s

      o tanara mamica a fost violata si ucisa pentru ca a facut niste dezvaluiri de genul astora.
      In Ucraina, alta femeie a fost udata cu acid din cap pana-n picioare.
      Iti trebuie ceva frica de parnaie sa faci asta unor femei
      Daca am fi noi in locul copilului ei, ce am face cu criminali si cu cei care-I naimesc ?
      Consider ca derbedeul asta in frac trebuie transat si bagat in alea doua valize. Fara ezitare sau considerente de ordin religios.
  • +9 (9 voturi)    
    relaxare (Luni, 5 noiembrie 2018, 12:53)

    sleepy_seven [utilizator]

    se vede ca s-a destins flausatul din moment ce i s-a mai amanat judecata in dosarul angajarilor fictive pentru decembrie. e plin de glumite acum pana cand mai alataieri dracuia ca nu ii ieseau pasentele. schimbatori flausatii, domne...
  • +6 (6 voturi)    
    Înfiorător! (Luni, 5 noiembrie 2018, 13:04)

    asavreau [utilizator]

    Liviu-le,ce-i cu zâmbetul ăsta la tine?Să cari două valize,să-ți distrugi bărbăția!Ce va spune Irinuca?Auzi Liviu-le,ai dat legea că nu se pedepsește plagiatul?Ce faci tu a făcut și amicul Ciorbea când era prim ministru.Știți faza cu peștele în Parlament?Pute și acum și se adaugă și mizeria lui Dragnea.Sus,la vârf.s-au adăugat multe chestii împuțite.Cum D-zeu să vă mai suportăm?!
  • +9 (9 voturi)    
    Principii (Luni, 5 noiembrie 2018, 13:16)

    Celbland [utilizator]

    Principiul de viață al lui Dragnea și acoliților săi este că dacă o persoană a făcut o infracțiune, atunci toată lumea are dreptul să facă infracțiuni și nimeni nu trebuie pedepsit, că asta-i normalitatea.

    Adică, dacă unul a furat o găină, el devine exemplu pozitiv și tot satul are dreptul să fure găini, în loc să fie izolat de societate cel care a furat.
    • +4 (4 voturi)    
      Brasil is on my mind ... (Luni, 5 noiembrie 2018, 13:39)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      I feel I need to go,
      I long to fly and find
      the everlasting show,
      Brasil is on my mind.

      I feel I have to salvage
      my money, hide my face;
      I hurry make my luggage,
      and ready just in case ...

      (Livius Dragnea, versuri nepublicate)

      ---
      Repostare a versurilor mele preferate de azi.
    • +1 (1 vot)    
      Der Fuhrer prinzip (Marţi, 6 noiembrie 2018, 9:54)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      s-au mai ars si altii la case infinit mai mari.
      Gainarul asta nu apuca nici macar gloria lui visinescu.
  • +10 (10 voturi)    
    livache e in faza de negare (Luni, 5 noiembrie 2018, 13:16)

    revo [utilizator]

    Tot incearca sa dea vina pe Iohannis si pe statul paralel, inca nu poate crede ca valiza vine din interiorul Famigliei lui.
  • +8 (8 voturi)    
    Pastreaza-le (Luni, 5 noiembrie 2018, 13:26)

    chiareleste [utilizator]

    ca o sa ai nevoie sa-ti pui lucruri in ele cand pleci la "scoala"
  • +7 (7 voturi)    
    Ieftina metoda ! (Luni, 5 noiembrie 2018, 13:29)

    Susufler0 [utilizator]

    Dragnea incearca sa contracareze efectul de surpriza si interesul public atras de aparitia valizei cu documente Tel Drum, cu reincalzirea unei "ciorbe" de asa-zise dosare ale lui Iohannis pe care Latrina 3 si Ghuitza TV au tot sorbit-o in ultimele zile pana ni s-a acrit noua, daramite lor !

    Cred ca mai curand ce ar putea sa mai estompeze din efectul valizei ajunse in posesia Rise Project ar fi niste excluderi de pucisti din PSD ! Asta nu doar ca ar fi ceva comparabil cu subiectul aparut ier in mass-media si care are legatura cu Dragnea ci si pt ca ar reprezenta o miscare benefica pt Presedintele PSD !

    PS. Vorba aia, nu-i de colea sa te descotorosesti de o parte din dusmani ! (Mai ales de aia care controleaza mai putini parlamentari decat inamicii pe care alegi sa-i pastrezi inca langa tine !) ;))